Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 200 zł za konto w Pekao + 7% dla oszczędności (+ 200 zł za konto dla dziecka)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.09.2022

Zgarnij 200 zł za konto w Pekao + 7% dla oszczędności (+ 200 zł za konto dla dziecka)

Oto najnowsza kumulacja promocji dla otwierających konto w Pekao.

Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja IV
Do wzięcia czeka 200 zł premii. Dodatkowo każdy kto jest rodzicem, ten może zgarnąć aż 200 zł za konto dla dziecka. Dodatkową zachętą dla oszczędzających jest jeszcze 7% na koncie oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź inne aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao]. Poniżej w praktyce omawiam wszystkie promocje Pekao, które się ze sobą łączą. Na pierwszy front biorę najnowszą edycję akcji z premią do 200 zł, a nieco niżej omawiam pozostałe propozycje banku.

Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja IV

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2020 do 31.08.2022 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

Rozwiewając ewentualne wątpliwości: posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji. By wziąć udział:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard Debit FX i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 16.10.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem (można zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I tylko tyle wystarczy, by zgarnąć pierwszą nagrodę: bonus 50 zł.

Dla uzyskiwania kolejnych bonusów (każdy w wysokości 50 zł) w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; w przypadku transakcji aplikacją dotyczy to tylko płatności zbliżeniowych) oraz
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay (to aplikacja dla klientów Pekao).


Wypłata bonusów
przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej nagrody.

Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz we wrześniu, to pierwsze 50 zł wpłynie na Twe konto do 31.10., a aktywnością (czyli wykonywaniem płatności kartą i logowaniem do aplikacji) będzie należało wykazywać się od października do grudnia włącznie. Trzy kolejne bonusy (każdy po 50 zł) będą wpływać do końca listopada, grudnia i stycznia. Do momentu otrzymania nagród nie wypowiadaj umowy o konto, ani o umowy o kartę wydaną do konta.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, pamiętaj jedynie, że bank nie zaliczy niektórych transakcji. Wykluczone są następujące transakcje:

"a) internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), b) przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), c) przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Bank najpewniej chciał więc wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).


Dodatkowe 100 zł na zakupy


[Promocja zakończona] Otwierając konto w Pekao, możesz wybrać do niego kartę z logo Mastercard, którą da się zarejestrować w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile. A żeby takiej rejestracji dokonać, to w chwili obecnej jest dobry moment, gdyż pojawiła się promocja "8000 punków na start" (którą szczegółowo opisałem tutaj). Taka liczba punków przełoży się na nagrodę o wartości 100 zł. Do wyboru mogą to być np. vouchery na zakupy (Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com, Smyk - w zależności od dostępności). 

W skrócie: udział w tej promocji możesz wziąć, jeśli jeszcze nie było Ci dane dodać karty Pekao do programu Bezcenne Chwile (posiadanie w programie kart wydanych przez inne banki nie jest przeszkodą do udziału w promocji "8000 punktów na start"). 

By zdobyć tytułową nagrodę, czyli 8000 punktów: 
 • do 9.10.2022 r. (choć miej na uwadze ewentualność wcześniejszego zakończenia promocji z punktami powitalnymi) przystąp do programu Bezcenne Chwile, rejestrując swą kartę Mastercard (można to zrobić na stronie bezcennechwile.pl lub poprzez bankowość internetową Pekao); 
 • w ciągu 30 dni od momentu przystąpienia do programu, wykonaj płatności kartą (w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie) na sumę min. 50 zł (mogą, ale nie muszą to być transakcje u partnerów programu Bezcenne Chwile). 

I to już wszystko. Punkty mają być przyznane w ciągu 45 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków (tu podkreślam, że chodzi o dni robocze, a nie kalendarzowe, co w praktyce oznacza nawet nieco ponad 2 miesiące kalendarzowe), a możliwość ich wykorzystania (czyli wymiany na nagrody z katalogu) będzie przysługiwać przez 2 miesiące.

200 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat)


Jeśli masz nieletnie dziecko, to jest okazja, by zyskać jeszcze więcej, dzięki założeniu konta dla dziecka właśnie. I o ile większość banków w takim przypadku przygotowuje nagrody o wartości zaledwie 50-100 zł, to w Pekao do wzięcia czeka 200 zł w postaci premii pieniężnej. A warunki do spełnienia są banalnie proste. Więcej o tej promocji piszę tutaj.

