Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% coraz powszechniej dostępne. Oto najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na wrzesień 2022 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.09.2022

7% coraz powszechniej dostępne. Oto najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na wrzesień 2022 roku

Czas sprawdzić, gdzie obecnie dostępne jest najkorzystniejsze oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na wrzesień 2022 roku
A gdzie się teraz nie obejrzeć, to banki serwują promocyjne lokaty i konta oszczędnościowe. Jak w tym gąszczu ofert wybrać te faktycznie najlepsze? Oto przegląd lokat i kont, dających najwyższe stawki.

Wybór jest na tyle duży, że o ile zeszło miesięczne zestawienie zaczynałem od słów "po mniej niż 6% już nie ma co się schylać", to teraz śmiało można już myśleć o oprocentowaniu co najmniej 6,5% w skali roku, a właściwie to i wśród "siódemek" na przodzie można znaleźć kilka ciekawych propozycji.

O ile jeszcze na początku poprzedniego miesiąca najwyższe stawki oprocentowania można było znaleźć przede wszystkim na lokatach (3 i 6 miesięcznych) - takie oferty tworzyły TOP3 zestawienia sierpniowego - to początek września przynosi zmiany. Najlepsze oprocentowanie dają obecnie konta oszczędnościowe, więc to one idą na pierwszy front (a dopiero nieco niżej, tuż pod najlepszą czwórką takich rachunków, znajdziesz lokaty bankowe).

5 razy nawet 7% na kontach oszczędnościowych


Poniżej przedstawiam wyłącznie konta oszczędnościowe, które gwarantują promocyjne oprocentowanie przez określony czas (najczęściej to kilka miesięcy) - tym samym można je traktować, jak lokaty, bo można sobie z góry wyliczyć spodziewany zysk. A konta oszczędnościowe nad lokatami mają jeszcze tę przewagę, że środki można w każdym momencie dopłacać i (część lub całość) wypłacać (bez utraty odsetek za dotychczasowy okres lokowania oszczędności).

7% w ING Banku Śląskim


W banku z lwem w logo, stawka 7% w skali roku dostępna jest na dwóch rachunkach oszczędnościowych - w sumie można na nich ulokować do 799 999,99 zł, a promocyjne oprocentowanie zapewnić sobie na 4 miesiące. Oferta skierowana jest zarówno do obecnych, jak i nowych klientów (acz ci drudzy mają łatwiej; w przypadku obecnych klientów, by uzyskać 7% na OKO Bonus, trzeba zdeponować "nowe środki"; no i dla nowych klientów jest jeszcze zachęta - premia 250 zł na start). Sprawdź prześwietlenie promocji na blogu >>

7% w Millennium


Podwyżka oprocentowania w tym banku pojawiła się zaledwie kilka dni temu. 7% w skali roku jest dla "nowych środków" (więc z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci banku - niezbędne jest posiadanie konta osobiste, ale kto je teraz otworzy, ten dostanie 500 zł premii na start). Takie oprocentowanie przewidziane jest na 60 dni i do 200 tys. zł. Sprawdź szczegółowe omówienie na blogu >>

7% w Banku Pekao


Choć tutaj na promocyjne oprocentowanie bank pozwala wpłacić najmniej, bo stawka 7% w skali roku obowiązuje tylko do 100 tys. zł, to można ją sobie zagwarantować na najdłużej, bo na 183 dni. Propozycja skierowana jest przede wszystkim do osób dopiero zakładających konto osobiste w Pekao (piszę "przede wszystkim", bo teoretycznie mogą też skorzystać obecni klienci, acz furtka jest dość mocno przymknięta). To konto osobiste założyć warto i z innego względu - do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 300 zł na start.  Sprawdź szczegółowy opis konta oszczędnościowego >>

