Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: mBank: 7,95 lub 8% dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym (+ 450 zł w bonusach za konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

16.12.2022

mBank: 7,95 lub 8% dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym (+ 450 zł w bonusach za konto osobiste)

mBank wznowił promocję oprocentowania dla nowych środków.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 8%
Główne parametry propozycji właściwie są zbliżone do tych z poprzedniej edycji. eKonto osobiste dla nowych środków daje 7,95 lub 8% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego). Takie oprocentowanie bank gwarantuje na 3 miesiące nawet do 500 tys. zł.

[Niniejsza edycja promocji już się zakończyła. Sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking kont oszczędnościowych.]

Warunkiem skorzystania z promocji oprocentowania dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym jest posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w mBanku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać 450 zł premii za eKonto osobiste lub 450 zł premii za mKonto Intensive - w podlinkowanych wpisach szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa, warunki promocji z bonusami na start oraz prześwietlam konta z oferty mBanku. Niżej skupiam się już na propozycji dla oszczędzających.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 8% - edycja 5


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, trzeba posiadać konto osobiste w mBanku, założyć (lub zmodyfikować) eKonto oszczędnościowe i na ten ostatni rachunek wpłacić "nowe środki". 

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem mBanku (zakładając w nim konto osobiste), to wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą uznane nowymi - wtedy sytuacja jest jasna i klarowna. W przypadku obecnych klientów dodatkowo trzeba policzyć jaka kwota będzie nowymi środkami - więcej na ten temat piszę nieco niżej.

Główne cechy promocji:


Jeśli masz już konto osobiste w mBanku (lub jeśli dopiero konto osobiste w tym banku założysz, to po jego otwarciu), wniosek o eKonto oszczędnościowe objęte promocyjnym oprocentowaniem złożyć należy za pośrednictwem strony promocji.

eKonto oszczędnościowe w mBanku otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z takiego konta jest realizowany za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny wykonywany w tym samym miesiącu kalendarzowym mBank pobiera opłatę 9 zł.

Dostępność promocji przewidziana jest do 18.01.2023 roku (to czas na założenie eKonta oszczędnościowego lub modyfikację posiadanego rachunku na taki rodzaj konta), acz trzeba uwzględnić, że promocja może zakończyć się wcześniej (w przypadku ulokowania przez klientów łącznie 3 miliardów złotych - komunikat o tym fakcie ma się pojawić na wyżej podlinkowanej stronie promocji).

I tyle wystarczy wiedzieć, jeśli dopiero teraz chcesz założyć eKonto oszczędnościowe i konto osobiste w mBanku, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

Przy okazji podrzucam przydatne linki:

Które konto osobiste w mBanku wybrać? Różnica w oprocentowaniu jest niewielka (8% w przypadku posiadaczy mKonta Intensive wobec 7,95% dla posiadających inne konto - w tym eKonto osobiste). Mimo to warto przekalkulować różnicę w odsetkach. I tak, gdyby ulokować np. 50 tys. zł na 3 miesiące, to różnica w odsetkach wyniesie zaledwie nieco ponad 5 zł (na korzyść mKonta Intensive). Przy wykorzystaniu maksymalnego limitu kwoty objętej promocyjnym oprocentowaniem różnica w odsetkach przekroczyłaby 51 zł. To ciągle o wiele mniej, niż można zgarnąć przy okazji otwarcia eKonta osobistego (o 200 zł więcej, niż zakładając mKonto Intensive), więc wybór wydaje się prosty.

Ważne informacje dla obecnych klientów


W przypadku osób już posiadających eKonto oszczędnościowe w mBanku, należy dodać, że regulamin promocji zawiera pozytywnie brzmiący zapis:
"Jeżeli Uczestnik Promocji jest posiadaczem minimum jednego eKonta oszczędnościowego, może skorzystać z Promocji modyfikując jedno z nich"


Modyfikację można zrealizować przechodząc do zalogowania poprzez stronę promocji (tak, by "teoretycznie" założyć eKonto oszczędnościowe, ale wtedy w rozpoczynanym wniosku będzie należało wskazać już posiadany rachunek do modyfikacji na rachunek objęty promocyjnym oprocentowaniem).

Ponadto zwrócić należy uwagę, że:

"Uczestnik Promocji może skorzystać z Promocji tylko na jednym eKoncie oszczędnościowym w tym samym okresie trwania Promocji."


Jest też i ważna informacja dla osób korzystających z poprzednich edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w mBanku. Cytuję z regulaminu:

 "Klient jednocześnie może posiadać jeden rachunek oszczędnościowy z promocyjnym oprocentowaniem, niezależnie od edycji promocji do, której przystąpił"

 

Jak wyliczyć nowe środki w promocji oprocentowania na eKoncie oszczędnościowym w mBanku?


Jako nowe środki mBank rozumie nadwyżkę środków, jakie ulokujesz w mBanku względem salda środków, jakie w dniu 14.12.2022 r. było Ci dane mieć na posiadanych (i ewentualnie współposiadanych) kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (w tym lokatach na nowe środki) w PLN mBanku. Z wyliczaniem tych nowych środków na szczęście nie trzeba się trudzić, bo informację o nich znajdziesz we wniosku o eKonto oszczędnościowe.

Przykładowo: jeśli w mBanku na dzień 14.12.2022 r. ktoś na swych kontach posiadał 2 000 zł, a obecnie ma 1 000 zł i wpłaci jeszcze 9 000 zł, to na promocyjne oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym załapie się kwota 8 000 zł.

Kwota nowych środków będzie przez mBank weryfikowana codziennie. Co to oznacza? Na podanym wyżej przykładzie to, że aby cała kwota wpłacona na eKonto oszczędnościowe (czyli 8 000 zł) była objęta oprocentowaniem wynoszącym 7,95 lub 8% w skali roku (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w mBanku), to codziennie trzeba też w tym banku utrzymywać 2 000 zł (czyli saldo z 14.12.2022 r.) oprócz 8 000 zł na eKoncie oszczędnościowym.

Wyższe oprocentowanie (8% zamiast 7,95%) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). 

Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

  • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji); 
  • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).


Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

  1. Dziś wypłacili ostatnią premię z promki letniej. Trza się będzie rozstawać 😳

    OdpowiedzUsuń
  2. Uważajcie na zakładanie konta przez selfi. Ja tak zakładałem ale na drugi dzień dostałem informację że jedzie do mnie kurier z umową. Coś mnie pyknęło i zadzwoniłem 2 x na infolinię i mówię jaka sytuacja a konsultanci, że nie dostanę premii za podpisanie umowy przez selfi 150zl. Zagotowałem i najszybszą metodą było zadzwonienie do kuriera że nie podpisze umowy. Teraz czekam na anulowanie wniosku aby móc ponownie spróbować złożyć wniosek przez apke i selfi. Składanie reklamacji po założeniu konta to do 30 dni i pytanie czy przyznali by premię. Więc wolałem anulować wniosek przez nie podpisanie.

    OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...