Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Już nawet 10%! Oto najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2023 roku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.01.2023

Już nawet 10%! Oto najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2023 roku

Czas sprawdzić, gdzie można znaleźć najlepsze oferty banków dla oszczędzających.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe w bankach w Polsce na styczeń 2023 roku
A w ostatnim czasie sporo się działo. W końcu więcej banków zdecydowało się przebić stawę 8%. Teraz na lokatach można uzyskać już 8,5, czy nawet - w jednym przypadku - 10% w skali roku.

Są więc zmiany na plus, ale - w czasie gdy Rada Polityki Pieniężnej już przez 3 kolejne miesiące nie zdecydowała się na zmianę stóp procentowych - to też pojawiły się banki, które postanowiły (nieznacznie) obniżyć oprocentowanie. Daleki byłbym jednak od wyciągania wniosków, że to już koniec wysokiego oprocentowania na lokatach i kontach oszczędnościowych. Tak czy siak, podejście do lokowania swych oszczędności należy mieć jedno: wybierać to co najlepsze. I właśnie tylko takie lokaty bankowe i konta oszczędnościowe biorę pod uwagę w poniższym zestawieniu - muszą one dawać co najmniej 8% w skali roku.

TOP3: najlepsze lokaty na styczeń 2023 roku


Na początek to co najlepsze, czyli lokaty z najwyższym oprocentowaniem. Wśród nich są nowości z ostatnich tygodni.

10% na lokacie powitalnej w Credit Agricole


10% w skali roku można tu uzyskać na 180-dniowej lokacie, na którą można wpłacić do 50 tys. zł. Oferta skierowana jest do osób, które zakładają konto osobiste w Credit Agricole (które w dość prosty sposób można utrzymać za 0 zł). Więcej na temat tej lokaty piszę tutaj.

Lokata Na Start w InBanku: 8,5% bez konta


Dla nowych klientów InBank przygotował powitalną lokatę, którą można założyć bez otwierania konta osobistego (i bez korzystania z innych produktów banku). Na 3-miesięcznym depozycie ulokować można do 50 tys. zł, uzyskując oprocentowanie 8,5% w skali roku. Więcej na temat tej propozycji dowiesz się tutaj.

Do 8,2% na lokatach w mBanku


W przypadku tego banku mowa już o lokatach na nowe środki, więc mogą z nich skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci (wymagane jest posiadanie konta, więc tu warto dodać, że jego otwarcie opłaca się, bo do wzięcia czeka nawet 650 zł w bonusach na start). A można tu uzyskać (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego 8,05 lub 8,1% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie lub 8,15 bądź 8,2% na rocznym depozycie (do 500 tys. zł). Więcej o tych lokatach przeczytasz tutaj.

💡Nowy rok, pędząca inflacja, oprocentowanie oszczędności na poziomie, na jakim dawno nie było - wszystko to sprawia, że warto trzymać rękę na pulsie. Żeby nic nie przegapić, a tym samym nie stracić, warto śledzić blog Bankobranie, a tym bardziej skorzystać z mojego bezpłatnego newslettera. Gdy tylko w promocjach bankowych, czy lokatach pojawia się cenna nowość, daję o tym znać Czytelnikom bezpośrednio na maila. Dzięki temu, nic nie umknie Twojej uwadze i w rok 2023 wejdziesz z doskonałymi pomysłami na to, jak zyskiwać dzięki bankom. Mój newsletter jest bezpłatny, nie wysyłam spamu, dostaniesz jedynie wiadomości o najlepszych opcjach w promocjach bankowych i w oszczędzaniu, maksymalnie do 2 razy w tygodniu.


Lokaty na styczeń 2023 roku


Lokaty z oprocentowaniem 8% w skali roku dostępne są obecnie w kilku bankach. Można spośród nich wybierać depozyty na okres od 2 do 6 miesięcy (i właśnie kryterium długości umowy kierowałem się przy ich uszeregowaniu poniżej).

