Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 2400 zł premii za konto firmowe w Credit Agricole

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

11.01.2023

Do 2400 zł premii za konto firmowe w Credit Agricole

Oto nowa propozycja Credit Agricole skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą.

Promocja "Nawet 2400 zł premii z Kontem Biznes"
Nowa promocja konta firmowego w Credit Agricole przynosi o 700 zł więcej, niż poprzednia edycja. Teraz w sumie można zgarnąć do 2 400 zł. A do tego większa część premii może być w zasięgu każdego uczestnika.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Na wstępie przypomnę, że w chwili obecnej to nie jest jedyna promocja w Credit Agricole - w tym banku można też zyskać 555 zł w bonusach za konto osobiste. Ponadto dostępna jest też promocja, w której bank płaci 100 zł za konto dla nastolatka (w wieku 13-17 lat). W podlinkowanym wpisach znajdziesz szczegółowe omówienia tych promocji. Poniżej skupiam się już na propozycji dla przedsiębiorców.


Promocja "Nawet 2400 zł premii z Kontem Biznes"


Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą:

"1) osoby fizyczne, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, które samodzielnie lub w formie spółek osobowych: 

a) prowadzą działalność gospodarczą, 

b) wykonują wolne zawody 

2) osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o ile posiadają zdolność prawną"


W regulaminie promocji jest i jedno wykluczenie:

"Z promocji nie możesz skorzystać, jeśli na dzień 31.12.2022 posiadałeś konto biznes w banku [Credit Agricole - przyp. Mr. Złotówa]" 


Nagroda.
Na każdego uczestnika promocji czeka kilka różnych bonusów (które w sumie dać mogą 2 400 zł):

 • 100 zł za to w jaki sposób otworzysz konto; 
 • do 300 zł za przelewy do ZUS lub US; 
 • do 1500 zł dzięki zwrotom za płatności kartą wydaną do konta (miesięczny moneyback w wysokości 3% może wynieść nawet 125 zł) oraz 
 • do 500 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy lub zaciągnięcie kredytu (to już opcja dobrowolna - tym bardziej, że nie każdy przedsiębiorca musi przyjmować płatności telefonem, a tym bardziej nie musi mieć potrzeb kredytowych).


W porównaniu z poprzednią edycją promocji konta firmowego w Credit Agricole zauważalne są jednak zmiany na plus - aktualnie nie decydując się ani na terminal płatniczy, ani na kredyt, uczestnik promocji może zgarnąć do 1 900 zł (w poprzedniej odsłonie promocji bez terminala i bez kredytu szło wycisnąć maksymalnie 700 zł).

Zasady promocji "Nawet 2400 zł premii z Kontem Biznes"


By wziąć udział w akcji:

 • najpóźniej do 30.06.2023 r. złóż wniosek o Konto Biznes (Solista, Sonata lub Symfonia - na końcu wpisu przyglądam się bliżej ofercie tych kont i różnicom pomiędzy nimi) oraz zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą i dostęp do bankowości elektronicznej;
 • wyraź zgody marketingowe dla Credit Agricole i nie wycofuj ich do czasu skorzystania z korzyści wynikających z promocji (a więc do otrzymania premii czy do czasu zwolnienia z opłat) oraz 
 • zaakceptuj przystąpienie do promocji - to załącznik do regulaminu, który będzie można podpisać podczas otwierania konta.

By zdobyć pierwszą premię w wysokości 100 zł (za otwarcie konta):
 • po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na dalszym etapie przejdź do pobrania aplikacji mobilnej i za jej pomocą załóż konto - zarówno w formularzu, jak i we wniosku wpisz te same dane; 
  Aktualnie konto można założyć za pomocą aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes, ale w regulaminie bank już zapowiada, że docelowo tę opcję chce udostępnić w aplikacji CA24 Mobile;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta zapewnij wpływ w wysokości 500 zł.

Bonus 100 zł dostaniesz do końca miesiąca następującego po miesiącu zapewnienia wpływu.

Premia 300 zł za przelewy do ZUS lub US 


Tę premię można zebrać w 12 bonusach po 25 zł każdy. Te bonusy można otrzymywać przez 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych - warunkiem uzyskania każdego z bonusów jest wykonanie przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego w danym miesiącu. 

Wypłata każdego z bonusów 25 zł przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Do 1 500 zł moneybacku


To już opcja dla osób aktywnie korzystających z karty. Bank przewiduje bowiem moneyback w wysokości 3% za płatności w sklepach lub innych punktach handlowo-usługowych oraz w Internecie, dzięki któremu w miesiącu kalendarzowym da się uzyskać do 125 zł, a takie zwroty można otrzymywać przez 12 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych. Zgodnie z regulaminem promocji:
"Czas na wykonanie płatności liczymy od miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta biznes i przystąpienia do oferty"

Dodatkowym warunkiem otrzymania tej premii jest wykonanie w każdym miesiącu kalendarzowym min. 3 płatności kartą.

