Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank przejdzie przymusową restrukturyzację i zmieni się w Velobank

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.09.2022

Getin Bank przejdzie przymusową restrukturyzację i zmieni się w Velobank

Bankowy Fundusz Gwarancyjny postanowił przeprowadzić przymusową restrukturyzację Getin Banku.

Getin Bank: przymusowa restrukturyzacja
Na początek informacja najważniejsza: to nie oznacza upadłości banku. Środki klientów są bezpieczne, a wszystkie umowy muszą być kontynuowane. Obsługą umów i klientów zajmie się teraz (od 3.10.2022 r.) tzw. bank pomostowy, który będzie działać pod marką Velobank.

Bank Pomostowy to instytucja powoływana w przypadku przymusowej restrukturyzacji. Decyzję o tym procesie Bankowy Fundusz Gwarancyjny podjął w związku z sytuacją, w jakiej znalazł się Getin Bank i ryzykiem jego upadłości. 

BFG argumentuje, że podjęcie takich kroków ma na celu ochronić depozyty klientów o łącznej wartości 39,5 miliarda złotych, z czego 3,5 miliarda zł nie byłoby objęte gwarancjami BFG, gdyby doszło do bankructwa Getinu - to więc suma środków, która przekraczała limity przypadającego na każdego klienta; przypomnę, że BFG zapewnia ochronę środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. W przypadku restrukturyzacji nikomu spośród osób, które mają ulokowane środki w Getinie, nie grozi utrata ani grosza.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez BFG:

"akcjonariuszami Banku Pomostowego będą Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz System Ochrony Banków Komercyjnych S.A., utworzony przez osiem działających w Polsce banków komercyjnych: ING Bank Śląski S.A., Alior Bank S.A., Bank Millennium S.A., Bank Polska Kasa Opieki S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., mBank S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. i Santander Bank Polska S.A."


Taka decyzja najwyraźniej świadczy o tym, że nie było jednego chętnego banku do przejęcia Getinu (tak jak to się wydarzyło chociażby w przypadku przymusowej restrukturyzacji Idea Banku, który wraz z początkiem 2021 roku został przejęty przez Bank Pekao).

Ponadto:

"Do Banku Pomostowego zostaną przeniesione m.in. wszystkie depozyty klientów Getin Noble, a także kredyty w złotych. Wśród wyłączeń znajdują się m.in. prawa majątkowe i zobowiązania dotyczące umów kredytów hipotecznych denominowanych w walucie obcej lub indeksowanych kursem waluty obcej wraz z roszczeniami z nich wynikającymi"


Mimo restrukturyzacji, wszystkie produkty klientów pozostaną aktywne, a operacje będą realizowane na bieżąco. Oprocentowanie depozytów i kont oszczędnościowych wynikające np. z regulaminów promocji dla nowych środków tak samo musi nadal obowiązywać.

Nie zmieniają się numery rachunków, ani loginy czy hasła do bankowości internetowej bądź mobilnej. Na chwilę obecną bez zmian pozostaje obsługa klientów w dotychczasowych placówkach Getinu oraz na infolinii.

Potwierdzenie tego można już też znaleźć na stronie internetowej Velobanku (taka ciekawostka przy okazji: domena tego banku została zarejestrowana przez BFG w dn. 26.09.2022 r., więc te przygotowania do restrukturyzacji już trwały):

"Dla klientów zmienia się tylko nazwa banku. Klienci są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, mając dostęp do swoich wszystkich oszczędności w placówkach oraz przez bankowość internetową i aplikację mobilną. 

W związku z przymusową restrukturyzacją Getin Noble Bank S.A. klienci nie muszą podejmować żadnych działań. 

Klienci Getin Noble Bank S.A. są proszeni o korzystanie z dotychczasowych adresów stron internetowych (www.getinbank.pl oraz www.noblebank.pl) oraz stron do logowania do bankowości elektronicznej"


Słowem komentarza ode mnie. Ziszcza się to, co o czym media donosiły od dawna - sytuacja Getinu nie należała do najlepszych (co ostatnio potwierdzały nawet komunikaty z tego banku). Część osób wróżyła bankructwo Getinu i konieczność dochodzenia wypłat gwarancji BFG, ale akurat ten scenariusz wydawał się najmniej prawdopodobnym - to byłyby za duże koszty dla innych banków (bo to przecież one zrzucają się na środki, którymi dysponuje BFG). Podjęto więc decyzję o dalszym działaniu banku, ale w zmienionej formie (i aż 8 banków wzięło za to odpowiedzialność). Co jednak najważniejsze: nikomu z klientów posiadających środki na lokatach, kontach oszczędnościowych czy osobistych w Getinie nie grozi ryzyko jakichkolwiek strat (w gorszej sytuacji są osoby posiadające akcje bądź obligacje tego banku). To czego jednak można żałować to to, że zapewne Velobank już pewnie nie będzie się bił tak mocno o nasze oszczędności, jak to od lat robił Getin, należąc do czołówki banków oferujących najwyższe oprocentowanie dla oszczędzających.