VeloBank. Tu 8% w skali roku można uzyskać (do wyboru) na 2 lub 3 miesiące. Promocyjne oprocentowanie przewidziane jest dla nowych środków, więc z oferty skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Lokatę w VeloBanku można założyć bez otwierania konta. Na pojedynczej lokacie można ulokować do 150 tys. zł, ale każdy klient może założyć do trzech lokat na dany okres. Szczegóły tutaj.

PKO BP. 8% w skali roku zaserwował również największy bank w Polsce, ale takie oprocentowanie daje tylko Lokata na dzień dobry dla nowych klientów (na 3 miesiące; do 200 tys. zł). Skorzystać z niej mogą osoby zakładające konto osobiste w PKO BP.

BFF Bank. Lokata Facto z oferty tego banku daje 8% w skali roku na 3 lub 6 miesięcy. Mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, ale uwaga: na lokatę z takim oprocentowaniem można załapać się jedynie do 2.01.2023 roku, bo później bank zapowiedział już obniżkę oprocentowania (o 1 punkt procentowy). Więcej o lokacie piszę tutaj.

InBank. O tym banku już wyżej wspomniałem, wymieniając go w TOP3 (ze względu na lokatę powitalną dla nowych klientów). Tu jednak dostępne jest też 8% w skali roku na 6 miesięcy - bez zakładania konta i bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. Na pojedynczy depozyt klient może wpłacić maksymalnie 50 tys. zł, ale takich lokat można założyć więcej (ich suma nie może przekroczyć 1 mln zł). Ofertę banku omawiam tutaj.

Credit Agricole. I to kolejny bank, o którym już wspomniałem. Tym razem mowa jednak o propozycji nie tylko dla nowych klientów, ale i dla obecnych. To Lokata na nowe środki, która daje 8% w skali roku na 180 dni (maksymalnie od 200 tys. zł).

Nest Bank. W tym przypadku 8% w skali roku dostępne jest też na 6-miesięcznej lokacie, ale tu już warunków i ograniczeń jest sporo. Mowa bowiem o ofercie powitalnej dostępnej tylko dla nowych klientów, zakładających konto osobiste. Do tego zdeponować można maksymalnie 20 tys. zł. Dodatkowo, by otrzymać promocyjne oprocentowanie, trzeba też zapewnić wpływy na konto. Propozycję tego banku dokładnie omawiam tutaj.

Ale lokaty bankowe to nie wszystko, jeśli chodzi o oprocentowanie na poziomie (co najmniej) 8% dla oszczędności. Pod uwagę warto wziąć też konta oszczędnościowe - jako że uwzględniam wyłącznie takie, które gwarantują utrzymanie promocyjnego oprocentowania przez określony czas, to można je traktować jako świetną alternatywę dla lokat. A uwzględnić przy tym należy jeszcze dodatkowe zalety takiego konta oszczędnościowego: środki można w dowolnym momencie dopłacać, kapitalizacja odsetek jest częstsza, niż w przypadku lokat (co oznacza, że z czasem będą naliczane też odsetki od odsetek), a do tego - w razie potrzeby - środki można w dowolnym momencie (w części lub całości) wypłacić bez utraty odsetek (one zostaną wypłacone za faktyczny czas utrzymywania oszczędności).

Najlepsze konta oszczędnościowe na styczeń 2023 roku


A jeśli chodzi o rachunki oszczędnościowe, to wybór jest równie duży (by nie powiedzieć, że większy), jak w przypadku lokat.

Najwięcej, bo 8,25% w skali roku oferuje Nest Bank dla osób dopiero co zakładających Nest Konto Oszczędnościowe. Taką stawkę oprocentowania można zapewnić sobie do 400 tys. zł nawet na 3 miesiące (a precyzyjnie rzecz ujmując, to na miesiąc otwarcia rachunku oraz na 2 kolejne miesiące kalendarzowe). Więcej o tej ofercie piszę tutaj.

