Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2022

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

25.09.2022

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie sierpnia 2022

Ostatnia niedziela miesiąca oznacza, że to czas na mój comiesięczny raport z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Jest to moment, gdy pokazuję praktyczną stronę korzystania z promocji bankowych. Poniżej dowiesz się ile oraz w jaki sposób zyskałem.

Tego typu podsumowania publikuję od samego początku bloga Bankobranie. Regularnie donoszę o swych zarobkach z promocji w danym miesiącu kalendarzowym, co później - przy okazji urodzin bloga - sumuję. Ostatnio, na 8. rocznicę wyszło, że to już ponad 41 tys. zł.

Poniżej kolejny raport cząstkowy. Najwięcej, bo 140,73 zł zebrało się od Credit Agricole, gdzie i ja, i żona posiadamy swe konta osobiste (zyski z bankobrania żony również uwzględniam do podsumowań, gdyż mamy wspólne gospodarstwo domowe, więc koszty, jak i dochody są wspólne). Otrzymujemy tu miks trzech rodzajów bonusów: (I) za wpływ wynagrodzenia i wykonanie 3 płatności kartą lub Blikiem, (II) zwrot 5% opłat za rachunki za media oraz (III) 1-procetowy zwrot za płatności kartą i Blikiem. Maksymalnie w ciągu miesiąca jesteśmy w stanie uzbierać 100 zł, ale tym razem donoszę o sumie wyżej, gdyż jest to efekt wypłat niektórych bonusów pod sam koniec sierpnia (dopiero po publikacji poprzedniego raportu z bankobrania).

100 zł wpadło z kolei na rachunek mej karty kredytowej w Citibanku - to efekt 10-procentowego zwrotu za płatności. Jako że czas wypłaty tej nagrody jest dość odwleczony od momentu włączenia promocji, to... przyznaję, że ten bonus powinienem odnotować już miesiąc temu, ale umknął mi wpływ. No ale co się odwlecze, to nie uciecze.

25 zł tradycyjnie wpłynęło też na me konto w Alior Banku (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe). Otrzymuje je zawsze, gdy w danym miesiącu kalendarzowym wykonam płatności na sumę min. 500 zł.

I choć bonus z Aliora zazwyczaj wieńczy me comiesięczne podsumowania, to tym razem nie jest ostatnim, który wymieniam. Wpadło bowiem jeszcze 12 zł na rachunek karty kredytowej w Santander Banku - to promocja, którą uruchomiono mi po złożeniu wypowiedzenia umowy. Zasada tej promocji jest prosta: otrzymuję 1 zł za każdy dzień, w którym wykonam co najmniej jedną płatność kartą (na dowolną kwotę). Takie bonusy będę jeszcze uzyskiwać przez 3 kolejne miesiące (a przy okazji odnotowuję też drobny moneyback, który mam na tej karcie za transakcje w niektórych kategoriach miejsc).

Wszystkie bankowe gratyfikacje zebrane w jednym miejscu przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Credit Agricole

Zwrot płatności za media (5%), zwrot za płatności kartą i Blikiem (1%) oraz bonus za wpływ wynagrodzenia

 1573 zł

140,73 zł

Citibank

Zwrot 10% za płatności kartą kredytową

1005 zł*

100 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

503 zł

25 zł

Santander Bank

Promocja „1 zł za każdy dzień z transakcją”

235 zł

12 zł

Moneyback 1-3%

5,28 zł

*wykonywanie płatności rozłożone w czasie w kilku poprzednich miesiącach

A potwierdzeniem otrzymanych nagród są zrzuty ekranu z historii rachunków bankowych:


Sumując wszystkie bonusy i moneybacki, miniony miesiąc przyniósł mi 283,01 zł. To też kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, gdyż wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Tradycyjnie ten zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę aż 56 680 zł.

Promocje warte uwagi 


Z racji tego, że mój wpis podsumowujący zarabianie na bankach pojawia się zazwyczaj w ostatnią niedzielę miesiąca, to jest to okazja by przypomnieć o kończących się promocjach - a tych jest szczególnie dużo właśnie w końcówce miesiąca. Tym razem poświęciłem im odrębny wpis - zachęcam do jego lektury: OSTATNIA SZANSA na 9 promocji we wrześniu

A jakie propozycje banków - poza tymi w wyżej podlinkowanym wpisie - warto jeszcze wziąć pod uwagę? Sporo tego ostatnio. Wśród Czytelników bloga największą popularnością cieszą się akcje, w których zgarnąć można:


Bankobranie od A do Z

Jeśli trafiasz na mojego bloga po raz pierwszy (lub nawet kolejny), ale dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:

13 komentarzy:

 1. Oooo a u mnie 283,03 zł. Bliziutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bliźniaczo podobne kwoty. Tobie i sobie życzę jeszcze wyższych w przyszłym miesiącu :)

   Usuń
 2. u mnie też ten msc słabszy - tylko 205 zł. Liczyłam na więcej ale BCH coś nawalają, spodziewałam się bonów w sierpniu, a oni i chyba we wrześniu się nie wyrobią :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie "tylko", gdy wielu bankom płaci. Ty jesteś na +205 zł :)

   A w programie Bezcenne Chwile na punkty też już dość długo czekam (w promocji "8000 punktów na start").

   Usuń
 3. Witam 10 % Citi za płatności kartą kredytową, to jakaś spersonalizowana oferta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie: zwykle miałem ofertę przedłużeniową przy rezygnacji z kk - wtedy dawali 10% moneyback jeśli przez 3 m-ce zrobiłem płatności na 1k, wtedy w 4-tym dostawałem zwrot 100zł.
   U Ciebie to chyba inna promka czy po prostu finalizacja wspomnianej wyżej ?

   Usuń
  2. To promocja utrzymaniowa. 10% zwrotu (max. 100 zł).

   Usuń
 4. Jestem posiadaczem konta Premium, wydaję miesięcznie po ad 500,00 zł ale bonus 25,00 zł dostawałam tylko przez jakiś czas. Jaki warunek trzeba spełnić aby dostawać 25,00 teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie zmieniło. Musisz mieć produkt kredytowy (np. kartę kr.) i robić płatności. Do tego są wymagane zgody marketingowe.

   Usuń
  2. Może coś w kwestii zgód marketingowych właśnie? Kiedyś ktoś z Czytelników pisał, że wycofał zgody przy okazji zamykania konta osobistego w Aliorze, a to rozciągnęło się jednocześnie na konto (z czasów T-Mobile Usługi Bankowe), które jest już prowadzone przez Aliora właśnie.

   Usuń
 5. Moneyback 1-3% od Santander Bank to zwrot za opłacane rachunki za media z Konta 123? Od 1 grudnia 2020 Santander wprowadził zmianę i obniżył zwroty do 1%. Ty nadal masz nawet 3%. U mnie obcieli do 1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej kk 123 i zwroty za płatności nią w określonych miejscach

   Usuń
  2. To co innego. Zwroty za rachunki (np. za gaz, prąd itp.) opłacane z konta w Santander Banku to jedno. A tu mowa o karcie kredytowej 123, która daje taki moneyback:
   - 1% w obiektach sportowych, kręgielniach, klubach sportowych, parkach rozrywki, klubach członkowskich, za usługi rekreacyjne i medyczne,
   - 2% za odzież i obuwie,
   - 3% w restauracjach i fast foodach.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...