Osobiście nie widzę powodów do tego, by "uciekać" ze swymi środkami z Getin Banku (sam w chwili obecnej posiadam tam lokaty). Zważywszy jednak na liczne pytania, które otrzymuję, jeśli ktoś szuka obecnie alternatywy, to przypomnę o obecnie najlepszych lokatach:


To taki przegląd na szybko - już jutro, tj. 1.10.2022 r. opublikuję obszerne zestawienie obecnie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych na październik.

Przydatne informacje:

130 komentarzy:

 1. 21 września skończyła mi się tam lokata, dobry moment ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w tym banku lokaty, ktore kończa sie w październiku i druga w listopadzie. mam je trzymać nadal? Dostanę odsetki od tych lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowy są wiążące. Bank nie upada. Osobiście mam 2 lokaty w Getinie i zostawiam.

   Usuń
  2. A czytałeś chociaż wpis?

   Usuń
  3. Czy macie problemy z zalogowaniem się :) ?

   Usuń
  4. Spoko, gdy Pekao przejęło nagle i niespodziewanie Idea, również miałem u nich lokaty. Były one honorowane przez Pekao, a odsetki wypłacone prawidłowo po zakończeniu lokat

   Usuń
  5. Teraz nawet nie da się zalogować. U mnie kończy się w lutym, trochę długo

   Usuń
  6. Serwery nie wyrabiają :/ Osobiście właśnie przelałam do Getinu dodatkowe 20k, mam nadzieję, że uda mi się jeszcze dziś zalogować i założyć lokatę, zanim zmienią ofertę...

   Usuń
  7. Przed chwilą zalogowałem się do aplikacji bez problemy.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 30 września 2022, 10:18

   Dzięki za pomysł - też tak zamierzam zrobić, tzn. kasę z KO przeznaczyć na założenie lokaty.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 30 września 2022, 10:30 - limit dzienny przelewów wychodzących w apce to jedynie 50k :)

   Usuń
  10. Zakładanie lokat poprzez apkę właśnie zostało zablokowane.

   Usuń
  11. Bez problemu właśnie założyłam, nie opłacę ale założyć można

   Usuń
  12. Anonimowy30 września 2022 11:59
   nieprawda

   Usuń
  13. Lokaty są nadal dostępne. Po co siać ten ferment?

   Usuń
  14. @Anonimowy 30 września 2022 11:59
   Zakładanie lokat poprzez aplikację jest wciąż możliwe. Najwyżej oprocentowana "Lokata na nowe środki" na 12 miesięcy to lokata na 8,00%.
   Sprawdź sobie to jeszcze raz jeżeli faktycznie chcesz założyć taką lokatę. Na 6 miesięcy masz 7,50% a na 4 miesiące 6,50%.

   Usuń
 3. Problem w tym, że jest problem z zalogowaniem się do bankowości internetowej. Mam miałam robić pilne przelewy do innych Banków. Co w takiej sytuacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są osoby, które chcą podjąć szybkie kroki - przelać/wycofać środki (choć nie ma takiej potrzeby, by robić to w panice). Dlatego też większość takich decyzji (podobnie było z Idea Bankiem - w Sylwestra) ogłaszana jest w piątek - by nie było szturmu placówek. Wolne dni pozwalają na spokojniej podejść do tematu. No ale właśnie z tego powodu najpewniej należy dziś spodziewać się utrudnień w logowaniu.

   Usuń
  2. Właśnie logowałem się poprzez apkę - no problem.

   Usuń
  3. Przed chwilą zalogowałam się i przez bankowość internetową i do apki.

   Usuń
 4. Pod koniec kwietnia zarząd Getin poinformował o wystąpieniu przesłanki zagrożenia upadłością.