Dalej to już cała plejada rachunków z oprocentowaniem wynoszącym 8% w skali roku. Takie oprocentowanie na najdłuższy okres, bo na 183 dni, można zagwarantować sobie w Banku Pekao, pozwalającym przy tej stawce ulokować do 200 tys. zł. Przy okazji otwierania (wymaganego w tym banku) konta osobistego, do zgarnięcia jest jeszcze premia 200 zł na start. Propozycje Pekao opisuję tutaj (uwaga: na promocję załapać się można jedynie do 9.01.2023 r.).

Nie na najdłużej, bo tu już na 3 miesiące, ale za to dla największej kwoty (do 799 999,99 zł) stawka 8% w skali roku przewidziana jest na rachunkach oszczędnościowych w ING Banku Śląskim. Z promocji oprocentowania skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (w tym drugim przypadku są jednak określone kryteria do spełnienia). Dla osób zakładających konto osobiste w tym banku przewidziana jest premia 200 zł na start. O tych wszystkich propozycjach więcej piszę tutaj.

8,0 (lub 7,95%) w skali roku gwarantowane na 3 miesiące można uzyskać do 500 tys. zł (dla nowych środków) w mBanku w ramach promocji "eKonto bardzo oszczędnościowe", którą prześwietlam tutaj.

Alior Bank i VeloBank - te banki nie bez przyczyny wymieniam w parze, bo w obydwu warunki są bliźniaczo podobne - promocyjne oprocentowanie 8% w skali roku przewidziane jest wyłącznie dla nowych środków, na 3 miesiące i maksymalnie do 400 tys. zł. Szczegóły znajdziesz we wpisach: Konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze (w tym wpisie dowiesz się przy okazji jak zyskać do 550 zł dla zakładających konto osobiste) oraz Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku (a tu przy okazji otwarcia konta osobistego można przytulić do 600 zł moneybacku).

Ostatnim z banków, w którym w styczniu 2023 roku można znaleźć oprocentowanie 8% w skali roku jest Bank Millennium. Tyle da się uzyskać na Koncie Oszczędnościowym Profit (dla nowych środków; do 300 tys. zł; na 90 dni), o którym więcej piszę tutaj.

Ważne informacje


Powyższy wpis przedstawia stan obowiązujący na moment publikacji, a więc na 1.01.2023 r. Oferty banków często się jednak zmieniają, więc na bieżąco aktualizuję poniższe zestawienia: 

Zawsze gdy w powyższym zestawieniu mowa o oprocentowaniu, to podaję je w skali roku. Pod uwagę biorę wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem (gwarantowanym na cały okres umowy) bądź konta oszczędnościowe z gwarancją warunków na określony czas.

Jako że sam cenię sobie bezpieczeństwo swych oszczędności i spokój, to wyżej wymieniam wyłącznie lokaty i konta oszczędnościowe oferowane przez banki, podlegające pod system gwarancji depozytów. Zapewnia on 100-procentową ochronę środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Poza trzema wyjątkami, w każdym banku ochronę depozytów zapewnia polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). W przypadku BFF Banku oraz InBanku (które w Polsce działają na podstawie prawa unijnego) gwarancje zapewniają - odpowiednio - włoski i estoński odpowiednik BFG (ochrona kapitału obowiązuje w takim samym zakresie, tj. do 100 tys. euro).

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie, bo być może zachęciło Cię do tego obecnie oferowane oprocentowanie, masz jakieś pytania albo czegoś nie rozumiesz, stojąc przed wyborem pierwszej lokaty dla siebie, to zachęcam Cię do zapoznania z mym wpisem poradnikowym: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć - tam znajdziesz objaśnienia, podpowiedzi, a także intuicyjny kalkulator odsetek, który pozwala wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności. A jeżeli interesuje Cię systematyczne odkładanie oszczędności, to sprawdź jak działa konto oszczędnościowe i wszystko, co warto o nim wiedzieć.

107 komentarzy:

 1. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie! A w kontekście powyższego wpisu to jeszcze jak najwyższego oprocentowania dla naszych oszczędności! :)

   Usuń
  2. Oprocentowania jak najbardziej, ale przede wszystkim obniżenia inflacji, żebyśmy jej nie gonili tracąc oszczędności.

