Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% w skali roku na 3- oraz na 6-miesięcznej Lokacie Facto (bez konta osobistego)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

8.09.2022

8% w skali roku na 3- oraz na 6-miesięcznej Lokacie Facto (bez konta osobistego)

Po dłuższej przerwie BFF Bank zmienił tabelę oprocentowania. W przypadku niektórych lokat wzrost stawek jest znaczny (nawet o 1,5 punktu procentowego w górę). 

Lokaty Facto: do 8% w skali roku
Teraz najwięcej, bo 8% w skali roku, można uzyskać na 3 oraz 6 miesięcy. Lokata niezmiennie dostępna jest bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków.

[Niniejszy wpis jest już nieaktualny. Obecnie dostępne lokaty tego banku znajdziesz w aktualizowanym na bieżąco rankingu lokat bankowych.]

By skorzystać z lokat w BFF Banku nie trzeba zakładać konta osobistego w tym banku - wystarczy tylko bezwarunkowo darmowy rachunek depozytowy (który można określić swego rodzaju rachunkiem technicznym umożliwiającym zakładanie kolejnych lokat). Poza tym nie ma żadnych dodatkowych wymogów - propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów (przy czym nie trzeba wpłacać "nowych środków", jak to często bywa w innych bankach).

Główne cechy lokaty Facto:

 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) uzależnione od okresu lokaty, jaki wybierzesz:
  • 1 miesiąc: 6,0%
  • 3 miesiące: 8,0%
  • 6 miesięcy: 8,0%
  • 9 miesięcy: 7,5%
  • 12 miesięcy: 7,5%
  • 18 miesięcy: 6,5%
  • 24 miesiące: 6,5%
  • 36 miesięcy: 6,0%
  • 48 miesięcy: 5,0%
  • 60 miesięcy: 5,0%
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł;
 • każdy klient może założyć dowolną liczbę lokat, ale maksymalna kwota środków na lokatach i rachunku oszczędnościowym w BFF Banku nie może przekroczyć kwoty 12 milionów złotych (w takiej sytuacji zawsze jednak przypominam, że limit gwarancji depozytów bankowych to kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro); 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Wprowadzone zmiany objęły Lokaty Facto na każdy możliwy okres umowny. Oprocentowanie najwyraźniej wzrosło w przypadku depozytu 3- oraz 6-miesięcznego (z 6,5 na 8% w skali roku). 9-miesięczna lokata da o 1 punkt procentowy więcej (7,5 zamiast dotychczasowych 6,5%). O pół punktu procentowego wzrosły stawki na lokacie 1- i 12-miesięcznej (odpowiednio z 5,5 do 6 oraz z 7 do 7,5% w skali roku). I co ciekawe... na dłuższe okresy oprocentowanie zostało obniżone (poza lokatą 3-letnią, gdzie 6% w skali roku pozostało na tym samym poziomie).  Lokaty 18- i 24-miesięczne oferują o 0,5 punktu procentowego mniej, niż dotąd, a na 4 i 5 lat stawki spadły o cały punkt procentowy.

Jak otworzyć lokatę Facto?


By móc skorzystać z lokat Facto, trzeba założyć rachunek depozytowy, który prowadzony jest 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Ten rachunek jest oprocentowany (ale symbolicznie, bo na poziomie 0,5% w skali roku - to oprocentowanie zmienne; odsetki naliczane są na koniec miesiąca). Służy on zakładaniu kolejnych lokat. Każdy przelew z tego konta realizowany jest za 0 zł.

W celu założenia lokaty Facto najpierw trzeba przelać środki na rachunek depozytowy, a dopiero wtedy poprzez bankowość internetową da się otworzyć lokatę/lokaty.

Po złożeniu wniosku o rachunek depozytowy i pozytywnej weryfikacji (już na tym etapie otrzymasz dane do zalogowania w bankowości internetowej), na maila przyjdzie numer rachunku do wykonania przelewu weryfikacyjnego - na ten rachunek będzie należało wykonać przelew z własnego konta w innym banku (ważne, by w tym przypadku Twe dane przy przelewie - imię, nazwisko i adres - idealnie pokrywały się z tymi we wniosku).

