Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto na selfie z łatwą premią 200 zł + 8% dla oszczędzających w Banku Pekao

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.12.2022

Konto na selfie z łatwą premią 200 zł + 8% dla oszczędzających w Banku Pekao

Bank z żubrem w logo wznowił promocję swego konta z łatwą premią na start.

Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja VI
Na otwierających konto czekają gwarantowane bonusy pieniężne o łącznej wartości 200 zł. Jednak to nie wszystko, bo jest jeszcze dodatkowa zachęta dla oszczędzających - 8% na koncie oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]


Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja VI

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2020 do 30.11.2022 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

Rozwiewając ewentualne wątpliwości: posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji z premią 200 zł za Konto Przekorzystne. By wziąć udział w akcji i zdobyć tytułową nagrodę:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 9.01.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem (można zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I to wszystko, co wystarczy zrobić, by wpadł pierwszy bonus 50 zł.

Dla uzyskiwania kolejnych bonusów (każdy w wysokości 50 zł) w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; w przypadku transakcji aplikacją dotyczy to tylko płatności zbliżeniowych) oraz
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay (to aplikacja dla klientów Pekao).


Wypłata bonusów
przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej nagrody. Do momentu otrzymania nagród nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę wydaną do konta.

💡 Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w grudniu, to pierwsze 50 zł wpłynie na Twe konto do 31.01., a aktywnością (czyli wykonywaniem 5 płatności kartą i logowaniem do aplikacji) będzie należało wykazywać się od stycznia do marca. Trzy kolejne bonusy (każdy po 50 zł) będą wpływać do końca lutego, marca i kwietnia 2023 roku. 


Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, pamiętaj jedynie, że bank nie zaliczy niektórych transakcji. Wykluczone są następujące transakcje:

"a) internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), b) przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), c) przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Takim zapisem bank najpewniej chce wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).

8% na koncie oszczędnościowym


Konto oszczędnościowe 8% w Banku Pekao
Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna promocja (na którą załapać się można również do 9.01.2023 roku, a więc w tym samym terminie co na akcję z premią 200 zł). 

To podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, na którym bank oferuje obecnie 8% w skali roku do 200 tys. zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 183 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao 


Wszystko najistotniejsze, co należy wiedzieć o koncie osobistym z oferty Pekao, to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (za wyjątkiem karty Gold - zwróć na to uwagę, bo i ta karta też może być do wyboru we wniosku o konto) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, to musi być więc przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


Do udziału w promocji z premią do 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeżeli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tutaj jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony".


W praktyce możliwe są zatem 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 


Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. Witam, jaka jest najprostsza metoda sprawdzenia kiedy się zamknęło konto w banku? Nie znalazłam żadnej korespondencji mailowej w sprawie zamknięcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszej kolejności próbowałbym na infolinii. Później ewentualnie placówka.

   Usuń
  2. Na infolinii tego nie powiedzą.

   Usuń
  3. Od nich ciężko się dowiedzieć czegokolwiek, ciężko się dogadać na infolinii, na wiadomości odpisują tygodniami, a jak odpiszą to często piszą że sprawę muszą gdzie indziej przekierować i znów się czeka tygodniami, podobno na reklamację czeka się miesiącami a potem znów przedłużają termin, Przyszedłem do nich tylko na te 8 procent na KO, skończy mi się i uciekam, nigdy więcej w tym banku, najgorszy bank w którym byłem, najgorszy support, i jeszcze męczą telefonami o kredyt jak zobaczą że gdzieś wszedłeś w odnośnik na stronie albo aplikacji,mowisz im że nie chcesz kredytu to nalegają o ten kredyt aż trzeba się rozłączyć.

   Usuń
  4. Czekam na wypłatę premii z promocji z otwarciem na selfie i uciekam z tego banku. Tragiczna komunikacja - długo odpisują w bankowości internetowej/aplikacji, na infolinii nic nie wiedzą. Generalnie DRAMAT.