  Powodem była ogromna strata za rok 2021 przekraczająca 1 mld zł oraz drastyczny spadek współczynników kapitałowych - księgowa wartość kapitału własnego sięgnęła poziomów krytycznych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Żeby było ciekawiej, to KNF właśnie nałożyła 20 mln zł kary na Czarneckiego. Będzie interesujące jak przebiegnie egzekucja tej decyzji, gdyż Czarnecki najprawdopodobniej przebywa w Monaco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Notowania akcji Getin Noble na GPW zostały dziś wstrzymane. Ich ostatnia wartość to zaledwie 15 groszy. Dalej notowany Getin Holding stracił na otwarcie 5% - panika!

   Usuń
  2. O przejęciu Getinu mówiło się o dłuższego czasu. Początek problemów datuje się od chwili gdy Czarnecki znalazł się w centrum afery KNF - jej ówczesny szef zaoferował mu parasol ochronny w zamian za 40 mln zł łapówki.

   Usuń
 6. Sporo ludzi właśnie zdeponowało tam kasę na KO, na którym jest 7,5% - czy ta kasa jest bezpieczna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bezpieczna.
   Miałem lokaty w Idea Banku, który przejął PKO SA i po zakończeniu umów lokat, kasa wróciła wraz z należnymi odsetkami wynikającymi z umowy lokat Idea banku.

   Usuń
  2. Niezmiennie. Proces restrukturyzacji prowadzony jest przez BFG. Umowy będą kontynuowane (zatem i 7,5% - zgodnie z regulaminem promocji, z której wynika - nadal musi obowiązywać).

   Usuń
  3. Wysokość oprocentowania na lokacie można zmienić w każdej chwili ... nawet do zera!

   Usuń
  4. Nie w przypadku umowy o lokatę ze stałym oprocentowaniem. Zgodnie z umową przez cały jej okres musi obowiązywać stawka z umowy. Oprocentowanie zmienić się może dopiero po odnowieniu.

   Usuń
  5. Złotówa, czy druga wypłata z KO w danym m-cu w celu założenia u nich lokaty jest darmowa?

   Usuń
  6. @Anonimowy, 30 września 2022, 10:36 - ERRATA: Wysokość oprocentowania na KO można zmienić w każdej chwili.

   Usuń
  7. Nie mozna zmienić oprocentowania jeżeli korzysta sie z promocji na nie, która gwarantuje jego utrzymanie przez 92 dni.

   Usuń
  8. Mr Złotówa. Czy naprawdę mogą zmienić oprocentowanie KO w trakcie trwania promocji 92 dni?

   Usuń
  9. Nie ma podstaw do zmiany. Dotychczasowe zobowiązania są wiążące. Bank musi wypłacić odsetki tym, którzy mają lokaty czy konta oszczędnościowe. I w drugą stronę - kto ma kredyt z Getinu, ten go spłacać musi (na warunkach ze swej umowy).

   Usuń
  10. Oprocentowanie KO, w odróżnieniu od oprocentowania lokat, każdy bank ma prawo zmienić w dowolnej chwili. Amen!

   Usuń

  11. @Anonimowy, 30 września 2022, 10:38 - odpowiem za Złotówę: założenie dowolnej ilości lokat w danym m-cu poprzez zasilenie ich bezpośrednio z KO nie jest traktowane jak wypłaty z niego czyli nie ma za to opłat.

   Usuń
  12. @Anonimowy 30 września 2022 15:14, w przypadku oprocentowania standardowego, to tak, bank może je w każdej chwili zmienić. Czytelnicy tego bloga raczej na tym się nie skupiają, bo to jakieś bieda-oprocentowanie na ułamkowym poziomie.

   My tu piszemy o oprocentowaniu wynikającym z promocji dla nowych środków, które na określony czas - na podstawie regulaminu danej edycji promocji - jest gwarantowane. I w tym czasie oferta nie prawa się zmienić.

   Usuń
  13. Anonimowy30 września 2022 15:14
   można powtarzać cały czas to samo żeby w końcu inny zaczęli myśleć że to prawda. Wtedy nadaje się do polityki.

   Usuń
  14. Odpowiem za Złotówę: zasilenie właśnie zakładanej lokaty kasą z KO nie jest traktowane jak wypłata z tegoż.

   Usuń
 7. To chodzi o Getin Bank z zielonym logo czy Getin Noble Bank???

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiadomo który bank przejmie klientów Getin Banku? Tak jak to było w przypadku przejęcia przez Pekao Idea Banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną żaden. Działać będzie jako bank pomostowy pod marką Velobank. Być może, gdy przejdzie restrukturyzację, to wtedy pojawi się jakiś jeden, konkretny bank zainteresowany jego przejęciem.

