Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Dodatkowy bonus 400 zł za bezwarunkowo darmowe konto firmowe w Santander Banku + dodatkowo do 1400 zł

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

19.09.2022

Dodatkowy bonus 400 zł za bezwarunkowo darmowe konto firmowe w Santander Banku + dodatkowo do 1400 zł

Oto kolejna promocja konta w Santander Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Dodatkowy bonus 400 zł za bezwarunkowo darmowe konto firmowe w Santander Banku + dodatkowo do 1400 zł
Dzięki niej do wzięcia czeka bardzo łatwy bonus pieniężny 400 zł na start. A tak się składa, że ta akcja łączy się z inną promocją Santandera, więc teraz zyskać można więcej - w sumie do 1800 zł. Dodatkowo bank gwarantuje bezterminowe zwolnienie z opłat m.in. za prowadzenie konta, wydawaną do niego kartę czy przelewy.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Suma tytułowych gratyfikacji jest imponująca, ale lojalnie uprzedzę, że realnie do wzięcia jest nieco mniej. W zasięgu każdego przedsiębiorcy może być bowiem bonus 400 zł oraz zwroty za płatności kartą wydaną do konta, co łącznie da jednak nie więcej niż 1300 zł (acz o taką sumę trudno w innych okazjach do bankobrania).

W praktyce mamy tutaj do czynienia z dwoma propozycjami: 
 • "Konto Firmowe Godne Polecenia z BONUSEM – edycja 6" - to najnowsza promocja, dzięki której w prosty sposób można uzyskać gwarantowany bonus 400 zł; 
 • "Promocja Godna Polecenia - edycja III" - tu z kolei można zgarnąć do 900 zł zwrotów za płatności kartą wydaną do konta oraz (co już niekoniecznie musi interesować każdego) 500 zł za skorzystanie z innych produktów/usług oferowanych przez bank.

Powyższe promocje łączą się ze sobą - poniżej znajdziesz ich dokładne prześwietlenie, wskazanie zasad, a na samym końcu również prześwietlenie konta firmowego zakładanego na potrzeby zdobycia nagród gwarantowanych.

Bonus 400 zł za konto firmowe w Santander Banku


Dla kogo promocja z bonusem 400 zł? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce i prowadząca działalność gospodarczą, która nie posiada i co najmniej od 31.03.2019 r. nie posiadała w Santander Banku konta dla pomiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Ewentualne posiadanie innych produktów - w tym np. konta osobistego prowadzonego dla klientów indywidualnych - nie jest przeszkodą do udziału w promocji konta firmowego. Pamiętaj jedynie, że w tej sytuacji udział w promocji także biorą wyłącznie wnioski o konto firmowe złożone na stronie promocji (do uzyskania bonusów nie zakwalifikuje wniosek złożony przez bankowość internetową nawet jeśli do takowej masz już dostęp).

Nagroda. W tej promocji do wzięcia czekają 2 bonusy po 200 zł każdy, co w sumie daje tytułowe 400 zł. Nagroda wpłynie na konto założone w promocji. Środki te przelejesz, wypłacisz lub wydasz na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji: 
 • do 18.11.2022 r. zarejestruj się na stronie promocji, wyrażając przy tym wymaganą zgodę na zwolnienie z tajemnicy bankowej (jedynie w zakresie niezbędnym do rozliczenia udziału w promocji i zgody banku na wypłatę premii) oraz w kolejnym kroku (na tej samej stronie) złóż wniosek o Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą oraz dostępem do bankowości elektronicznej Mini Firma (we wniosku podaj ten sam adres mailowy, co podczas rejestracji);
 • we wniosku wyraź zgody na kontakt: 
  • w sprawie realizacji wniosku o otwarcie konta i dostarczenie regulacji bankowych, w tym Taryfy Opłat i Prowizji oraz 
  • drogą elektroniczną i telefoniczny w celach marketingowych; 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych marketingowych;
 • najpóźniej do 25.11.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem o ww. konto z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej;
 • do 11.12.2022 r. pobierz aplikację mobilną Santander Banku i co najmniej jeden raz zaloguj się do niej.

Za spełnienie powyższych warunków przysługiwać Ci będzie pierwszy bonus 200 zł. I otworzy Ci to również drogę do zgarnięcia dodatkowego bonusu również w wysokości 200 zł. By go zdobyć:
 • do 11.12.2022 r. wykonaj co najmniej 3 dowolne przelewy na rachunki prowadzone przez inny podmiot niż Santander Bank Polska.

