Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym (edycja 27) + 400 zł dla otwierających konto osobiste

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

14.09.2022

7% dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym (edycja 27) + 400 zł dla otwierających konto osobiste

Od dziś na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku można uzyskać 7% w skali roku. 

Konto Mega Oszczędnościowe 27. edycja: do 7,0% do 200 tys. zł
To zdecydowany wzrost (bo dotąd na tym rachunku Alior oferował 5%). Promocyjna stawka obowiązuje do 200 tys. zł. Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku - warunkiem jest jednak wpłacenie "nowych środków". Osobom, które jeszcze nie mają konta w Aliorze, przypomnę, że teraz można zgarnąć rekordowe 400 zł na start.

[Niniejsza edycja już się zakończyła. Nowa, 28. edycja przyniosła utrzymanie warunków (7% w skali roku na 4 miesiące i do 200 tys. zł). Nie poświęcam jej odrębnego wpisu na blogu ze względu na to, że u konkurencji sporo już jest propozycji, gdzie można zyskać więcej: 8% w skali roku na kontach oszczędnościowych dają obecnie: Getin Bank (do 400 tys. zł, na 92 dni), ING Bank Śląski (do 799 999,99 zł, na 3 miesiące) oraz Pekao (do 200 tys. zł, na 183 dni) - w tych podlinkowanych nazwach banków znajdziesz wpisy zawierające szczegółowe omówienie ofert.]

Drogę do oprocentowania 7% w skali roku na Koncie Mega Oszczędnościowym otwiera posiadanie (lub założenie teraz) konta osobistego w Alior Banku. A jest to akurat opłacalne ze względu na wspomnianą promocję z bonusami o łącznej wartości 400 zł za Konto Jakże Osobiste - w podlinkowanym wpisie przedstawiam szczegóły dotyczące promocji i prześwietlam konto z oferty Aliora. A niżej skupiam się już tylko na ofercie Aliora dla oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 27. edycja: do 7,0% do 200 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 14.09. do 25.10.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 200 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 4,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze (może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas).

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Taki wpływ musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są ponadto przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z bonusami na start), to sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 9.09.2022 roku. Do tego salda zliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (bank uwzględnia też saldo z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 27. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - co warto wiedzieć?


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy o łącznej wartości 400 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7% w skali roku nie jest dostępne).

Do 7% na lokacie dla nowych środków


Na koniec dodam, że stawkę 7% w skali roku można w Aliorze uzyskać nie tylko na Koncie Mega Oszczędnościowym, ale też na depozycie. Niżej przyglądam się ofercie lokat tego banku dla nowych środków.

Oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki w Alior Banku zależy od okresu, na jaki założysz lokatę. I tak uzyskać można następujące stawki (zawsze podawane w skali roku):
 • 6,0% na 92 dni
 • 6,5% na 182 dni
 • 7,05% na 365 dni

Minimalna kwota depozytu to 1 000 zł. Klient ma możliwość założenia dowolnej liczby tego typu lokat. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec umownego okresu lokaty (ewentualne wcześniejsze zerwanie lokaty oznacza brak jakichkolwiek odsetek i zwrot samego kapitału).

W przypadku lokaty nowe środki wylicza się względem salda środków klienta na dzień 9.09.2022 r. (wlicza się do tego środki na kontach osobistych, oszczędnościowych oraz lokatach).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Teoretycznie, jak mam do 6 listopada promocyjne % na środki na KO w mbank (6,8%), to gdy wypłacę je kilka dni wcześniej i w ten sposób zgromadzone środki przeleje sobie 24.10 na KO w Aliorze na te 4 miesiące, to stracę całość z oprocentowania w mbank od 1 X do np 24 X, czy za ten niepełny miesiąc, ostatniego dnia miesiąca X w mbank otrzymam należne odsetki, a po prostu one będą pomniejszone o te brakujące 7 dni do końca października? Bo fajnie to można zgrać na kontynuację podobnego oprocentowania w w Alior z Mbanku na nowe środki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie stracisz. Na tym polegają konta oszczędnościowe. Odsetki nie przepadają. Dostaniesz je na koniec miesiąca adekwatnie do czasu przez jaki trzymałeś kasę.

