Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon 300 zł do Biedronki jako nagroda gwarantowana za skorzystanie z karty Citi Simplicity

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

19.01.2021

Bon 300 zł do Biedronki jako nagroda gwarantowana za skorzystanie z karty Citi Simplicity

Popularna promocja karty kredytowej Citibanku powróciła w noworocznej edycji.

Bon 300 zł do Biedronki za kartę Citibanku
Do wzięcia czeka bon o wartości 300 zł, który będzie można wykorzystać podczas zakupów w sklepach Biedronka. Dodatkowo na uczestników promocji czekają preferencyjne warunki uniknięcia opłaty za kartę.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

W skrócie można więc wyrobić i mieć kartę za 0 zł, a przy tym zgarnąć nagrodę i zyskać "na czysto" 300 zł.

Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej na korzystnych warunkach i otrzymaj voucher do Biedronki - edycja II


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2019 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego, pożyczki czy nawet karty dodatkowej do głównej karty kredytowej z logo Citi) na szczęście nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej na korzystnych warunkach i otrzymaj voucher do Biedronki - edycja II" i zdobyć tytułową nagrodę o wartości 300 zł:
 • do 5.04.2021 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online);
 • zawrzyj z bankiem umowę i aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł (mogą, ale nie muszą być to płatności w sklepach Biedronka - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Na potrzeby promocji wykonać można jedną lub wiele transakcji - ważne by łącznie we wskazanym okresie wykonać płatności na sumę min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały okres: od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności można zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości, ale można również się pospieszyć (bo czym prędzej wykonasz transakcje na wymaganą sumę, to tym prędzej otrzymasz nagrodę).

Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą Transakcjami zwróconymi. 

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Na potrzeby promocji można za to płacić kartą w marketach, sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

O przyznaniu nagrody Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Nagroda zostanie przekazana w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Kod ma być ważny przez 6 miesięcy i będzie go można wykorzystywać wielokrotnie aż do wyczerpania salda środków (300 zł).


A teraz kilka słów na temat tego, jak działa karta kredytowa. Choć nazwa karty sugeruje kredyt, to w tym przypadku nie mamy do czynienia ze standardowym kredytem/pożyczką, ale z limitem kredytowym, z którego można korzystać według własnego uznania. Kwotę wykorzystaną z karty kredytowej (choćby tę, która wymagana jest na potrzeby promocji) spłacić można w okresie bezodsetkowym. A to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo, ile wykorzystasz (bez odsetek czy prowizji).

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,24%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Kto może wnioskować o kartę kredytową Citibanku? 


Od osoby wnioskującej o kartę Citi Simplicity bank oczekuje spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Citi Simplicity - prześwietlenie kart kredytowej Citibanku


Karta wydawana jest za 0 zł. Na uczestników promocji z bonem do Biedronki czeka jednak jeszcze jeden przywilej - opłata miesięczna za kartę (12 zł) zostanie zwrócona, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). 

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę również będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

💡 Na koniec podpowiem, że w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka też premia 150 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem do Biedronki można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli nie chcesz, żeby umknęły Ci te najlepsze promocje bankowe, to skorzystaj z mojej drobnej pomocy. Nie namawiam, ale dyskretnie sugeruję, że tak robi już wielu Czytelników mojego bloga 😉 Zapis na newsletter zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

35 komentarzy:

 1. Trzeba mieć konto osobiste do tego? Bo ja właśnie złożyłem wypowiedzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę można mieć bez konta. To dwa odrębne produkty.

   Usuń
 2. Kartę już mam od jednej z wcześniejszych promocji. Jak najbardziej polecam. A przy okazji mam pytanie czy nadal oferują promocje na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oferują zwrot 10% i do max. 100 zł.

   Usuń
 3. Czy promocja obowiązuje również kartę kredytową bez dostarczania dochodów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dochód musi być udokumentowany (zgodnie z regulaminem promocji).

   Usuń
 4. Jak długo trzeba utrzymywać kartę? Przez rok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do momentu otrzymania nagrody.

   Usuń
  2. Jak wygląda później taka rezygnacja z karty? W jaki sposób można złożyć wypowiedzenie?

   Usuń
  3. Wysyła się wiadomość w bankowości. Po kilku dniach dzwonią by potwierdzić i warto odebrać, bo oferują promocję na zatrzymanie.

   Usuń
 5. Czy z promocją karty kredytowej łączy się bonus za polecenie karty?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak już złożyłem wniosek o konto, ale czekam na jego otwarcie to mogę już teraz zawnioskować o kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejność nie ma znaczenia. Można brać udział w obydwu promocjach.

