Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8,25% na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+ 50 zł na start)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

21.12.2022

8,25% na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+ 50 zł na start)

No i nareszcie! Pierwszy bank zaserwował na koncie oszczędnościowym więcej, niż 8%.

Nest Konto Oszczędnościowe: 8,25% do 400 tys. zł
Nest Bank osobom zakładającym Nest Konto Oszczędnościowe proponuje teraz 8,25% w skali roku do 400 tys. zł. Przy okazji przypomnę, że w tym banku można też uzyskać 50 zł na start za bezwarunkowo darmowe konto osobiste.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Rada Polityki Pieniężnej zatrzymała się w podnoszeniu stóp procentowych (ostatnio na taki ruch zdecydowała się we wrześniu). A do tego mogło już się wydawać, że i banki dotarły do szklanego sufitu, jakim było oferowanie 8% dla oszczędności. Ta stawka stała się już dość powszechna i jakoś nikt szczególnie nie chciał się wychylać... aż do czasu. Gruchnęło właśnie propozycjami z wyższym oprocentowaniem:


No i teraz dochodzi Nest Bank, który przebija ósemkę na kontach oszczędnościowych. Może i ta przebitka nie jest zbyt mocna, ale osobiście każdy taki ruch doceniam, bo on mobilizuje inne banki, by także działać, a nie okopywać się przy "starych" ofertach.

Jako że z oferty promocyjnego oprocentowania na Nest Koncie Oszczędnościowym mogą skorzystać osoby, które posiadają (lub dopiero założą) konto osobiste w tym Nest Banku, to przypomnę, że można za to zgarnąć bonus pieniężny 50 zł na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz omówienie zasad uczestnictwa oraz warunki promocji (bonus 50 zł wrażenia nie robi - patrząc na to, że inne banki w aktualnie dostępnych promocjach za konto płacą nawet 550-650 zł, ale z drugiej strony jest to bank, który bardzo rzadko organizuje okazje do bankobrania, więc jeśli już konto w nim zakładać, to i 50 zł warto przyjąć). Poniżej skupiam się już na analizie oferty konta oszczędnościowego w Nest Banku.

Nest Konto Oszczędnościowe: 8,25% do 400 tys. zł


Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero założą Nest Konto Oszczędnościowe (można posiadać tylko jeden taki rachunek w Nest Banku). Można to zrobić za pośrednictwem bankowości internetowej, więc w praktyce niezbędne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w tym banku (dlatego też wspomniałem o promocji z bonusem 50 zł na start).

Główne cechy promocji to:
 • oprocentowanie: 8,25% w skali roku (stałe przez okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania);
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 400 tys. zł
 • czas obowiązywania promocji oprocentowania: od dnia otwarcia rachunku do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto rachunek oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

Zatem strategicznie podchodząc do tematu... konto osobiste warto założyć sobie czym prędzej, a z założeniem Nest Konta Oszczędnościowego lepiej wstrzymać do początku nowego miesiąca kalendarzowego (i wtedy ten rachunek oszczędnościowy dopiero założyć), bo wówczas z promocyjnego oprocentowanie będzie można korzystać przez prawie 3 miesiące (pierwszy niepełny miesiąc, w którym założysz rachunek oszczędnościowy + 2 kolejne pełne miesiące kalendarzowe).

Dla nadwyżki ponad 400 tys. zł oraz po upływie okresu promocyjnego oprocentowania 8,25%, Nest Bank daje 3% w skali roku (i zapewnia utrzymanie takiej stawki do 30.09.2023 roku).

Nest Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bez opłat są realizowane wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Nest Banku.

Jak założyć Nest Konto Oszczędnościowe? Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Centrum kontaktu i dyspozycji => Wnioski dyspozycje => Nowy wniosek => Nest Konto Oszczędnościowe.

Jeśli zaś chodzi o charakterystykę NestKonta, czyli konta osobistego z oferty Nest Banku, to jest ona prosta:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową); 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie pierwszej karty do konta (bez warunków); jedynie za drugą kartę do konta bank pobierze opłatę 25 zł - tak za jej wydanie, jak i za wznowienie; w przypadku jeśli masz jedynie jedną kartę, takiej opłaty nie poniesiesz; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (6 zł za każdą wypłatę z innych bankomatów w Polsce). 

Więcej na temat konta i oferty Nest Banku piszę tutaj (czyli w prześwietleniu programu poleceń, dzięki któremu możesz zyskać 50 zł na start; tam dowiesz się jak uzyskać kod polecenia, a także znajdziesz link do wniosku o konto umożliwiającego podanie kodu polecenia, co uprawni do zgarnięcia bonusu).

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

133 komentarze:

 1. Cytat z powyższego opisu: "Jak założyć Nest Konto Oszczędnościowe? Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Centrum kontaktu i dyspozycji => Wnioski dyspozycje => Nowy wniosek => Nest Konto Oszczędnościowe"

  Niestety klienci posiadający już jakiekolwiek KO bądź tzw. Skarbonkę na takie konto się NIE kwalifikują!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem stałym klientem. Powiedziała mi infolinistka, że jak zlikwiduję skarbonkę, to mogę wejść w te warunki.

   Usuń
  2. czy są jakieś opcje dla klientów posiadających u nich konto oszczędnościowe od dłuższego czasu (klienci zmigrowani ze smart banku)?

   Usuń
  3. Ja złożyłem wypowiedzenie starego KO, jutro powinno zostać zamknięte. Spróbuję otworzyć to nowe chociaż nie wierzę, że się uda.

   Usuń
  4. Zgadza się. W Nest można mieć tylko jedno NKO.

   Usuń
  5. Zamkną nie wcześniej niż po 30 dniach.

   Usuń
  6. Anonimowy21 grudnia 2022 22:15
   Oprocentowanie oparte o WIBOR ale jakoś ostatnio trochę je ścieli.