   Usuń
  2. Działalność GNB zostanie przeniesiona do wspólnego banku BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych utworzonego przez 8 banków komercyjnych: Śląski, Alior, Millennium, PKO, Pekao, Paribas Polska, mBank, Santander Polska.

   Usuń
 9. Open Finance, Home Broker, Get Back, Idea Bank, a teraz Getin Bank. Wszyscy kończą w różny sposób, ale finalnie kończą. Czy ze stajni Leszka Czarneckiego jeszcze cokolwiek zostało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jego liczne zagraniczne nieruchomości, jachty zacumowane w Monaco oraz dziesiątki tysięcy hipotek 'frankowych' :)

   Usuń
  2. Jest jeszcze firma leasingowa.

   Usuń
  3. TU Europa też należała do stajni pana C i została sprzedana ;)

   Usuń
 10. Skończyła mi się lokata w Getinie, przesłali mi już pieniądze na moje konto osobiste w innym banku, ale wciąż pozostał mi dostęp do bankowości internetowej. Co powinienem im napisać, aby to całkowicie zamknąć i aby pozbyli się wszelkich moich danych?

  Kiedyś miałem u nich konto osobiste, które zamknąłem, później otworzyłem ww. lokatę i o dziwo wciąż mieli wszystkie moje dane. Wystarczyło tylko "odświeżyć" dostęp do bankowości internetowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli miałeś teraz tylko lokaty, to w bankowości internetowej wycofaj zgody (marketingowe i inne, jest zakładka w ustawieniach). A dane muszą przechowywać, o ile pamiętam zgodnie z ustawą o rachunkowości, przez 5 lat (licząc od początku roku następujacego po zakończeniu - jeśli się mylę, to niech ktoś poprawi, ale Bank nie może przez te 5 lat usunąć wszystkich Twoich danych).

   Usuń
  2. Tylko czy skoro mam wciąż dostęp do bankowości to nie wiąże mnie z nimi jakaś umowa? Dostęp do elektronicznych kanałów kojarzy mi się z Umową Ramową. W dodatku czytałem gdzieś o czymś takim jak "Prawo do bycia zapomnianym".
   Ogólnie chciałbym pozamykać wszystko u nich, najlepiej jak tylko się da.

   Usuń
  3. Jeśli zakladałeś TYLKO lokaty, to po ich zakończeniu (nawet jeśli masz dostęp do bankowości elektronicznej), umowa wygasa. Dostęp masz, bo bank zachęca (i ułatwia) dostęp potencjalnie zainteresowanemu klientowi. Wycofaj zgody i tyle. A dane MUSZĄ przechowywać przez 5 lat. Umowa obowiązywała tylko na czas trwania lokat, a to czas określony. Przepisy nie pozwalają bankowi na całkowite usunięcie Twoich danych przed upływme tych 5 lat. Wycofaj zgody i zapomnij.

   Usuń
  4. To po co właściwie w tych wszystkich wzorach zamykania konta (nawet tym gotowym na bankobraniu) jest wzmianka dotycząca bankowości internetowej?
   "Niniejszym składam wypowiedzenie umowy o rachunek nr ... i umowy ramowej z bankiem. Proszę o zamknięcie wszystkich produktów w ramach umowy wraz z zablokowaniem dostępu do bankowości internetowej."

   Usuń
  5. Też mam ten problem.Mam tylko dostęp do bankowości internetowej(kiedyś miałem konta ale wszystkie zamknąłem).Wszystkie zgody wycofałem i niestety nic więcej nie mogę zrobić.

   Usuń
  6. Ktoś coś? :)

   Usuń
  7. Złożyć dyspozycję zamknięcia dostępu do bankowości.
   Danych nie usuną bo prawo bankowe zobowiązuje do ich przechowywania przez określony czas. Ale jak się wycofa zgody marketingowe to danych nie będą przetwarzać w tym celu.

   Usuń
  8. Okazało się, że nie mogę zamknąć bankowości internetowej przez sekcję kontakt i muszę albo wysyłać pismo na adres BFG albo muszę osobiście odwiedzić oddział Getin Banku. To jest żałosne, że lokatę otworzyć można tak prosto, a aby później wszystko pozamykać to trzeba się jeszcze nałazić...

   Usuń
  9. W jakim celu chcesz zamykać dostęp do bankowości?

