Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% na lokacie na nowe środki w VeloBanku (bez konta osobistego)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

13.12.2022

8% na lokacie na nowe środki w VeloBanku (bez konta osobistego)

W nowej edycji promocji bank podniósł oprocentowanie na lokacie 3-miesięcznej.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 19/2022
Lokaty w Velobanku niezmiennie można założyć bez konta osobistego, a oprocentowanie wynosi od 7 do 8% w skali roku, przy czym najwyższa stawka przewidziana jest obecnie nie tylko na depozycie 2-miesiecznym, ale i tym na 3 miesiące.

[Niniejsza edycja już się zakończyła. Sprawdź nową, którą opisuję tutaj.]

Już na wstępie wspomniałem, że niżej opisywaną lokatę można założyć bez otwierania konta w VeloBanku, ale tu podpowiem, że to akurat warto rozważyć, gdyż z VeloKontem można zyskać do 600 zł.

Wracając do tematu lokaty, na początek kilka zdań tytułem wstępu. VeloBank to bank, który przejął obsługę klientów Getin Banku (wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny wdrożył przymusową restrukturyzację, o czym pisałem tutaj).

VeloBank to oczywiście bank, który podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (W przeciwnym wypadku nie byłoby dla niego miejsca do opisywania na blogu Bankobranie, bo sam cenię sobie przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo swych środków). Tym samym środki każdego klienta zgromadzone w VeloBanku są w 100% gwarantowane do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. 

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 19/2022


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 150 000 zł;
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 8,0% na 2 miesiące
  • 8,0% na 3 miesiące (to o 0,5 punktu procentowego więcej, niż w poprzedniej edycji); 
  • 7,0% na 6 miesięcy.
 • klient ma możliwość założenia maksymalnie trzech lokat o tym samym okresie umownym;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 13.12.2022 do 12.01.2023 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy wniosek należy złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 9.12.2022 roku.

Do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 9.12.2022 roku.

Dla nowych klientów sytuacja jest klarowna: wszystkie wpłacone środki będą nowymi środkami.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) na otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. Mr zlotowa mam założone we wrześniu na 6 miesiecy 2 lokaty. Konta nie mam. Czy jeśli teraz założę lkolejna lokatę na 3 miesiace to będzie na 8 procent?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie, czy velo daje coś więcej po zakończeniu lokaty? Tak aby nie zabierać środków do innego banku? Może ktoś miał taka sytuacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferuje lokatę "Specjalny procent" przy przelewie wychodzącym. W zależności od banku do jakiego robi się przelew wyskakuje różne oprocentowanie. Aktualnie 7,1-8%

   Usuń
  2. specjalny procent zależy takze od kwoty lokaty

   Usuń
 3. Zakładając tylko lokatę bez konta w jaki sposób mogę wypłacić pieniądze po zakończeniu lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrot będzie na rachunek z którego lokata była zasilona.

   Usuń
  2. Wraca do źródła, z którego lokata była zasilana.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...