   Usuń
  7. Anonimowy21 grudnia 2022 21:42
   Skarbonka to nie NKO więc dziwne co by to miało zmienić

   Usuń
  8. Anonimowy22 grudnia 2022 13:26 No tak, wypowiedzenie złożyłem miesiąc temu:)

   Usuń
  9. Co zrobisz gdy oprocentowanie na 'starych' kontach WIBOR-owych ponownie będzie wysokie?

   Usuń
  10. Tak, jest taka możliwość 😳

   Usuń
 2. Cytat z powyższego opisu: "Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero założą Nest Konto Oszczędnościowe"

  Dotychczasowi klienci, którzy mają już KO, nie mogą założyć nowego - cyrk to mało powiedziane!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ograniczenia co do liczby posiadanych kont oszczędnościowych a w niektórych bankach nawet kont osobistych to nic nowego. Występują powszechnie.

   Usuń
  2. Czyli to promka jedynie dla nowych klientów? Dziwne, że Złotówa tego nie napisał wprost.

   Usuń
  3. @Anonimowy 22 grudnia 2022 14:47, promocja nie jest tylko dla nowych klientów. Mogą skorzystać też obecni klienci, którzy np. mają konto osobiste w Nest Banku, ale nie mają Nest Konta Oszczędnościowego (i dopiero je założą).

   Usuń
  4. Dziękuję za jednoznaczną odpowiedź!

   Usuń
  5. No właśnie, a co z tymi co zamkną stare KO? Będą mogli otworzyć to nowe czy nie?

   Usuń
  6. Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamknąć obecne KO i założyć to promocyjne, nie?

   Usuń
  7. Jeśli jesteś już klientem Nest Banku, to Nest Konto Oszczędnościowe możesz otworzyć tylko wtedy, gdy do 21 listopada 2022 r. nie miałeś w Nest Banku rachunku oszczędnościowego.

   Usuń
  8. Skąd ta data 21. listopada?

   Usuń
  9. Z tabeli oprocentowania

   Usuń
  10. @Mr. Złotówa, 22 grudnia 2022, 15:35 - niestety mijasz się z prawdą, gdyż nie mam Nest Konta Oszczędnościowego tylko Nest Oszczędności oraz Nest Skarbonka, a przy próbie złożenia wniosku o Nest Konto Oszczędnościowe pojawia się okno z informacją o tym, że mam już jedno konto oszczędnościowe i w związku z tym wniosek jest odrzucony.

   Wysłałem pytanie poprzez bankowość i czekam na odpowiedź.

   Usuń
 3. skusiłam się na otwarcie onta i polecenie, premia powinna być do 20 grudnia, oczywiście nie ma, a pani na pytanie dlaczego, odpowiedziała mi jednaym zdaniem: "Premie za listopad nie zostały jeszcze rozliczone".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety u mnie podobna sytuacja. Bonusu brak. Ale w moim przypadku panie nie są w stanie nawet odpowiedzieć dlaczego premia nie została udzielona, choć powinna do 20 grudnia...

   Usuń
  2. Czy ktokolwiek dostał już premię za listopad?

   Usuń
  3. Podbijam!

   Usuń
 4. Przy próbie założenia KO pojawia się info, że już mam takie konto? O co tu biega?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po sporym odpływie kasy sprzed kilku m-cy, spowodowanym obniżką oprocentowania na KO, to kolejny wabik.

   Oferta na niespełna 3 m-ce, a na dodatek limit 50k i bardzo cienka premia za otwarcie ROR - nie tędy droga!

   Usuń
 5. Zamknąłem konta Nest Skarbonka i Nest Oszczędności (zostawiłem tylko NRO), a następnie otworzyłem Nest Konto Oszczędnościowe. Wpłaciłem na próbę 1 zł. Dziś w szczegółach rachunku pojawiło się oprocentowanie 8,25%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo to dobra informacja. Ja też już mam zamknięte Nest Oszczędności ale z otwarciem nowego wstrzymam się do stycznia żeby mieć przez 3 miesiące 8,25%.

   Usuń
  2. Jak długo trwa zamykanie kont Nest Skarbonka oraz Nest Oszczędności?

   Usuń
  3. Zamykanie kont poprzez bankowość internetową trwa 30 dni.

   Usuń
  4. Nie da się tego przyspieszyć :)?

   Usuń
  5. Skoro: "Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero założą Nest Konto Oszczędnościowe" to co ma do tego posiadanie konta Skarbonki? Nie wystarczyłoby zamknięcie samego Nest konta oszczędnościowego (NKO) z zostawieniem wiborowej Skarbonki?

   Usuń
  6. Da się przyspieszyć jak zdecydujesz się na zamknięcie wszystkiego w nest banku, łącznie z dostępem do EKD, pozbawieniem się być może bezpowrotnie kont wiborowych. Był mail o zmianach (26.11.2022) jakie wejdą w życie od 01.02.2023, do tego czasu możesz wypowiedzieć wszystko w trybie natychmiastowym.

   "Jeśli nie zgadzasz się ze zmianami, to do 31 stycznia 2023 roku możesz złożyć:
   sprzeciw wobec tych zmian - spowoduje, że Twoja umowa ramowa zawarta z nami wygaśnie dzień przed wejściem w życie wspomnianych zmian,
   wypowiedzenie zawartej z nami umowy ramowej – w ten sposób umowa między Tobą, a nami zostanie rozwiązana natychmiast.

   Powyższe oświadczenia możesz złożyć:
   pocztą tradycyjną na adres Nest Banku: ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa lub
   mailowo na adres kontakt@nestbank.pl, przy czym pamiętaj, aby korzystać z adresu poczty elektronicznej, jakim posługujesz się w relacji z Bankiem."

   Usuń
  7. @Anonimoqy 26 grudnia 2022 09:05
   A po co mi wiborowa Skarbonka, skoro NRO, które sobie zostawiłem jest również wiborowe?

   Usuń
  8. Nest Skarbonka to również konto oszczędnościowe.

