Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 300 zł do wzięcia od Banku Pekao: 100 zł za konto osobiste + 200 zł za kartę kredytową

700 zł od Santandera ⭐ 500 zł od: Millennium oraz ING7% + 200 zł od Pekao630 zł od BNP Paribas

4.01.2021

Nawet 300 zł do wzięcia od Banku Pekao: 100 zł za konto osobiste + 200 zł za kartę kredytową

Osoby otwierające Konto Przekorzystne w Pekao, w najnowszej promocji załapać się mogą na rekordową pulę gwarantowanych bonusów.

Premia do 300 zł za konto osobiste i kartę kredytową w Banku Pekao
Wobec ostatnich edycji promocji konta w Pekao wzrost jest spory. Teraz do wzięcia czeka bowiem nawet 300 zł. By zgarnąć całość, trzeba skorzystać zarówno z konta osobistego (za co czeka do 100 zł) oraz z karty kredytowej (z którą można zyskać do 200 zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Jako ostateczny zysk z udziału w promocji uznać będzie należało 285 zł (uwzględniając jedną opłatę, o której piszę poniżej). To nie zmienia jednak faktu, że osoby dopiero stające się klientami Pekao mogą liczyć na rekordową pulę nagród. Dotąd bank wynagradzał jedynie osoby zakładające konto, za co - w zależności od edycji - można było zarobić od 100 do 200 zł, a teraz daje do 300 zł (wymagając wyrobienia karty kredytowej, która dotąd w promocjach jeszcze nie występowała).

Poniżej znajdziesz szczegółowe omówienie promocji oraz prześwietlenie konta osobistego i karty kredytowej z promocji Pekao. Do Ciebie należy decyzja w jakim zakresie chcesz skorzystać z propozycji banku - możesz poprzestać na premii do 100 zł za konto osobiste.

Premia 100 zł za konto w Pekao


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 4.01.2019 r. do 31.12.2020 r. nie posiadała (ani nie była współposiadaczem) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Banku Pekao.

Posiadanie innych produktów w Pekao (np. pożyczki, kredytu, karty kredytowej czy rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z promocji.
💡 Choć większość osób tę różnicę zna, to jednak czasem pojawia się pytanie. Zatem wyjaśniam: Bank Pekao S.A. (z żubrem w logo), o którym mowa w niniejszym wpisie, nie ma nic wspólnego z PKO BP S.A. (ze skarbonką w logo). Są to dwa odrębne banki, więc jeśli posiadasz konto w PKO BP (w tym np. Konto Inteligo), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji i uzyskasz 100 zł za konto w Pekao!


Nagroda za konto. Na wysokość premii wpływ będzie miała suma płatności, jakie wykonasz kartą wydaną do konta - bank zwróci Ci 10% wydanej kwoty, a zwrot ten będzie mógł wynieść max. 100 zł.


Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć 100 zł:
 • do 31.03.2021 r.: złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z aplikacją PeoPay (czyli aplikacją mobilną Pekao) oraz zawrzyj umowę z bankiem;

  we wniosku o konto - jako sposób zawarcia umowy - wybierz opcję online (z wykorzystaniem biometrii) albo przez aplikację PeoPay (mobilnie), bo tylko wtedy wniosek będzie kwalifikował się do uzyskania premii 100 zł;
 • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po dniu przystąpienia do promocji (w każdym z tych miesięcy): 
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 500 zł (kwota musi wpłynąć jednorazowo - chodzi o to, że nie zaliczą się np. 2 wpływy po 250 zł; może być to przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres, więc w dowolnej chwili możesz część lub całość tych środków wydać, przelać lub wypłacić; do promocji nie zaliczą się wpłaty gotówki) oraz
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta.

Spełnienie powyższych warunków jednocześnie sprawi, że konto prowadzone będzie za 0 zł i za 0 zł będziesz posiadać kartę (Mastercard) wydaną do konta. 