   Usuń
  3. Obligacje skarbowe z oprocentowaniem opartym na wskaźniku CPI są tu odpowiedzią 😃

   Usuń
  4. Obligacje pierwszym roku 7,25% więc miej niż lokaty. Później niewiadoma. I do tego prowizja w przypadku wcześniejszej wypłaty.

   Usuń
  5. A gdyby tak jak kilka lat temu była deflacja to takie obligi dawałyby teraz 1-1,25%. A jak była deflacja to ja z oprocentowaniem na lokatach nie zszedłem nigdy poniżej 3%.

   Naganiaczy na coś co jest na górce nigdy nie brakuje. Zachęcających do kupna dolara najwięcej było jak był za 5 zł. Teraz jak jest po 4,40 to tych "ekspertów" nagle nie ma.

   Usuń
  6. Brawo @Anonimowy 2 stycznia 2023 17:58 👍😁
   Pierwsza trzeźwa wypowiedź w temacie obligacji.

   Usuń
  7. W grudniu zakupiono 4-latek COI za ok. 1,1 mld zł. Aktualnie w 1-szym okresie obliczeniowym dają 7% po czym każdym kolejnym oprocentowanie to waskaźnik CPI powiększone o 1% - wciąż nie ma nic lepszego na rynku, a te kupione rok czy 2 lata temu dają kilkunasto-procentowe zwroty!

   Usuń
  8. @Anonimowy, 3 stycznia 2023, 14:57 - Potwierdzam. Niektóre serie obligacji dadzą w tym roku 18,70% w sytuacji gdy inflacja będzie niższa. Podobnie jak inflacja w przyszłym roku, a obligacje będą oprocentowane tegoroczną stopą procentową!

   Na dodatek obligacje opakowane w IKE uciekają od podatku tow. Belki - tak żyć należy 😃

   Usuń
  9. Jest dość prawdopodobne, że w lutym i w marcu inflacja może osiągnąć 20% co oznacza, że posiadacze obligów 'anty-inflacyjnych' zakupionych w kwietniu oraz maju będą mieć bardzo wysokie oprocentowanie na kolejny rok.

   Usuń
 2. Ostatnio trochę tych obniżek jest. Facto z 8 na 7%, Aion max 7,3 a nie 8%, a widziałem też że w Pekao poleciała lokata roczna z 8 na 7,5%.

  Pytanie zasadnicze to czy nie czas już na założenie jakiejś dłuższej lokaty zanim zaczną obniżanie stóp i lawinowo oprocentowania lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co zdradza, że banki mają obniżać oprocentowanie depozytów? Zresztą za kilka dni będzie kolejna nasiadówka RPP.

   Usuń
  2. Na 95% pozostanie bez zmian % na RPP.

   Usuń
  3. W ostatnim czasie również podwyżki. Credit Agricole z 8 do 10% i z 7 do 8%, InBank z 7,75 do 8,5%, Nest z 8 do 8,25%, mBank, Velobank i PKO BP też w górę.

   Usuń
  4. Anonimowy1 stycznia 2023 09:11
   zdradza to malejący WIBOR. To wskaźnik uznawany za wyprzedzający rynek. Rósł przed decyzjami RPP o podwyżkach stóp. Teraz zaczął spadać.

   Usuń
  5. Akurat wskaźniki WIBOR od dawna są oderwane od realiów 😛

   Usuń
  6. @Anonimowy 2 stycznia 2023 20:02
   Dokładnie! WiBOREM cały czas manipulowano. Podobnie jak oficjalnymi danymi o inflacji i wieloma innymi przekazywanymi dla tłuszczy „prawdami” z których najbardziej „prawdziwa”, to ta g. prawda. 😟

   Usuń
  7. W przypadku Facto to dla środków z zewnątrz jest oferta 7% na 3/6 mies. Ale przy przelewie na zewnątrz oferują lokatę promocyjną na 8% nadal.

   Usuń
  8. Co to jest Facto?