   Usuń
  9. Anonimowy26 grudnia 2022 13:27 - skoro zostawiłeś sobie jedno z kont oszczędnościowych (NRO) i masz oprocentowanie 8,25% to już jest to sprzeczne z regulaminem że nie można posiadać kont oszczędnościowych.

   Usuń
  10. Anonimowy26 grudnia 2022 13:27 - NRO to również konto oszczędnościowe a jednak udało Ci się włączyć 8,25%.

   Usuń
  11. Zamknęli po jednym dniu konta oszczędnościowe. Nie wiem skąd te informacje o 30 dniach :)

   Usuń
  12. @Anonimowy 27 grudnia 2022 12:00
   Zamknęli czy przyszły tylko SMS-y że przyjęli wypowiedzenia i że wnioski zostały zrealizowane. To kolosalna różnica.
   A informacja o 30 dniach jest widoczna na etapie składania każdego wniosku (KO, Skarbonka).

   Usuń
  13. Zwracam honor, masz rację.

   Usuń
  14. Anonimowy27 grudnia 2022 11:23
   Anonimowy27 grudnia 2022 11:34

   To prawda, NRO to też konto oszczednościowe. Nie wiem, czy regulamin wyklucza posiadanie NRO czy nie, w każdym razie na nowym koncie oszczędnościowym wskoczyło 8,25%.


   Usuń
 6. Ciekawe z jakiego powodu nie zmienili tabeli oprocentowania, żeby wysokość oprocentowania na istniejących kontach Nest Oszczędności oraz Nest Skarbonka wynosiły np. WIBOR 3M + 1,25% co by skutkowało identycznym oprocentowaniem, gdyż wartość WIBOR 3M z piątku to 7,04% - kolejny strzał w stopę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od kiedy przejął ich fundusz AnaCap marketing mocno kuleje.

   Usuń
  2. 6,04% to ciągle bardzo dużo. Mówiąc o oprocentowaniu standardowym bez konieczności kiwnięcia nawet palcem.

   Usuń
  3. Śląski daje 8% na KO również bez konieczności kiwnięcia nawet palcem - przypadek?

   Usuń
  4. W ING Banku Śląskim to tych warunków akurat "trochę" jest.

   W przypadku OKO w promicji "Bonus na start" trzeba albo nie posiadać takiego rachunku (co już jest warunkiem wyśrubowanym), albo mieć, ale wykazywać się bardzo małą aktywnością.

   Z kolei OKO Bonus wymaga wpłaty nowych środków i pamiętania o utrzymaniu odpowiedniego salda na koniec promocyjnego okresu.

   Usuń
  5. Ja mam w Nest 5.6. Byłoby 6,6% ale zmienili swą marżę. Ale faktycznie jest to bez żadnych warunków i bez limitu.

   Usuń
  6. Jestem im wdzięczny, że jesienią tak mocno obniżyli oprocentowanie, gdyż to mnie zmotywowało do wykonania ruchu i teraz ta sama kasa zbiera 8,3% w Getin oraz 8% w Śląskim. Wysłałem im nawet w związku z tym swoje podziękowania poprzez bankowość 🤡

   Usuń
  7. Ja celowo usunąłem stare konta oszczędnościowe, by z tych nowych skorzystać ile się da i pożegnać ten bank. Nie ma sensu już tam być. Choć bez limitów są ich konta oparte na WIBOR to obecnie niewielkim wysiłkiem można zdobyć dużo lepsze oprocentowanie w innych bankach.

   Usuń
  8. Warto pamiętać, że zmiana tabeli oprocentowania może nastąpić w każdej chwili, np. z "WIBOR - X" na "WIBOR + Y" 😳

   Usuń
 7. Różnica w odsetkach dla kwoty 50k pomiędzy tym kontem i KO @ 8% w jakimkolwiek banku to zaledwie 8,44 zeta miesięcznie, a to oferta jedynie na 2 pełne miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale podobno ludzie masowo zamykają konta z odsetkami opartymi o wskaźnik WIBOR, po to żeby otworzyć to konto, na którym oprocentowanie spadnie do 3% po okresie promocyjnym - komedia pomyłek.

   Usuń
  2. Jak się wstrzymasz do stycznia to 3 pełne miesiące:)

   Usuń
  3. A może ktoś zamiast przykładowo tu podanego 50 k ma 400 k i wtedy różnica 202,50 zł na czysto sama różnica oprocentowania 0,25% robi, za 3 m--ce jak ktoś konto otworzy np. 01.01.2023. Nie warto? Do tego te nowe konto daje darmowe nielimitowane przelewy na ROR a nie jak stare nest oszcz, 1 przelew w m-cu.

   Usuń
  4. Dla kwoty 400k ta różnica wyniesie 67,50 zł miesięcznie.

   Usuń
  5. Jedynie przez niecałe 3 miechy, a później bryndza 😳

   Usuń
 8. 0,0025 x 400k = 1k
  1k - 0.19k = 810
  810 : 365 = 2,21
  2.21 x 90 = 199

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ROR i konto oszczędnościowe w Nest banku ale nie mam karty bankomatowej. Czy mnie również obejmuje to podwyższone oprocentowanie 8.25 % ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karty płatnicza do ROR nie ma żadnego związku z tą ofertą KO.

   Usuń
 10. Dzień Dobry, Mr Złotówa

  Zamknąłem rachunek w Nest Banku 09.03.2021, więc nie załapuje się na "premię za polecenie", ale to nieważne.
  Pytanie: czy otwierając teraz ponownie Nest Konto, a następnie Nest Konto Oszczędnościowe, mogę liczyć na promocyjne oprocentowanie (8,25%) wszystkich nowych środków przez 2 (i resztkę pierwszego) miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu promki: "Z oferty promocyjnego oprocentowania na Nest Koncie Oszczędnościowym mogą skorzystać osoby, które posiadają lub dopiero założą konto osobiste".