Na wysokość premii, jaką otrzymasz od banku, wpływ będzie miała suma płatności, jakie wykonasz kartą wydaną do konta w powyższym okresie. Bank Pekao odda 10% wartości tych transakcji - maksymalnie 100 zł. Pod uwagę należy jednak wziąć, że nie wszystkie płatności zaliczą się do naliczenia premii, gdyż bank wykluczył część kodów MCC (to kody przypisywane terminalom płatniczym, mające na celu wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 
4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, 
5122 – określający m.in. właścicieli aptek, 
5715 – określający hurtownie napojów alkoholowych, 
5813 – określający pijalnie (napoje alkoholowe), bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki,  
5912 – określający drogerie i apteki, 
5921 – określający sklepy z piwem, winem, alkoholem, 
6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), 
6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), 
6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), 
6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
6051 – określający przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), 
6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty), 
7511 – określający obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), żetony w kasynach,  
8999 – określający wolne zawody, 
9311 – określający podatki.

Lista wydaje się długa, ale w praktyce ma zapewne wyeliminować robienie transakcji w miejscach, gdzie łatwiej zrobić większy obrót na karcie, bez robienia faktycznych zakupów (choć są też niektóre kody MCC, które nieco zaskakują). Swobodnie można za to płacić w sklepach spożywczych, odzieżowych, motoryzacyjnych, marketach czy na stacjach paliw.

Wypłatę premii Bank Pekao przewidział w trzech turach (w zależności od czasu założenia konta i spełnienia warunków; konto należy posiadać do dnia wypłaty nagrody):
- jeśli Konto zostało założone w styczniu 2021 r. i spełnisz warunki Promocji w każdym miesiącu od 1 lutego 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. Nagrodę otrzymasz do 31.05.2021 r., 
- jeśli Konto zostało założone w lutym 2021 r. i spełnisz warunki Promocji w każdym miesiącu od 1 marca 2021 r. do 31 maja 2021 r. Nagrodę otrzymasz do 30.06.2021 r., 
- jeśli Konto zostało założone w marcu 2021 r. i spełnisz warunki Promocji w każdym miesiącu od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. Nagrodę otrzymasz do 30.07.2021 r

Premia do 200 zł za kartę kredytową w Pekao


Uczestnik promocji, zakładając konto w Pekao w powyższej promocji, może też załapać się na dodatkowe gratyfikacje pod warunkiem wyrobienia karty kredytowej Elastycznej - promocja karty kredytowej dostępna jest wyłącznie dla osób, które konto w Pekao (Przekorzystne lub Premium) założą w okresie od 4.01. do 31.03.2021 r.

Nagroda za kartę kredytową. Na wysokość premii wpływ będzie miała suma płatności, jakie wykonasz kartą kredytową - bank zwróci Ci 10% wydanej kwoty, a zwrot ten będzie mógł wynieść max. 200 zł.

By wziąć udział w promocji z kartą kredytową, trzeba posiadać konto w Pekao (założone w powyższej promocji) oraz: 
 • najpóźniej do 30.09.2021 r. podpisać umowę o dowolną kartę kredytową Mastercard (w ofercie Pekao najkorzystniej wypada karta Elastyczna - więcej na jej temat piszę niżej);
 • potwierdzić udział w promocji w oddziale, telefonicznie (na infolinii banku) lub w bankowości internetowej Pekao, poprzez złożenie oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych w celu wzięcia udziału w promocji i akceptacji jej regulaminu;
 • w okresie kolejnych trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po dniu zawarcia umowy o kartę kredytową (w każdym z tych miesięcy) wykonaj min. jedną płatność kartą kredytową. 

Na wysokość premii, jaką otrzymasz od banku, wpływ będzie miała suma płatności, jakie wykonasz kartą kredytową w powyższym okresie. Bank Pekao odda 10% wartości tych transakcji - maksymalnie 200 zł. Tak jak w promocji konta, tu również obowiązuje wykluczenie wyżej wypunktowanych punktów MCC.

Termin wypłaty nagrody uzależniony jest od daty zawarcia umowy o kartę i spełnienia warunków promocji - nagroda wpłynie na rachunek karty kredytowej najpóźniej do końca następnego miesiąca kalendarzowego. 

Przykładowo: jeśli umowę o kartę podpiszesz z bankiem w styczniu, to na spełnienie warunków będziesz mieć czas od 1.02. do 30.04., a nagrodę otrzymasz do 31.05.2021 r. Jeśli zaś umowę o kartę kredytową podpiszesz dopiero we wrześniu, to na wykonywanie płatności będziesz mieć czas od 1.10. do 31.12.2021 r., a premię otrzymasz do 31.01.2022 r.

W promocji udział można wziąć tylko jeden raz (bez względu na liczbę wyrobionych kart kredytowych w Pekao).

