Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 450 zł premii dla zakładających eKonto osobiste w mBanku + do 8% dla oszczędności

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.09.2022

450 zł premii dla zakładających eKonto osobiste w mBanku + do 8% dla oszczędności

Wystartowała nowa, już V edycja promocji konta w mBanku.

Promocja "eKonto osobiste plus premia - edycja V"
Niezmiennie do wzięcia czeka premia do 450 zł. Za to wzrosło oprocentowanie na rachunku Moje Cele, na którym teraz można uzyskać 7,3 lub 8% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]

Zyskaj do 450 zł za eKonto osobiste w mBanku


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. (to o rok krócej, niż dotąd) nie miała konta osobistego i/lub konta oszczędnościowego w mBanku (wykluczenie konkretnie obejmuje tego typu rachunki o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 - to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku). Zatem jeśli kiedyś było Ci już dane posiadać konto w mBanku, ale udało się je zamknąć przed wspomnianą datą, to teraz droga do udziału w niniejszej promocji jest otwarta.

Z udziału w promocji wykluczeni są również współposiadacze wyżej wymienionych kont w mBanku. Jednak inne  produkty w tym banku (np. kredyt, karta kredytowa czy rachunek firmowy) w niczym nie przeszkadzają i droga do udziału w promocji konta osobistego w mBanku pozostaje otwarta.

Promocja "eKonto osobiste plus premia - edycja V"


Nagrody. Do wzięcia czeka nawet 5 bonusów: 
 • 100 zł + 2 x 50 zł - za wykazanie się aktywnością po otwarciu konta (chodzi o wpływy i płatności kartą lub Blikiem, o czym szczegółowo piszę niżej;
 • 150 zł - otrzymanie tej nagrody uzależnione jest od sposobu otwarcia konta w mBanku;
 • 100 zł - to dodatkowa premia dla uczestników niniejszej promocji, którzy mają dziecko w wieku 0-18 lat i zdecydują się także dla niego założyć konto.

Łącznie można więc zgarnąć tytułowe 450 zł. To premie pieniężne, które mBank będzie wypłacać na Twe konto, więc środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Dodatkową zachętą - dla chętnych (i oszczędzających) - jest promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Moje Cele", na którym bank oferuje 7,3 lub 8% w skali roku na (minimum) 3 miesiące do 50 000 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "eKonto osobiste plus premia - edycja V":
 • do 8.02.2023 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z wydawaną do niego kartą i w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem;
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł oraz  
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj 8 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwszy bonus: 100 zł.

Do wzięcia będą jeszcze 2 bonusy po 50 zł każdy - by je zdobyć:
 • w drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
  • zapewnij jednorazowy wpływ min. 1 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 8 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Przykładowo:
W przypadku umowy o konto zawartej we wrześniu: 
- w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ 1000 zł,
- do końca października wykonaj 8 płatności,
- w listopadzie wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł oraz
- w grudniu wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł 

Każdy z bonusów wpłynie na Twe konto w mBanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (a więc na bazie powyższego przykładu - w przypadku umowy zawartej we wrześniu - premię 100 zł dostaniesz do końca listopada, a bonusy po 50 zł będą wpadać w grudniu i styczniu).

Powyżej mowa o 3 premiach za aktywność (wpływy i transakcje), ale do zgarnięcia są jeszcze inne bonusy.

Bonus 150 zł za otwarcie eKonta osobistego na selfie/ przez e-dowód


By zdobyć tę nagrodę, konto otwórz na selfie lub poprzez e-dowód oraz w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ min. 1 000 zł oraz do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto, wykonaj min. 8 płatności kartą lub Blikiem (te warunki w praktyce pokrywają się więc z wyżej już wymienionymi wymogami uzyskania premii 100 zł).

Bonus 100 zł za otwarcie konta dla dziecka (w wieku 0-17 lat)


Osoby, które eKonto osobiste dla siebie założą w niniejszej promocji, dodatkowo mogą zgarnąć 100 zł za otwarcie konta osobistego dla swego nieletniego dziecka: 
 • (w przypadku dzieci poniżej 13. roku życia) eKonto Junior lub
 • (w przypadku nastolatków w wieku od 13 lat poniżej 17. roku życia) eKonto Możliwości.

Konto dla dziecka można założyć poprzez bankowość internetową, a należy to zrobić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu eKonta osobistego.

Wypłata bonusów za otwarcie eKonta osobistego na selfie/przez e-dowód (150 zł) oraz za otwarcie konta dla dziecka (100 zł) przewidziana jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia eKonta osobistego w promocji.