   Usuń
 11. Sprawdziłem umowę ramową z tym bankiem. Mimo że bank oferuje specjalne oprocentowanie do 400 tys. zł na koncie, na wszystkich rachunkach w banku można dokonać transakcji o maksymalnej łącznej kwocie 250 tys w bankowości internetowej i 30 tys w bankowości mobilnej. Zatem ten rachunek oszczędnościowy wygląda bardziej na lokatę: po wpłaceniu 400 tys. można odzyskać kasę dopiero po dwóch miesiącach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ten limit można zmienić.

   Usuń
  2. Bankowość internetowa:
   ustawienia ---> bezpieczeństwo ---> limity transakcji

   Usuń
  3. Człowieku, nie siej paniki. Po przeczytaniu Twojego komentarza specjalnie dla Ciebie sprawdziłem praktyczną opcję zmiany limitów przelewów przez internet (takie limity można zmienić w ustawieniach w aplikacji mobilnej i na odwrót - limity dla aplikacji mobilnej w ustawieniach w bankowości internetowej, zmiany krzyżowe to ich forma dodatkowego zabezpieczenia). Bez problemu ustawiłem na chwilę wszystkie trzy opcje (przelew jednorazowy, dzienny i miesięczny) na 1 mln zł i się udało, przyszły info. o zmianach limitów.

   To, co masz wpisane w umowie ramowej jako limity to limity na moment podpisania UR, możesz je zmieniać.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 5 stycznia 2023, 09:11 - poza tym limity zmienią też na infolinii.

   Usuń
  5. Getin oferuje oprocentowanie promocyjne do 400k, a dzienny limit przelewów to maks. 200k i nie da się tego w żaden sposób obejść bez udania się do oddziału po zamówioną gotówkę bądź przelew dokonany przez pracownika na wskazany rachunek, co być może nie jest darmowe.

   Usuń
 12. Ktoś otwierał już NKO po zamknięciu starego KO ? Jak klikam otwórz konto to trzeba wybrać walutę i zatwierdzić i czy to już się założy czy są jeszcze jakieś dalsze kroki np. zatwierdzenie smsem ? Proszę o podpowiedzi jak ktoś pamięta z zakładania , bo nie chcę jeszcze aby teraz się uruchomiło a dopiero od 2.02. A teraz tylko chcę przećwiczyć na sucho. Te 8,25% to pokaże się dopiero po założeniu i wpłacie ? Ktoś już to przećwiczył w grudniu lub styczniu i ma te 8,25% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "dopiero od 02.02" chcesz uruchomić powiadasz, to się na 8,25% nie załapiesz bo od 01.02.2023 zmniejszą do 8% i do max 100k ale z opcją na max 4 m-ce (m-c otwarcia + 3 kolejne), mail o zmianach wysłali 26.11.2022. No to biznes zrobisz, nie ma co.

   Usuń
  2. Dzięki za info. Nie mam takiego maila. Mogę prosić o jego treść.

   Usuń
  3. Infolinia twierdzi , że te zmiany od 1.02. nie oznaczają wcale zmiany tego oprocentowania z 8,25 na 8%.

   Usuń
  4. To otwórz w lutym i daj informację jakie oprocentowanie Ci wskoczyło, czy masz widoczne 8,25%.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 19 stycznia 2023, 15:49

   Również nie otrzymałem takiej wiadomości - przyłączam się do prośby o wklejenie jej treści.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 19 stycznia 2023, 15:49 - wiadomość z 26. listopada?

   Dziwne, bo w podlinkowanej przez Złotówę w powyższym opisie tabeli oprocentowania datowanej na 21. grudnia (rozdz. 2. Rachunki Oszczędnościowe) wynika coś zupełnie innego ... mógłbyś wkleić treść tej wiadomości z 26. listopada?

   Usuń
  7. @Anonimowy 20 stycznia 2023 13:57
   Nie oznaczają bo jak ktoś teraz dopiero założy taki RO, to będzie miał jeszcze oprocentowanie 8.25% zgodnie z obowiązującymi warunkami dla tej promocji, czyli niepełny pierwszy miesiąc plus dwa kolejne pełne miesiące, a więc do końca marca br.

   Usuń
  8. @Anonimowy 21 stycznia 2023 20:26
   Nie ma w tym nic dziwnego. Będzie nowa tabela oprocentowania zgodna z tym o czym mowa w dołączonym do listopadowej wiadomości wykazie.
   @Anonimowy 19 stycznia 2023 15:49 słusznie więc zwraca uwagę na to, że jeżeli ktoś planuje dopiero 02.02.2023 r. otworzyć takie KO, to będzie miał na nim 8% dla kwoty do 100k. ponieważ zmiany wchodzą już od 01.02.2023 r.

   Usuń
  9. @Anonimowy19 stycznia 2023 21:23
   @Anonimowy 21 stycznia 2023 14:26
   @Anonimowy21 stycznia 2023 20:26

   Już sama wiadomość jest zbyt długa aby ją tu wklejać, a do tej wiadomości są dołączone jeszcze dwa załączniki.
   Radzę uważniej czytać lub choćby tylko przeglądać pocztę. Takie wiadomości mogą też trafiać do spamu i po okresie np. 30 dni być usuwane.
   Inny problem na jaki można natrafić, to sam wybór skrzynki pocztowej. I tak np. takie wynalazki jak przykładowo poczta na wp, mogą blokować dotarcie wielu istotnych wiadomości.

   Jest tak jak zwraca na to uwagę @Anonimowy 19 stycznia 2023 15:49 i jak ja dziś w dwóch innych komentarzach o tym piszę.

   Usuń
  10. Złotówa, mam prośbę - wiem, jest niedziela czyli dzień wolny, dzień dla rodziny, ale czy mógłbyś się odnieść do tej kwestii, którą zapoczątkował wpis Anonimowego z 18 stycznia 2023, 18:45 ??