   Usuń
 2. Ja mam promocje nieaktywną skończyła się pewnie 12.05 do 12.09. 08.09. zdążyłem wpłacić i wypłacić nowe środki i na koniec 09.09 miałem ok. 4.5 zl. Czyli trzeba jeszcze raz wpłacić, aby przystąpić do nowej edycji? W ING jest jeszcze 6.5 póki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak teraz wpłać kasę najpierw na ROR (będzie już wpływ) a potem na KMO. 4,50 zł zostaw na koncie osobistym.

   Usuń
 3. Zapewne nie można zrezygnować z poprzedniej edycji promocji (jak w Millenium)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można. Millennium to jedyny bank, gdzie działa wypisanie się z danej edycji promocji na KO.

   Usuń
 4. Jak mam już starą promocję na KMO to da się jakoś przeskoczyć na tę nową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się.

   Usuń
  2. Da się ale nie teraz i pod pewnymi warunkami. Jest to opłacalne o ile:
   - na dzień liczenia salda (9.09.2022) nie miałeś na KMO jakiś dużych środków (ale KMO ciągle miałeś..)
   - składasz dyspozycję zamknięcia KMO (okres wypowiedzenia 30 dni) i po miesiącu jak zamkną Ci KMO zakładasz je ponownie już z dostępem do nowej promocji (ja tak zrobiłem w sierpniu)
   - ma to sens wtedy jak masz też środki w innych bankach gdzie jest słabsze % a i tam sobie nie wyzerowałeś konta przed następnymi promocjami - ot choćby Millenium, którego dzień liczenia salda trudno teraz przewidzieć a % daje tylko na 2 m-ce i potem znów trzeba kombinować (do tego tylko 1 przelew w m-cu darmowy, KMO w Aliorze ma wszystkie darmowe).
   - przy obecnych niewielkich wzrostach % na kontach wolę mieć spokój na 4 m-ce w Aliorze niż co miesiąc/dwa szukać innych opcji (a stawki % już tak nie skaczą u konkurencji jak kilka miesięcy temu).
   Mając do wyboru "niechciany" przeze użytkownika udział w promocji KMO Aliora na niższym % przez 4 m-ce a opcję powrotu z lepszym % wolę poświęcić 1 m-c dla późniejszych 4 m-cy spokoju. Ale.. co kto lubi :)

   Usuń
 5. Obecna 27. edycja trwa do 25. października - ciekawe czy uruchomią i kiedy oraz z jakim oprocentowaniem kolejną edycję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne nowa edycja będzie bez zmian.

   Usuń
  2. O tym przekonamy się być może już 26. października 😋

   Usuń
 6. Po zawnioskowaniu o KMO w apce poprzez: Oferty ---> Oszczędności, w szczegółach pojawia się 1% oprocentowania, a miałam nadzieję na 7% - o co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpijam pytanie. Otworzyłam nowe konto i we wniosku zaznaczyłam KMO. Środki zostały wpłacone, a przy koncie jest informacja, że promocja jest nieaktywna (i jest 1%) - co mogło pójść nie tak?

   Usuń
  2. Podbijam pytanie.

   Usuń
  3. Promocyjne oprocentowanie pokazuje się u nich dopiero następnego dnia po dniu wpłaty czyli dniu faktycznego uruchomienia promocji.

   Usuń
  4. A wpływ na ROR już w tym miesiącu miałeś?

   Usuń
  5. Dopiero pierwsze zasilanie KMO aktywuje wyższe oprocentowanie, co pokaże się w szczegółach konta następnego dnia.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 12 października 2022, 22:59

   Nawet bez jednorazowgo zasilenia KJO kwotą 2k oprocentowanie na KMO po jego 1. zasileniu dowolną kwotą winno wynosić 4% - skąd oni wytrzasnęli ten 1% ??

   Usuń
 7. 10-go ma się pojawić nowa edycja. Jeszcze przed zakończeniem 28-ej edycji. Mam nadzieję że zaskoczą wszystkich jakąś stawką 8,5% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro nasiadówka RPP 😋

   Usuń
  2. RPP: stopy bez zmian.

   W Aliorze od jutra 8%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...