7% na koncie oszczędnościowym


Zgarnij łatwe 200 zł za konto w Pekao (+ 5% dla oszczędności)
Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna zachęta. To promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym - na nią również można załapać się najpóźniej do 16.10.2022 roku.

A na tym koncie oszczędnościowym bank oferuje stawkę 7% w skali roku do 100 tys. zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 183 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

Konto Przekorzystne - co warto wiedzieć? 


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Banku Pekao to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę (Mastercard Debit FX) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.

Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Visa, to pamiętaj, że udział we wszystkich wyżej wymienionych promocjach zapewnia wyłącznie karta Mastercard Debit FX (zwróć na to uwagę, gdyż we wniosku może być też dostępna karta Mastercard Gold - w jej przypadku obowiązują jednak inne warunki zwalniające z opłaty miesięcznej).

FX w nazwie karty oznacza, że jest to karta wielowalutowa - jeśli zechcesz, to możesz założyć rachunki walutowe w Pekao i wtedy za pomocą tejże karty mieć również do nich dostęp, płacąc we właściwej walucie (by nie dochodziło do przewalutowań, a środki były pobierane z właściwego rachunku w walucie, w której płacisz).
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


Do udziału w promocji z premią do 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji z premią do 200 zł można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony".


W praktyce możliwe są więc 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. pierwsze 50zł dostałem miesiac temu, drugiego już nie dostałem w tym miesiącu; operacji wykonanych mam z 10x więcej niż wymagają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wszystkie bonusy na czas. Na przyszłość pisz pod właściwą edycją bo tam jest większa szansa że inni uczestnicy z tej samej edycji ci odpiszą.

   Usuń
 2. Czy kartę do konta dziecka też można zarejestrować w Bezcennych Chwilach i za to będzie 8000 punktów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko pełnoletni mogą brać udział w promce BCh.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
 3. Czy wchodzi w grę opcja zawarcia umowy poprzez kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko selfie. A jak nie wyjdzie to wtedy placówka. Nie ma opcji z kurierem.

   Usuń
 4. Trzeba jakieś zgody marketingowe zaznaczać?

  OdpowiedzUsuń
 5. Które zgody trzeba zaznaczyć? W regulaminie nie widziałem zapisu określającego konkretny wymóg. A co zaznaczyliscie przy pochodzeniu środków?

  OdpowiedzUsuń
 6. jaki jest okres karencji w tym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze piszę o tym w początkowej części wpisu prześwietlającego promocję, we fragmencie zaczynającym się od słów "Dla kogo promocja?".

   Tutaj udział wziąć może osoba pełnoletnia, z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2020 do 31.08.2022 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

   Usuń
 7. Czy jeśli otworzyłam konto we wrześniu, to we wrześniu też muszę zapewnić wpływ 500 zł i transakcję, by być zwolnionym z opłaty 4 zł czy to się liczy dopiero od października?

  OdpowiedzUsuń
 8. dostałem 4000 punktów bezcenne chwile, pomimo że spełniłem warunki opisane w promocji dla 8000 punktów (konto otwarte na koniec września), smuteczek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobno jeszcze dostaniesz 8000 pkt. Bo te 4000 wpadło z innej promki :D

   Usuń
  2. o jaaaaa, ale gicior :D

   Usuń
 9. Zapytałam w bankowości internetowej, czy biorę udział w tej promocji i mi odpisali, że ze względu na to, że mam niezaakceptowane zgody marketingowe Spółek z Grupy Kapitałowej - nie biorę udziału w promocji. Co mam zrobić? Takie zgody w tej promocji nie są chyba wymagane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpisz i wytknij niekompetentnemu pracownikowi żeby ci wskazał konkretny punkt regulaminu który wymaga takiej zgody. Zobaczymy co odpisze xD

   Usuń
 10. Cześć,
  czy Pekao SA oferuje jakąś ofertę utrzymaniową dla ROR?

  OdpowiedzUsuń
 11. po jakim czasie dostaliście bonusowe 8000 punktów bezcenne chwile? ja dostałem 4000 (wyżej wyczytałem ze to z innej promocji, ale tych 8000 brak ciągle - konto otwarte na koniec września)

  OdpowiedzUsuń
 12. Konto otwarte na koniec września warunki spełnione a bonusów brak, jedynie 4000 punków z bezcennych chwili. A jak jest u Was?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie wpadło póki co 2x50zł (w październiku i listopadzie) i 4000 punktów, ale nie dostałem tych 8000 pomimo spełnienia warunków - miały być max 13.12, 14.12 wysłałem maila do obsługi bezcennych chwil, ale pozostał bez odzewu

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...