Przelew weryfikacyjny należy wykonać z konta, którego numer rachunku poda się już podczas składania wniosku. To konto będzie też kontem powiązanym z rachunkiem depozytowym w BFF Banku, a więc tylko z tego konta będą mogły odbywać się zasilenia rachunku depozytowego i w drugą stronę - wypłaty środków z BFF Banku (jeżeli jednak zajdzie potrzeba, to rachunek powiązany można w dowolnym momencie zmienić).

Bankowość internetowa BFF Banku prezentuje się przejrzyście (choć pewnie trudno by było inaczej, gdy w ofercie dla klientów indywidualnych bank ma w praktyce tylko rachunek depozytowy i lokaty):
Lokaty Facto: panel bankowości internetowej

Środki deponowane w BFF Banking Group podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów, przy czym za ochronę 100% kapitału do kwoty nieprzekraczającej 100 tys. euro nie odpowiada polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale jego włoski odpowiednik (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi). Warunki i zakres gwarancji są identyczne, jak w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej. I także na bazie prawa wspólnotowego lokaty Facto mogą być dostępne w Polsce. 

 Informacje o takim stanie rzeczy można oczywiście znaleźć na stronie internetowej włoskiego funduszu gwarantującego depozyty bankowe:

Lokaty Facto: gwarancja kapitału


Przydatne dokumenty:

63 komentarze:

 1. Po jakim czasie Facto wypłaca pieniądze po zakończeniu lokaty? Słyszałem, że są z tym problemy i niektórzy czekają tygodniami na przelew...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś w regulaminie był zapis, że w przypadku przedterminowego zerwania lokaty, mają czas na zwrot środków do 30 dni (i tylko w tym przypadku trzeba było czekać długo; nie trzeba było, gdy lokata kończyła się zgodnie z umową). Dla mnie to był element dyskwalifikujący, więc wtedy lokat nawet nie omawiałem (bo sam bym nie skorzystał).

   Te zasady jednak się zmieniły - w aktualnym regulaminie można znaleźć zapis:

   "Po złożeniu przez Klienta oświadczenia o odstąpieniu od Umowy Lokaty Facto, Bank niezwłocznie, jednak nie później niż do końca następnego Dnia Roboczego od dnia otrzymania przez Bank oświadczenia o odstąpieniu, dokona zwrotu środków pieniężnych Klienta zgromadzonych na Lokacie Facto na Rachunek Depozytowy."

   Powyższą deklarację można znaleźć także w potwierdzeniu założenia lokaty, które w postaci dokumentu pdf przychodzi na maila. A jak jest w praktyce? Też to sprawdziłem. Zerwałem jedną z założonych lokat (taką dyspozycję można złożyć w bankowości internetowej) - w ciągu kilku minut środki z niej znalazły się na rachunku depozytowym i po zleceniu przelewu na me konto w innym banku wróciły jeszcze tego samego dnia (bo robiłem to rano; pewnie jak ktoś zrobi to popołudniu, to kasa będzie następnego dnia roboczego).

   Usuń
  2. Zrywałem niedawno i potwierdzam. Zwracają na bieżąco.

   Usuń
  3. Lokata założona. Mam potwierdzenie pdf i jest w nim klauzula "Po złożeniu przez Klienta oświadczenia o wypowiedzeniu Umowy, Bank niezwłocznie, jednak nie później niż do końca następnego Dnia Roboczego od dnia otrzymania przez Bank oświadczenia o wypowiedzeniu, dokona zwrotu środków pieniężnych Klienta zgromadzonych na Lokatach Facto na Rachunek Depozytowy, a następnie z Rachunku Depozytowego na powiązany Rachunek Zewnętrzny."

   Usuń
 2. Czy potrącają podatek Belki czy inny skoro to włoski bank i podlega pod Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podatek jest normalnie potrącany.

   Usuń
  2. Oczywiście że jest podatek Belki. Działają w Polsce, mają tu oddział więc muszą pobierać podatek

   Usuń
  3. A to czemu nie podlegają pod BFG a tylko pod ale jego włoski odpowiednik (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi) ------skoro działają w Polsce potrącają i odprowadzają podatek, mają polski numer konta?????