   Usuń
  5. Zgodnie z ichnim regulaminem opłata nie jest pobierana jeśli w m-cu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł oraz zostanie wykonana co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta.

   Tego co mówią na infolinii nie warto nawet brać pod uwagę - jeśli spełniłeś powyższe warunki, to reklamuj.

   Usuń
  6. Oczywiście złożyłem reklamację w sprawie tego obciążenia, zobaczymy co odpowiedzą na piśmie, ale coś może być na rzeczy, choćby z tego powodu, że wszystkie moje przelewy zarówno te przychodzące jak i wychodzące są w historii konta w PKO SA opisane -zupełnie nie wiem czemu - jako przelewy wewnętrzne. Nie upoważniałem PKO SA do dostępu do moich kont w innych bankach.

   Usuń
  7. PKO to inny bank, nie?

   Usuń
  8. Tak, pko to inny bank, ten jest pekao

   Usuń
  9. Potwierdzam, Bank Pekao oraz PKO BP to dwa różne banki.

   Usuń
 2. Uwaga, wpłaty 500 zł miesięcznie dokonywane z własnego konta w innym banku nie są traktowane jako przesłanka do bezpłatności karty. Traktują to jako przelewy pomiędzy rachunkami własnymi klientów a to wyklucza bezpłatność karty. Tego się dziś dowiedziałem reklamując niezrozumiałe obciążenie, jakie pojawiło się na moim koncie. Sprawdziłem, jest coś takiego w toip dla karty rewolucyjnej (debetowa wielowalutowa), obowiązującej od 01.09.2021. Dziwne tylko, że dopiero teraz tak to interpretują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kiedy pojawiło Ci się obciążenie? Ja założyłem konto w listopadzie, przelałem 600zł z innego własnego konta, potem zrobiłem jedną płatność tak jak to było w regulaminie i mi nie naliczyli żadnej płatności za kartę, jakby mieli naliczyć to pewnie 1grudnia by już naliczyli.

   Usuń
  2. Ja regularnie robię wpłaty ze swojego konta i jeszcze opłaty nigdy nie było.

   Usuń
  3. konto u nich, tj w Pekao z Żubrem (żeby nie było wątpliwości) mam od kilku lat. Zawsze przelewałem 500 zł, robiłem jedną transakcję kartą i było OK. A teraz pierwszą opłatę naliczyli mi w połowie listopada, drugą na początku grudnia. Obie reklamowałem, na pierwszą dostałem odpowiedź pozytywną i dziś zwrócili pieniądze. Nic na razie nie ma w związku z drugą reklamacją.

   Usuń
 3. Wziąłem już 3 x 50 zł, ostatnie 50 zl wezmę w grudniu i spadam z tego banku. Uważajcie na przelewy z KO na zwykle bo jak nie zrobicie tego w aplikacji to kasują 7 zł. Wymóg 500 zł na konto i 1 zapłata też spełniona nawet jak wezmą te 4 zł za kartę nie będę się kopał o takie grosze tylko zamykam konto i nigdy więcej. Dramat jak założycie konto przez selfie i tak musicie pojechać do oddziału żeby zdjąć limit przelewów. Zamykanie konta też utrudnione, pewnie znów zaliczę oddział. Jakbym to wszystko wiedział to bym odpuścił te promocje bo są zdecydowanie lepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No beznadziejny bank, ja tylko poszedłem do nich bo mają 8procent na pół roku na KO, a nest bank obniżył procenty. Nie patrzę na te 50zl w promocji. Jak minie pół roku też spadam i też będę musiał lecieć do oddziału żeby mi limity znieśli. Gówniany bank, nie polecam

   Usuń
  2. Potwierdzam, dramat. Te 7 złotych za przelew wewnętrzny zlecony przez Pekao 24 odliczają do tego na koniec miesiąca, żeby się nie zorientować od razu. A za zmianę limitu w oddziale kasują 10 złotych. Twierdza, że jest to do zrobienia w aplikacji, ale trzeba odpowiednio zgrać limity dziennie i miesięczne. Ja tego nie ogarnąłem. To 5 aplikacja bankowa z której korzystam i pierwsza taka sytuacja.

