Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Już do 7,5% daje Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - nowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.09.2022

Już do 7,5% daje Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - nowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków

W chwili obecnej to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w Polsce.

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7,5% - edycja 13/2022
Do 200 tys. zł można teraz uzyskać 7,5% w skali roku (a dla nadwyżki ponad 200 tys. zł do 400 tys. zł obowiązuje 7%). By otrzymać taką stawkę, należy: wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub otworzyć) konto osobiste w Getin Banku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

W sytuacji, gdy jeszcze nie masz konta osobistego w Getinie, to założysz je przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady - czyli konto osobiste z oferty Getinu - za 0 zł, o tym piszę nieco niżej). 

Jeśli nie chcesz otwierać konta osobistego, to sprawdź lokaty na nowe środki w Getinie z oprocentowaniem od 6,5 do 8% w skali roku (skorzystanie z lokaty jest o tyle łatwiejsze, że nie trzeba zakładać konta osobistego i dbać o spełnienie warunków zwalniających z opłat za jego prowadzenie).

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7,5% - edycja 13/2022


Główne cechy oferty Getinu to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 7,5% w skali roku do 200 000 zł oraz
  • 7,0% w skali roku dla nadwyżki ponad 200 000 zł oraz do 400 tys. zł;
   Przykładowo: jeśli wpłacisz na konto oszczędnościowe 250 tys. zł, to kwota 200 tys. zł będzie objęta oprocentowaniem 7,5%, a dla reszty (50 tys. zł) obowiązywać będzie stawka 7%.
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 14. do 29.09.2022 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w Getinie przewidziana jest tylko dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce wszystko co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getinie - szczegóły oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

W miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w Getinie (jeśli takowego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Getin Bank nie przewiduje (już od dłuższego czasu) żadnej promocji powitalnej - a więc znanych z tego bloga okazji do bankobrania, gdy za założenie konta można zgarnąć gwarantowane nagrody. Bonusem, na który można się załapać jest jedynie ten, który przewidziany jest w promocji dla rejestrujących kartę w programie Bezcenne Chwile - do wzięcia jest 8000 punktów na start, co przekłada się na nagrodę - np. voucher na zakupy - o wartości 100 zł. Do Konta Proste Zasady warto więc wybrać kartę Mastercard (warto tego dopilnować, bo we wniosku będzie też dostępna karta Visa), by ją zarejestrować w programie lojalnościowym dla tych kart i zyskać chociaż te 100 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 11.09.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 11.09.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 11.09.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 14.09.2022 r. do 29.09.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy si z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 13/2022, czyli od 14. do 29.09.2022 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych warunków.

💡 Jeśli na promocję Getin Banku nie łapiesz się (np. ze względu na wymóg wpłacenia nowych środków), sprawdź propozycje kont oszczędnościowych w innych bankach: w Pekao czeka 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 100 tys. zł; gwarantowane na 183 dni). Podobnie ING Bank Śląski na dwóch rachunkach oszczędnościowych daje 7% w skali roku (do 799 999,99 zł; zapewniając warunki na 4 miesiące) albo Bank Millennium oferujący 7% do 400 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Profit.

W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

8 komentarzy:

 1. Czy do salda początkowego wliczane są środki na koncie oszczędnościowym w EUR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do salda liczą się tylko środki w PLN

   Usuń
 2. Złotówa, w jaki sposób można założyć ROR przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego? Czy w wniosku o otwarcie KO jest zawarta opcja otwarcia ROR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, we wniosku jest opcja założenia konta osobistego. Tzw. doradca ma oddzwonić po złożeniu wniosku.

   Usuń
 3. Jest jakaś promocja przy otwieraniu konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z powyższego artykułu wynika:

   Getin Bank nie przewiduje (już od dłuższego czasu) żadnej promocji powitalnej - a więc znanych z tego bloga okazji do bankobrania, gdy za założenie konta można zgarnąć gwarantowane nagrody. Bonusem, na który można się załapać jest jedynie ten, który przewidziany jest w promocji dla rejestrujących kartę w programie Bezcenne Chwile - do wzięcia jest 8000 punktów na start, co przekłada się na nagrodę - np. voucher na zakupy - o wartości 100 zł. Do Konta Proste Zasady warto więc wybrać kartę Mastercard (warto tego dopilnować, bo we wniosku będzie też dostępna karta Visa), by ją zarejestrować w programie lojalnościowym dla tych kart i zyskać chociaż te 100 zł.

   Usuń
 4. Czy dzienny limit przelewów wychodzących to wciąż 200k?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowa edycja po staremu.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...