Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 18/2022 (+ do 600 zł dla otwierających konto osobiste)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

13.12.2022

8% dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 18/2022 (+ do 600 zł dla otwierających konto osobiste)

Jak w poprzedniej edycji, tak i teraz VeloBank daje 8% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 18/2022
Taką stawkę oprocentowania bank oferuje dla kwoty do 400 tys. zł. By skorzystać z promocji, należy: wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub otworzyć) konto osobiste w VeloBanku (a jego założenie akurat się opłaca, bo do wzięcia czeka nawet 600 zł).

[Niniejsza edycja już się zakończyła. Sprawdź nową promocję, którą opisuję tutaj.]

W sytuacji, gdy jeszcze nie masz konta osobistego w VeloBanku, to założysz je przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego. W chwili obecnej bank udostępnia promocję "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2022" (szczegółowo omówiłem ją tutaj), w której do wzięcia jest wysoki, bo 10-procentowy zwrot za płatności kartą i/lub Blikiem (w dodatku szybko wypłacany). Jeśli już więc otwierać konto osobiste w VeloBanku, to można teraz ugrać dwie rzeczy za jednym razem - zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, a oprócz odsetek uzyskać też dodatkowe bonusy.

Wracając do tematu konta oszczędnościowego, na początek kilka zdań tytułem wstępu. VeloBank to bank, który przejął obsługę klientów Getin Banku (wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny wdrożył przymusową restrukturyzację, o czym pisałem tutaj).

VeloBank to oczywiście bank, który podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w przeciwnym wypadku nie byłoby dla niego miejsca do opisywania na blogu Bankobranie, bo sam cenię sobie przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo swych środków). Tym samym środki każdego klienta zgromadzone w VeloBanku są w 100% gwarantowane do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. 

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 18/2022


Główne cechy oferty VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 8,0% w skali roku do 400 000 zł 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w VeloBanku, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 13.12.2022 do 12.01.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

W miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Z kolei VeloKonto, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku (jeśli takowego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).


Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 8% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 9.12.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 19.12.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 9.12.2022 roku 
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 13.12.2022 r. do 12.01.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 18/2022, czyli od 13.12.2022 do 12.01.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

14 komentarzy:

 1. A jeżeli posiadałem tylko lokatę bez konta w Getin, to otwierając rachunek w velobank będę nowym klientem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie ma lokat w Getinie. Są w Velobanku.

   Usuń
  2. Nowy klient to klient otwierający konto osobiste Velo Konto.

   Usuń
  3. Promocja zwrotów za płatnoći czyli "Witaj w VeloBanku jest dla osób, które nie miały ROR w Getin co najmniej od 31.10.2022 r.

   Usuń
 2. Czy saldo na ROR jest brane pod uwagę do wyznaczenia salda początkowego w tej promce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Saldo początkowe to saldo na wszystkich posiadanych KO's oraz lokatach z 9. grudnia.

   Usuń
  2. Zacytuję fragment z powyższego wpisu:

   "Saldo początkowe wyliczane jest na 9.12.2022 roku - jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym)"

   Środki z konta osobistego liczą się do salda początkowego wyliczanego w przypadku lokat na nowe środki w VeloBanku (no ale to już odrębny temat; opisuję tutaj).

   Usuń
 3. A jak się wypłaca środki z tej Veloskarbonki? Czy są jakieś ograniczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta Skarbonka to po prostu KO. Limit górny przelewu to stan salda 🤡

   Usuń
 4. Dokładnie to jest opisane w artykule Złotówki Szanownego dot. promocji zwrotów w VeloBanku.
  Ludzie czytajcie że zrozumieniem, a nie pobłądzicie, a nie zawracajcie d ..y glupotami.
  Czas innych marnujecie!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy Velobank daje oferty za zatrzymanie, po likwidacji lokaty i chęci przelewu do innego banku (jak dawniej Getin), jeśli tak to jakie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ktoś jeszcze ma problem ze zmianą typu lokaty z odnawialnej na nieodnawialną? Lokata automatycznie otworzyła się jako odnawialna, gdy próbuję zmienić ją na stronie internetowej na nieodnawialną i wybieram rachunek na który mają być zwrócone środki, przycisk 'Dalej' jest nie aktywny... anyone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy to zmienili w bankowości czy nie ale jeszcze jakiś czas temu zmiana lokaty na nieodnawialną była możliwa tylko telefonicznie albo w placówce. W bankowości to co najwyżej można było zerwać po odnowieniu. Teraz nie mam żadnej lokaty więc tego nie sprawdzę.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...