6,8 lub 7% w mBanku


W mBanku oprocentowanie uzależnione jest od rodzaju posiadanego konta osobistego (wyższą stawkę otrzymują osoby mające mKonto Intensive, a 6,8% przewidziane jest dla wszystkich pozostałych). Promocyjne oprocentowanie przewidziane jest do 500 tys. zł i na okres 3 miesięcy, a poza posiadaniem konta osobistego, warunkiem koniecznym jest jeszcze wpłata "nowych środków". Z oferty skorzystać mogą więc zarówno obecni, jak i nowi klienci (jeśli nie masz jeszcze konta osobistego w mBanku, sprawdź jak zyskać 650 zł na start). Sprawdź prześwietlenie konta oszczędnościowego w mBanku >>

7% w Getinie 


Także 7% w skali roku na 92 dni (do 400 tys. zł) można uzyskać w Getinie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - to efekt podwyżki oprocentowania dla nowych środków, która obowiązuje od 1.09.2022 roku. By skorzystać z propozycji, trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste w Getin Banku. Sprawdź szczegóły>>

Najlepsze lokaty bankowe


I tutaj wybór jest bardzo duży, choć dynamika zmian już mniejsza, niż w przypadku wyżej wymienionych kont oszczędnościowych. Czołówkę najlepszych obecnie lokat kilkumiesięcznych tworzą właściwie te same depozyty, co na początku minionego miesiąca. Acz w jednym z banków dziś pojawiła się podwyżka oprocentowania.

A gwoli ścisłości, tutaj biorę pod uwagę tylko te lokaty, które pozwalają wpłacić dowolne (także większe) oszczędności, bez wymogu zakładania konta osobistego. Wszystkie trzy niżej wymienione lokaty dają korzystne oprocentowanie przy krótkim, najczęściej wybieranym w bankach okresie umownym depozytu.

8% na Lokacie Facto


[Aktualizacja w dn. 8.09.2022 r.] Najkorzystniejsze lokaty na 3 i 6 miesięcy oferuje obecnie BFF Bank, w którym bez otwierania konta osobistego i właściwie bez jakichkolwiek dodatkowych warunków, da się uzyskać 8% w skali roku. Dostępne są też inne warianty, jeśli chodzi o okres umowny lokaty - wtedy z innym, acz też wysokim oprocentowaniem. Na Lokacie Facto można zdeponować od 5 000 zł do nawet 12 milionów. Więcej o tej ofercie piszę tutaj.

Nawet 7,5% w Getinie na lokacie od 1.09.2022 


Od dzisiaj w Getinie dostępna jest Lokata na Nowe Środki, na której uzyskać można 7,5% w skali roku - taka stawa dostępna jest na depozycie 6-miesięcznym (na krótszy okres, tj. na 4 miesiące, bank daje 6,5% w skali roku). Propozycja skierowana jest dla lokujących nowe środki - i to jedyny wymóg. Nie ma wymogu zakładania konta osobistego, ani korzystania z innych produktów banku. Na jednej lokacie można zdeponować do 180 tys. zł, ale każdy klient może założyć do pięciu lokat z danym okresem umownym. Ze szczegółami lokaty zapoznasz się tutaj.

Do 7% na lokacie w InBanku 


InBank daje 6,75% w skali roku na 3-miesięcznej oraz 7% na 6-miesięcznej Lokacie Lojalnej. Na pojedynczym depozycie można ulokować do 50 tys. zł, ale lokat można założyć wiele - w sumie do miliona złotych (choć ja w takich sytuacjach zawsze przypominam o limicie bankowych gwarancji depozytów - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). Bez zakładania konta w tym banku, z samą lokatą można uzyskać dostęp do bankowości internetowej. Szczegółowe prześwietlenie tej lokaty znajdziesz tutaj.


Lokaty z oprocentowaniem min. 6,5% - wrzesień 2022 roku


Szukając dalej wśród lokat z najwyższym oprocentowaniem, trzeba już liczyć, że pojawią się dodatkowe warunki - np. konieczność posiadania (lub założenia) konta osobistego, albo występują jakieś obwarowania - bywają to propozycje do ograniczonej sumy środków albo dla nowych klientów lub dla nowych środków. 

Wśród lokat z najwyższym oprocentowaniem pojawia się też coraz więcej lokat na dłuższy okres (za takie uznaję co najmniej roczne). Depozyty więc grupuję - na początek biorąc pod uwagę kilkumiesięczne lokaty.