3400 punktów w programie Bezcenne Chwile, czyli 50 zł na zakupy


W Banku Pekao dostępna jest też promocja z powitalnymi punktami dla osób rejestrujących swą kartę Mastercard w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile. 

By załapać się na tę promocję, kartę Mastercard (wydaną do konta lub kartę kredytową) należy zarejestrować  w programie Bezcenne Chwile najpóźniej do 31.03.2021r r. i wykonać (w ciągu 30 dni od rejestracji) co najmniej jedną płatności kartą na dowolną kwotę. 3400 punktów powitalnych uzyskanych w programie lojalnościowym Mastercard przekłada się na nagrodę o wartości 50 zł - może to być np. voucher na zakupy w serwisie (w zależności od dostępności m.in. Allegro - ta nagroda dostępna jest wyłącznie dla klientów Banku Pekao lub Circle K, RTV Euro AGD czy Home&You). 

Sprawdź szczegółowy opis promocji: 3400 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile od Pekao (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie warunków promocji). Akcja z punktami ma być dostępna do końca marca 2021 roku, ale warto zauważyć, że może zakończyć się wcześniej, bo pula nagród w tej promocji jest limitowana; w promocji z premią 100 zł za konto i do 200 zł za kartę kredytową limitu uczestników nie ma - każdy kto weźmie udział i spełni warunki promocji, ten otrzyma bonusy.

Konto Przekorzystne - opis konta osobistego w Pekao


Główne cechy konta zakładanego w Banku Pekao to:
 • 0/6 zł miesięcznie za prowadzenie konta oraz 0/3 zł miesięcznie za kartę (Mastercard wielowalutowa) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłat za konto i kartę, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay;

   Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział w promocji z premią 100 zł bierze wyłącznie karta Mastercard.
 • 0 zł za wydanie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną);
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów w miesiącu kalendarzowym darmowe są pierwsze 2 wypłaty, o ile w miesiącu poprzednim zapewnisz wpływ min. 500 zł na konto i wykonasz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay (za każdą kolejną wypłatę w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy prowizję 2%, min. 5 zł).

W ramach wniosku o konto na stronie promocji (wyłącznie tak złożone wnioski uprawniają do uzyskania premii do 100 zł) są dostępne dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: w placówce banku lub bez wychodzenia z domu, w procesie z wykorzystaniem biometrii. I tę właśnie opcję otwarcia konta na selfie należy wybrać, gdyż tylko ona uprawnia do wzięcia udziału w promocji. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie twarzy np. za pomocą kamerki w komputerze czy smartfonie. 

Jeśli we wniosku o konto od razu zdecydujesz się na to, by po wniosku internetowym umowę zawrzeć w placówce, to nie uzyskasz premii. Ale jest pewna furtka... (mowa o tym w regulaminie). W sytuacji, gdy zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces z jakieś przyczyny się nie powiedzie i wtedy finalizacja będzie możliwa jedynie w placówce, to też otrzymasz premię 100 zł.

Scenariusze udziału w promocji są zatem trzy:

  ❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie otrzymasz premii;

  ✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => otrzymasz premię 100 zł;

  ✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja okaże się nieudana i umowę zawrzesz w oddziale => nadal otrzymasz premię 100 zł.

💡 Dodam, że gdy już założysz konto osobiste w Banku Pekao, to możesz je też polecać i na tym również będziesz zarabiać - jest bowiem dostępny program poleceń konta w Pekao. Za skuteczną rekomendację bank płaci polecającemu 100 zł (polecony z tytułu otwarcia konta z polecenia nie dostaje nic dodatkowego, ale może wziąć udział w powyższej promocji z premią 100 zł za konto i do 200 zł za kartę kredytową).

Ile kosztuje karta kredytowa Elastyczna w Pekao?


Jeśli chcesz dobyć więcej niż 100 zł za samo Konto Przekorzystne, to wyrobić przyjdzie Ci też kartę kredytową Elastyczną. Sprawdzam więc jak wygląda jej oferta.

Za wydanie, jak i za wznowienie karty (gdy bank przesyła nową kartę po upływie jej ważności), pobierana jest opłata 15 zł. Jest to więc jednorazowy koszt, który trzeba uwzględnić i który niestety nieco pomniejszy ostateczny zysk z udziału w promocji - zostanie 285 zł (licząc z premią za konto). To warunki w przypadku wyboru karty kredytowej ze standardowym wizerunkiem graficznym (w przypadku zamówienia z niestandardową grafiką, bank dodatkowo doliczy 5 zł za wydanie/wznowienie karty). 