   Usuń
 7. Wiadomo do kiedy ma być dostępna ta promocja? Czy może jest jakiś limit wniosków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma limitu, ale chyba zdarzało się już że kończyli wcześniej.

   Usuń
 8. W jaki sposób można podpisać umowę, czy można to zrobić w placówce ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Na stronie promocji można znaleźć takie informacje:

  "Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,24% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10000 zł, całkowita kwota do zapłaty 10538,28 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 7,2% w skali roku, całkowity koszt kredytu 538,28 zł. (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 394,28 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 878,19 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31/08/2020 na reprezentatywnym przykładzie."

  Jak to rozumieć? Koszt wychodzi większy niż wartość nagrody. Chyba że ja coś źle interpretuję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banki ustawowo są zobowiązane do informowania o RRSO i całkowitym koszcie kredytu wg tej samej metodologii, by klient mógł porównać sobie oferty różnych banków. I o ile sprawdza to się w przypadku kredytów, pożyczek itd., to nie do końca w przypadku karty kredytowej. Zakłada się bowiem, że zostanie wypłacona cała kwota i spłacana będzie w 12 ratach... co nijak ma się do działania karty kredytowej. Nie trzeba wykorzystywać całej kwoty, można spłacać wcześniej (w okresie bezodsetkowym), opłat da się uniknąć itp. itd. Ma to więc charakter informacyjny, ale mijający się z rzeczywistością.

   Zgodnie z tym, co przedstawiam w opisie, kartę można mieć za 0 zł i nie płacić odsetek (trzeba tylko trzymać się spłaty wykorzystanej kwoty w okresie bezodsetkowym). Sprawdzone w praktyce :)

   Usuń
 10. W jaki sposób powinno się udokumentować dla banku swój dochód? Potwierdzenia przelewów od pracodawcy z konta bankowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wystarczy. Może być wygenerowany pdf.

   Usuń
  2. A co w przypadku gdy mam wypłatę gotówką?

   Usuń
  3. Byłem w podobnej sytuacji. Konsultant mnie nakierował, że wtedy trzeba dać zaświadczenie od pracodawcy.

   Usuń
 11. W umowie jest wskazany zapis dotyczący promocji z kodem 300zł do biedronki: "Oferta obowiązuje od 12.11.2020 do 31.12.2020 („Okres Obowiązywania Oferty”)." Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zapis z regulaminu poprzedniej edycji. Aktualnie dostępna jest kolejna.

   Usuń
 12. Czy posiadanie karty kredytowej MOTO BP wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 13. jaki jest okres odsetkowy ilość dni roboczych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba chodziło ci o bezodsetkowy? Do 56 dni kalendarzowych.

   Usuń
 14. Załóżmy że aktywuję konto 20.03. Okresy rozliczeniowe rozumiem, że będę miał 20.03-19.04, 20.04-19.05 itd. Za ten pierwszy okres zwrócą mi opłatę za kartę w środku drugiego - powiedzmy 01.05. W trzecim okresie rozliczeniowym, powiedzmy 30.05, dobiję do tego 1000zł spełniajacego warunki promocji. Wtedy nagrodę dostanę w ciągu 60 dni roboczych, więc nadal muszę przez te 2 okresy rozliczeniowe płacić kartą po 300zł, żeby nie płacić opłaty za kartę. Co więc z tym okresem rozliczeniowym, kiedy dostanę nagrodę, a będzie to przed zwróceniem opłaty za kartę za poprzedni okres? Muszę poczekać aż mi ją oddadzą i wtedy dopiero zamknąć konto? I przy zamykaniu konta co wtedy z tym aktualnym okresem rozliczeniowym w jakim się znajduję - jak się wtedy odbywa płacenie za niepełny okres i opłata za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być że raz opłatę pobiorą. Ale jest nadziej że jak złożysz wypowiedzenie to pojawi się telefon konsultanta i da się wynegocjować zwolnienie z opłaty. Ja mam kartę od kilku lat i co roku powtarzam ten manewr.

   Usuń
 15. Bardzo dobre pytania. Również miałem je postawić.

  OdpowiedzUsuń
 16. Albo to dla wszystkich proste i jasne albo nikt nie wie jak z tymi opłatami?

  OdpowiedzUsuń
 17. "Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej", a CO z tymi, którzy wybrali bon do BIEDRONKI?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście cały czas chodzi o promocję z bonem do Biedronki. Dzięki za czujność. Poprawione.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...