Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Santander Consumer Bank: do 7% na rachunku oszczędnościowym bez konta osobistego

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

24.01.2023

Santander Consumer Bank: do 7% na rachunku oszczędnościowym bez konta osobistego

7% można uzyskać do 50 tys. zł.

Santander Consumer Bank: rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 7% w skali roku
Aktualnie to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe, które nie wymaga spełniania dodatkowych warunków (np. nie trzeba wpłacać "nowych środków") i jednocześnie prowadzone jest za 0 zł, można z niego korzystać bez zakładania konta osobistego, a do tego wszystkie przelewy realizowane są bez opłat.

[Promocja zakończona. Sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking kont oszczędnościowych.]

Na początek uściślenie: Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). To dwa odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam masz już konto osobiste).

Santander Consumer Bank: rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 7% w skali roku


Po zakończeniu promocji oprocentowania dla nowych środków (7,5% w skali roku), która była dostępna do 18.01.2023 r., Santander Consumer Bank postanowił nie odpalać nowej edycji z nowymi środkami w centrum uwagi, ale za to przedłużył czas obowiązywania oferty, w której dostępne jest od 6 do 7% w skali roku (w zależności od ulokowanej sumy). Ta propozycja dostępna jest dla każdego - także dla tych, którzy już wcześniej wpłacili środki na rachunek oszczędnościowy w tym banku. 

Główne cechy oferty oprocentowania rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku (w ramach promocji "Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami – edycja III") to:

 • oprocentowanie
  • 7% w skali roku w przypadku salda do 50 tys. włącznie; 
  • 6,5% w skali roku dla nadwyżki ponad 50 tys. zł - do 200 tys. zł włącznie oraz 
  • 6% w skali roku dla nadwyżki ponad 200 tys. zł (bez górnego limitu);
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 24.04.2023 r. - to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i termin, do którego obowiązuje przedstawione powyżej oprocentowanie.

Faktem jest, że w chwili obecnej można znaleźć oferty wyższego oprocentowania na rachunkach oszczędnościowych w innych bankach. Jednak w ich przypadku albo pojawiają się dodatkowe warunki (gdy oferta skierowana jest dla nowych klientów lub w najlepszym wypadku trzeba wpłacić "nowe środki), albo - co bardzo częste - banki wymagają posiadania/założenia również konta osobistego. Jeśli jednak kogoś interesuje udział w promocjach bankowych z premią, czy nagrodą na start - co jest dodam wiodącą tematyką na moim blogu - nie zawsze zakładanie takiego konta tylko z uwagi na atrakcyjne oprocentowanie dla oszczędności będzie dobrym pomysłem. I tu z pomocą przychodzą oferty takie jak ta w Santander Consumer Banku. Bez wymogu zakładania konta osobistego można skorzystać z rachunku oszczędnościowego - dobrej skarbonki z dostępem do środków na bieżąco.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są realizowane za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - wpłacając je i nawet wielokrotnie wypłacając. Przelewy z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku można robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

7,66% 7,0% 6,75% na lokacie 6-miesięcznej


[Aktualizacja w dn. 27.01.2023 r.: Santander Consumer Bank wprowadził nową tabelę oprocentowania z obniżką stawek.]

[Aktualizacja w dn. 1.03.2023 r. Santander Consumer Bank ponownie obniżył stawkę].

Przyglądając się ofercie Santander Consumer Banku, warto też wspomnieć o jego lokacie (w tym przypadku na nowe środki). 

Główne cechy lokat na nowe środki w Santander Consumer Banku:
 • oprocentowanie: 7,66% 7,0% 6,75% w skali roku na okres 6 miesięcy (na stronie banku możesz wybrać inne okresy, ale wtedy oprocentowanie jest niższe) - oferta dotyczy nowych środków zdeponowanych ponad wolumen środków znajdujących się na rachunkach lokat w Santander Consumer Banku należących do klienta według stanu na 14.11.2022 r. 25.01.2023 27.02.203 r. [to nowa data badania salda obowiązująca dla oferty lokat dostępnej od 27.01.2023 1.03.2023 r.] (jeśli więc dopiero teraz staniesz się klientem tego banku albo nawet gdy już korzystasz z jego usług, ale na wspomniany dzień nie było Ci dane posiadać w tym banku lokat, to teraz każde wpłacone środki będą uznane za nowe);
 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 400 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: 
  • na koniec umownego okresu lokaty (lokata odnawia się wówczas na ten sam okres, więc warto zapisać sobie ten termin, by sprawdzić zaproponowane oprocentowanie po odnowieniu. Jeśli zdecydujesz się wtedy wycofać środki, to będzie można ją zerwać - otrzymasz wtedy kapitał wraz z odsetkami naliczonymi po odnowieniu);
  • w przypadku przedterminowego okresu zerwania lokaty (przed upływem 6 miesięcy) bank zwraca sam kapitał (bez odsetek).

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. no łał. Inflacja oficjalna 16,7%, realna koło 100% na rzeczy produkowane w kraju a na lokatach 7% w promocji do 50 tyś. Czemu tu nie ma klamek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są klamki. Część z nich jednak prowadzi do krajów gdzie inflacja albo jest trochę niższa albo trochę wyższa, ale oprocentowanie śmieciowe, tak że nic nie zamortyzujesz.

   Usuń
 2. Czy na 7 procent można robić dopłaty. Podobnie na 7,7 procent zrobić wpłatę np: luty na 6 m,następną marzec6miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na rachunek oszczędnościowy środki można dopłacać w dowolnym momencie.

   W przypadku lokaty dopłaty nie są możliwe. Można jednak zakładać kolejne lokaty (z oprocentowaniem oferowanym na moment ich otwierania).

   Usuń
 3. Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami - niewątpliwie ludzie tam zatrudnieni mają poczucie humoru :)

  Wczoraj ich naganiacz do mnie zadzwonił wychwalając tą ofertę i nijak do niego nie trafiało, że wolę trzymać kasę w bankach oferujących co najmniej 8% - musiałem się wyłączyć!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli komuś się może wydawać, że przelewy z tego konta są utrudnione, to co mają powiedzieć posiadacze lokat? Zmiana numeru rachunku do zwrotu kapitału wraz z odsetkami po zakończeniu lokaty tylko w oddziale bądź listownie, gdyż takiej zmiany klient nie może dokonać po zalogowaniu się do bankowości - czy to nie jest żałosne?

  OdpowiedzUsuń
 5. Obniżyli lokatę z 7,6% na 7,0% na 6 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jaki sposób można u nich założyć lokatę? Oddział?

   Usuń
 6. "7% na rachunku oszczędnościowym bez konta osobistego" na jak długo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu promki:
   "Oprocentowanie:
   - 7% w skali roku w przypadku salda do 50 tys. włącznie;
   - 6,5% w skali roku dla nadwyżki ponad 50 tys. zł - do 200 tys. zł włącznie oraz
   - 6% w skali roku dla nadwyżki ponad 200 tys. zł (bez górnego limitu)

   Kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
   Czas obowiązywania oferty: do 24.04.2023 r. - to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i termin, do którego obowiązuje przedstawione powyżej oprocentowanie"

   Usuń
  2. To jest rzeczywiście super oferta!

   PS. Czy odsetki naliczane są oddzielnie według oprocentowania dla kwot w danym przedziale?

   Usuń
 7. Czy promka będzie obowiązywała po 24 kwietnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed 24.04 raczej się tego nie dowiemy.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...