Łatwo można za to uniknąć opłaty miesięcznej (2,99 zł) za kartę, bo wystarczy wykonanie min. jednej płatności kartą (na dowolną kwotę) w miesięcznym okresie rozliczeniowym. Równie prosto da się również uniknąć odsetek z tytułu wykorzystania środków z karty - podstawowa zasada, to ich spłacanie w okresie bezodsetkowym (wtedy oddaje się dokładnie tyle samo, ile się wydało kartą i ani grosza więcej).
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

98 komentarzy:

 1. Jak mam konto w Pekao od dłuższego już czasu to łapię się na promocję karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział w promocji karty kredytowej (ze zwrotem 10%, do 200 zł) wziąć mogą osoby, które założą konto w Pekao w okresie od 4.01. do 31.03.2021 r. (wynika to z regulaminu - Cz. 1, pkt. 1 ppkt. 7).

   Usuń
  2. Ale zastanawiam się czy nie zrobić tak żeby teraz zamknąć konto, a potem założyć znowu (bez premii 100 zł ale za to w wymaganym okresie). I wtedy załapię się chociaż na 200 zł za kartę kredytową.

   Usuń
  3. @Anonimowy 4 stycznia 2021 13:31
   To dobrze.

   Usuń
 2. Czyli żeby nie wydawać zbyt dużo w tych samych 3 miesiącach mogą sobie to rozłożyć tak, że teraz założę konto i 1000 zł wydam od lutego do kwietnia, a o kartę kredytową zawnioskuję dopiero w kwietniu i wtedy będę musiał 2000 zł wydać nią ale od maja do lipca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można to tak rozłożyć :) Czas na zawarcie umowy o kartę kredytową jest aż do 30.09.

   Usuń
  2. To dobrze, bo ciężko było mi by ogarnąć obydwie naraz. Dzięki za odpowiedź i za bloga, bo robisz kawał dobrej roboty! Zacząłem w połowie ub.r. i już zyskałem prawie 1,5 tys. zł :)

   Usuń
 3. Konto w Pekao zamykałem w lipcu 2019r, także na promocję 100zl za konto się nie łapię. Ale czy mógłbym założyć konto dla samego wyrobienia karty kredytowej i promocji 200zl? Czy w moim przypadku i tak obowiązywałaby karencja. Jako były klient idea bank i tak nie mam nic do stracenia, bo to przejęcie banku popsuło mi całą karencję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko wskazuje na to, że tak. Bo regulamin promocji "Zyskaj do 10% zwrotu za płatności Kartą kredytową z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium" – edycja I" mówi o tym, że z karty kredytowej z premią do 200 zł mogą skorzystać osoby, które założą konto (Przekorzystne lub Premium) w Pekao w okresie od 4.01. do 31.03.2021 r. Nie ma odniesienia do uczestnictwa w promocji "Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium" – edycja I", ani zapisów o karencji.

   Usuń
  2. Na ten bonus 10% za płatności kartą debetową się też nie łapię ze względu na karencję w Pekao a czy mogłabym skorzystać z polecenia syna, żeby dostał 100 zł i promocji KK? Też fajny zarobek by był?

   Usuń
 4. Czy mając konto w idea banku łapię się do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyklucza tylko konto lub lokata w Pekao a nie w Idea Banku.

   Usuń
 5. Mr. Złotówa, podbijam pytanie :1 Mnie również wyklucza karencja. Czy mogę skorzystać tylko z promocji KK ? 2 Czy mogę skorzystać z promocji polecenia osoby którą wyklucza karencja i zgarnąć premię ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Byloby dobrze wyjasnic, jak bank traktuje klientow Idea Banku po przejsciu? Czy moga skorzystac z tej promocji czy nie? Moze mail do rzecznika prasowego Pekao?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 3.01 właścicielem Idea Banku jest Pekao.

   Usuń
  2. No właśnie od 3.01. A w regulaminie jest taki warunek:
   "od 4.01.2019 r. do 31.12.2020 r., nawet przez jeden dzień, nie byłeś posiadaczem ani
   współposiadaczem rachunków w Banku, takich jak:
    rachunek płatniczy dla konsumentów czyli konto do wykonywania różnych transakcji płatniczych
   (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy),
    rachunek terminowej lokaty oszczędnościowej"

   Biorą pod uwagę okres do 31.12.2020 a wtedy konta w Pekao (jeszcze) nie miałem.

