Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7 lub 7,1% na eKoncie oszczędnościowym w mBanku (+ 450 zł w bonusach za eKonto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

15.09.2022

7 lub 7,1% na eKoncie oszczędnościowym w mBanku (+ 450 zł w bonusach za eKonto osobiste)

Kolejna edycja promocji przynosi podwyżkę oprocentowania dla nowych środków.

Promocja "eKonto bardzo oszczędnościowe - edycja 2"
Tym razem mBank oferuje 7 lub 7,1% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego). Takie oprocentowanie bank gwarantuje na 3 miesiące nawet do 500 tys. zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Warunkiem skorzystania z promocji oprocentowania dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym jest posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w mBanku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać 450 zł premii za eKonto osobiste - w tym podlinkowanym wpisie szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa, warunki promocji z bonusami powitalnymi oraz prześwietlam konto z oferty mBanku. Niżej skupiam się już na propozycji dla oszczędzających.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 7,1%


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, trzeba posiadać konto osobiste w mBanku, założyć (lub zmodyfikować) eKonto oszczędnościowe i na ten ostatni rachunek wpłacić "nowe środki". 

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem mBanku (zakładając w nim konto osobiste), to wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą uznane nowymi - wtedy sytuacja jest jasna i klarowna. W przypadku obecnych klientów dodatkowo trzeba policzyć jaka kwota będzie nowymi środkami - więcej na ten temat piszę nieco niżej.

Główne cechy promocji:

 • wysokość oprocentowania dla nowych środków:
  • 7,1% w skali roku dla osób posiadających mKonto Intensive lub
  • 7,0% w skali roku w przypadku osób posiadających inny typ konta osobistego w mBanku, niż mKonto Intensive (to może być eKonto osobiste z bonusami do 450 zł);
   (względem poprzedniej edycji promocji oprocentowanie wzrosło odpowiednio o 0,1 i 0,2 punktu procentowego)
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 500 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od otwarcia/modyfikacji eKonta oszczędnościowego w mBanku.

Jeśli masz już konto osobiste w mBanku (lub jeśli dopiero konto osobiste w tym banku założysz, to po jego otwarciu), wniosek o eKonto oszczędnościowe objęte promocyjnym oprocentowaniem złożyć należy za pośrednictwem strony promocji.

eKonto oszczędnościowe w mBanku otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z takiego konta jest realizowany za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny wykonywany w tym samym miesiącu kalendarzowym mBank pobiera opłatę w wysokości 9 zł.

Promocja ma być dostępna do 10.10.2022 roku (to czas na założenie eKonta oszczędnościowego lub modyfikację posiadanego rachunku na taki rodzaj konta), acz można uwzględnić, że promocja może zakończyć się wcześniej (w przypadku ulokowania przez klientów łącznie 3 miliardów złotych - komunikat o tym fakcie ma się pojawić na wyżej podlinkowanej stronie promocji).

I tyle wystarczy wiedzieć, jeśli dopiero teraz chcesz założyć eKonto oszczędnościowe i konto osobiste w mBanku, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

Przy okazji podrzucam przydatne linki:

Ważne informacje dla obecnych klientów


W przypadku osób już posiadających eKonto oszczędnościowe w mBanku, należy dodać, że regulamin promocji zawiera pozytywnie brzmiący zapis:
"Jeżeli Uczestnik Promocji jest posiadaczem minimum jednego eKonta oszczędnościowego, może skorzystać z Promocji modyfikując jedno z nich"


Acz regulamin niestety nie precyzuje w jaki sposób tej modyfikacji dokonać. Z informacji jakie uzyskałem na infolinii wynika, że można to zrobić właśnie telefonicznie albo przechodząc do zalogowania poprzez stronę promocji (tak, by "teoretycznie" założyć eKonto oszczędnościowe, ale wtedy w rozpoczynanym wniosku będzie należało wskazać już posiadany rachunek do modyfikacji).

Ponadto zwrócić należy uwagę, że:

"Uczestnik Promocji może skorzystać z Promocji tylko na jednym eKoncie oszczędnościowym w tym samym okresie trwania Promocji"


Jest też i ważna informacja dla osób korzystających z poprzedniej edycji (którą opisywałem tutaj). Cytuję z regulaminu:

 "Jeśli skorzystałeś z promocji na rachunku oszczędnościowym „eKonto bardzo oszczędnościowe” to do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe edycja 2” na nowe środki będziesz mógł przystąpić po zakończeniu obowiązywania promocyjnego oprocentowania promocji rachunku „eKonto bardzo oszczędnościowe”. 

Przykład: Jeśli przystąpiłeś do promocji „eKonto bardzo oszczędnościowe” w dniu 13.09.2022, to do kolejnej edycji promocji na nowe środki będziesz mógł przystąpić po 13.12.2022." (co jednak zaskakuje, bo jednocześnie w regulaminie można znaleźć zapis, że "rachunek promocyjny może zostać otwarty wyłącznie w okresie trwania promocji", czyli... w okresie od 15.09. do 10.10.2022 roku).