   Usuń
  10. Zamykając wcześniej konto osobiste w Getinie wypowiedziałem umowę wraz z umową ramową i wówczas dostęp do bankowości internetowej został mi zablokowany. Po kilku miesiącach wróciłem jednak do Getinu z uwagi na promocję lokaty, lokata się skończyła i teraz chciałbym po prostu wszystko zamknąć co mam w tym banku. Jednak nie mogę tego zrobić przez bankowość internetową jak wcześniej (tylko list lub osobiście)...

   Nie wiem czy ma na to wpływ to, że ten bank przejął BFG. Wiem, że banki mają 5 lat na trzymanie moich danych, ale skoro nie zamknę bankowości internetowej to chyba i tak będą mieć do tego prawo nawet po upływie tych 5 lat, bo wciąż mam u nich jakiś produkt? Poza tym nie liczę się chyba wówczas jako "nowy klient" do jakichś przyszłych promocji?

   Usuń
 11. Mr Złotówa , a jak Ty widzisz przyszłość takiego banku, czy uciekać z niego ( bez paniki oczywiście) z kasą czy czekać na rozwój sytuacji ?Bo dla mnie raczej to pierwsze

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ma już opcji, aby założyć nową lokatę. Nic się nie pojawia, gdy klikam "Lokaty".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie siej paniki. Masz chwilowy problem z serwerem.

   Usuń
  2. Strona bankowości podobnie jak apka działają normalnie. Po prostu rano zbyt wielu ludzi logowało się na swoje konta - panika!

   Usuń
 13. Getin upadł od poniedziałku ma być lokaty dla nowych klilejentow na 9 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz prostuję. Getin Bank nie upadł. Bank przechodzi przymusową restrukturyzację, a to zupełnie co innego.

   W przypadku upadku, musiałyby ruszyć zwroty kwot gwarantowanych przez BFG, a kto ma w Getinie środki ponad równowartość 100 tys. euro, ten tę nadwyżkę by stracił. Nie mamy do czynienia z tym scenariuszem - o czym na blogu pisałem nieraz, że byłby on najmniej prawdopodobnym.

   Przymusowa restrukturyzacja oznacza ciągłość umów - są one wiążące i dla banku pomostowego, który będzie kontynuować działalność Getinu (będzie więc musiał wywiązywać się z umów i np. wypłacać odsetki z lokat), ale też wiążące dla klientów (np. nadal muszą spłacać kredyty - zgodnie z umowami zawartymi z Getinem).

   Usuń
  2. Nie, nie upadł, a jest przymusowo restrukturyzowany. To róznica. Na razie, sprawdzałem, wszystko działa normalnie. I w aplikacji i na stronie. Jeśli ktoś ma środki do wysokości objętej gwarancją BFG, to spokojnie. A decyzję czy je pozostawić czy wycofać, czy założyć nową lokatę, każdy musi podjąć sam, oceniając ryzyko. Ja w obecnej sytuacji nie trzymałbym w tym banku srodków powyżej kwoty objętej gwarancjami BFG (chyba 100 000 Euro). Ale do tej kwoty sadzę, że spokojnie.

   Usuń
  3. @Anonimowy 30 września 2022 13:18
   Spokojnie, nie ma obaw. Ja zamierzam jeszcze coś dorzucić do tego co mam u nich.

   Usuń
  4. @krzysztofp109@gmail.com 30 września 2022 12:56
   Masz jakiś zysk z tego, że wszędzie gdzie tylko możesz siejesz tę dezinformację? Tyle osób cię prostuje a ty dalej swoje...!!!

   Usuń
 14. Ludzie, litości - bez paniki:
  - dla klientów nic się nie zmienia; są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, mając dostęp do swoich wszystkich oszczędności w oddziałach oraz przez bankowość internetową i aplikację mobilną
  - klienci nie muszą podejmować żadnych działań
  - docelowo bank pomostowy, do którego zostanie przeniesiona działalność Getin Noble Bank S.A., będzie działał pod nazwą VeloBank SA
  - trwa proces rejestracji zmiany nazwy, a klienci będą informowani o zmianach na bieżąco

  Dziś najprawdopodobniej była ostatnia okazja do skorzystania z najlepszej okazji depozytowej w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 15. Szkoda. To był pierwszy bank w którym założyłem lokatę. Nigdy nie miałem żadnych uwag. Choć oczywiście znam z mediów różne historie związane z Getinem i p. Leszkiem Czarneckim to moje doświadczenia były bardzo pozytywne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszło o te 40 mln zł łapówki 😂

   Usuń
  2. Mam podobne odczucia, no szkoda bardzo.