   Usuń
 7. W Regulaminie mowa jest że do promocji nie możesz przystąpić "od 4.01.2019 r. do 31.12.2020 r., nawet przez jeden dzień, nie byłeś posiadaczem ani współposiadaczem rachunków w Banku".
  Przejęcie Idea Bank nastąpiło w dniu 03.01.2021 r. czyli byli można przystąpić do promki(porównaj)
  W dniu 31.12.2020 r. na stronie internetowej BFG pojawił się następujący komunikat:
  "Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ze względu na złą sytuację kapitałową Idea Bank S.A., wszczął jego przymusową restrukturyzację. Bank zostanie 3 stycznia 2021 r. przejęty przez Bank Pekao S.A. Wszystkie depozyty klientów zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego, podobnie jak kredyty, nie zostanie również zawieszona obsługa klientów."

  OdpowiedzUsuń
 8. Karencja (4.01.2019) jest tak ustawiona, że wyklucza kogokolwiek, kto brał udział w ich promce.

  Ponadto ta groteskowa opłata 20 groszy za każdy SMS do autoryzacji oraz sylwestrowy myk z Idea ... Podziękujmy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz transakcje potwierdzać w aplikacji i wtedy nie ma 20 gr za SMS.

   Usuń
 9. Wchodzę bo to i tak pewnie ostatnia okazja żeby mnie karencja nie wciągnęła przez to że mam konto w Idea Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie chyba niezupełnie. Pekao jest właścicielem Idea Banku od wczoraj, tj. 3.01. więc jak konto nadal masz to cię to wyklucza.

   Usuń
 10. Czy klienci przejętego własnie IdeaBanku mogą brać udział? Włąsnie jako klient IdeaBanku dostałem maila "Witamy w Pekao" ;-(

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest jeszcze 50 zł dodatkowo. A konkretnie 3400 pkt w BCh.

  OdpowiedzUsuń
 12. Widzę że opłacanie rachunków nie jest wykluczone? Bo kodu MCC 4900 nie ma?

  OdpowiedzUsuń
 13. Może głupie pytanie. Ale gdzie przychodzi numer kontaktowy ents do logowania? Założyłem konto pod koniec roku a na maila otrzymałem tylko wzory wszystkie (zakładane wszystko przez aplikację mobilną)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyłączam się do pytania! Wprawdzie umowę o konto podpisałam SMSem wczoraj, ale dziwię się, że przyszły tylko puste wzory umów. BADyL, czy może już wiesz jak to wygląda i mógłbyś się podzielić informacją? Albo ktoś inny?

   Usuń
  2. Przepraszam za tak późną odpowiedź. U mnie rozwiazaniem było tylko zadzwonienie na infolinię - tam podali mi numer. Coś zaszwankowało i nie dostałem niezbędnych smsów

   Usuń
 14. Proszę o wyjaśnienie, czy Idea Bank jest teraz w PKO SA czy w PKO BP? Wydaje mi się, że w PKO SA, a w/w promocja dotyczy PKO BP. Chyba to są 2 różne banki?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy jeśli zgarnęłam kiedyś nagrodę w firmie punktów powitalnych w programie bezcenne chwile, ale zakładając konto w innym banku, to czy teraz zakładając konto w Pekao będę mogła załapać się na nagrodę 50 zł w formie punktów powitalnych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo katy innych banków nawet teraz zarejestrowane w Bezcennych Chwilach nie wykluczają z promocji z punkami za kartę Pekao. Co innego jak kiedyś miałbyś zarejestrowaną kartę Pekao.

   Usuń
 16. Zakładając teraz konto (nie łapię się na promke na wejście bo karencja), czy załapię się na promkę z karta kredytowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w komentarzach wyżej. Łapiesz się.

   Usuń
 17. Nie przeszłam już jednej weryfikacji i apka pokazała komunikat, aby spróbować ponownie. Co mam powiedzieć w oddziale, jeśli druga weryfikacja też się nie uda? Wystarczy pokazać ten komunikat? Skąd bank będzie przy wydawaniu nagród wiedział, że spełniłam warunek próby założenia konta online?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idziesz do oddziału, mówisz co się stało i zakładasz konto. Oni to kontynują na rozpoczętym wniosku z internetu. Miałem tak kilka edycji temu. Premie wypłacone.