 

Jak wyliczyć nowe środki w promocji oprocentowania na eKoncie oszczędnościowym w mBanku?


Jako nowe środki mBank rozumie nadwyżkę środków, jakie ulokujesz w mBanku względem salda środków, jakie w dniu 8.09.2022 r. było Ci dane mieć na posiadanych (i ewentualnie współposiadanych) kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (w tym lokatach na nowe środki) w mBanku. Z wyliczaniem tych nowych środków na szczęście nie trzeba się trudzić, bo informację o nich znajdziesz we wniosku o eKonto oszczędnościowe.

Przykładowo: jeśli w mBanku na dzień 8.09.2022 r. ktoś na swych kontach posiadał 2 000 zł, a obecnie ma 1 000 zł i wpłaci jeszcze 9 000 zł, to na promocyjne oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym załapie się kwota 8 000 zł.

Kwota nowych środków będzie przez mBank weryfikowana codziennie. Co to oznacza? Na podanym wyżej przykładzie to, że aby cała kwota wpłacona na eKonto oszczędnościowe (czyli 8 000 zł) była objęta oprocentowaniem wynoszącym 7 lub 7,1% w skali roku (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w mBanku), to codziennie trzeba też w tym banku utrzymywać 2 000 zł (czyli saldo z 8.09.2022 r.) oprócz 8 000 zł na eKoncie oszczędnościowym.

Wyższe oprocentowanie (7,1% zamiast 7%) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). 

Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji); 
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).


Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. No to mBank nie zaszalał z podwyżką oprocentowania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale i tak to drugie najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe.

   Usuń
  2. Gdzie jest więcej?

   Usuń
  3. W Getinie (7,5% do 200 tys. zł) - opisuję tutaj.

   Usuń
 2. Złotówa, obecnie mam promocyjnie oprocentowane eKonto oszczędnościowe @ 6,8%
  - czy mogę je 'zmodyfikować' do 7%
  - jeśli tak, to jak to wpłynie na okres oprocentowania, tzn. pozostanie on taki jak był czy okres 3 m-cy będzie liczony od dnia 'modyfikacji'?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń

  2. pytanie czy to nie wyłączy obecnej edycji? a nowe środki to i tak nie będą?

   Usuń
  3. Możesz założyć 4 konta oszczędnościowe, ale z promocyjnego oprocentowania możesz skorzystać tylko na tylko na jednym eKoncie oszczędnościowym w tym samym okresie trwania promocji.

   Usuń
  4. W jaki sposób można dokonać tej modyfikacji?

   Więcej pytań niż odpowiedzi 😂

   Usuń
  5. Kto powiedział, że w ogóle można zmienić edycję promki? mBąk to nie Millennium:)

   Usuń
  6. Anonimowy19 września 2022 07:50

   można to zrobić właśnie telefonicznie albo przechodząc do zalogowania poprzez stronę promocji (tak, by "teoretycznie" założyć eKonto oszczędnościowe, ale wtedy w rozpoczynanym wniosku będzie należało wskazać już posiadany rachunek do modyfikacji).

   Usuń
  7. Wygląda na to, że jeszcze nigdy nie dzwoniłeś na ichnią infolinię - porażka!

   Usuń
 3. To prawda, ten mBank to nie Millennium i m.in. dlatego edycji promki zmienić nie można - jedynie modyfikacja konta otwartego
  na warunkach standardowych na konto promocyjne wchodzi u nich w grę, ale to po prostu nie ma sensu, gdyż wówczas i tak tylko nadwyżka salda nad saldo obecne kwalifikuje się na opracowanie promocyjne ... komedia pomyłek!

  OdpowiedzUsuń
 4. Złotówa, mając już konto promocyjne otwarte w 1. edycji przy próbie założenia kolejnego wyskakuje następująca wiadomość:

  "Hmm…
  Skorzystałeś już z tej promocji lub masz uruchomioną inną promocję na eKoncie oszczędnościowym.
  Nie możemy przyjąć tego wniosku.
  Sprawdź możliwości naszej oferty na stronie mBank.pl" - strata czasu 😂

  OdpowiedzUsuń
 5. Założyłem i w szczegółach oprocentowania mam informację, że nadwyżka ponad obecną kwotę będzie oprocentowana na 0,75%. Czy to znaczy, że dopłaty w międzyczasie nie są objęte promocyjnym oprocentowaniem, nawet jeżeli na zwykłym koncie wciąż utrzymuję początkowe saldo?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie to też zaciekawiło, ale po telefonie na infolinię okazało się, że to jedynie niefortunne forma podania (dez)informacji :)

   Usuń
  2. Witam, niefortunnie podana informacja. A jaka mamy pewność, że dopłaty będą faktycznie oprocentowane promocyjnym oprocentowaniem? Wykonałam mniejszy przelew na próbę i chcialam dopłacić resztę. Zaintrygował mnie własnie ten opis o oprocentowaniu 0,75 i niższe.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...