   Usuń
  3. Ja również się zgadzam, wielka szkoda, dla mnie to był najlepszy bank, z najlepszą obsługą i ofertą

   Usuń
 16. Szkoda ogromna Getinu, mam tam konto, od lat korzystam z lokat, czy z dobrych oprocentowań na EKO. Teraz też korzystajac z oferty wpłaciłam nowe środki na 7,5% na EKO. Żal że tak się stało..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoje za uszami mieli (kredyty frankowe, polisolokaty). Ale mnie nigdy nie podpadli i nigdy nie dałem się wkręcić w takie oferty co to dla banku są korzystne a nie dla klienta. Choć najlepsze czasy już dawno mieli za sobą. Pamiętam lokaty 8-10%, moneyback 10% w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych, lokaty 1-dniowe. No szkoda.

   Usuń
  2. @Anonimowy 1 października 2022 22:26 Sorry, ale jaki bank nie ma za uszami? Getin był moim głównym bankiem i jako jeden z nielicznych nic mi nie wciskali, a doradcy na ogół byli kompetentni (ale ja jestem typowym szarakiem). Zaś jak się nie czyta umów, a przychodzi z/po dużą gotówkę, no to sorry... Zaś niejednokrotnie mnie-szaraka inne banki próbowały wkręcać tylko, że to były małe rzeczy, więc nikt o tym nie robi afery. A Getin, czy wcześniej Idea, zdecydowanie były w czołówce, jeśli chodzi o oprocentowanie lokat czy KO, więc dla mnie też jest żal ogromny

   Usuń
 17. A co z umowami ubezpieczeń open life? Kto to teraz będzie obsługiwał? Do tej pory robił to Getin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stroną umowy jest Open więc pewnie do niego.

   Usuń
 18. Najgorzej mają ci co mają jedno konto, i to akurat w Getin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Maxp 30 września 2022 19:03
   A co takiego w tym złego że ktoś ma konto w Getin Banku? Konto lepsze od większości kont jakie są dostępne w Polsce i jeżeli na tych samych warunkach zostanie utrzymane, to osobiście polecam.
   Z tym że najgorzej mają ci, którzy mają tylko jedno konto się jak najbardziej zgadzam. Nawet w najlepszym banku coś zawsze się może przydarzyć. Wystarczy że będą trwały jakieś prace nie mówiąc o innych sytuacjach. Dlatego sam mam konta w kilku różnych bankach żeby w razie potrzeby nie zostać z niczym, np. podczas zakupów przy kasie.

   Usuń
  2. O, a to dlaczego?

   Usuń
  3. Nie:) Najgorzej mają ci, którzy są akcjonariuszami tego banku i posiadają jego akcje:) Dla klientów posiadających konta, lokaty, etc. nie ma zagrożenia (oczywiście jeśli na koncie posiadają środki do wusokości gwarantowanej przez BFG, czyli do 100 000 Euro).

   Usuń
 19. A tymczasem przy przelewach do innego banku oferują już 8+ proc. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy przelewie do jakiego banku jest taka oferta?

   Usuń
  2. Ja robiłem do Millennium.

   Usuń
  3. Ba S, 1 października 2022, 09:58

   Dzięki bardzo. Jestem Ci winny duże piwo!

   Usuń
 20. Szkoda że przelewy natychmiastowe do Getinu już wyłączyli bo chętnie coś bym puścił żeby włączyć jeszcze jakąś promocję. Skubani.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 30 września 2022 23:28
   Ja dziś zrobiłem natychmiastowy i nie ma problemu. W ten sposób szybko zwiększyłem środki na 7,50% które już miałem w Getin Banku.

   Usuń
  2. Wczoraj późnym wieczorem z Santandera nie dało się zrobić przelewu natychmiastowego ale dziś poszło. U mnie pojawiła się oferta KO 8% i z niej skorzystałem.

   Usuń
 21. Przy próbie przelewu do innego banku:
  - Lokata 8% na 2 mies.
  - Konto Oszczędnościowe 8% na 3 mies.
  - Lokata 8,3% na 4 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak nie chcą nagłego odpływu środków i wolą aby przez te 2 czy 4 miesiące sytuacja się ustabilizowała. A tak bardzo nieładnie się wypowiadali na temat tych wrednych klientów którzy w przejmowanym przez nich Getin Banku byli tylko dla lokat.
   Rozchwiani emocjonalnie też teraz będą sobie pluć w brodę bo w tej bezmyślnej panice wycofali zgromadzone środki i nic nie zyskali. Proponuję teraz szybciutko na kolankach wracać a może uda się im zrobić jeszcze taki markowany przelew i ugrać te 8,30% na 4 miesiące. LOL.