   Usuń
 18. Co do zapisu "Za wydanie, jak i za wznowienie karty (gdy bank przesyła nową kartę po upływie jej ważności), pobierana jest opłata 15 zł."
  Z tego co wiem, jeśli zamkniemy kartę wcześniej to Bank musi oddać proporcjonalnie część opłaty za okres, kiedy nie korzystaliśmy z karty, bo z niej zrezygnowaliśmy tzn. jeśli karta zamknięta zostanie przykładowo po 6 miesiącach, to odzyskamy 7,5 zł.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zamknęłam konto w pekao w listopadzie 2020 roku. Czy jeśli otworzę teraz ponownie aby skorzystać z promocji tylko i wyłącznie karty kredytowej to otrzymam nagrodę? Czy posiadanie konta w listopadzie 2020 wyklucza mnie z udziału promocji z kartą kredytową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz otworzyć konto + kartę kredytową. Konto będzie poza promocją, ale karta kredytowa będzie brała udział w promocji (200 zł).

   Usuń
 20. Orjentujesię ktoś jaki jest kod MC opłacając rachunki przez "Moje Płatności"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od rodzaju płatności.

   Usuń
  2. Czynsz chcę opłacić. bo 2000 zł mogę nie zdołam wydać KK

   Usuń
 21. Na konkurencyjnej stronie promocja została zaktualizowana o wpis. AKTUALIZACJA 5 STYCZNIA 13:00:
  Niestety według stanowiska banku klienci Idea banku nie mogą brać udziału w tej promocji...

  Także jakbym był klientem idea banku to ostrożnie podchodziłbym do tej promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie jest ten wpis? Na stronie Pekao czy Idea?

   Usuń
  2. Skoro w regulaminie promocji jest, że "od 4.01.2019 r. do 31.12.2020 r., nawet przez jeden dzień, nie byłeś posiadaczem ani współposiadaczem rachunków w Banku", a Idea został przejęty 03.01.2021, to na jakiej podstawie klienci Idea są wyłączeni z promocji? Bo "komuś się tak wydaje"? ;)

   Usuń
  3. Idea Bank został przejęty 3 stycznia czyli od 3 stycznia jesteśmy klientami PeKaO SA. Ja założyłam konto w PeKaO 31 grudnia więc się nie łapię do tej promocji. Ale kto nie założył to się łapie.

   Usuń
  4. Wyraźne, jednoznaczne zapisy regulaminu vs (błędna) interpretacja.

   Usuń
  5. Konto w tej promocji zakładałem 18.02.2021 nie było żadnego problemu - mam konto i lokatę w IdeaBanku

   Usuń
 22. Mam pytanie: Czemu ludzie sobie wyrabiają karty kredytowe? Przecież to trzeba płacić wysokie odsetki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku terminowej spłaty nie ma odsetek.

   Jedyny potencjalny problem, to coroczne opłaty za użycie KK - zjawisko nieznane w normalnych krajach :)

   Usuń
  2. A jakie to są opłaty? Ile konkretnie trzeba płacić?

   Usuń
  3. To zależy od banku oraz rodzaju karty.

   Usuń
 23. Czy ww promocja łączy się z promocja lokaty powitalnej w pekao do 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. regulamin mówi o tym, że promocji nie można łączyć.

   a ta lokata 3% to śmiech na sali. do 10 tys. zł i z masą dodatkowych warunków. szkoda czasu na czytanie o niej.

   Usuń
 24. Jakie są metody weryfikacji przy zakładaniu konta online ? Tylko biometria ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, tylko biometria. jeśli się nie uda to dopiero wtedy można iść do oddziału zachowując prawo do premii.

   Usuń
  2. Czyli i tak trzeba tam pójść ... brrr!

