Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% na lokatach w VeloBanku nadal dostępne - edycja 1/2023

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

13.01.2023

8% na lokatach w VeloBanku nadal dostępne - edycja 1/2023

Nowa edycja promocji oprocentowania lokat na nowe środki nie przynosi zmian.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 1/2023
Niezmiennie, bez otwierania konta osobistego, w VeloBanku uzyskać można do 8% w skali roku. Taka stawka oprocentowania dostępna jest (do wyboru) na 2 lub 3 miesiące.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

Już na wstępie wspomniałem, że z tej lokaty można skorzystać bez zakładania konta w VeloBanku, ale tu podpowiem, że jego otwarcie akurat warto rozważyć, gdyż z VeloKontem można zyskać do 600 zł.

Wracając do tematu lokaty, na początek kilka zdań tytułem wstępu. VeloBank to bank, który przejął obsługę klientów Getin Banku (wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny wdrożył przymusową restrukturyzację, o czym pisałem tutaj).

VeloBank to oczywiście bank, który podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w przeciwnym wypadku nie byłoby dla niego miejsca do opisywania na blogu Bankobranie, bo sam cenię sobie przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo swych środków). Tym samym środki każdego klienta zgromadzone w VeloBanku są w 100% gwarantowane do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. 

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 1/2023


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 150 000 zł;
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 8,0% na 2 miesiące
  • 8,0% na 3 miesiące
  • 7,0% na 6 miesięcy.
 • klient ma możliwość założenia maksymalnie trzech lokat o tym samym okresie umownym;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 13.01. do 5.02.2023 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy otwarcie lokaty możliwe jest w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 10.01.2023 roku. W przypadku nowych klientów, którzy dopiero teraz założą lokatę w VeloBanku sytuacja jest klarowna - wszystkie wpłacane środki będą nowymi.

Jeśli zaś chodzi o obecnych klientów, to do wyliczenia salda środków z 10.01.2023 bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 10.01.2023 roku.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) na otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty:

14 komentarzy:

 1. Plis nie piszmy „ nadal” bo brzmi to tak jak chcielibyśmy cięcia oprocentowania.Inflacja nadal dwa razy wyższa więc to jest to minimum, które banki powinny oferować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu słowo "nadal" oznacza kontynuację. Nic więcej 😋

   Usuń
 2. Możesz wyjaśnić, kiedy mogę zerwać lokatę aby nie stracić odsetek np. na lokacie 3 miesięcznej, bo takowa jest odnawialna, a po tych 3 miesiącach jest oprocentowanie standardowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego samego dnia gdy okres trwania lokaty zostanie zakończony.

   Usuń
  2. Tak zrobiłem i niestety skasowało odsetki za ostatni miesiąc

   Usuń
 3. Czy zakładając taką lokatę ale bez konta też można uzyskać dostęp do internetowego podglądu lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Tak, z lokatą dostajesz dostęp do bankowości. I tam można zakładać kolejne lokaty, zrywać itd.

   Usuń
 4. Podobno PBS w Poznaniu daje 8,3% 😃

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można założyć tą lokatę jeśli byłam klientką GetIn Banku czy jest to lokata tylko dla nowych klientów- czyli takich którzy nie mieli styczności także z getinem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lokata i dla nowych, i dla obecnych klientów. Tu bowiem liczy się wpłacenie nowych środków.

   Usuń
 6. Dostępność oferty banku - od 13.01 do 05.02.2023. Czyli dobrze rozumiem, że 05.02 mogę jeszcze złożyć wniosek o lokatę ( a jest to niedziela) a pieniądze przelać w ciągu 7 dni od złożenia wniosku.czyli np do 11.03.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba chodziło o 11.02.? Bo marzec to już za późno. Jeśli tak, to można tak to rozegrać (złożyć wniosek na ostatni moment, np. 5.02. a lokatę opłacić później - ale w praktyce raczej do 10.02., jeśli środki będą przelewane z innego banku, bo to ostatni dzień roboczy).

   Usuń
 7. Podwyżka oprocentowania do 8,2% na EKO w edycji od dziś, not tego to się mało kto spodziewał.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...