Przydatne wskazówki


▶️ Wpływ 1 000 zł na potrzeby promocji może być przelewem nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wystarczy pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnej chwili przelać, wydać albo wypłacić; pamiętaj, by kwotę przelać jednorazowo, tzn. nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, np. 2 x 500 zł;

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Wykonanych transakcji nie anuluj (czyli nie dokonuj zwrotu) do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu ich wykonania.

▶️ W promocji uczestniczą konta indywidualne (nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego; jeśli ktoś miałby być współposiadaczem do Twego konta, to lepiej by założył drugie konto - dzięki promocji też może zgarnąć do 450 zł).

Dodatkową korzyścią dla uczestników niniejszej promocji jest podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym Moje Cele - to już jednak opcja dla chętnych (niewymagana dla tych, którzy chcą się skupić wyłącznie na uzyskaniu premii do 450 zł), więc ją opisuję na samym końcu, a poniżej przedstawiam charakterystykę konta osobistego w mBanku.

eKonto osobiste w mBanku - co warto wiedzieć?


Główne cechy konta to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/7 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 350 zł miesięcznie; tu warto jednak zauważyć, że wyrobienie karty do konta jest wymagane przez regulamin promocji, ale dalsze jej posiadanie i używanie to decyzja klienta - można bowiem korzystać z pełni możliwości konta, używając BLIK-a, którym można płacić (transakcje nim wykonywane zaliczają się do 8 płatności miesięcznie na potrzeby promocji), jak i w razie potrzeby wypłacać pieniądze z bankomatów;
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 100 zł we wszystkich bankomatach w Polsce (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 2,50 zł). 

I to wszystko co wystarczy wiedzieć, by zgarnąć bonusy pieniężne do 450 zł. Poniżej - dla zainteresowanych - wyjaśniam jeszcze jak uzyskać nawet 8% dla oszczędności.

Konto oszczędnościowe Moje cele: 7,3% lub 8% do 50 tys. zł w mBanku 


Szczegóły oferty to: 

 • oprocentowanie
  • 8,0% w skali roku (dla osób, które eKonto osobiste założą przez selfie albo e-dowód) lub
  • 7,3% w skali roku (w przypadku umowy o eKonto osobiste zawartej w inny sposób niż przez selfie albo e-dowód, a więc np. za pośrednictwem kuriera)
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: "od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele przez trzy kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. jeżeli otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele 29.09.2022 r., to Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w ostatnich dniach września, w październiku, listopadzie i grudniu"; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 50 000 zł


Żeby uzyskiwać promocyjne oprocentowanie, rachunek oszczędnościowy z usługą "Moje cele" otwórz już podczas składania wniosku o eKonto osobiste.

Moje cele. Co to jest? 


To usługa, która polega na automatycznym oszczędzaniu. Samodzielnie możesz skonfigurować ją tak, by małe kwoty mBank przelewał z Twego konta osobistego na konto oszczędnościowe zawsze, gdy będziesz płacić kartą, robić przelewy lub wypłacać pieniądze z bankomatu. Do wyboru jest zaokrąglanie do 10 zł, przekazywanie stałej kwoty z przedziału od 3 do 10 zł albo konkretnego procentu (w przedziale od 1 do 15%) od transakcji. Środki te będą trafiać na rachunek oszczędnościowy. Oczywiście, jeżeli od razu chcesz posiadać na koncie większą kwotę, możesz również dokonywać samodzielnych wpłat, jak na każde inne konto oszczędnościowe. 

Aby uzyskać promocyjną stawkę (7,3 lub 8% w skali roku), spełnij poniższy warunek, który bank szczegółowo opisuje w regulaminie: 

"Promocyjne oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest sprawdzany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym 

(np. jeżeli masz eKonto, do którego podpięte są rachunki do regularnego oszczędzania Moje cele i ostatniego dnia września miałeś na nich 300 zł, aby mieć Promocyjne oprocentowanie na koniec października, na tych rachunkach musisz mieć o 100 zł więcej niż ostatniego dnia września.

Czyli: 
stan aktywów na Moich celach na 30.09 = 300 zł 
Gdy stan aktywów na Moich celach na 31.10 = 400 zł -> Naliczy się Promocyjne oprocentowanie 
Gdy stan aktywów na celach na 31.10 = 399 zł -> NIE naliczy się Promocyjne oprocentowanie)" 


Z regulaminu promocji przytoczę jeszcze jeden zapis:

"Kwota łączna promocyjnych środków dostępnych w ramach promocji jest ograniczona i wynosi łącznie 3 mld zł dla klientów, którzy otworzyli ekonto osobiste w promocji eKonto osobiste plus premia – edycja V (...)"