   Usuń
  4. Aion Bank działa tak samo. Podobnie Inbank z tą tylko różnicą że nie mają swojego numeru rozliczeniowego w KIR. Tak funkcjonuje rynek w UE ze swobodą działalności w innych krajach członkowskich.

   Usuń
 3. Super, oby więcej takich lokat. Stawki są ok. Jedynie na 1 miesiąc mogli dać 7, jak inni na kontach oszczędnościowych. Lokata, to nie konto, gdzie można w każdej chwili zabrać środki. Reszta ok. Porównywalna może być tylko lokata mobilna na 9 miesięcy 8 procent w credit Agricole.

  OdpowiedzUsuń
 4. Potrącają podatek Belki czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrącają oczywiście. Nie ma podstaw by miało być inaczej.

   Usuń
 5. Do jakiej kwoty maksymalnie ta lokata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12 mln zł.

   "każdy klient może założyć dowolną liczbę lokat, ale maksymalna kwota środków na lokatach i rachunku oszczędnościowym w BFF Banku nie może przekroczyć kwoty 12 milionów złotych"

   Usuń
  2. Nie wiem ile, na pewno mam tam jedną lokatę na 150 tysięcy. Można mieć wiele lokat. Z regulaminu:
   "Maksymalna kwota Lokat Facto oraz Rachunku Depozytowego prowadzonych
   jednocześnie dla Klienta nie może przekroczyć kwoty 12 000 000 złotych."

   Usuń
  3. Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł, a maksymalna to właśnie 12 000 000 zł (przy czym to też maksymalna suma depozytów, jakie może wpłacić jeden klient; choć ja oczywiście zawsze przypominam przy tej okazji o innym limicie - środki są gwarantowane do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro i to tego limitu najlepiej się trzymać).

   Usuń
 6. No to mamy przebity Nest Bank. W końcu ludzie przestali o nim pisać jak im tam jeszcze ogłosili obcięcie oproc. o 1 p.p.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. A taki był cacy bank i tyle komentarzy o tym że docenia stałych klientów. A teraz już robi się przepaść w oprocentowaniu.

   Usuń
  2. @Anonimowy8 września 2022 11:21
   @Anonimowy9 września 2022 14:32
   W Nest Banku 7% na koncie oszczędnościowym według was to przepaść? A ile to ten włoski twór dawał przez ostatnie miesiące? I pytanie jak długo będzie teraz taki hojny? A spróbujcie sobie się rozmyślić po pół miesiąca albo po miesiącu czy kilku (odpowiednio do założonej lokaty na 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy) i przenieść z tego tworu ulokowane środki na bardziej opłacalną inwestycję. Polecam, może wtedy zrozumiecie w czym rzecz.
   Nest Oszczędności dały mi już zarobić tyle, że absolutnie nie będę miał do Nest Banku pretensji o to, że nie ma tam teraz jakiejś lokaty na 20% (tak 20% albo i więcej bo dlaczego tylko 8%?).
   I jeszcze coś; a co będzie jak stanie się to o czym jest tu mowa już w komentarzach kiedy to F.I.T.D. wam wypłaci te miliony w walucie Euro? Po jakim kursie nastąpi to przeliczenie na Euro?
   Życzę - albo i nie - powodzenia.

   W tej chwili w polskich bankach jest wystarczająco dużo dobrych ofert abym nie musiał jak tonący chwytać się brzytwy. Niedługo zakończy się lokata w BOŚ na 7% - co cieszy w bardzo dobrym momencie - więc mam gdzie - zarówno z Nest Banku jak już będzie trzeba - bez problemu się przenieść w inne miejsca.

