Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe oprocentowanie na lokatach w InBanku (bez otwierania konta osobistego)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

15.09.2022

Wyższe oprocentowanie na lokatach w InBanku (bez otwierania konta osobistego)

Kolejny bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania dla oszczędzających.

Lokata Lojalna w InBanku: do 7,5% w skali roku
W InBanku można teraz zyskać do 7,5% w skali roku na Lokacie Lojalnej i o zaledwie 0,1 punktu procentowego mniej na Lokacie Standardowej. W
szystko niezmiennie bez konieczności zakładania konta. Po aktualizacji oferty w dniu 7.10., ciekawie wygląda też lokata 1-miesięczna, dająca 7% w skali roku.

[Niniejszy wpis może być już nieaktualny. Sprawdź nowszą ofertę, którą opisuję tutaj.]

W poniższym wpisie najpierw skupiam się na Lokacie Lojalnej, na której można uzyskać najwyższe oprocentowanie na 3 lub 6 miesięcy, a niżej analizuję Lokatę Standardową, która oferuje m.in. 7% w skali roku na 1 miesiąc.

Lokata Lojalna w InBanku: do 7,5% w skali roku


Główne cechy tej lokaty:
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; jednak w InBanku da się założyć wiele lokat, acz z jednym ograniczeniem - ich suma nie może przekroczyć 1 000 000 zł, choć tu i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro); 
 • oprocentowanie (stałe, zawsze podawane w skali roku) uzależnione od okresu lokaty:
  • 3 miesiące - 7,0%
  • 6 miesięcy - 7,5%
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę);
 • warunek dodatkowy:
"Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej wskazane powyżej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej dla wskazanego w umowie okresu trwania lokaty [aczkolwiek w chwili obecnej to różnica niewielka, gdyż oprocentowanie Lokaty Standardowej wynosi 6,9% w skali roku na 3 miesiące oraz 7,4% w skali roku na 6 miesięcy - przyp. Mr. Złotówa], obowiązującego w dacie zawarcia umowy, jeżeli Posiadacz rachunku rozwiąże od daty wskazanej w Umowie do ostatniego dnia obowiązywania umowy którąkolwiek ze swoich dotychczasowych aktywnych umów terminowych lokat oszczędnościowych zawartych z Bankiem. W takim przypadku oprocentowanie Lokaty Lojalnej zostanie obniżone ze skutkiem od daty zawarcia umowy."


Ostatni wymóg kluczowy jest przede wszystkim w przypadku obecnych klientów (chodzi w praktyce o to, by nie zrywać dotychczas posiadanych lokat w celu wpłacania środków z nich pochodzących na Lokatę Lojalną z wyższym oprocentowaniem). Jeśli chodzi o nowych klientów, to sytuacja jest klarowniejsza - wystarczy założyć Lokatę Lojalną i po prostu korzystać z 7% lub 7,5% w skali roku.


Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o Lokatę Lojalną wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Lokata Standardowa do 7,4% w skali roku


Oprócz Lokaty Lojalnej inBank ma w swej ofercie również Lokatę Standardową. To propozycja, która nie stawia już żadnych dodatkowych wymogów do spełnienia - można na nią wpłacić też środki z obecnie kończących się lokat w InBanku. W przypadku tej lokaty zmianie uległo oprocentowanie dla depozytu na 3 lub 6 miesięcy (podwyżka jest znacząca i zbliżyła stawki do tych oferowanych na Lokacie Lojalnej).

Dla przypomnienia, główne cechy Lokaty Standardowej InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (tu także obowiązuje limit miliona zł depozytów w InBanku na jednego klienta); 
 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu: 
  • 1 miesiąc - 1,6% 7,0% (po zmianie od 7.10.2022 r.)
  • 3 miesiące - 6,9%
  • 6 miesięcy - 7,4%
  • 12 miesięcy - 4,0%
  • 24 miesiące - 4,0%
  • 36 miesięcy - 3,5%
  • 48 miesięcy - 3,5%
  • 60 miesięcy - 3,5%. 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, InBank niezmiennie dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 7% w skali roku.

