Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 10 000 punktów Bezcenne Chwile za kartę kredytową OK! w Alior Banku (+ do 400 zł dla otwierających konto)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

22.01.2021

10 000 punktów Bezcenne Chwile za kartę kredytową OK! w Alior Banku (+ do 400 zł dla otwierających konto)

Alior Bank odpalił kolejną promocję, dzięki której zyskać można nagrody o wartości ok. 140 zł.

10 000 punktów Bezcenne Chwile od Alior Banku
Propozycja skierowana jest do osób wyrabiających kartę kredytową OK! A wyrabiając ją w pakiecie z kontem osobistym, aktualnie można już załapać się na promocję z bonusami o wartości 400 zł. 

Teraz robi się więc (najprawdopodobniej) już aż 540 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Alior Banku.]

Kumulacja promocji dla nowych klientów Aliora

Nim przejdę do omówienia promocji z 10 000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile, które przekładają się na możliwość zgarnięcia nagród (do wyboru) o łącznej wartości aż 140 zł, to przypomnę o promocji dla otwierających Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. A dzięki niej do wzięcia czeka bogaty pakiet: bonusy pieniężne 120 zł za konto + voucher na zakupy o wartości 100 zł (dzięki 6 800 punktów) za rejestrację karty do konta w programie Bezcenne Chwile + dodatkowe bonusy pieniężne do 180 zł za skorzystanie z produktu kredytowego. A tym produktem kredytowym może być właśnie... karta kredytowa OK! (bo to zresztą wybór najbardziej opłacalny - kartę kredytową da się bowiem utrzymać za 0 zł, a są też i dodatkowe korzyści - m.in. moneyback).

W chwili obecnej okoliczności wyrobienia karty kredytowej w Alior Banku są zatem wyjątkowo sprzyjające, bo otworzy ona drogę nie tylko do bonusów pieniężnych na sumę do 180 zł i do zwrotów 1% za płatności kartą w wybranych miejscach (dzięki czemu można uzyskać nawet 300 zł rocznie - więcej o karcie i moneybacku piszę w wyżej podlinkowanym wpisie o promocji), ale też daje teraz możliwość udziału w promocji z 10 000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile. W praktyce więc, rozbijając pulę gratyfikacji, wyjdzie nawet 220 zł do wzięcia za konto i... 320 zł za kartę kredytową i nawet do 300 zł rocznie maneybacku.

Promocja karty kredytowej z największą pulą bonusów

Zatem, gdy spojrzeć na to w taki sposób, że Citibank daje 300 zł do Biedronki za kartę kredytową Citi Simplicity, a BNP Paribas gwarantuje do 200 zł na zakupy w Carrefour za skorzystanie z karty kredytowej, to karta kredytowa Aliora jawi się jako ta, której wyrobienie jest najsowiciej wynagrodzone.

Czy da się zdobyć 16 800 punktów w programie Bezcenne Chwile?

Nieco wyżej napisałem: "Teraz robi się więc (najprawdopodobniej) już aż 540 zł!", zasiewając drobną wątpliwość czy aż tyle da się zyskać... I trzeba przyznać, że taka wątpliwość w promocjach bankowych, które opisuję na blogu Bankobranie właściwie się nie pojawia (bo najczęściej wszystko jest jasne, klarowne i bezdyskusyjne), ale tym razem rzetelnie ją zasygnalizuję.

Już wyjaśniam przyczynę, ale też od razu uspokajam, że w najgorszym przypadku zyskać można 440 zł, czyli ciągle bardzo dużo.

Oprócz bonusów pieniężnych za konto (do 120 zł) i kartę kredytową Alior Banku (do 180 zł), do wzięcia są punkty powitalne w programie Bezcenne Chwile:

 • 6 800 punktów za rejestrację karty debetowej (wydanej do konta), co da nagrody o wartości 100 zł oraz
 • 10 000 punktów za rejestrację karty kredytowej OK!, co da nagrody o wartości 140 zł.

Choć regulaminy promocji z punktami powitalnymi można zinterpretować różnie, to według mnie udział w jednej promocji nie powinien wykluczać udziału w drugiej promocji. Zacytuję regulaminy - najpierw fragmenty z tego dot. promocji z 6 800 punktów za rejestrację karty do konta:
"Do otrzymania Nagrody uprawnieni są Uczestnicy, którzy (...) posiadają aktywną i ważną Kartę Partnera, którą otrzymali od Partnera [czyli Alior Bank - przyp. Mr. Złotówa] i nie byli Uczestnikami Programu (...) przed 01.01.2021",

gdzie Kartę Partnera, zdefiniowano następująco:

"Karta Partnera – oznacza kartę debetową Debit Mastercard zbliżeniową, wydaną Uczestnikowi do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego prowadzonego przez Partnera [czyli Alior Bank - przyp. Mr. Złotówa]"

Z kolei Uczestnik to: 

 "osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz jest uprawnionym posiadaczem Karty Partnera i która dokonała Przystąpienia do Programu"

Zatem w tym przypadku wszystko sprowadza się do uczestnictwa w programie z kartą debetową Alior Banku (nie ma tu mowy o innych kartach: ani Aliora, ani - tym bardziej - innych banków).