   Usuń
  3. Tylko o tym że niedługo będziesz miał 1% mniej już nie mówisz. Mówisz za to że już zarobiłeś. W każdym banku teraz tracimy a ty jesteś zarobiony. Tylko pogratulować:)

   Usuń
  4. @Anonimowy10 września 2022 12:28
   "Tylko o tym że niedługo będziesz miał 1% mniej już nie mówisz."
   Nie, nie będę tam miał 1% mniej. Dlaczego? Napisałem:
   "Niedługo zakończy się lokata w BOŚ na 7% - co cieszy w bardzo dobrym momencie - więc mam gdzie - zarówno z Nest Banku jak już będzie trzeba - bez problemu się przenieść w inne miejsca."
   Przeczytaj jeszcze raz. Nest Bank przez tyle miesięcy dał mi tyle, ile żaden z banków nie dał do tej pory. Nawet BOŚ z 7% to tylko na 3 miesiące które się kończą a u niektórych już chyba skończyły. Nie będę jednak zrzędził na BOŚ że tylko 3 miesiące i że tylko 7%. Po prostu, biorę to co najlepsze i żegnam bez bólu gdy mi coś nie odpowiada. Czy to jest powód aby psioczyć na ten lub inny bank? Przecież to ja lata temu mogłem zrezygnować z Nest Banku bo nic przed "uaktywnieniem" się oprocentowania opartego o WIBOR za specjalnie nie dawał. Nie zrobiłem jednak tego. I tak się stało, że dzięki temu zyskałem - podobnie zresztą jak i inni.
   Nie bądźmy tu dziećmi. Chcesz korzystać z oferty BFF Banku? Korzystaj, tylko doczytaj jakie są zasady bo do zasad obowiązujących w polskich bankach to to się nie umywa. I nie chodzi nawet tu o to, że ktoś lokując tam swoje oszczędności je straci. Chodzi jedynie o te zasady, o których sam BFF Bank mówi. Jak się skończyło rolowanie ludzi tymi 30 dniami które mieli na zwrot środków, to teraz w razie "W" jest przewalutowanie i wypłata w Euro. Super prawda?
   To teraz podpowiem jeszcze inny scenariusz. Jakiś czas temu podczas wyjazdu za granicę trzeba było zapłacić za leczenie w Euro bo nie było EKUZ w momencie zajścia potrzeby leczenia. NFZ nie robi tu ze zwrotami problemów. Jednak w związku z tym, że tej karty nie było, cały proces zwrotu się ciągnął i konieczna była wcześniejsza zapłata przelewem w Euro aby było możliwym odzyskanie tej opłaty. I tu ciekawostka. Zwrot dotarł ale po drodze zrobiono dwukrotnie przewalutowanie, najpierw z Euro na złotówki, a potem ze złotówek na Euro, czyli strata podwójna.
   Kolejna sytuacja; otrzymuję za pewne promocje z "zachodu" zwroty niby w Euro ale na konto w polskim banku trafiają po przewalutowaniu już w złotówkach mimo tego że posiadam konto i kartę do Euro. Tracę na tym wprawdzie niewiele bo i same zwroty są rzędu kilkudziesięciu Euro ale jednak za każdym razem tracę. I to tyle jeżeli chodzi o moje osobiste doświadczenia w otrzymywaniu przelewów w Euro na konta w różnych polskich bankach.

   Usuń
  5. Oczywiście,że jest powód żeby psioczyć.Bank który w okresie podwyżek stóp procentowych obniża je to śmiech na sali.A tak się zarzekaliście że nie może tego zrobić i regulamin jest nie do ruszenia.Jeżeli chodzi o Facto to takie banki nie upadają,jedynie mogą zostac przejęte.A jakby nawet to kurs przeliczenia wypłacanego depozytu ze złotówek na euro ogłoszony będzie przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy, na dzień wydania decyzji odpowiedniego organu (urzędu lub sądu) o upadłości Banku.I więcej żadnego przewalutowania nie będzie,podajesz konto w euro i otrzymujesz euro.

   Usuń
  6. Jak ktoś ma EUR, USD czy jakąkolwiek inną walutę obcą w polskim banku podlegającym pod BFG to po upadku takiego banku też nie dostanie w tej walucie zwrotu ale w przeliczeniu na PLN. Przeliczenie jest po kursie średnim narodowego banku (tu NBP/ tam włoskiego Banku Centralnego). Robienie wokół tego filozofii jest niepotrzebne.

   Usuń
  7. Odnośnie komentarza Anonimowy11 września 2022 09:11 bo mnie to zaczęło zastanawiać - to w estońskim INBANKu gdzie walutą wypłaty wg arkusza dla deponentów jest PLN to też w razie najgorszego przeliczali by założone w zł lokaty na EUR (bo taka jest waluta narodowego banku w Estonii) i później na PLN?? Jest ryzyko, że mimo mieszczenia się w limicie 100 tys. euro można nie zostać którejś złotówki bo będą przewalutowywać i to kwestia zmiany kursu euro?