   Usuń
 25. Czy dobrze rozumiem, że ta promocja nie wiąże się z promocją "Polecam Przekorzystnie?". Założyłam konto w ramach "Zyskaj do 10% zwrotu" i teraz poleciłam konto innej osobie. Czy otrzymam zarówno zwroty jak i 100zł za polecenie, czy będę musiała wybrać tylko jedną promocję? Chodzi mi o punkt 3 regulaminu "Zyskaj":
  "Promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez nas w Okresie przystąpienia do Promocji. (...) Z wyłączeniem uczestników biorących udział w promocji „Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą kredytową”, promocji dotyczącej Konta Oszczędnościowego lub pakietu PeoPay KIDS oraz programu poleceń „Polecam Przekorzystnie”, promocji „Odbierz voucher na kawę za zakup biletu kartą płatniczą Mastercard Banku Pekao S.A. w komunikacji miejskiej w Białymstoku”. Uczestnik Promocji decyduje wtedy, z której promocji chce skorzystać, składając stosowne oświadczenie Bankowi do 20.07.2021 r. W przypadku niezłożenia przez Uczestnika Promocji takiego oświadczenia do 20.07.2021 r. Uczestnik Promocji otrzyma nagrodę w ramach tej promocji, do której przystąpił najwcześniej (liczy się data przystąpienia do Promocji)." Zupełnie nie rozumiem tego drugiego, zacytowanego zdania :D Gdzie tam jest czasownik? O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc udział w promocji "Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium" (z premią do 100 zł za otwarcie konta), również możesz stać się osobą polecając (i zyskiwać po 100 zł za skuteczne polecenie).

   Usuń
 26. By uzyskać zwrot 100 zł trzeba maksymalnie wydać 1000 zł kartą do konta w okresie od 01 lutego do końca kwietnia czy w każdym z tych miesięcy po 1000?

  OdpowiedzUsuń
 27. Mam konto w byłym IB założyłem w PeKaO. Weryfikacja selfie przeszła cały wniosek zatrzymał się przed podpisaniem umowy. Czekając na SMSa do podpisania umowy wyświetlił się komunikat "Wybierz placówkę" po wybraniu "zapraszamy do oddziału banku". Byłem pani była bardzo zdziwiona, umowę podpisałem.
  MAM NADZIEJĘ ŻE PREMIA BĘDZIE :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Co wymaga bank PEKAO S.A. do założenia karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg infolinii wystarczy dowód i zaświadczenie od pracodawcy. W piątek mam je dostać z kadr więc w przyszłym tygodniu pójdę do placówki.

   Usuń
  2. A musi być umowa o pracę? Czy coś konkretnego musi się znaleźć w tym zaświadczeniu?

   Usuń
  3. Standardowe informacje na jaki okres umowa, że nie jesteś w okresie wypowiedzenia i o wysokości wynagrodzenia.

   Usuń
 29. Witam
  Po założeniu konta trzeba gdzieś zgłosić, że chcę brać udział w tej promocji i dostać 10% za płatności karta debetową?

  A może bank wie to z automatu?

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy ktoś z klientów przejętego Idea Banku założył już konto w tej promocji i dostał w miarę pewną informację że dostanie premię?
  Czytałam tyle różnych wersji że już nic nie wiem i strasznie zwlekam z wzięciem udziału w promocji.
  Nie chciałam mieć konta w Pekao ale skoro i tak już od 3 stycznia mam to to jest chyba ostatnia szansa żeby cokolwiek z tego mieć..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może interpretacje są różne, ale regulamin jeden i jasny. Poza tym nie masz nic do stracenia. W kolejnych promocjach to już na pewno wykluczą klientów przejętego Idea Banku.

   Usuń
  2. MAM konto w byłym Idea Banku.
   Założyłem w PeKaO, mam obie karty i potwierdzony udział w promocjach.

   PS. W sumie to najlepiej gdybyś założył konto na selfie, a podpisanie umowy w banku >>> weź ze sobą załącznik z regulaminu (regulamin 10% KD)
   PS. Od razu w banku zawnioskuj o kartę kredytową i zostaw im do umowy załącznik z regulaminu (regulamin 10% KK)

   Usuń
 31. Klienci Idea Banku nie łapią się na ta promocję. Dla nich jest przygotowana inna oferta powitalna. https://www.pekao.com.pl/oferta-powitalna/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd takie stwierdzenie? Regulamin promocji przeczy temu co piszesz.

   Usuń
  2. nie siej zamętu - łapią się

   Usuń
 32. Mr.Złotówa, z racji, że we wcześniejszej promocji miałem konto w tym banku weryfikacja w aplikacji nie powiodła się, umowę muszę podpisać w placówce. Na promocję konta nie łapię się , karencja wyklucza mnie, a że byłym klientem Ideii czas oczekiwania na promocję konta wydłuża się. Chcę jednak skorzystać z promocji KK i tu moje pytanie- czy po podpisaniu umowy Konta Przekorzystnego w banku,od razu mogę , przy okienku wnioskować o Kartę Elastyczną , podpisać umowę i wyrazić chęć przystąpienia do promocji ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można zawnioskować o kartę kredytową od razu po otwarciu konta.