Z kolei w regulaminie promocji z 10 000 punktów za kartę kredytową, zwrócić uwagę należy na następujące zapisy:

"Do otrzymania Nagrody uprawnieni są Uczestnicy, którzy (...) w Czasie Trwania Promocji zawarli z Partnerem [czyli Alior Bankiem - przyp. Mr. Złotówa] Umowę o Kartę dotyczącą Karty Partnera i dokonali Przystąpienia do Programu (...), rejestrując w Programie swoją Kartę Partnera, (...) i nie byli wcześniej Uczestnikami Programu – tj. (...) przed dniem 11.01.2021 r."

Pogrubiłem pojęcia, które w tym samym regulaminie są zdefiniowane i których brzmienie jest ważne:

 "d) Karta Partnera – Karta kredytowa Mastercard OK! (...), wydana Uczestnikowi na terytorium Polski przez Partnera; 

e) Uczestnik – osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz jest uprawnionym posiadaczem Karty Partnera i dokonała Przystąpienia do Programu"


Scenariusz wydaję się więc być optymistycznym i powinno udać się zgarnąć 6 800 punktów za rejestrację karty debetowej oraz 10 000 punktów za rejestrację karty kredytowej.

Asekuracyjnie można przyjąć taką strategię: najpierw zarejestrować kartę kredytową, bo ona potencjalnie da więcej punktów, a dopiero w drugiej kolejności zarejestrować kartę debetową (bo gdyby którejś z nagród jednak nie dostać, to lepiej na szali postawić mniejszą pulę punktów). Dobrym rozwiązaniem będzie też użycie innego adresu mailowego przy rejestracji drugiej z kart (czyli debetowej). Sam niestety tego nie przetestuję, bo nie łapię się na promocję, ale zapraszam do dzielenia się w komentarzach doświadczeniem osób, które z promocji skorzystają.


10 000 dodatkowych Punktów OK!


Czym jest program Bezcenne Chwile? Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które po raz pierwszy spotykają się z Bezcennymi Chwilami.
💡 Bezcenne Chwile to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy, doładowania telefonu, nagrody rzeczowe czy bilety do kina. 
Wcześniej program ten funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty powitalne jest teraz szansa w Alior Banku. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą posiadacze aktywnej i ważnej karty kredytowej OK!, którzy przed dniem 11.01.2021 r. nie byli uczestnikami programu Bezcenne Chwile (przez które - w myśl regulaminu promocji - rozumiane są osoby pełnoletnie, które posiadają kartę kredytową OK!).

Nagroda. Do wzięcia czeka 10 000 punktów, które można wymienić na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile. Zważywszy na to, że vouchery o wartości 50 zł (np. do Circle K, W. Kruku czy Ski Team) wycenione są na 3400 punktów, a doładowanie telefonu o wartości 10 zł "kosztuje" 800 punktów, to łatwo wyliczyć, że dzięki powitalnym punktom można odebrać nagrody o łącznej wartości 140 zł. Katalog zawiera też inne nagrody - rzeczowe, bilety itp., z których można dokonywać wyboru (w zależności od dostępności).

Limit nagród w promocji. W promocji przygotowane zostało 1 000 nagród (po 10 000 punktów każda), więc chociaż promocja ma być dostępna do 31.03.2021 r., to warto mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej. Gdyby tak miało się stać, to bank ma poinformować o tym na swej stronie tutaj. Komunikat ma zostać opublikowany już na 7 dni przed szacunkowym terminem wyczerpania nagród.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "10 000 dodatkowych Punktów OK!" i zgarnąć tytułową nagrodę:
 • w okresie od 11.01. do 31.03.2021 r. zawrzyj z Alior Bankiem umowę o kartę kredytową OK! i za pośrednictwem banku zarejestruj ją w programie Bezcenne Chwile (warto zwrócić na to uwagę: kartę zarejestruj za pośrednictwem bankowości internetowej banku, bo tego wymaga regulamin promocji, a nie - jak to zazwyczaj jest możliwe - przez stronę bezcennechwile.pl);
 • w ciągu 60 dni od przystąpienia do programu, wykonaj min. 6 płatności kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych.

Powitalne punkty mają być przyznane w ciągu 15 dni roboczych od momentu spełnienia powyższych warunków. Z ich wykorzystaniem (czyli z wymianą na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile) będzie należało wyrobić się w ciągu jednego miesiąca (bo tylko przez taki okres punkty mają być ważne).