   Usuń
  9. Nazwa lokaty w BFF Banku.

   Usuń
 3. Złotówa, oferty KO w Alior i Velo bynajmniej nie są bliźniaczo podobne, gdyż z KO w Alior można wypłacać kasę dowolną ilość razy za friko.

  Ponadto Velo ma dzienny limit przelewów w wysokości 200k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównanie dotyczy warunków promocyjnego oprocentowania a nie samej oferty produktów. W oby przypadkach jest 8%, do 400k i na 3 miechy. Więc nie widzę sensu czepiania się.

   Usuń
  2. Konta oszczędnościowe z 1 darmową wypłatą na m-c są niestety wciąż oferowane.

   Usuń
  3. Ale nawet niszowy bank, jakim jest niewątpliwie Nest, właśnie to wprowadził.

   Usuń
  4. Bo konto oszczędnościowe ma być skarbonką a nie służyć za odpowiednik ROR-u. Stąd opłaty za drugi i następne przelewy.

   Jak ktoś umie gospodarować swymi oszczędnościami to 1 darmowy przelew w miesiącu absolutnie mu wystarczy.

   Usuń
  5. Konto oszczędnościowe ma być skarbonką? Marketingowcy z Alior, Nest, Śląskiego czy nawet Pekao pewnikiem by z tym polemizowali :)

   Usuń
  6. Klienci z lżejszą ręką do wydawania kasy lubią to.
   Ale jak ktoś ma nad sobą taką packę co mu po rękach da (vide: opłata 8-10 zł) to może się zastanowi nim podbierze kasę na głupoty.

   Usuń
  7. Ludzie z lekką ręką do wydawania kasy nie mają takich dylematów, gdyż po prostu zazwyczaj nie mają żadnych oszczędności :)

   Usuń
  8. Świat nie musi być taki zero-jedynkowy. Oczywiście są osoby które nie wydają oszczędności i one ich nie ruszają. Są też skrajnie rozrzutni żyjący na kredyt i oni nawet o otwarciu konta oszczędnościowego nie myślą. Ale są też osoby po środku bo świat nie jest miejscem skrajności.

   Ktoś kiedyś też wymyślił skarbonki do stłuczenia i skarbonki z korkiem. Takie porównanie kiedyś czytałem nawet chyba gdzieś tu na blogu. Tą ładną porcelanową rozbije się dopiero jak jest pełna bo jej szkoda. Uważam więc że takie opłaty za drugi/kolejny przelew w tym samym m-cu kalendarzowym ma jednak sens. A jeszcze większy miałoby przy wyższych opłatach bo teraz te kilka złotych to nie to samo co kilkanaście lat temu.

   Usuń
  9. Toyota Bank Polska się tu wyróżnia - od klientów mających KO pobierają 30 zeta z góry i oddają tylko wtedy gdy w danym m-cu nie było wypłaty.

   Usuń
 4. Jeszcze do wczoraj BOŚ miał ofertę 3-miesięcznej Lokaty Gwiazdkowej @ 8,01% - tylko kwestia czasu, że wkrótce będzie kolejna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, została ona zastąpiona 3-miesiesięczną EKOlokatą Zimową @ 8,01% 😃

   Usuń
  2. Do kiedy obowiązuje oferta tej lokaty?

   Usuń
  3. Podbijam pytanie.

   Usuń
  4. Do końca stycznia.

   Usuń
  5. Ciekawe czy w tej ofercie są takie ograniczenia jak w Jest albo Velo - opis Złotówy nawet tej lokaty nie uwzględnia.

   Usuń
  6. Anonimowy9 stycznia 2023 10:36 wszystko jest w regulaminie :)

   Usuń
  7. Gdzie można znaleźć ten regulamin?

   Usuń
 5. Facto dalej 8 procent. W ailor bank dalej mam 0. 25 i nie chcą mi lokat otworzyć brak umowy ramowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe ile trzymasz w Alior na 0,25% 😋

   Usuń
  2. W kasie Stefczyka I bankach spółdzielczych. Alior bank olewa klientów

   Usuń
  3. Jutro w Facto już 8% nie będzie.