   Są tu opinie w oparciu o rzekomą wiadomość z banku z końca listopada, której niestety nikt nie chce zacytować, a potencjalnie może ona sporo zmieniać w kontekście oferty, którą opisałeś w powyższym artykule.

   W poniedziałek zamierzam skontaktować się z infolinią, ale wiele sobie po tym nie obiecuję. Dodatkowo Nest akurat nie słynie z wyjątkowo szybkich odpowiedzi na pytania zadane w bankowości, a dziś już początek 4. tygodnia stycznia!

   Usuń
  11. @Anonimowy, 22 stycznia 2023, 02:57

   Dziękuję za rady w kwestii prawidłowego używania poczty elektronicznej. Osobiście nie używam WP tylko Hotmail i żadnej wiadomości z końca listopada z Nest również nie otrzymałem - być może dlatego, że wówczas miałem jeszcze dawne 'wiborowe' KO.

   Przyłączam się do prośby innych: czy mógłbyś zacytować choćby tylko te istotne zdania z tej wiadomości?

   Usuń
  12. 8,25% jest gwarantowane dla uczestników promocji (w miesiącu otwarcia konta + 2 pełne miesiące kalendarzowe; później dla nich jest 3%). Nie znam szczegółów oferty od lutego.

   Usuń
  13. Złotówa, też tak to rozumiem. Cytat z podlinkowanej przez Ciebie tabeli oprocentowania datowanej na 21. grudnia:
   "2.1 Nest Konto Oszczędnościowe otwarte od 21.12.2022 r.
   1) od dnia otwarcia Rachunku do końca miesiąca kalendarzowego, w którym
   otwarto Rachunek oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe: 8,25% do 400 000 zł"

   Ciekawe co jest napisane w kwestii oprocentowania mającego obowiązywać od 1. lutego w tej wcześniejszej o niemal m-c (!) wiadomości z 26. listopada, które miałoby podważyć warunki zawarte w tabeli oprocentowania obowiązującej od 21. grudnia ... czeski film 🤣

   Usuń
  14. @all
   Będzie tak jak jest tu mówione. Kto założył lub jeszcze do końca stycznia zdąży założyć KO, ten będzie miał 8.25% przez wspomniany okres. Od 01.02.2023 będzie już 8% i to tylko do najwyżej 100 tys. ale za to przez pierwszy niepełny miesiąc plus trzy kolejne pełne miesiące.
   I tyle w temacie.
   Szczerze powiem, że nie wiem o co to zamieszanie jak wszytko jest klarowne. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać to co napisano.
   Wklejać mi się nic nie chce, bo obawiam się, że i tak będzie to za mało. Poza tym leniwy jestem…

   Usuń
  15. @Anonimowy, 22 stycznia 2023, 17:24 - tak, wszytko jest klarowne: do chwili gdy Nest nie wprowadzi nowej tabeli oprocentowania, to obowiązuje obecna z 21. grudnia. Amen!

   PS. Czy ktoś mógłby wreszcie zacytować tą 'tajembiczą' wiadomość z listopada, na którą się tu niektórzy powołują?

   Usuń
  16. A niech sobie zakładają w lutym, dajmy im spokój; pomagamy bezinteresownie uprzedzając innych przed pochopnym ruchem, a tu jeszcze w odpowiedzi używane jest słowo o "rzekomym" mailu. Nie tędy droga.

   ps. wcześniej ktoś wrzucił info. o obniżce oproc. na koncie Mega w Aliorze w kolejnej edycji, Złotówa potwierdził a ktoś dał komentarz że to 'dezinformacja' bo nie ma tego podanego oficjalnie na stronie banku. Ludzie. Ktoś być może naraził swoją karierę w banku, może komuś się doradca na infolinii wygadał, może ktoś widział nowe materiały reklamowe, ulotkę, przecież to trzeba wyprodukować wcześniej, nie wnikam. Ktoś nam pomógł, dzięki niemu kto chciał uruchomić stare wyższe 8% to miał czas i to zrobił. Ale niewdzięczność jak tu teraz została jako podziękowanie.

   Usuń
  17. @Anonimowy 22 stycznia 2023 14:37
   Znaczy że jednak nie rozumiesz.
   Żadnych obecnych warunków podważać nie będzie. Będzie nowa tabela oprocentowania która zacznie obowiązywać od 01.02.2023 r. Ten kto zdąży skorzystać z obecnej promocji, będzie miał takie oprocentowanie jakie obecnie obowiązuje. Tak więc jak ktoś już skorzystał z tego co jest lub wyrobi się z otwarciem rachunku jeszcze w styczniu, będzie miał 8.25% do końca promocyjnego okresu.
   Co tu jest tak trudnego do zrozumienia, że trzeba aż tak mataczyć?
   Normalną rzeczą jest to, że banki zmieniają oprocentowanie i warunki w różnym czasie. Millennium co chwilę zmienia warunki w kolejnych edycjach KO utrudniając przejście do nowej edycji. InBank wyskoczył z 8.50% ale tylko dla zupełnie nowych klientów i to tylko do 50 tys. zł. bo normalnie daje już tylko 7.50% na 3 lub 6 miesięcy. Na Facto jest na 3 lub 6 miesięcy tylko 7% a wiec jeszcze mniej. Alior zjechał do 7,50% na 3 miesiące do 200k.
   Za niedługo będzie jeszcze mniej a tu jakieś dziwne problemy i tradycyjnie pobudka z ręką w przysłowiowym nocniku, bo jak ktoś coś mówi to trzeba sobie pokpić na wszelkie możliwe sposoby tekstami o "rzekomej wiadomości", "czeskim filmie" no i o tym że "nikt czegoś tam zrobić nie chce"... A że tak się spytam; musi to zrobić? I w imię czego musi to zrobić? Cóż za roszczeniowe postawy tu widzę? Dla mnie jest to nie do zaakceptowania, a tym samym jest to mój ostatni wpis na tym blogu.