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji z powitalnymi punktami, pamiętaj o tym, iż bank weźmie pod uwagę wyłącznie zakupy w PLN z wyjątkiem:
"wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); 
operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (iii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (iv) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (v) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (vi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (vii) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz 
wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/ wirtualnych, nawet jeżeli nie znajdują w ramach powyższych MCC; a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika"


Szczegółowe omówienie karty kredytowej OK! wraz z zasadami uniknięcia opłaty za jej posiadanie oraz warunki moneybacku jaki można uzyskać dzięki płatnościom ww. kartą znajdziesz we wpisie: "Aż 400 zł do wzięcia za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku + zwroty za płatności".


Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Skorzystaj z newslettera, który jest niezawodnym źródłem informacji o nowościach:


Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Czy jeżeli mam konto i zarejestrowaną karte debetową w programie bezcenne chwile to za kartę kredytową dostanę 10000 pkt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakim banku? Jeśli to ichnia karta, to nie da rady.

   Usuń
  2. Właśnie też się zastanawiam nad tym. Ale wydaje mi się że jednak tak i chyba spróbuję. Też te warunki interpretuję jak Złotówa. Mowa o uczestniku z kartą partnera czyli z kredytową. A takiej nigdy nie miałem zarejestrowanej.

   Usuń
  3. ja dostałem promocyjne punkty, pomimo że mam też w alior inną kartę kredytową i debetową

   Usuń
  4. Dzięki za cynk. Czekałem na takie info. Szkoda tylko że teraz nie ma promki konta.

   Usuń
 2. Czy mogę podpiąć pod konto w BCh które mam już założone dla karty w Santanderze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie za bardzo! Bo przecież trzeba zarejestrować się przez bankowość Aliora, a nie przez stronę Bezcenne Chwile.

   Usuń
 3. Dla obecnych posiadaczy kk OK nie przewidziano punktów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko dla kart dla których teraz umowa zostanie zawarta.

   Usuń
 4. Jaki wymagany jest dochód potrzebny do wyrobienia tej karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Min. 500 zł. Um. o pracę od min. 6 miesięcy.

   Usuń
 5. Jaki jest minimalny limit karty w Aliorze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładałem w tej promocji - 1000 zł

   Usuń
 6. Czy jeżeli tutaj dostanę te 10000 punktów to da się to połączyć z 6800 punktów w Getinie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Punkty nie łączą się pomiędzy różnymi bankami.

   Usuń
  2. Postęp jest taki że pod jednym adresem maila można mieć karty różnych banków. Może zmierza to ku temu że będzie można kiedyś łączyć punkty. To miałoby największy sens.

   Usuń
 7. po jakim czasie od dodania karty w banku pojawi się ona w programie bezcenne chwile? czy jeżeli nie widzę karty w programie to mogę już wykonywać transakcje wymagane do promocji? dodam, że w bankowości internetowej udział w Bezcenne Chwile figuruję jako aktywny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają czas do 14 dni, jeśli się nie mylę. Po dodaniu karty powinien przyjść mail.

   Usuń
 8. Czy ktoś sprawdził już ścieżkę: Rejestracja KK - 10000 pkt, a potem rejestracja KDeb - 6800 pktow? Cikeaiw mnie czy trzeba to zrobić z róznych adresów e-mail? tak zeby 2 konta w BCh były?

  Jest jeszce jakaś preia od Mastercardu, moja żona zarejetrsowała KDeb Aliora i dostała 2000 od MC (od razu) i 6800 od Aliora (po około miesiącu)

  Ciekawe czu dla karty OK też MC coś takiego wrzuci.... Doszło by jeszcze po ok. 30 PLNow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam w Alior kartę debetową oraz kredytową (po przeniesieniu z TMUB), teraz na nową kartę OK Aliora dostałem promocyjne 10 000 pkt. Karta zarejestrowana w Bezcennych Chwilach na tym samym koncie (na jednym adresie mailowym). Wcześniej też tą kartę debetową z TMUB rejestrowałem w Bezcennych Chwilach i dostałem 2 tys. pkt powitalnych i 6 800 pkt promocyjnych.
   Tak więc promocje hulają jak należy ;-)

   Usuń
 9. Pamiętajcie tylko, że trzeba pilnować terminu wykorzystania punktów promocyjnych – jest na to miesiąc w tej promocji, w innych promocjach są terminy 2 czy 6 miesięcy. Pomimo, że w systemie Bezcennych Chwil teoretycznie pokazują się punkty wygasające w najbliższych trzech miesiącach, to nie dotyczy to punktów promocyjnych. Więc albo trzeba zapisać w kalendarzu, albo na infolinii udzielają informacji na bieżąco ;)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...