   Usuń
 22. Przelewy express elixir działają przed chwilą wpłaciłem na EKO 7.5% trzeba korzystać póki jeszcze jest moliwość, później wielka niewiadoma. Szkoda Getinu oferował jedną z lepszych propozycji dla klientów

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie mam żadnej oferty zawrotki :( Od czego to może zależeć, próbuję różne kwoty do różnych banków i nic... Co prawda z RORu ze stanem 0 zł i datą przyszłą, nie mam aktywnej oferty EKO. Jak to robicie że macie propozycje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć jakieś środki (prawdopodobnie minimum 5 tysięcy) żeby mieć takie oferty. Ja dwukrotnie bezpośrednio z EKO robiłem i miałem 2 oferty lokat; 8,00% na 2 miesiące i 8,30% na 4 miesiące.

   Usuń
  2. Przelew co najmniej 70k (!) z ROR do np. Millennium.

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 października 2022 13:09
   Zarówno do Millennium jak i jeszcze do innego banku dużo dużo mniej i na 8.3% oferta. Nie wiem zatem skąd to minimum 70k.

   Usuń
  4. Ja dzisiaj przelewem natychmiastowym nadałem 5000 zł do Getinu i przy przelewie 5070 zł pojawiła mi się oferta 8% na KO

   Usuń
  5. Tu Anonimowy1 października 2022 11:57.
   Po wpłacie 5k są zawrotki, choć mam propozycje max na 7,8%. I co ciekawe nie ma żadnej propozycji jak próbuję przelać z datą przyszłą więcej niż 5k czyli więcej niż mam na ROR. Więc tak to działa. Dzięki za wskazówki.

   Usuń
  6. @Anonimowy 1 października 2022 17:49
   To spróbuj to co tam teraz masz - o ile już nie założyłeś tej lokaty - dać na EKO i jak już będziesz miał na EKO jako nowe środki, bezpośrednio z EKO przelać do jakiegoś banku a jak masz konta w różnych bankach, to zobacz i pozostałe (gdy wciąż nie będziesz miał oferty na 8-8,3%).

   Usuń
  7. Nie rozumiem w jakim celu ten przelew ma być z KO zamiast z ROR.

   Usuń
  8. Nie musi - ichni system komputerowy bierze pod uwagę intencję przelewu z jakiegokolwiek konta i oferuje oprocentowanie lokaty Specjalny Procent bazując na banku docelowym, do którego jest skierowany przelew.

   Usuń
  9. Dzisiaj na 4-miesięcznej lokacie Specjalny Procent wciąż dają 8,3% - to wyjątkowa okazja!

   Usuń
 24. Hej hej
  jak ktoś ma teraz tam lokaty i kończą mu się niedługo typu w 10.2022, 11.2022 to może sobie teraz zaklepać (włączyć) propozycję przy zawrotce konta oszczędnościowego na 7,5% bez konieczności wpłaty nowych środków!

  Ja tak zrobiłem. Dostałem informację w bankowości internetowej:
  [tytuł maila] "Aktywacja oferty Podwyższamy oprocentowanie"

  Dziękujemy za przystąpienie do oferty. Informujemy, że oprocentowanie Konta Oszczędnościowego o nr... od dnia jutrzejszego wynosi 7,50% do kwoty 400 000,00 zł i będzie obowiązywało przez okres 3 m-cy. Oprocentowanie powyżej ww. kwoty oraz po zakończeniu ww. okresu będzie zgodne z pkt. 2 Tabeli oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za cynk. Pomysł wykorzystany bo mnie kończą się lokaty już 25-go.

   Usuń
  2. W ofercie zawrotnej jest opcja EKO w promocji? Zazwyczaj jest oferta lokaty z oprocentowaniem, które jest uzależnione od banku docelowego przelewu.

   Usuń
  3. Jak ktoś nie ma włączonej żadnej promocji na koncie oszczędnościowym to ma trzecią opcję zatrzymaniową oprócz 2 lokat tj. konto oszcz.

