Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe oprocentowanie na lokatach w InBanku (bez otwierania konta osobistego)

550 zł od Aliora480 zł od Santanderatelefon Motorola od Citi400 zł od BNP Paribas200 zł od PKO BP

15.09.2022

Wyższe oprocentowanie na lokatach w InBanku (bez otwierania konta osobistego)

Kolejny bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania dla oszczędzających.

Lokata Lojalna w InBanku: do 7,5% w skali roku
W InBanku można teraz zyskać do 7,5% w skali roku na Lokacie Lojalnej i o zaledwie 0,1 punktu procentowego mniej na Lokacie Standardowej. W
szystko niezmiennie bez konieczności zakładania konta. Po aktualizacji oferty w dniu 7.10., ciekawie wygląda też lokata 1-miesięczna, dająca 7% w skali roku.

[Niniejszy wpis może być już nieaktualny. Sprawdź nowszą ofertę, którą opisuję tutaj.]

W poniższym wpisie najpierw skupiam się na Lokacie Lojalnej, na której można uzyskać najwyższe oprocentowanie na 3 lub 6 miesięcy, a niżej analizuję Lokatę Standardową, która oferuje m.in. 7% w skali roku na 1 miesiąc.

Lokata Lojalna w InBanku: do 7,5% w skali roku


Główne cechy tej lokaty:
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; jednak w InBanku da się założyć wiele lokat, acz z jednym ograniczeniem - ich suma nie może przekroczyć 1 000 000 zł, choć tu i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro); 
 • oprocentowanie (stałe, zawsze podawane w skali roku) uzależnione od okresu lokaty:
  • 3 miesiące - 7,0%
  • 6 miesięcy - 7,5%
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę);
 • warunek dodatkowy:
"Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej wskazane powyżej do wysokości oprocentowania lokaty standardowej dla wskazanego w umowie okresu trwania lokaty [aczkolwiek w chwili obecnej to różnica niewielka, gdyż oprocentowanie Lokaty Standardowej wynosi 6,9% w skali roku na 3 miesiące oraz 7,4% w skali roku na 6 miesięcy - przyp. Mr. Złotówa], obowiązującego w dacie zawarcia umowy, jeżeli Posiadacz rachunku rozwiąże od daty wskazanej w Umowie do ostatniego dnia obowiązywania umowy którąkolwiek ze swoich dotychczasowych aktywnych umów terminowych lokat oszczędnościowych zawartych z Bankiem. W takim przypadku oprocentowanie Lokaty Lojalnej zostanie obniżone ze skutkiem od daty zawarcia umowy."


Ostatni wymóg kluczowy jest przede wszystkim w przypadku obecnych klientów (chodzi w praktyce o to, by nie zrywać dotychczas posiadanych lokat w celu wpłacania środków z nich pochodzących na Lokatę Lojalną z wyższym oprocentowaniem). Jeśli chodzi o nowych klientów, to sytuacja jest klarowniejsza - wystarczy założyć Lokatę Lojalną i po prostu korzystać z 7% lub 7,5% w skali roku.


Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o Lokatę Lojalną wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Lokata Standardowa do 7,4% w skali roku


Oprócz Lokaty Lojalnej inBank ma w swej ofercie również Lokatę Standardową. To propozycja, która nie stawia już żadnych dodatkowych wymogów do spełnienia - można na nią wpłacić też środki z obecnie kończących się lokat w InBanku. W przypadku tej lokaty zmianie uległo oprocentowanie dla depozytu na 3 lub 6 miesięcy (podwyżka jest znacząca i zbliżyła stawki do tych oferowanych na Lokacie Lojalnej).

Dla przypomnienia, główne cechy Lokaty Standardowej InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (tu także obowiązuje limit miliona zł depozytów w InBanku na jednego klienta); 
 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu: 
  • 1 miesiąc - 1,6% 7,0% (po zmianie od 7.10.2022 r.)
  • 3 miesiące - 6,9%
  • 6 miesięcy - 7,4%
  • 12 miesięcy - 4,0%
  • 24 miesiące - 4,0%
  • 36 miesięcy - 3,5%
  • 48 miesięcy - 3,5%
  • 60 miesięcy - 3,5%. 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, InBank niezmiennie dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 7% w skali roku.

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Czyli odnowiona lokata standardowa daje tyle samo co Lojalna? No to teraz ma to sens. Bo odnawiane lokaty też są wyrazem lojalności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idę do Facto na 8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już to zrobiłem :D

   Usuń
  2. Trzeba mieć konto w tym, aby założyć tam lokatę?

   Usuń
  3. By założyć Lokatę Facto w BFF Banku trzeba założyć rachunek depozytowy (nie jest to konto osobiste, ale bardziej rachunek techniczny - do otwierania lokat i wpływu środków po ich zakończeniu; nawet symbolicznie oprocentowany na 0,5% w skali roku).

   Usuń
  4. Jeśli rachunek jest polski, to podlega polskim przepisom, natomiast w zagranicznym banku - europejskiemu prawu.

   Usuń
  5. Rachunek jest polski?

   Usuń
  6. Bff bank polska, lepiej zakładać w inbanku, lub revolucie.

   Usuń
  7. Lepiej w Facto

   Usuń
 3. Czy obecny klient może mieć zasiloną nową lokatę przelewem od kogoś innego, np. żony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej wątpię bardzo :)

   Usuń
  2. Żona.musi przelać kasę na konto powiązane z kontem Facto i dopiero przelew na lokatę.

   Usuń
 4. Wczoraj skończyły mi się 2 lokaty w Inbanku - i również wczoraj pieniądze trafiły na konto zwrotne (w Getinie). Dzisiaj zakończyły się 4 kolejne lokaty, ale przelewów ciągle nie ma. Czy to jest normalne zachowanie Inbanku..? Jestem przyzwyczajona, że z innych banków zawsze wracały tego samego dnia i to nawet pierwszą sesją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również od wczoraj ich oferta lokat się pogorszyła - przypadek?

   Usuń
  2. Kasa wróciła wczoraj, ostatnią sesją, ale wygląda na to, że doliczyli mi odsetki za te 3 dni, co ją dłużej potrzymali.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij 480 zł w bonusach za konto osobiste w Santander Banku

Oto listopadowa edycja promocji konta osobistego  w Santander Banku. Na uczestników czeka gwarantowana premia pieniężna 300 zł, bon o wartoś...