O przyznaniu bonusu 200 lub 400 zł (w zależności od spełnienia powyższych warunków) organizator powiadomi Cię mailowo do 20.12.2022 r. Po otrzymaniu tej wiadomości, najpóźniej w ciągu 3 dni (do 23.12.2022 r.) będzie należało zalogować się na stronie promocji i podać numer rachunku konta założonego w promocji. Wypłata bonusu na ten rachunek nastąpi do 31.12.2022 roku. Do tego momentu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Firmowe Godne Polecenia, ani nie wycofuj wyrażonych zgód.

"Promocja Godna Polecenia" - edycja III


Otwierając konto w wyżej opisanej promocji z bonusem do 400 zł, możesz też skorzystać z bankowej promocji, w której do wzięcia czekają kolejne bonusy - do 1 400 zł. Warunki uczestnictwa (opisane wyżej w części zaczynającej się od słów "dla kogo promocja?") w praktyce idealnie się pokrywają.

Oczywiście z tej promocji można, ale nie trzeba korzystać. Można bowiem założyć Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku i skupić się tylko na zgarnięciu bonusu do 400 zł. Spełnianie warunków "Promocji Godnej Polecenia - edycja III" jest dobrowolne.

Nagrody. W ramach tej promocji do wzięcia jest wspomniany moneyback (zwroty za płatności w sumie mogą dać do 900 zł) oraz bonus za produkt kredytowy (500 zł).

By uzyskiwać zwroty:
 • we wniosku o konto, wybierając kartę, wskaż kartę: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit; 
 • wyraź zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku; 
 • do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu naliczenia bonusu wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego w wysokości co najmniej 200 zł (spójrz tabela niżej).

Dalej pozostanie już wykonywanie płatności kartą wydaną do konta, bo wysokość comiesięcznego bonusu zależeć będzie właśnie od sumy tych transakcji. Bank będzie naliczał 3% zwrotu od dowolnych płatności. Kartą można płacić zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie - wykluczone są jedynie transakcje quasicash/transakcje wykonywane w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory.

Zwroty za płatności kartą będą naliczane przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, licząc od miesiąca, w którym konto zostało otwarte. Maksymalnie będzie można zgarnąć 150 zł zwrotu za dany miesiąc.

Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje poniższa tabela (z regulaminu promocji):

Wypłatę każdego zwrotu bank przewiduje w ciągu 45 dni po miesiącu spełnienia warunków ich uzyskania.

Dodatkowe 500 zł. Osoby zainteresowane bonusem 500 zł, który można uzyskać za umowę kredytu w Santander Banku bądź leasingu albo pożyczki leasingowej w Santander Leasing, zachęcam do zapoznania się ze szczegółami w regulaminie (§ 4., pkt 4), do którego linkuję na końcu niniejszego wpisu.

💡 Przy okazji przypomnę, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, że kwestia opodatkowania zdobytych bonusów wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premie czy zwroty otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmowe Konto Godne Polecenia bezterminowo za 0 zł!


Konto firmowe w Santander Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą w ramach "Promocji Godnej Polecenia" - edycja III można założyć na preferencyjnych warunkach. Regulamin tejże promocji (który w tej sytuacji bierze górę nad taryfą opłat i prowizji) gwarantuje bowiem zwolnienie z następujących opłat z tytułu:
"a. prowadzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia otwartego w ramach promocji („Konto firmowe” lub „konto firmowe”), 
b. realizacji przelewów w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma z konta firmowego (z wyłączeniem transakcji realizowanych w systemie Przelew24), 
c. realizacji przelewów z konta firmowego w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
d. 10 pierwszych przelewów z konta firmowego w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
e. realizację zleceń stałych z konta firmowego na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
f. realizację poleceń zapłaty z konta firmowego w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, 
g. wysłanie smsKodów autoryzacyjnych transakcji z konta firmowego"

oraz 

"a. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do konta firmowego (do wyboru: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit),(„karta debetowa”), 
b. wypłaty gotówki kartą debetową: 
- w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
- w terminalach innych instytucji w kraju, 
- bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą, 
- wypłaty w EUR w krajach EOG w bankomatach i terminalach poza siecią Santander Bank Polska S.A."

Warunkiem zwolnienia z opłat w powyższym zakresie jest jednak brak sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych przez bank oraz wyrażenie i utrzymanie zgód na kontakt telefoniczny oraz elektroniczny w celach marketingowych w okresie trwania promocji (bezterminowo). 

Niniejsza promocja jest więc okazją, by wszystko co najważniejsze (prowadzenie konta, kartę do niego oraz przelewy) zapewnić sobie za 0 zł bez zajmowania się spełnianiem dodatkowych warunków czy wykazywaniem się aktywnością. 

Z promocyjnych warunków bank może Cię jednak wykluczyć, jeśli posiadasz inne firmowe konto w Santander Bank Polska, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma", wypowiesz umowę o konto, wycofasz zgody marketingowe lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.

2 komentarze:

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...