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. Czyli odnowiona lokata standardowa daje tyle samo co Lojalna? No to teraz ma to sens. Bo odnawiane lokaty też są wyrazem lojalności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idę do Facto na 8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już to zrobiłem :D

   Usuń
  2. Trzeba mieć konto w tym, aby założyć tam lokatę?

   Usuń
  3. By założyć Lokatę Facto w BFF Banku trzeba założyć rachunek depozytowy (nie jest to konto osobiste, ale bardziej rachunek techniczny - do otwierania lokat i wpływu środków po ich zakończeniu; nawet symbolicznie oprocentowany na 0,5% w skali roku).

   Usuń
  4. Jeśli rachunek jest polski, to podlega polskim przepisom, natomiast w zagranicznym banku - europejskiemu prawu.

   Usuń
  5. Rachunek jest polski?

   Usuń
  6. Bff bank polska, lepiej zakładać w inbanku, lub revolucie.

   Usuń
  7. Lepiej w Facto

   Usuń
  8. Uważaj na te Facto, idź już lepiej do Inbanku. Facto jako jedyny bank działający w Polsce w razie potrzeby wypłat z BFG będzie wypłacał je w euro a nie w PLN.


   /FAQ banku/
   6. W jaki sposób nastąpi wypłata depozytu i w jakiej walucie?
   Odpowiedzialny system gwarancji depozytów to F.I.T.D. - Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi automatycznie zwróci depozyty do 100 000 euro, wypłacając je w walucie euro. Kurs przeliczenia wypłacanego depozytu ze złotówek na euro ogłoszony będzie przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy, na dzień wydania decyzji odpowiedniego organu (urzędu lub sądu) o upadłości Banku.


   Do tego brak możliwości ustanowienia pełnomocnictwa do lokat oraz współwłaściciela:

   9. Czy mogę upoważnić osobę trzecią do posiadanych lokat?
   Środki zgromadzone na lokatach mają charakter indywidualny, nie ma możliwości ustanowienia pełnomocnictwa.

   10. Czy mogę być współwłaścicielem lokaty z drugą osobą, np. mężem lub żoną?
   Nie, lokaty Facto i rachunki depozytowe mogą być zakładane wyłącznie indywidualnie dla jednej osoby.

   Usuń
 3. Czy obecny klient może mieć zasiloną nową lokatę przelewem od kogoś innego, np. żony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej wątpię bardzo :)

   Usuń
  2. Żona.musi przelać kasę na konto powiązane z kontem Facto i dopiero przelew na lokatę.

   Usuń
 4. Wczoraj skończyły mi się 2 lokaty w Inbanku - i również wczoraj pieniądze trafiły na konto zwrotne (w Getinie). Dzisiaj zakończyły się 4 kolejne lokaty, ale przelewów ciągle nie ma. Czy to jest normalne zachowanie Inbanku..? Jestem przyzwyczajona, że z innych banków zawsze wracały tego samego dnia i to nawet pierwszą sesją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również od wczoraj ich oferta lokat się pogorszyła - przypadek?

   Usuń
  2. Kasa wróciła wczoraj, ostatnią sesją, ale wygląda na to, że doliczyli mi odsetki za te 3 dni, co ją dłużej potrzymali.

   Usuń
 5. Mam aktywną lokatę lojalną na 6 m-cy, aktualnie inbank nie oferuje lokat lojalnych. Jakie w tej sytuacji będzie oprocentowanie mojej lokaty lojalnej jeśli dam jej się automatycznie odnowić, moje stare oproc. z lojalnej +0,1% czy standardowe dla lokat lojalnych 6 m-cy +0,1%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata odnowi ci się wg oprocentowania lokaty standardowej 6M + 0,1 p.p. Czyli na dzień dzisiejszy byłoby 8,1 proc.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...