   Usuń
 7. Czy polski fiskus ma wgląd do tego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BFF Bank ma polskie numery rachunków bankowych, więc w tym względzie jest jak w każdym innym banku.

   Usuń
  2. Złotowa, jak mają polskie nr. Rachunków, to z jakiego banku korzystają?

   Usuń
  3. Mają własny numer rozliczeniowy (na BFF Bank).

   Usuń
  4. Czyli nie korzystają z kont jakiegoś banku pośredniczącego?

   Usuń
 8. W przypadku lokaty na 3 miesiące, czy po okresie 3 miesięcy środki automatycznie trafiają spowrotem na konto z którego zostały przelane? Lokata nie jest odnawialna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) W dniu zakończenia lokaty środki trafią na Twój rachunek depozytowy/techniczny w tym banku, jak będziesz chciał je przelać do innego banku lub ponownie założyć lokatę w tym banku to sam musisz tego dopilnować. Polecam ustawić przypomnienie w telefonie bo tak czy owak coś z tymi pieniędzmi w dniu zakończenia lokaty trzeba będzie zrobić by nie leżały na nikłym procencie.

   ps. niech ktoś kto to przeszedł w praktyce potwierdzi że tak jest w praktyce, ja wnioskuję z zapisów posta i regulaminów.


   2) A tak nawiasem podzielę się swoją uwagą w tym zakresie.
   To niezła zagrywka banku, a nuż ktoś przegapi termin zakończenia lokaty, zapomni o niej lub nie daj Boże - umrze. Pieniądze będą sobie leżeć we włoskim banku i weź spróbuj je odnaleźć spadkobiercom... Wolę przejrzystą zasadę w tym zakresie Inbanku-ustawiam na nieodnawialną i kasa do polskiego banku przelewa się automatem w dniu zakończenia lokaty (lub kolejnym roboczym). A zwyczajny bank w kontekście z polskim BFG już mi wyśle powiadomienie push o wpływie na konto.

   3) przelew weryfikacyjny jak coś może być na przysłowiowe 1zł skoro ma służyć weryfikacji czy od razu na te min. 5 tys. dla lokaty?
   Wolę testować na złotówce powodzenie takiej akcji weryfikacyjnej niż od razu 5 tys.

   4) przelew z r-ku depozytowego do np. ING idzie sesjami elixir czy w inny sposób? Może jest traktowane jak przelew zagraniczny? Czy taki przelew jest taki przelew bezpłatny?

   Usuń
  2. 1 i 2. Po zakończeniu lokaty przychodzi SMS i mail o wpływie na rachunek depozytowy więc raczej nie chcą by klient zapomniał.

   2. Jak się komuś umrze to rodzina może dowiedzieć się gdzie miał konto bo BFF Bank jest na liście banków w Centralnej informacji o rachunkach bankowych.

   3. Przelew weryfikacyjny może być na dowolną kwotę.

   4. Są sesje Elixir. Podają je w bankowości.

   Godziny graniczne dla prawidłowo nadanych przelewów przychodzących:
   12:30 w ramach I sesji
   15:30 w ramach II sesji
   18:00 w ramach III sesji

   Godziny graniczne dla prawidłowo nadanych przelewów wychodzących:
   7:30 w ramach I sesji
   11:15 w ramach II sesji
   13:45 w ramach III sesji

   Usuń
  3. Ad 1) - Potwierdzam.
   Ad 2) - Racja.
   Ad 3) - Może być na 1 PLN.
   Ad 4) - Zwykły przelew elixir, bezpłatny.

   Usuń
  4. Może być przelew na 1 zł.

   Usuń
  5. Wszystkie przelewy z rachunku w BFF są darmowe.

   Usuń
 9. Skoro weryfikacja odbywa się za pośrednictwem bankowości internetowej w innym banku (więc już ktoś sprawdził i potwierdził moje dane osobowe, mam dostęp do sms kodu z tego banku itp.) to po co im jeszcze skan mojego dowodu osobistego? Inbank tego nie wymagał jako przykład banku z też BFG innego unijnego państwa.