   Usuń
 25. Lokaty w Getinie są nawet na 3 lata. Czy to oznacza, że teoretycznie ten bank pomostowy musi obsłużyć do końca nawet tak długie depozyty z gwarancją wypłaty odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do dwóch lat bank pomostowy będzie sprzedany, więc nowy właściciel Ci wypłaci odsetki ;)

   Usuń
  2. Trudno powiedzieć czy ten plan sprzedaży za 2 lata zostanie zrealizowany - z zamieszczonej info na stronie powitalnej Getin można się dowiedzieć, że aktualnie Getin Noble Bank S.A. ma ujemne kapitały własne na poziomie -3,6 mld zł, co oznacza, że aktywa nie wystarczały na pokrycie zobowiązań.

   Usuń
 26. Złotówa, BFG pokrywa depozyty do kwoty €100k liczonej po kursie średnim NBP, czy tak?

  PS. Aktualnie ten kurs to 4,8637 co dawałoby 486 tys. 370 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwarantowana jest kwota nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 tys. euro przeliczanych według średniego kursu NBP - obecnie to nieco ponad 480 tys. zł.

   Wypłacane są również odsetki zgodnie z oprocentowaniem w umowie w wysokości należnej do dnia interwencji BFG i/lub KNF.

   Usuń
  2. Czyli zsumowane wsad oraz odsetki nie mogą przekroczyć tych 100 tysi ojro licząc po kursie średnim NBP, tak?

   Usuń
  3. Tak, po kursie średnim z dnia ogłoszenia upadku banku.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 2 października 2022, 22:35 - niestety tego nie stwierdzają jednoznacznie na stronie BFG.

   Usuń
  5. Średni kurs € w NBP to 4,8698

   Usuń
 27. 7% konto Max oszczędnościowe od dziś w Santander do 300k dla nowych środków (dzień badania salda 30.09.2022)

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak myślicie, ten VeloBank bank pewnie nie będzie miał takich dobrych ofert jak Getin? W sensie wysokie oprocentowanie lokat i KO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta 8,3% na 4-miesięcznej lokacie "Specjalny procent" ma na celu zachowanie odpływu kapitału, gdyż umorzenie akcji Getin nie pozostaje bez znaczenia.

   Usuń
  2. Zachowanie czy raczej zahamowanie?

   Usuń
 29. A mnie interesuje co z kredytem CHF. Mam wygrana sprawę w pierwszej instancji. Geting się odwołał. Czytam tutaj, że nikt nie chce tego zgniłego jajka. Jakieś info co dalej z tym?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To powie Ci Twój prawnik a nie to forum. Co do zasady sytuacja frankowiczów się skomplikowała i zależy od stopnia spłacenia. "Franki" zostały w dotychczasowym GNB i nie przeszły do banku pomostowego.

   Usuń
  2. Bank pomostowy nie przejął umów o kredyty hipoteczne oparte na kursach obcych walut - zbyt toksyczne.

   Na dodatek sądy unieważniają pozwy takich kredytobiorców przeciw Getin 😂

   Usuń
  3. Kredyty hipoteczne denominowane lub indeksowane do walut obcych (CHF, EUR, USD, JPY) są wyłączone z przeniesienia i pozostają w Getin.

   Na pomoc w restrukturyzacji banku podatnicy wyłożą kwotę 10,34 mld zł bezzwrotnego wsparcia, przy czym wszystkie depozyty klientów w Getin to 39,5 mld zł.

   Usuń
  4. Jacy podatnicy? Z kwoty którą wymieniasz 6,87 mld pochodzi z funduszy własnych BFG, a 3,47 mld zł to zaangażowanie środków Systemu Ochrony Banków Komercyjnych, czyli tych 8 banków co są akcjonariuszami banku pomostowego. Tu nie ma ani grosza podatników. Środki BFG to są składki banków. Kasa SOBK to też kasa banków.

   Usuń
 30. I jest! Dzisiaj jeszcze udało się założyć 8,3% p.a. na 4 mies.

  OdpowiedzUsuń
 31. A od 3-go miał być niby ten Velobank a widzę że nic się nie zmieniło? Ciągle jest Getin a strona Velobanku ma tylko jakieś podstawowe informacje i zero oferty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odniosłeś mylące wrażenie - Velo ma być docelową nazwą. Do tego konieczne są np. umocowania prawne.

   Usuń
 32. Za 3 dni wyłączą możliwość przesyłu kasy na e-mail oraz na SMS.

  OdpowiedzUsuń
 33. Już się pogorszyło z lokatą zawrotną. 6,5%

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...