   Usuń
  18. I tak na koniec z mojej strony cytat z "rzekomej wiadomości" i "czeskiego filmu":

   "Twoje uprawnienia:

   Zmiany, o których piszemy wyżej, wejdą w życie od 1 lutego 2023 roku, a w przypadku:Twoje uprawnienia:

   Zmiany, o których piszemy wyżej, wejdą w życie od 1 lutego 2023 roku, a w przypadku:

   zawarcia umowy o nowe konto oszczędnościowe przed wyżej wymienioną datą, zmiany obowiązują od daty zawarcia umowy konta oszczędnościowego,
   skorzystania z karty wirtualnej lub możliwości wysyłki karty do Paczkomatu InPost przed wyżej wymienioną datą, zmiany obowiązują od daty skorzystania z usługi.

   Możesz nie wyrazić zgody na wprowadzane przez nas zmiany w Tabeli Oprocentowania dla Klientów indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat, Tabeli Opłat i Prowizji dla Klientów indywidualnych – oferta Rachunków i Kart oraz Regulaminie rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych (podejmując działania opisane poniżej), jednak spowoduje to, że nie będziesz mógł korzystać z produktów udostępnionych w ramach umowy ramowej.

   Jeśli nie zgadzasz się ze zmianami, to do 31 stycznia 2023 roku możesz złożyć:

   sprzeciw wobec tych zmian - spowoduje, że Twoja umowa ramowa zawarta z nami wygaśnie dzień przed wejściem w życie wspomnianych zmian,
   wypowiedzenie zawartej z nami umowy ramowej – w ten sposób umowa między Tobą, a nami zostanie rozwiązana natychmiast.


   zawarcia umowy o nowe konto oszczędnościowe przed wyżej wymienioną datą, zmiany obowiązują od daty zawarcia umowy konta oszczędnościowego,
   skorzystania z karty wirtualnej lub możliwości wysyłki karty do Paczkomatu InPost przed wyżej wymienioną datą, zmiany obowiązują od daty skorzystania z usługi.

   Możesz nie wyrazić zgody na wprowadzane przez nas zmiany w Tabeli Oprocentowania dla Klientów indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat, Tabeli Opłat i Prowizji dla Klientów indywidualnych – oferta Rachunków i Kart oraz Regulaminie rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych (podejmując działania opisane poniżej), jednak spowoduje to, że nie będziesz mógł korzystać z produktów udostępnionych w ramach umowy ramowej.

   Jeśli nie zgadzasz się ze zmianami, to do 31 stycznia 2023 roku możesz złożyć:

   sprzeciw wobec tych zmian - spowoduje, że Twoja umowa ramowa zawarta z nami wygaśnie dzień przed wejściem w życie wspomnianych zmian,
   wypowiedzenie zawartej z nami umowy ramowej – w ten sposób umowa między Tobą, a nami zostanie rozwiązana natychmiast."

   Niech więc nikt tu bajek nie opowiada, że Nest Bank nie wysyłał wiadomości która jest tak istotna. W sytuacji o której jest tu mowa, banki mają obowiązek poinformowania swoich klientów o planowanych zmianach. I to właśnie czyni również Nest w dalszej części tej wiadomości przytaczając odpowiednie paragrafy.

   Owszem istnieje taka możliwość że ktoś w otrzymanym mejlu zignorował tę wiadomość, skasował ją, trafiła do spamu i została skasowana, poczta użytkownika blokuje tego typu wiadomości bo traktuje je jako spam albo może sam użytkownik w ustawieniach konta w Nest Banku zablokował sobie wysyłanie przez bank wiadomości. Ja osobiście nigdy bankom nie blokuję wysyłania różnych wiadomości czy powiadomień lub kontaktu telefonicznego i tak np. z Nest Banku otrzymuję na mejla średnio ok. trzech wiadomości miesięcznie.
   Każdy kto więc mówi że takiej wiadomości nie otrzymał, musi sam sobie odpowiedzieć dlaczego. Wina jednak na pewno nie leży po stronie banku.

   Usuń
  19. Czy to normalne, żeby bank wysyłał w listopadzie e-mail do wybranych klientów z informacją o zmianie oprocentowania, a następnie miesiąc później zaprzeczał temu w tabeli oprocentowania? A może ta info z listopada to jedynie tzw. zmyślenie prawdziwe?

   Usuń
  20. @Anonimowy, 22 stycznia 2023, 22:41

   "Zmiany, o których piszemy wyżej, wejdą w życie od 1 lutego 2023 roku ..." - jakie mają być te zmiany? Czy naprawdę nikt nie jest w stanie ich podać?

   Usuń
  21. Dzwoniłem dzisiaj na ichnią infolinię aż 2-krotnie i pomimo tego nic się nie wyjaśniło - obie 'konsultantki' nie były w stanie wskazać czy w lutym wchodzą w życie jakiekolwiek zmiany w kwestii kont oszczędnościowych. Porażka!

   Usuń
  22. Getin, Millennium oraz Śląski w nowych edycjach swoich KO utrzymują oprocentowanie oraz kwoty nim objęte, więc jeśli to prawda co sugerują powyższe wpisy, to Nest po raz kolejny zanotuje odpływ tak jak to było jesienią.

   Usuń
  23. @Anonimowy, 22 stycznia 2023, 20:40 - "A niech sobie zakładają w lutym, dajmy im spokój"

   Jestem w podobnej sytuacji, a mianowicie miałem to dawne KO z oprocentowaniem opartym o WIBOR i po przeczytaniu powyższego artykułu Złotówy z 21-go grudnia wysłałem poprzez bankowość pytanie o możliwość założenia tego nowego konta Nest Konto Oszczędnościowe. Po 5-ciu dniach odpowiedzieli, żebym zamknął obecne konto i wówczas będę mógł założyć to promocyjne. Bezzwłocznie złożyłem w bankowości dyspozycję zamknięcia, którą przyjęto do realizacji po 3-dniach. Jaką mogę mieć pewność, że będzie ono zamknięte jeszcze w styczniu? Na domiar złego teraz się jeszcze dowiaduję, że w lutym zmieniają warunki gry - cyrk to mało powiedziane!