   Usuń
  4. Bank spółdzielczy w mojej miejscowości ciągle oferuje max. 1%.

   Usuń
  5. W Aliorze mam właśnie 8% na koncie Mega Oszczędnościowym i wszystkie wypłaty z niego za 0 zł.

   Usuń
 6. BNP Paribas ma mocno schowaną ofertę lokaty dla klientów, ja ją widzę po zalogowaniu do bankowości intern. w ofercie lokat:

  "Lokata Zimowa"
  od 30 000 do 500 000 PLN 3 miesiące
  7,0% w skali roku

  Nic więcej nie mogę zobaczyć, nie widzę regulaminu, wyświetla się komunikat: "Brak wystarczających środków na rachunkach niezbędnych do założenia lokaty." Jak ktoś coś może więcej u siebie podejrzeć to piszcie ile można lokat takich założyć, czy oprocent. stałe, do kiedy oferta obowiązuje.

  Oproc. nie powala ale może kogoś zainteresuje info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może zainteresuje uczestników tej promki z bonami do Allegro bądź Biedry :)

   Usuń
  2. Chyba tak, bo na premie przyjdzie im trochę poczekać 😋

   Usuń
 7. W mbanku żeby założyć lokatę 8,2% na rok trzeba mieć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. 8,2 jest tylko z kontem Intensive. W przypadku innych 8,15 proc.

   Usuń
  2. Czyli dyskryminacja klientów z eKontem?

   Usuń
  3. Różnicowanie oferty to żadna dyskryminacja. Zwłaszcza że jak każdy klient też sobie możesz założyć konto Intensvie.

   Usuń
 8. Jakie teraz oferują % przy przelewie z Velobanku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od banku do którego jest przelew. Od 7,1 do 8%

   Usuń
  2. Prawdopodobnie dodatkowo wysokość przelewanej kwoty też ma wpływ na wysokość %

   Usuń
  3. Wysokość przelewanej kwoty ma wpływ na ofertę? Co to zdradza?

   Usuń
  4. Różne oferty. Ostatnio miałem dopisek że lokata 8% jest od min. 70 tys zł.

   Usuń
  5. Dolny limit dla tych ofert na zatrzymanie to 5k, a wysokość przelewanej kwoty nijak się ma do oferowanego oprocentowania.

   Ich algorytm bierze jedynie pod uwagę bank, do którego jest wysyłany przelew.

   Usuń
  6. Mam pytanie: co Velo oferuje na zatrzymanie w przypadku przelewu do Nest bądź do Alior?

   Usuń
  7. Przyłączam się do pytania.

   Usuń
  8. Podbijam pytanie.

   Usuń
  9. @Anonimowy 18 stycznia 2023 13:48
   @Anonimowy 18 stycznia 2023 20:09
   @Anonimowy 18 stycznia 2023 20:30

   Przecież wystarczy taki przelew samemu zamarkować do dowolnego banku. Nawet konta w jakimkolwiek z tych banków nie trzeba posiadać aby to zrobić.
   Kompletnie nie rozumiem dlaczego to ktoś za was ma to sprawdzać.

   Usuń
  10. @Anonimowy, 19 stycznia 2023, 01:10 - dzięki bardzo (⁠*⁠_⁠*⁠)

   Usuń
  11. Aby zrobić symulację przelewu trzeba mieć do dyspozycji przelewaną kwotę w momencie symulacji ... naprawdę nikt nic nie wie?

   Usuń
  12. Anonimowy18 stycznia 2023 13:48
   Przy przelewie do Credit Agricole 8% (lokaty na 2 lub 4 mies.)

   Usuń
  13. 7,1 na 2 mies. i 7,3% na 4 mies. taka oferta dziś przy przelewie do Nest Banku.

   Usuń
  14. Dziękuję! Trochę mało, ale lepiej się przygotować, bo 1. lutego kończy mi się 4-miesięczna Lokata Specjalny procent @ 8,3% - czy tego rodzaju symulacje można robić wielokrotnie do różnych banków jedna po drugiej?