O ewentualnym wyczerpaniu tej puli bank ma poinformować, ale zważywszy na limit (50 tys. zł) na jednego klienta to raczej jest to mało realne.

Rachunek oszczędnościowy, na który trafiają środki w ramach usługi Moje cele otwierany i prowadzony jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:
Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. W przypadku umowy o konto zawartej we wrześniu? Czyli dzisiaj - bądźmy poważni 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykład należy zrozumieć. A nie brać dosłownie ;)

   Usuń
 2. Co prawda karencja uległa poprawie, ale oboje z żoną uczestniczyliśmy w tej 'pamiętnej' promce ze stycznia 2020 r. organizowanej przez Rankomat - czekamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam i chyba tak długo zaczekamy jeśli chodzi o mBank.

   Usuń
 3. W jaki sposób sprawdzić datę zamknięcia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Infolinia lub placówka.

   Usuń
  2. Niestety u nich tylko oddział.

   Usuń
  3. Warto sprawdzić maila. Po zamknięciu konta mBank wysyła potwierdzenie z datą (i nawet godziną) kiedy to się stało.

   Usuń
 4. A karencja ani drgnie :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to jest z tym wykluczeniem bo nie umiem tego załapać, konto zamknięte w cze 2019 czyli teoretycznie się łapię ale numer rachunku to właśnie ten z wykluczenia czyli 1140 2004... więc można czy nie można??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyklucza posiadanie rachunków o wspomnianych numerach rozliczeniowych od 1.01.2020 r. Zatem możesz wziąć udział :)

   Usuń
 6. Czyli stary klient mbanku jak założy Moje cele odpowiednim linkiem promocyjnym w dniu 02.11.2022 i wpłaci tego dnia środki spełniające warunki promocji to ma oprocentowanie promocyjne w okresie 02.11.2022-28.02.2023? Czyli w sumie przez 4 m-ce?
  Innymi słowy: nie opłaca się otwierać r-ku Moje cele pod koniec m-ca chcąc osiągnąć 8% w jak najdłuższym okresie. Dobrze to rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć,
  czy mBank oferuje jakąś ofertę utrzymaniową dla ROR?

  OdpowiedzUsuń
 8. Przesadzają już z komplikowaniem tych promocji. Jeżeli zależy mi na koncie oszczędnościowym, to jeszcze muszę pilnować tego, by było z każdym miesiącem więcej o 100 zł i jeszcze się męczyć z moje cele. Łaski mi nie robią. Zostawię swoje oszczędności w innym banku. Niedługo każą codziennie całkować, a uzyskany wynik będzie stanowił kwota, jaka ma pozostać po odjęciu od salda w trzecią środę miesiąca aktualnego stopnia aktywności księżyca. Ludzie nie mają czasu na takie bzdury. UPROŚCIĆ PROMOCJE BANKOWE!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Cześć,
  mam pytanie odnośnie dodatkowej stówki za polecenie, czy da się to z tym połączyć?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy w mBanku można płacić kartą debetową za granicą? Jakiś jest koszt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Ale bezpośrednio z konta PLN to się nie opłaca przez koszty przewalutowania. Jednak maja takie coś jak usługa wielowalutowa - musisz ją włączyć i podpiąć rachunki walutowe. Wtedy jak będziesz płacić w EUR, USD albo innej walucie to będzie pobierać z właściwego rachunku.

   Usuń
  2. Bodaj 30 zł rocznie.

   Usuń
 11. Jak aktywować usługę wielowalutową? Czy jest ona płatna?

  OdpowiedzUsuń
 12. Założyłem konto, zamówiłem kartę, bo taki wymóg, ale udostępnili mi kartę mobilną, a nie wysłali fizycznej. Rozumiem, że warunki promocji spełniam, bo mam ją dodaną do GooglePay i będą płatności KARTĄ prawda?

  OdpowiedzUsuń
 13. Znalazłem błąd w opisie nt. oprocentowania. Jest na odwrót 8% dla tych co zakładają na selfie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Przewidujecie jeszcze promocje mBanku w najbliższych miesiącach? Zastanawiam się czy czekać na inną, może lepszą promkę czy zakładać teraz konto...

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...