   Usuń
  24. Litości, ta wiadomość z końca listopada dotyczyła kont otwieranych do 21. listopada czyli nie ma nic do kont otwieranych w styczniu bądź lutym!

   Usuń
  25. Załącznik ze zmianami od 01.02.2023 przesłany do Złotówy na maila. Zechce to Wam zrelacjonuje lub udostępni.

   Usuń
  26. #Anonimowy, 23 stycznia 2023, 09:07

   Też to zauważyłam, że jak dotąd nikt nie zacytował nawet jednego zdania z tej wiadomości, w którym byłyby wymienione jakieś zmiany mające wejść w życie od 1 lutego. Zresztą jest całkiem możliwe, że ta wiadomość dotyczyła jedynie kont otwartych do 21 listopada.

   Usuń
  27. Jestem świeżo po lekturze tego maila oraz zapowiedzianych zmian (@Anonimowy 24 stycznia 2023 08:48, wielkie dzięki za podrzucenie!).

   Szczegółowy wykaz zmian oraz dat wejścia w życie zmienionych regulacji dla klientów indywidualnych (to pełna nazwa dokumentu załączonego do maila; ten załącznik udostępniam tutaj) można znaleźć informację, że od 1.02.2023 r. bank na Nest Koncie Oszczędnościowym będzie oferować 8% w skali roku do 100 tys. zł - "od dnia otwarcia Rachunku do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto Rachunek oraz przez następne 3 pełne miesiące kalendarzowe". Przy czym znajduje się tam przypis, że "Nie dotyczy rachunku Nest Konto Oszczędnościowe otwartego na rzecz Posiadacza Rachunku, który od 22.11.2022 r. był już posiadaczem rachunku Nest Konto Oszczędnościowe".

   Usuń
  28. Anonimowy23 stycznia 2023 11:46
   na spokojnie mogli mieć kasę od klientów którzy mieli stare konta z Wiborem 3M i marżą 0 do -0,5 p.p. ale pogardzili.

   Usuń
  29. Tabela Oprocentowania dla klientów indywidualnych, która obowiązuje od 21 grudnia, stanowi w rozdziale 2-gim, że rachunki oszczędnościowe otwarte od 22.11.2022 r. będą oprocentowane w wysokości 8,25% do maks. 400 000 zł w okresie od dnia otwarcia rachunku do końca m-ca kalendarzowego, w którym
   otwarto rachunek oraz przez następne 2 pełne m-ce kalendarzowe.

   Tabela ta jest powyżej podlinkowana przez Złotówę.

   Usuń
  30. Powstaje tu pytanie: czy warunki określone w Tabeli Oprocentowania z grudnia mogą być zmienione tym Wykazem Zmian sformułowanym jeszcze w listopadzie?

   Usuń
  31. Ktoś to wcześniej dobrze określił - czeski film!

   Usuń
  32. #Anonimowy-24 stycznia 2023-14:12

   Podlinkowany wykaz zmian nie ma nawet daty publikacji. Co najdziwniejsze, że nie wiadomo do których wersji Tabeli Oprocentowania oraz TOiP zmiany z wykazu się odnoszą - aż trudno uwierzyć, że to zostało wygenerowane przez bank.

   Usuń
  33. Jaki bank, takie dokumenty 😋

   Usuń
  34. Ten bank zmieniał już kilkukrotnie tak nazwę jak i właścicieli i nie działo się to bez powodu.

   Usuń
  35. Złotówa, czy w przytoczonym cytacie: "Nie dotyczy rachunku Nest Konto Oszczędnościowe otwartego na rzecz Posiadacza Rachunku, który od 22.11.2022 r. był już posiadaczem rachunku Nest Konto Oszczędnościowe"
   nie powinno być DO 22.11.2022 zamiast OD 22.11.2022? Co to w ogóle znaczy? Zresztą ten wykaz był opublikowany właśnie 22.11.2022

   Usuń
  36. Złotówa, podlinkowany przez Ciebie wykaz zmian, który otrzymałeś od Czytelnika (Anonimowy, 24 stycznia 2023, 08:48) odnosi się do wersji Tabeli Oprocentowania, która obowiązywała w listopadzie.

   Nest opublikował w grudniu nową Tabelę Oprocentowania, którą podlinkowałeś pod powyższym artykułem i to ona obowiązuje aktualnie do chwili publikacji kolejnej.

   PS. Dawno tu nie było aż tyle zamieszania w wydawałoby się dość oczywistej kwestii 😋

   Usuń
  37. Oto kopia odpowiedzi, którą właśnie otrzymałem z banku:

   "Dzień dobry, dziękuję za kontakt.

   Jeżeli otworzy Pan rachunek Nest Konto Oszczędnościowe w lutym, to oprocentowanie w wysokości 8,25% będzie obowiązywało do końca lutego oraz przez okres marca i kwietnia.

   Oprocentowanie to obowiązuje do kwoty 400 000 zł.

   W przypadku pytań proszę o kontakt:
   - pod numerem infolinii (22) 438 41 41
   - mailowo na adres kontakt@nestbank.pl

   Pozdrawiam
   xxxxxx yyyyyy
   Specjalista ds. wsparcia klienta online"

   Usuń
  38. Skąd pewność, że to co napisał ten specjalista, jest zgodne ze stanem faktycznym?

   Usuń
  39. Do pytania dołączyłem plik PDF tego Wykazu Zmian rozsyłanego do klientów w listopadzie, który wcześniej podlinkował tutaj Złotówa. Zapytałem też czy ten wykaz nie zmienia zapisu o wysokości oprocentowania z aktualnej Tabeli Oprocentowania i otrzymałem odpowiedź jak powyżej.