   Usuń
  15. Mało? 8% bez warunków całkiem spoko. Można próbować do różnych banków. Ja sprawdzałem dziś ING, BNP i Nest.

   Usuń
  16. Czy można spytać jakie warunki oferowali?

   Usuń
  17. Podbijam pytanie.

   Usuń
  18. Mi przy przelewie do BNP dzisiaj zaoferowali 5,5 proc. na 2 albo 4 mies. xD

   Usuń
  19. A z datą przyszłą nie możecie inicjować przelewu nie dysponując większą kwotą?

   Usuń
  20. Do mnie z Velobanku dzwonili kiedyś z ofertą lokaty 8%. Do wyboru miałem dowolny okres od 1 do 12 mies. Wtedy konsultant zdradził mi że ustalenie jest takie że Velobank będzie oferować zawsze takie oprocentowanie żeby być w czołówce ale nie być w pierwszej trójce najlepszych.

   Usuń
  21. Drzewiej 'konsultanci'z Open Fajans, Idea oraz Getin dzwonili z propozycją załozenia nowej lokaty zawsze 2-3 dni przed zakończeniem aktualnej. Proponowali wówczas co najmniej 0,1 p.p. więcej niż to było w publikowanej ofercie - to se ne vrati 😂

   Usuń
  22. Anonimowy24 stycznia 2023 20:56 ciekawa polityka. Ciekawe kto ją ustalił. Ale skoro udziałowcami Velobanku są inne banki to takie narzucanie reguł zahacza wg mnie o nieuczciwą konkurencję.

   Usuń
  23. @Anonimowy24 stycznia 2023 21:41. Zamierzchłe dzieje. Ale faktycznie było tak i dzwonili. I mocno przebijali inne banki. Ciekawe co by było gdyby Idea Bank nadal działał. Pewnie 10% dawaliby bez warunków.

   Usuń
  24. Historycznie lokaty w Idea czy Meritum były zazwyczaj nieco wyżej oprocentowane od konkurencji, a tym bardziej przy dodatkowym bonusie w postaci 0,1 p.p. Z tego powodu byłem nieprzerwanie klientem Idea przez niemal 10 lat, aż do przejęcia przez Pekao, po czym bezzwłocznie zamknąłem konto.

   Usuń
 9. 02.08.2022 założyłem konto w Pekao oraz konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 7%. 01.12.2022r. wypłaciłem całą kasę z tego konta. Czy gdy dziś wpłacę ponownie kasę to będę posiadał oprocentowanie 8%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To by było zbyt piękne. Masz i będziesz miał takie oprocentowanie do jakiej edycji przystąpiłeś tak długo, dopóki ta edycja nie dobiegnie końca. Warto zanim się coś zrobi, poczytać warunki o jakich banki zawsze informują w udostępnianych dokumentach.

   Usuń
 10. PBS w Poznaniu oferuje 3- oraz 6-miesięczne lokaty @ 8,3% dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Roczna Lokata Plus w Toyota Bank @ 8,2% też wygląda całkiem fajnie.

   Usuń
  2. Jest jeszcze półroczna opcja @ 8,1% Lokaty Plus

   Usuń
  3. Czy lokatę w tym PBS w Poznaniu da się założyć bez konta?

   Usuń
  4. PBS w Poznaniu właśnie obniżył oprocentowanie na półrocznej do 8,1% 😬

   Usuń
 11. Ciekawe co Velobank zrobi w nowej edycji konta oszczędnościowego od.. piątku 13-tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie obniżka oprocentowania do 7,5% 😬

   Usuń
  2. A tak na serio jakby ktoś coś wiedział to również dajcie cynk. Może jak w Aliorze trzeba szybko działać i brać co jest.

   Usuń
  3. Ciekawe co Millennium zaoferuje w nowej edycji KO.

   Usuń
  4. Stawiam na utrzymanie oferty.

