Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 7,5% na lokacie dla nowych środków w Getin Banku - edycja 13/2022 (bez otwierania konta)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.09.2022

Nawet 7,5% na lokacie dla nowych środków w Getin Banku - edycja 13/2022 (bez otwierania konta)

W nowej edycji promocji Getin Bank zdecydował się na zmiany w swej ofercie.

Getin Bank: Lokata na Nowe Środki - edycja 13/2022
Obecnie Lokata na Nowe Środki nie jest już dostępna na okres 3 miesięcy, ale na 4 miesiące. Pozostałe okresy nie uległy zmianie - do wyboru jest też lokata 6- i 12-miesięczne. I na tej półrocznej obecnie można uzyskać najwięcej, bo aż 7,5% w skali roku. 

[Niniejszy wpis jest już nieaktualny. Sprawdź nową edycję promocji oprocentowania lokat w Getinie, którą opisuję tutaj.]

Getin Bank: Lokata na Nowe Środki - edycja 13/2022


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 180 000 zł;
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 6,5% na 4 miesiące
  • 7,5% na 6 miesięcy
  • 7,0% na 12 miesięcy.
 • klient ma możliwość założenia pięciu lokat o tym samym okresie umownym.
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 1. do 13.09.2022 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj - uwaga: na chwilę publikacji niniejszego wpisu informacje na stronie dotyczą jeszcze poprzedniej edycji, ale to już nie gra roli, bo od dziś obowiązuje nowa tabela oprocentowania i ona jest w tym przypadku dokumentem wiążącym i to na stawki z niej wynikające otworzy się lokata), jak i obecnych klientów Getin Banku (wtedy wniosek należy złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla Getinu są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 28.08.2022 roku.

Do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w Getin Banku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 28.08.2022 roku.

Dla nowych klientów sytuacja jest klarowna: wszystkie wpłacone środki będą nowymi środkami.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) na otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

Środki zgromadzone na lokatach w Getin Banku podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni pieniądze klienta w danym banku do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. I tego limitu warto oczywiście nie przekraczać. Gwarancje obejmują zarówno wpłacony kapitał, jak i odsetki, a środki - w razie upadku banku - zwracane są szybko, bo najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych.

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. Za kilka dni nasiadówka RPP ... ciekawe jaka będzie podwyżka stóp :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Można mieć aż 5 lokat @ 180k czyli na sumę 900k w banku, który ma dość niepewną przyszłość - bezcenne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego wspominam - zresztą, jak w każdym wpisie o lokatach - o limicie BFG. Do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro można spać spokojnie.

   Usuń
  2. O niepewnej przyszłości mówiono już kilka lat temu. A ja zdążyłam juz pozamykać lokaty i konta i po okresie karencji wrócić znowu i korzystać z oprocentowania, które dają obecnie.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 1 września 2022, 12:09 - mam nadzieję, że suma Twoich depozytów nie przekracza równowartości €100k 😋

   Usuń
 3. Czy te nowe środki muszą być cały czas ? Załóżmy że mam w getinie 20 tys teraz chcę dołożyć 10tys . Za miesiąc kończą mi się te lokaty na 20 tys ? Czy te założone teraz 10 tys będzie przez cały okres 6 miesięcy oprocentowane promocyjnie ?
  Z góry dzięki za pomoc .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie lokaty przyznawane jest w momencie zakładania lokaty (na nowe środki) - wtedy "stare" środki muszą być na rachunkach/lokatach w Getinie, ale później można je wycofać.

   Usuń
  2. Później to znaczy po zakończeniu tych właśnie założonych lokat?

   Usuń
 4. Złotówa, skąd pochodzi ten link?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy mogę założyć lokatę w bankowości internetowej w dniu 13.09.2022 i opłacić ją np. 20.09.2022? Bo może a i owszem jest te 7 dni na wpłatę ale musi się zmieścić w dacie do 13.09.2022. Chcę dnia najpóźniejszego tej opisywanej edycji zrobić taką jakby rezerwację jakby nowa edycja nie była lepsza od tej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekaw ?

   Usuń
  2. Może być wpłata po dacie zakończenia promocji. Do promocji liczy się data wniosku a nie wpłaty.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...