Wypłata każdego z moneybacków przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, miej na uwadze regulaminowe wytyczne. W ich myśl bank nie uwzględni transakcji wykonywanych w niektórych miejscach (przytaczany kod MCC to kod przypisywany terminalom płatniczym, mający wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"▪ kasyna oraz zakłady bukmacherskie i tym podobne (kod MCC 7995), 
▪ profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska, kod MCC 8999), 
▪ instytucje finansowe (kod MCC 6012), 
▪ brokerzy ubezpieczeniowi (kod MCC 6211), 
▪ przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (kod MCC 6051), 
▪ internetowe przekazy pieniężne (kod MC 4829)


Ponadto bank pod uwagę nie będzie też brać: 

▪ operacji przelewu lub doładowania innych portfeli cyfrowych lub rachunków płatniczych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych takich jak np. Revolut, SkyCash czy PayPal, 
▪ przelewów na telefon BLIK, 
▪ wypłat z bankomatów."

Premia 500 zł za podpisanie umowy o kredyt firmowy lub terminal płatniczy


Tę premię uzyskasz, jeśli w ciągu 12 pełnych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta biznes zawrzesz:
 • umowę z Credit Agricole o kredyt przeznaczony na finansowanie swojej działalności gospodarczej lub
 • umowę o terminal płatniczy do konta biznes z partnerem Elavon za pośrednictwem partnera bądź Credit Agricole. W tym przypadku należy też pamiętać o zapewnieniu wpływów miesięcznych na konto biznes z terminala płatniczego na min. 500 zł przez okres minimum 3 miesięcy kalendarzowych, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o terminal.

Wypłata premii 500 zł przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiąc spełnienia powyższych warunków.

Oczywiście skorzystanie z tej premii zależy od indywidualnych potrzeb, a także jest warte przekalkulowania (w przypadku kredytu trzeba bowiem pamiętać, że premia w praktyce zrekompensuje część kosztów).

Do momentu otrzymania każdej z premii lub moneybacku nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z Credit Agricole i nie wycofuj wyrażonych zgód.

Uczestnicząc w promocji konta firmowego, miej też na uwadze, że uzyskane premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku. 

Konto firmowe w Credit Agricole - szczegóły oferty


Poza premią regulamin promocji przewiduje jeszcze korzyści związane z czasowym zniesieniem opłat:

"a. zwolnimy Cię z opłaty za prowadzenie konta biznes przez okres pierwszych 12 miesięcy począwszy od miesiąca otwarcia konta; 

b. zwolnimy Cię z opłaty za przelewy Elixir (w tym do ZUS/US oraz Split Payment) wykonywane w CA24 eBank oraz CA24 Mobile przez okres 12 miesięcy. Darmowe przelewy będą obowiązywały począwszy od kolejnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta biznes przez bank;"


W Credit Agricole w ramach powyższej promocji można założyć jeden z trzech rachunków: Solista, Sonata, Symfonia - powyższe zwolnienia z opłat dotyczą każdego z tych kont (bez względu na to które wybierzesz).

Konto Solista przeznaczone jest - co już nazwa rachunku może sugerować - dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Oferta konta Sonata Biznes skierowana jest do przedsiębiorców będących pracodawcą, a Symfonia Biznes to propozycja dla "małych, ale rosnących firm".

Jeśli zaś chodzi o kartę wydawaną do konta (której wyrobienie jest niezbędne do realizowania warunków uzyskania premii za aktywność) to tu będzie należało pamiętać o spełnieniu warunków w celu uniknięcia opłaty. Na szczęście pokrywają się one idealnie ze standardowymi warunkami uniknięcia opłaty za konto (10 zł za Konto Solista, 25 zł za Konto Sonata i 35 zł za Konto Symfonia), które będą obowiązywać także po upływie 12 miesięcy, gdy przestanie obowiązywać zwolnienie z opłaty za konto:

 • Konto Solista: 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS lub zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 2 000 zł;
 • Konto Sonata Biznes: 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 5 000 zł lub gdy średnie miesięczne saldo na rachunkach w PLN w ramach konta firmowego wynosiło min. 5 000 zł;
 • Konto Symfonia Biznes - 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz przelew do ZUS oraz zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 10 000 zł lub gdy średnie miesięczne saldo na rachunkach w PLN w ramach konta firmowego wynosiło min. 100 000 zł.

Każdą z wymienionych wyżej kart wypłaty gotówki bez prowizji możliwe są wyłącznie w bankomatach sieci Credit Agricole oraz Santander Banku.

Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. czy do płatności kartą, zaliczane będą też płatności BLIK np. w sklepach internetowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem tylko płatności kartą (zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie) - w tym też płatności telefonem (Google Pay lub Apple Pay). O Bliku nie ma mowy.

   Usuń
  2. a zasilenie Zen np via google pay?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...