  Niechętnie udostępniam bankom kserowanie/skanowanie mojego dowodu osobistego, nawet skostniałemu Pekao z Żubrem (skanują dowód jak otwiera się po raz pierwszy konto w placówce). I tak spisują wszystkie dane z dowodu, po co im jeszcze skan. A nuż wypłynie z systemów informatycznych, nie wiem nic o poziomie zabezpieczeń w tym włoskim banku. Unijna gwarancja BFG mnie przekonuje ale wstrzymuje właśnie to udostępnianie skanu dowodu osobistego. Jak Wy się na to zaopatrujecie, nie macie obaw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam przelew weryfikacyjny po wytycznych KNF jest teraz bardzo ułomny. Obejmuje wąskie grono banków w ramach jednej opcji udostępnionej przez KIR. Więc pewnie możliwości mieli dwie. Albo pozwolić na przelew weryfikacyjny tylko z tych nielicznych banków (zamykając się na wielu klientów którzy mają konto gdzieś indziej), albo dopuścić przelew z dowolnego banku ale dodając do tego dokładniejszą weryfikację. Większość banków kopiuje dowód lub wymaga skan. Z wszystkich banków gdzie zakładałem konto kojarzę tylko 2 gdzie tego nie chcieli (PKO i mBank).

   Usuń
 10. W razie najgorszego wypłata w euro??? co Wy na to?

  /źródło: FAQ na stronie banku/
  6. W jaki sposób nastąpi wypłata depozytu i w jakiej walucie?

  Odpowiedzialny system gwarancji depozytów to F.I.T.D. - Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi automatycznie zwróci depozyty do 100 000 euro, wypłacając je W WALUCIE EURO. Kurs przeliczenia wypłacanego depozytu ze złotówek na euro ogłoszony będzie przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy, na dzień wydania decyzji odpowiedniego organu (urzędu lub sądu) o upadłości Banku.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ktoś może podać jakikolwiek nr konta z banku Facto (konta, rachunku lokaty, czegokolwiek)? Ciekaw jestem ile getin proponuje na lokacie na zatrzymanie w przypadku proby zlecenia przelewu do Facto (w przypadku proby przelewy do kazdego banku jest inne oprocentowanie na zatrzymanie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7,2% w przypadku wypłaty z getin eko konta 12 edycja przelew do innego banku

   Usuń
  2. No na forum publicznym to raczej nikt ci nie będzie podawać swego prywatnego konta bo tylko indywidualne numery nadają.

   Usuń
  3. Sprawdziłam to dla Ciebie na swoim przykładzie, tyle samo i te same oferty co np. do Santandera, 5,7% lokata 2 m-ce i 6% lokata na 4 m-ce. Czyli traktują ten bank jak "pozostałe banki", nie dostrzegają tam ryzyka odpływu kasy. Choć może to się zmienić.

   Usuń
  4. Jeśli interesuje cię lokata zawrotna w Getinie to wczoraj przy przelewie kasy na lokatę Facto zaoferowali mi żałosne 6%

   Usuń
  5. 5,7 i 6%? Skąd ta różnica?

   Usuń
  6. Może zależeć np. od przelewanej kwoty.

   Usuń
 12. Ciekawostka:
  po zalogowaniu na swój profil w banku jest przycisk:"Zakończenie relacji z Bankiem"

  z komentarzem po kliknięciu:
  Wybór przycisku Zakończ relację z Bankiem oraz autoryzacja jednorazowym hasłem spowoduje wysłanie dyspozycji zamknięcia rachunku depozytowego. Zostanie ona podjęta najpóźniej następnego dnia roboczego. Wtedy nieodwracalnie zablokowany zostanie Twój dostęp do Bankowości Elektronicznej i możliwość realizacji transakcji. Zerwane zostaną także wszystkie aktywne lokaty Facto z utratą należnych za nie odsetek, a następnie saldo zgromadzone na rachunku depozytowym zostanie przelane na podany rachunek zewnętrzny. O wykonaniu operacji zamknięcia rachunku depozytowego i zakończeniu relacji z Bankiem zostaniesz poinformowany osobną wiadomością.