   Usuń
  2. TAK zawnioskuj o KK zaraz w okienku i wydrukuj ostatnią stronę z regulaminu i zostaw w okienku z potwietrdeniem odbioru. Nie będziesz musiał potwierdzać chęci wzięcia w promocji 10% przez telefon - to jakiś koszmar - na infolinii nie mieli pojęcia że taka promika jest.
   Składasz wniosek, zostawiasz papierek i jest OK.
   NIE zapomnij wyciągu ze swojego aktualnego konta za ostatnie 6 miesięcy - bo muszą sobie przepisać dochody do wniosku o kartę - nie wystarczy oświadczenie. (Mniej to na telefonie w PDF bo może trzeba będzie wysłać).

   Usuń
 33. Mr Złotówa chcialabym skorzystać z promocji samej karty kredytowej. W ubiegłym roku zamknęłam konto w pekao. Karte debetową którą miałam do konta była zarejestrowana w programie bezcenne chwile. Czy jesli teraz wyrobie kredytową to czy po zarejestrowaniu jej w programie (na inny e-mail niż tamtą) to załapie sie na 3400 punktow? Czy nie mogę zarejestrować drugiej karty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem: "Do otrzymania Punktów Powitalnych uprawnieni są Uczestnicy, którzy (...) przed dniem rozpoczęcia Promocji, tj. przed 01.01.2021 r., nie byli Uczestnikami Programu w zakresie dotyczącym Karty Partnera".

   A "Karta Partnera" jest zdefiniowana jako dowolna karta debetowa (do konta) lub kredytowa Mastercard, wydana przez Bank Pekao. Zatem w myśl regulaminu ponownie niestety załapać się nie da.

   Usuń
 34. Witam. Czy w trakcie składania wniosku o konto przekorzystne mam zaznaczyć, że chcę kartę wielowalutową do konta przekorzystnego? Czy mam tam nic nie zaznaczać, a kartę Mastercard dostanę tak czy inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz wybrać kartę wielowalutową. Wtedy dostaniesz MC

   Usuń
 35. Witam

  czy zwrot 10 % będzie na kartę kredytowa czy ma zwykłe konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku płatności kartą do konta, na konto. Zwrot do 100 zł.

   W przypadku płatności kartą kredytową, na rachunek karty kredytowej. Do 200 zł.

   Usuń
 36. Witam. W programie Bezcenne chwile mam już 4000 punktów - jak to wymienić na bon za 50zł do Allegro?

  OdpowiedzUsuń
 37. Podobno w bankowości elektronicznej banku PEKAO można wypowiedzieć umowę o konto. Jak to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. należy najpierw skontaktować się telefonicznie z oddziałem, który prowadzi rachunek, celem weryfikacji, czy dla danego konta jest możliwość wypowiedzenia umowy przez pekao24.

   Usuń
 38. Witam.
  Czy dostaliście już bonusy za konto i kartę kredytową?

  OdpowiedzUsuń
 39. Dajcie znać jak wpłynie w tym miesiącu premia za KK.

  OdpowiedzUsuń
 40. Cześć.
  Czy ktoś dostał 10% za kartę kredytową?
  Dajcie znać - ja czekam 30 dni na rozpatrzenie reklamacji i na razie cisza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja warunki spełniłem w maju. Jeszcze nie dostałem. Do jutra czekam.

   Usuń
 41. Podbijam pytanie. KK otwierałem w lutym i zgodnie z regulaminem do końca czerwca powinny wpaść 2 stówki. Czy wypłacali w czerwcu 10% premii ?

  OdpowiedzUsuń
 42. Witajcie.
  Premia 10% za konto wypłacona w terminie i bez problemu.
  Premia za polecenie wypłacona w terminie i bez problemu.
  Premia za Kartę kredytową:
  - w styczniu karta
  - do 31.05 powinna wpłynąć premia
  - 1.06 złożyłem reklamację
  - 4.07 reklamacja rozpatrzona pozytywnie
  - do 30 dni wypłata premii
  Przynajmniej o 2 miesiące przeciągnęli mi zamknięcie konta :(

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...