Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Życzenia na Boże Narodzenie od Mr. Złotówy

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

24.12.2022

Życzenia na Boże Narodzenie od Mr. Złotówy

Jeśli święta, to czas na życzenia.

Życzenia na Boże Narodzenie od Mr. Złotówy
Być może gdzieś pędzisz, może coś jeszcze przygotowujesz, ale mam nadzieję, że znajdziesz chwilę, by przeczytać i przyjąć ode mnie te życzenia. A dziś życzę Ci (i sobie również), by wszystko było po kolei.

Przyznaję się - nie mam czasu na czytanie, więc po książki rzadko sięgam. Rzadko więc powołuję się na coś przeczytanego, nie mam też pamięci do cytatów. Ale akurat dziś posłużę się słowami, które gdzieś kiedyś przeczytałem (na grafice udostępnionej przez kogoś ze znajomych na Facebooku) i zapamiętałem (a teraz udało mi się wygooglować i dowiedzieć kto jest autorem).

Autorem wiersza jest ks. Wojciech Węgrzyniak, więc i wymiar tych słów odnosi się w wielu kwestiach do nauczania Kościoła Katolickiego. Choć dla mnie to słowa ważne, to oczywiście nie każdy musi się z nimi zgadzać, bo nie każdy musi tym nauczaniem żyć. Ale to słowa, które świetnie pokazują, że warto robić wszystko po kolei.

"kolędy przed Narodzeniem 

małżeństwo przed ślubem 

seks przed miłością 

dom przed własnością 

wypłata przed pracą 

wyniki przed badaniami 

osądy przed Ostatecznym 

nie umiemy czekać 

umrzemy przed śmiercią"


Robienie wszystkiego po kolei na początku dobrze nam idzie. Najpierw raczkujemy, później wstajemy, a dopiero potem przychodzi czas na pierwsze kroki, nim kiedyś nauczymy się biegać.

Właściwą kolejność niby wpaja się od małego, gdy zaczynamy naukę. Do wiedzy nie dochodzi się na pstryknięcie palcami, a mozolnie - uczymy się długimi latami w szkole podstawowej, potem średniej, a w końcu też na studiach. Jednak w życiu jakoś ta cierpliwość nam się zaciera, zapominamy o konsekwencji, chcemy pędzić... 

Jako bankobiorcy dobrze to wiemy - fortuny nie zdobywa się od razu. Oszczędności można budować małymi kroczkami, sukcesywnie je pomnażając. Wszak wolimy pewnego wróbla w garści (gwarantowane bonusy rzędu kilkuset złotych), niż gołębia na dachu (jak iluzoryczne wygrane milionów lub ryzykowne inwestycje pozwalające rzekomo zyskać setki tysięcy).

Niech więc ten spokój dochodzenia do celów towarzyszy nam na co dzień. Róbmy wszystko po kolei. Wtedy radość z wszystkiego może być prawdziwie wielka.

__________

Dziękuję za kolejny rok razem! To świetna sprawa - niebawem już 9. rocznica bloga. To trwa dzięki każdemu z Was, dzięki Tobie. Wielkie podziękowania za wszelkie zaangażowanie, komentarze, sugestie, dzielenie się doświadczeniem, podrzucanie promocji, korzystanie z promocji oraz rekomendowanie bloga innym - w tym roku wyjątkowo dużo dostałem sygnałów od polecających bloga, jak i od osób, które tu trafiły dzięki podpowiedziom już tu bywających. Przy świątecznych stołach, podczas rodzinnych spotkań i wizyt znajomych, zachęcam oczywiście do zaproszeń na Bankobranie. Niech i Twoi najbliżsi wiedzą, że bankom nie trzeba płacić, a można dzięki nim zarabiać.

A do zobaczenia już wkrótce - w Boże Narodzenie pojawi się mój kolejny wpis podsumowujący zarabianie na bankach.

Pięknych Świąt Drogi Czytelniku!

27 komentarzy:

 1. Dzięki za życzenia! Wzajemnie Złotówa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo, Gospodarzu.

  Jako uczestnik Twojego bloga życzę Ci tego samego oraz więcej czyli jeszcze wyższej atencji dla naszych pytań i poruszanych kwestii. Alleluja i do przodu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesołych świąt dla Ciebie i dla rodziny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle piękne życzenia i mądre słowa. Dzięki! Życzę również pięknych świąt i nowego roku pełnego dobrych promocji i wysokiego oprocentowania na lokatach i kontach oszczędnościowych!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję i życzę Panu Wesołych Świąt, pełnych pokoju i rodzinnego ciepła. Blog Bankobranie to wspaniała robota i jestem bardzo wdzięczna za to, że Pan realizuje go już tyle lat pomagając nam wszystkim zbierać ziarnko do ziarnka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Spokojnych Świąt, życzenia serdeczności wraz z podziękowaniami za wkłąd pracy tutaj. Wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 🎄Wszystkiego najlepszego Mr. Złotówa 👋🏻 Beata

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne i głębokie życzenia! Niech się spełniają i w Twoim życiu Złotówo :) Dzięki za Twoją dobrą, mozolną robotę! Twoje wpisy i opisy są na tyle dobre i proste, że udało mi się całą rodzinę wciągnąć w Bankobranie! Ogromne dzięki!

  Dobrego, rodzinnego i „po kolei” czasu Świąt Bożego Narodzenia! Shalom +

  OdpowiedzUsuń
 9. Świąt w rodzinnym gronie, zdrowia i miłości oraz bagactwa w Nowym Roku!
  Kris

  OdpowiedzUsuń
 10. Prawda taka. Mam 62 lata. Pamiętam święta kiedyś. Bez przepychu w sklepach i sprzedaży świątecznych rzeczy już od września. Atmosfera robiła się później, choinkę ubierało się najwcześniej dzień przed wigilią i potem święta potrafiły bardziej cieszyć. Dziś wszystko jest szybko. Wystrój sklepów, miast, jarmarki, reklamy od miesiąca a wszystko zwijają już zaraz po świętach. A tymczasem okres Bożego Narodzenia trwa do 2 lutego. No ale tego się nie zmieni bo komercja rządzi.

  Dzięki za trafne i piękne życzenia! Wszystkiego najlepszego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie lubią kasę ... nawet na tym blogu 😋

   Usuń
  2. Również dziękuję za życzenia.

   Usuń
 11. Spokojnych Świąt Szefie i wszystkim Jego wielbicielom. Spóźniony.😄😄😄

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego dobrego. Zdrowia i dalszych chęci do prowadzenia bloga. Wesołych. 🌲Artur

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie dziękuję. Wzajemnie,

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...