Najwięcej, bo aż 7,5% w skali roku można uzyskać na 6-miesięcznej lokacie powitalnej dostępnej dla osób zakładających (bezwarunkowo darmowe) konto osobiste w Nest Banku (alternatywnie można wybrać tutaj 6% w skali roku na 3 miesiące) - można na niej zdeponować do 20 000 zł. Szczegółowo tę ofertę omówiłem na blogu tutaj.

Na 6-miesięcznej lokacie dla nowych środków mBank daje 6,9 lub 7,1% w skali roku (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego). Na tego typu depozyt można wpłacić do pół miliona złotych. Sprawdź szczegóły tutaj.

7% w skali roku można uzyskać na Lokacie Sprint dostępnej w Toyota Banku na dość nietypowy okres, bo na 200 dni. Inne lokaty z tego banku dają już niższe oprocentowanie - 6,5% w skali roku przewidziane jest na 9-miesięcznej Lokacie Plus, a 6% można uzyskać na 3- lub 6-miesięcznej Lokacie Plus albo na 180-dniowej Lokacie Sprint. W każdym przypadku niezbędne jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego w Toyota Banku. Więcej o propozycjach tego banku piszę tutaj - tam też omawiam Indeksowane Konto Oszczędnościowe z oproc. 7,05% w skali roku, acz jest to rachunek z oprocentowaniem zmiennym (i... możliwą opłatą miesięczną).

W bankowości internetowej lub mobilnej BOŚ Banku (a więc w praktyce w przypadku posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego w tym banku) można założyć 6-miesięczną EKOlokatę Promocyjną z oprocentowaniem 6,75% lub 3-miesięczną dającą 6,5% w skali roku.

6,5% w skali roku można jeszcze uzyskać na 6-miesięcznych lokatach w trzech bankach. Tyle dają ING Bank Śląski (Lokata terminowa Plus 6M; max. 50 tys. zł), Alior Bank (w przypadku lokaty dla nowych środków, dokładnie na okres 182 dni i bez górnych  ograniczeń kwotowych) oraz Bank Millennium (Lokata Horyzont dla nowych środków). Te same lokaty w dwóch ostatnich bankach dostępne są jeszcze w wariantach na dłuższy okres, więc tym samym mogę teraz płynnie przejść do lokat co najmniej 12-miesięcznych (i dłuższych).

Lokaty długoterminowe


Co najmniej 7% na 12-miesięcznej lokacie można obecnie uzyskać w aż siedmiu bankach. Najwięcej daje mBank, bo 7 lub 7,2% (do 500 tys. zł) w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego. Jest to propozycja dla nowych środków - więcej dowiesz się tutaj

Kolejne banki, które dają 7% na rok, to:

 • Alior Bank - lokata dla nowych środków;
 • BFF Bank - Lokata Facto, wspominana już wyżej wśród trójki najlepszych lokatach kilkumiesięcznych (można zdeponować do 12 milionów złotych); w tym banku 7% w skali roku dostępne jest też na lokacie 18- oraz 24-miesięcznej;
 • BOŚ Bank - EKOlokata promocyjna dostępna dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego (na pojedynczej lokacie można zdeponować do 500 tys. zł, ale klient może założyć dowolną liczbę lokat);
 • Credit Agricole - Lokata na Nowe Środki pozwala wpłacić maksymalnie 200 tys. zł (takie samo oprocentowanie można też uzyskać na lokacie 24-miesięcznej);
 • Getin Bank - Lokata na Nowe Środki - można na nią wpłacić do 180 tys. zł, ale w praktyce da się ulokować więcej, bo każdy klient może założyć 5 lokat tego typu;
 • ING Bank Śląski - Lokata terminowa Plus 12M (maksymalnie do 100 tys. zł).

Inne lokaty (z niższym oprocentowaniem czy na dłuższe okresy umowne) znajdziesz z aktualizowanym na bieżąco rankingu lokat bankowych.