   Usuń
  5. Inbank dzisiaj obniżył oprocentowanie lokaty Standard. Obawiam się że Millennium też pójdzie w dół do 6,5/7,5%

   Usuń
  6. Aktualnie oprocentowanie na KO Profit to 7% i żeby uzyskać 8% należy wykonać min. 5 płatności kartą i/lub BLIK-iem w każdym m-cu promocji.

   Usuń
  7. Aktualnie... do dzisiaj. W pn nowa edycja.

   Usuń
 12. Jest zielone światło w tunelu - na rynek wchodzi ukraiński bank internetowy Monobank, który na Ukrainie obsługuje około 6 mln osób. Polska wersja tego banku będzie nosić nazwę "Stereo by mono" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 18 stycznia 2023 17:39 🕵 
   No to rzeczywiście jest już światełko w tunelu, czyli inaczej mówiąc koniec. 👎
   Proponuję więc zacząć choćby od podstawowej lektury, bo to zielone światełko to i owszem jest, tyle że dla skrajnych desperatów, czyli samobójców.

   Gwarancje dla ulokowanych środków daje oczywiście Фонд Гарантування Вкладів Фізичних Осіб (Fond Harantuvannya Vkladiv Fizychnykh Osib - Deposit Guarantee Fund). 🤣

   "Відшкодування вкладів в іноземній валюті відбувається в гривні за офіційним курсом Національного банку України, що діє на дату призначення ліквідації банку." 💩 

   Ps. Ciekawe ilu z tych 3 milionów "uchodźców" rzuci się na ten narodowy produkt? 👁

   Usuń
  2. Stereo by mono xD
   Na początku myślałem że to żart. Ciekawe ile % będą oferować na lokatach?

   Usuń
  3. Zapewne pójdą w ślady estońskiego InBank czy włoskiej BFF.

   Usuń
 13. Santander Consumer obniżył oprocentowanie konta oszczędnościowego i zniósł wymóg nowych środków. Do 18.01 mieli ofertę 7,5% na nowe środki do 200 000 zł. Obecna oferta to 7,00% dla wszystkich środków do 50 000 zł
  6,50% dla wszystkich środków od 50 001 zł do 200 000 zł
  6,00% dla wszystkich środków pow. 200 000 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie obniżył. Skończyła się promocja dla nowych środków a zostało oproc. standardowe. Obowiązuje jakoś prawie do końca kwietnia.

   Usuń
  2. OK, w wymiarze praktycznym oprocentowanie zostało obniżone - zaoszczędzi się mniej. Oprocentowanie nowych środków na poziomie 7,5% już wcześniej było niezbyt konkurencyjne w porównaniu do wielu innych banków, a teraz już nie jest warte uwagi.

   Usuń
 14. Millennium, nowa edycja promki KO Profit dla kwoty do 300k:
  - 6% albo
  - 8% pod warunkiem wykonania co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem w ciągu miesiąca

  Promka obowiązuje od 23. stycznia do 04. marca - data badania salda to 13. stycznia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany niewielkie poza tym, że nieco wydłużyli okres przystąpienia - w poprzedniej edycji był od 19. grudnia do wczoraj.

   Usuń
  2. Ale limitu przelewów wciąż nie zmienili :)

   Usuń
 15. Dziś Credit Agricole obniżył z 8% do 6% oprocentowanie lokat na nowe pieniądze. Grubo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytając ostatnie komentarze przy podobnej promocji muszę powiedzieć jedno; i bardzo dobrze że obniżył!

   Usuń
  2. Co konkretnie jest w tym takiego dobrego?

   Usuń
 16. Wygląda na to, że trend wzrostowy w kwestii oprocentowania powoli dobiega końca i póki to możliwe czas pomyśleć o miejscu do zaparkowania kasy na dłużej. Zresztą te kilkumiesięczne epizody z solidnym oprocentowaniem są coraz rzadsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet MinFin ogłosiło brak podwyżek oprocentowania obligów w lutym 😬

   Usuń
  2. Też uważam, że to dobry moment na parkowanie i dzisiaj wszedłem w roczne Lokaty Plus w TB.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...