  Więc jak ktoś się rozmyśli czy zechce zamknąć tam lokaty/konto/dostęp internetowy tj. definitywnie się z bankiem pożegnać to nie robią problemu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ile się czeka na założenie rachunku depozytowego?

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzień dobry. Jest problem z założeniem konta przez telefon, wiesza się i wyłącza. Próbowałem 3 razy.

  OdpowiedzUsuń
 15. Aby wykonać przelew zasilający lokatę trzeba podać numer konta z innego banku, do którego nie jest nikt upoważniony. Co w przypadku jak posiadam tylko jedno konto, do którego jest upoważniony mąż? Nie uzyskam tej lokaty podając taki numer?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli mąż jest współposiadaczem tego konta (czyli jest to konto wspólne), to przelew może zostać odrzucony. Ale jeśli mąż jest pełnomocnikiem do Twojego konta indywidualnego, nie spowoduje to odrzucenia przelewu.

   Usuń
 16. A co w przypadku gdy do konta jest dopisane już niestety nieżyjący małżonka? Byłem w banku i zachowałem nr. konta ale tak jak mnie poinformowali będzie ona dalej widniala jako współwłaściciel ale bez uprawnień do obsługi rachunku. Powinienem założyć drugi rachunek? Nie chciałbym gdyż na ten rachunek mam pensje opłaty itd. ...

  OdpowiedzUsuń
 17. Mogę założyć dwie lokaty 3-miesięczne w tym banku? W tym miesiącu i kolejną za miesiąc ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można założyć dowolną liczbę lokat - no może z jednym ograniczeniem: suma depozytów nie może przekroczyć 12 mln zł ;) Można też zakładać w dowolnym momencie (acz dodam, że nie ma gwarancji, że oferta będzie dostępna w przyszłym miesiącu - obowiązuje bowiem do odwołania).

   Usuń
 18. Hej
  doczekał się już ktoś dnia zakończenia swojej lokaty? Jak tam z przelewem na konto techniczne wraz z odsetkami, szło to sprawnie, już z rana były środki w dniu zakończenia lokaty? Podpytuję by wiedzieć czy już w dniu zakończenia lokaty da się środki przelać do innego banku czy robią to np. po południu po ostatniej sesji elixir i trzeba czekać do następnego dnia? Ewentualnie ktoś, kto miał potrzebę zerwania lokaty, szybko przelewają na rachunek depozytowy?

  OdpowiedzUsuń
 19. Hej. Jak długo czekaliście na nr do konta depozytowego? Ja już czekam 24h i dalej nie mam nr konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy dzień - złożony wniosek, drugi dzień - otwarty rachunek depozytowy czyli w ciągu 19 godzin.

   Może mają tak duży napływ klientów, że się nie wyrabiają z otwieraniem rachunków depozytowych :D.

   Usuń
  2. U mnie też wszystko było ogarnięte następnego dnia.

   Usuń
 20. Witam , jaki jest numer konta aby założyć lokatę ?? Czy każdemu w tym banku tworzą nowy rachunek ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaniesz indywidualny rachunek (konto depozytowe)

   Usuń
 21. Kto myśli o założeniu tej lokaty niech nie zwleka. Właśnie dostałem maila że obniżają oprocentowanie od 3 stycznia:

  1 miesiąc: 6,0%
  3 miesiące: 8,0% jest a będzie 7%
  6 miesięcy: 8,0% jest, a będzie 7%
  9 miesięcy: 7,5% jest, a będzie 6,5%
  12 miesięcy: 7,5% jest, a będzie 6,5%
  18 miesięcy: 6,5% jest, a będzie 6%
  24 miesiące: 6,5% jest a będzie 5,5%
  36 miesięcy: 6,0% jest a będzie 5%
  48 miesięcy: 5,0% jest, a będzie 3,5%
  60 miesięcy: 5,0% jest, a będzie 3,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanuję ich jako bank za przekazanie takiej informacji z wyprzedzeniem.
   Nie przypominam sobie by jakikolwiek inny bank tak podszedł to obniżki oprocentowania kont/lokat.

   Usuń
  2. A co będzie jak lokata auto odnawialna odnowi się po 3 stycznia?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...