   Nie oznacza to bynajmniej, że ludzie w BOK rzeczywiście wiedzą o czym piszą - taki klimat :)

   Usuń
  40. @Anonimowy, 27 stycznia 2023, 12:59 - też myślę, że nie byłby to pierwszy ani ostatni raz gdy ktoś zostałby wprowadzony w błąd przez tych pracowników
   obsługi klienta :)

   Usuń
  41. A jednak dzisiaj Nest na tym KO wciąż oferuje 8,25% przez 3 miesiące do 400k - właśnie ten rachunek założyłem 😀

   Usuń
  42. Fakty są takie, że nie byłoby tutaj takiego zamieszania w tej kwestii gdyby nie wpis Anonimowego z 19. stycznia @ 15:49 błędnie interpretującego jakiś wykaz zmian z listopada mimo aktualnie obowiązującej Tabeli Oprocentowania z 21. grudnia, którą podlinkował powyżej Złotówa.

   Co ciekawe, że ten Anonimowy uparcie tkwił w błędzie dezinformując innych - żałosne!

   Usuń
  43. @Anonimowy 2 lutego 2023 11:00
   No tak, teraz to pełno takich "fizjologów". Jakoś nawet po podlinkowaniu do tego pliku który rozsyłał Nest, takowych nie było tu widać.
   A fakt to jest taki, że to Nest się popisał umiejętnością siania dezinformacji. Wygląda na to, że robiąc ten wykaz zmian, sami nie wiedzieli o co im tak naprawdę chodzi, więc @Anonimowy 2 lutego 2023 11:00 nie rób tu kolejnego zamieszania.

   Usuń
  44. Dokładnie, każdy się może pomylić, ale trzeba sporo uporu, żeby ignorować logiczne argumenty innych ... sam niemal uwierzyłem w te listopadowe zapisy 🤡

   Usuń
  45. Ciekaw jestem ilu ludzi zostało przez to wprowadzonych w błąd i założyło te konta pod koniec stycznia zamiast na początku lutego tracąc przez to możliwość otrzymywania odsetek do końca kwietnia.

   Usuń
 13. Przy maksymalnym wsadzie 400k na 90 dni różnica oprocentowania w wysokości 0,25% daje ok. 200 zeta różnicy w odsetkach.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja mam inny problem z tym bankiem. Założyłem konto pod koniec grudnia, a w styczniu założyłem konto oszczędnościowe. Kasa jest na oszczędnościowym i OK. Nie dostałem jednak jeszcze karty bankomatowej do konta, a za parę dni minie miesiąc odkąd na nią czekam. Niekoniecznie ją potrzebuję, bo prawdę mówiąc interesowało mnie jedynie konto oszczędnościowe. Zastanawiam się tylko, czy to normalne w tym banku, że zapominają wysłać kartę? Ten bank już tak ma, że nawala albo wprowadza czeskie filmy, jak opisano powyżej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może poszła na nieaktualny adres korespondencyjny? Masz aktualny wprowadzony?

   Usuń
  2. Tak, wpisałem jedyny adres jaki mam.

   Usuń
  3. Nest Bank to kolejna odsłona dawnego FM Bank. Historycznie to był zawsze raczej niszowy bank dla małych przedsiębiorstw. Od kiedy właścicielem jest fundusz inwestycyjny AnaCap widać większe otwarcie na klienta indywidualnego, np. prowadzenie konta, karta płatnicza oraz wypłaty z bankomatów Euronet są od lat bezwarunkowo darmowe.

   Ostatnio zmniejszono liczbę oddziałów, ale niestety nie poprawiono jakości obsługi zdalnej, tzn. infolinia oraz komunikacja poprzez bankowość to wciąż słaby punkt. Jednak takiego zamieszania jakie widać od jesieni w kwestii bardzo częstych zmian Tabeli Oprocentowania oraz jej sposobu prezentowania nie pamiętam od kiedy jestem ich klientem. Jak nawet można opublikować Wykaz Zmian to Tabeli Oprocentowania nawet nie uściślając o którą chodzi zwłaszcza, że ten wykaz nie ma wyszczególnionej daty publikacji? Nie dziwota, że ludzie na infolinii też się pogubili w tej kwestii.

   Usuń
 15. Mam pytanie odnośnie procesu zakładania tego rachunku Nest Konto Oszczędnościowe: czy po złożeniu wniosku w bankowości bądź apce jest ono aktywne od razu, czy trzeba czekać na jego rozpatrzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Konto też mi otworzyli od razu.

   Usuń
  3. Super, bo moje KO Nest Oszczędności ma być zamknięte w środę i od razu chcę otworzyć to nowe czyli Nest Konto Oszczędnościowe 😀

   Usuń
  4. Niestety od 1. lutego wprowadzają obniżkę oprocentowania do 8% oraz obniżkę kwoty nim objętym do 100k.

   Usuń
  5. To są jedynie hipotezy i domysły :)

   Usuń
  6. Nie nie hipotezy, tylko prawda!

   Usuń
  7. To jednak były hipotezy i na dodatek błędne 😋

   Usuń
 16. Hej wpłacał ktoś może pieniądze BLIKiem lub kartą debetową w bankomacie Euronetu na ROR w Nest Banku? Wg TOiP to powinno być bez opłat. A jak to w praktyce działa, Euronet nie pobiera za to jakiejś swojej prowizji?

  OdpowiedzUsuń
 17. Polecam tym, co mają 8,25% w neście do końca 04.2023 już jutro zabrać kasę. Strata 5% odsetek za 1 dzień maja (01.05.2023) gdy nie będzie działał przelew zwykły (różnica między 8% możliwa do wzięcia w innych bankach a 3% jakie będzie obowiązywać od maja) jest większa niż strata 0,25% za 3 dni (28.04, 29.04, 30.04).

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...