Ważne informacje


Powyższy wpis przedstawia stan obowiązujący na dzień 1.09.2022 r. W każdym miejscu, gdzie mowa o oprocentowaniu, podaję je w skali roku. Pod uwagę biorę wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem (gwarantowanym na cały okres umowy). 

Wszystkie wyżej opisane lokaty i konta oszczędnościowe oferowane są przez banki, podlegają pod system gwarancji depozytów. Zapewnia on 100-procentową ochronę środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Poza dwoma wyjątkami, w każdym banku ochronę depozytów zapewnia polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). W przypadku BFF Banku oraz InBanku (które w Polsce działają na podstawie prawa unijnego) gwarancje zapewniają - odpowiednio - włoski i estoński odpowiednik BFG (ochrona kapitału obowiązuje w takim samym zakresie, tj. do 100 tys. euro).

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie, bo być może zachęciło Cię do tego obecnie oferowane oprocentowanie, masz jakieś pytania albo czegoś nie rozumiesz, stojąc przed wyborem pierwszej lokaty dla siebie, to zachęcam Cię do zapoznania z mym wpisem poradnikowym: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć - tam znajdziesz objaśnienia, podpowiedzi, a także intuicyjny kalkulator odsetek, który pozwala wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności. A jeżeli interesuje Cię odkładanie oszczędności, to sprawdź jak działa konto oszczędnościowe i wszystko, co warto o nim wiedzieć.

A jeżeli chcesz zyskiwać na najlepiej oprocentowanych lokatach i kontach oszczędnościowych, śledząc przy tym bieżące nowości także w zakresie promocji bankowych, zachęcam do zapisu na newsletter Bankobrania. Przesyłam za jego pośrednictwem do Czytelników sygnały o najlepszych propozycjach banków, dostępnych czasem jedynie w bardzo krótkim okresie.

15 komentarzy:

 1. Czy w Millenium wciąż jest możliwość zmiany edycji KO Profit?

  OdpowiedzUsuń
 2. BOŚ Bank oferuje EKOlokatę, na której można zdeponować do 500k przy dziennym limicie przelewów wychodzących 300k 😂

  OdpowiedzUsuń
 3. BFG daje gwarancję do 100tys. EUR, a nie PLN

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapewnia on 100-procentową ochronę środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. zł. powinno być EUR

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanko mam do osób którym kończy się lokata w BOŚ (7 proc na 3 mies.). Czy bank coś oferuje przy przelewie po zakończeniu lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zostawić dalej na 7% nie ma starych i nowych środków.Ja zostawiłam na rocznej na 7%.

   Usuń
  2. Anonimowy2 września 2022 07:32
   Jakaś oferta bez szału. Puściłem kasę do Millennium na 7%

   Anonimowy3 września 2022 15:24
   No ale te 7% jest niestety na 12 miesięcy. Bez sensu na tak długo mrozić kasę jak jeszcze stopy wzrosną.

   Usuń
 6. Złotówa, nie myślałeś o zrobieniu posta o lokatach rentierskich? Tak czytam bloga, widać że bywają tu ludzie zachwalający kilkuletnie obligacje więc i taki horyzont czasowy część osób interesuje. Owszem, mają niższe oproc. na dziś niż 7% ale można je zaklepać np. na 3 lata w Getin Noble (6,5%, odsetki wypłacane co m-c), na 3 lata 6% w Pekao odsetki co kwartał.

  OdpowiedzUsuń
 7. A co z Getin Bank jest w rankingu a co z ich upadłością coś nowego wiadomo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaką upadłością? Nie czytaj bajek. Jest BFG i zakładaj wszędzie gdzie dają najwięcej. Oczywiście do max. 100 tys. Euro.

   Usuń
 8. witam jaki dawaja procent w getin banku jak sie chce wycowac pieniadze... lokata specjalny procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj zaproponowali mi 7,2% na lokacie 2 lub 4 miesięcznej

   Usuń
  2. Jak teraz wyglada jak Getin bank przestał istnieć będzie tak samo hak z idea bank ze ktoś go przejmie

   Usuń
 9. Jaki dawaja procent w alior banku jak się chce przelać pieniądze i cię zatrzymują

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...