Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 600 zł w bonach Allegro za kartę Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

2.01.2023

Zgarnij 600 zł w bonach Allegro za kartę Citi Simplicity

Po ponad miesięcznej przerwie powraca promocja z bonami do Allegro za kartę kredytową Citibanku.

600 zł do Allegro za kartę Citi Simplicity
Tak jak poprzednio do wzięcia są bony o łącznej wartości 600 zł. Do tego niezmiennie obowiązują uproszczone zasady utrzymania karty za 0 zł. Promocja skierowana jest do nowych, jak i powracających klientów (bank znacząco skrócił okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi).

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Citibanku.]

Na wstępie przypomnę, że w Citibanku dostępna jest alternatywna promocja z kartą kredytową w roli głównej, w której do wzięcia czekają nagrody o łącznej wartości 900 zł. Większa wartość nagród wymaga jednak nieco większej aktywności przez dłuższy okres. W podlinkowanym wpisie znajdziesz zasady uczestnictwa i szczegóły tamtej promocji, a poniżej skupiam się już na nowości.

600 zł do Allegro za kartę Citi Simplicity


Promocja w pigułce: nagrody gwarantowane w postaci bonów do Allegro o łącznej wartości 600 zł (konkretnie będzie to 1 bon o wartości 200 zł oraz 4 bony o wartości 100 zł) otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę kredytową:
 • aktywujesz kartę oraz zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (mogą, ale nie muszą być to płatności na Allegro) przez 7 kolejnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

Do tego uczestnikom promocji bank przyznaje też zwrot opłaty za kartę (12 zł) - otrzymasz go, jeśli w danym okresie rozliczeniowym karty wykonasz płatności na sumę co najmniej 300 zł (oczywiście może być to kwota, której wydanie jednocześnie spełni warunki promocji).

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji i wskazówki jak krok po kroku zdobyć nagrodę znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?


Na wstępie kilka wyjaśnień dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce już od 8 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 25,3%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

600 zł w bonach Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.09.2022 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citi (to warunki o wiele bardziej liberalne, niż w poprzedniej edycji promocji z bonami do Allegro).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

Nagroda. Bony, które otrzymasz od Citibanku, będzie można zrealizować podczas zakupów na Allegro. Każdy bon Allegro będzie można wykorzystywać przez 12 miesięcy. Bonów nie da się łączyć podczas jednej transakcji.

Zasady promocji "Jeszcze więcej na start - edycja V" (z bonami Allegro)


By wziąć udział w akcji i uzyskać aż 600 zł w bonach do Allegro:
 • do 19.09.2023 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania bonów Allegro);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawierając umowę z bankiem, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego
 • aktywuj kartę w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku;
 • po aktywacji karty i najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest konieczne);
 • przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (mogą to być płatności na Allegro, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci uzyskanie bonu Allegro o wartości 200 zł oraz otworzy drogę do zdobywania kolejnych nagród - 4 bonów Allegro po 100 zł każdy. By je zgarnąć:
 • od czwartego do siódmego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki, otrzymasz bon Allegro o wartości 100 zł każdy.

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w styczniu, to płatności (po 300 zł w każdym miesiącu kalendarzowym) będzie należało wykonywać od lutego do kwietnia (za co dostaniesz bon 200 zł) oraz od maja do sierpnia (za co w sumie otrzymasz 4 bony po 100 zł każdy).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Przekazanie nagród


Powiadomienie o każdej z nagród dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danego bonu. Nagroda przyjdzie w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu (wiadomość nie jest widoczna w aplikacji; by ją przeczytać trzeba zalogować się do bankowości poprzez przeglądarkę internetową np. na komputerze). W sumie otrzymasz 5 bonów - 1 x 200 zł oraz 4 x 100 zł. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta kredytowa Citi Simplicity - co warto wiedzieć?


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). Uwaga: w tym przypadku miesięczny okres rozliczeniowy może, ale nie musi się pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi (wszystko zależy od daty generowania miesięcznego zestawienia transakcji).

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.


💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 350 zł za CitiKonto + do 160 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonami do Allegro można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Skorzystaj z niezawodnego źródła, jakim jest bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne linki:

6 komentarzy:

 1. W jaki sposób trzeba do banku dostarczyć dokumenty potwierdzający dochody jakie to mają być dokumenty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz chyba można załadować do systemu. Kiedyś można było też przesłać na dedykowanego maila.

   Usuń
 2. Citibank od ryczałtowców chce pit 28 za rok ubiegły. Pit 28 składa się od tego roku do końca maja. Chcą więc czegoś z przyszłości. Ciekawe czy jak zbuduję maszynę czasu, wyślę sobie z przyszłosci ten dokument to nie przyczepią się do tego że data jest w przyszłości.
  Do tego pelny wciąg z firmowych kont bankowych chcą za ostatnie 12 miesięcy. Niezła bezczelność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalka w przypadku osób z DG. Masa papierów do złożenia. Przerabiałem to już w Citi, Santander Consumer i kiedyś w Raiffeisenie.

   Usuń
 3. Przed tygodniem chciałam kupić walizkę i użyłam karty podarunkowej za 200 zł, po czym miałam dopłacić około 49 zł. Niestety przy przekierowaniu na stronę banku wystąpił błąd i nie mogłam dokończyć zakupu. Anulowałam więc ten zakup w zakładce "Moje zakupy", a mimo tego ta karta podarunkowa zniknęła z mojego konta!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...