   Usuń
 4. Beznadziejny bank. Tylko patrzą jak nie wypłacić obiecanego bonusa za otwarcie konta z polecenia. Już ponad 2 miesiące czekam na odpowiedź na moją reklamację w tej sprawie. Syf i jedno wielkie dno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem czytelnikiem tego bloga już od ponad 7 lat i mogę jedynie stwierdzić, że to bezsprzecznie najlepszy blog w Polsce poświęcony tej tematyce.

   W styczniu 2019 roku Złotówa pisał: "No i stało się! Jestem klientem Pekao. W swej długoletniej historii korzystania z promocji bankowych jeszcze nigdy nie miałem styczności z tym bankiem"

   (https://www.bankobranie.pl/2019/01/bonus-100-zl-za-konto-przekorzystne-w-banku-pekao.html)

   Ja również wziąłem udział w tej promce. Zaraz po założeniu konta, na podstawie omyłkowej blokady komorniczej, Pekao z nieznanych powodów bezprawnie zablokował mi możliwość płatności kartą, co w konsekwencji pozbawiło mnie premii oraz naraziło na koszta w postaci opłat za konto oraz kartę. Kontakt z bankiem poprzez infolinię, podobnie jak i zgłoszenie do oddziału, nic nie dały. Zgłoszenie do rzecznika również. Od tamtej pory tak ja, jak i członkowie mojej rodziny, omijamy ten bank szerokim łukiem.

   Niestety gospodarz tego bloga ewidentnie ignoruje wszelkie sygnały świadczące o rażącej indolencji pracowników tego banku publikując ich oferty. Szkoda, bo to definitywnie nie utwierdza dobrej opinii o tym blogu.

   Usuń
  2. Dzięki za miłe słowa o blogu :) Opisywany przypadek niestety pechowy - konsekwentnie drążyłbym temat reklamacją, jeśli tak jak piszesz coś było spowodowane postawą banku (o ile to bank się pomylił, a nie komornik).

   Blog Bankobranie jest miejscem, w którym przedstawiam osobiste doświadczenia z bankami. Pisałem już o reklamacjach w różnych bankach, krytykowałem zmiany prowizji i opłat czy negatywnie oceniałem coś, gdy się należałon. Wychodzę jednak z założenia, że nie obrażam się na żaden bank i korzystam z jego promocji, jeśli tylko jest taka możliwość. Gdybym miał kierować się opiniami wyczytanymi w Internecie, to dziś nie miałbym żadnego konta bankowego (i ominęłoby mnie zarobienie ponad 41 tys. zł uzyskanych dzięki promocjom bankowym, które zaraportowałem przy okazji ostatniej 8. rocznicy bloga), nie korzystałbym z żadnego telekomu, ani dostawcy jakichkolwiek mediów. O nich wszystkich można poczytać negatywne opinie. No ale nie tędy ma droga - wolę aktywnie działać :)

   Usuń
  3. Złotówa, komornik omyłkowo zgłosił do Pekao zajęcie na moim koncie, jednak żaden bank nie może z tego powodu blokować karty wydanej do konta, gdyż to jest niezgodne z prawem - w wyniku zajęcia komorniczego, bank jest natomiast zobowiązany przelewać nadwyżkę wpływów na takie konto ponad kwotę USTAWOWO zwolnioną z zajęcia.

   Tak czy siak, to sytuacja sprzed blisko 4-ech lat i sądząc z ilości mocno negatywnych wpisów w internecie odnośnie Pekao, raczej nie żałuję, że od tamtego czasu omijam ich szerokim łukiem 😃

   Usuń
 5. Cześć, podpisałam umowę w połowie rudnia - gł. ze względu na lokatę 8%- czy już w grudniu muszę przelać te 500 pln żeby nie mieć opłaty za kartę czy naliczają dopiero od pełnego miesiąca posiadania rachunku? Ktoś testował? Niestety popełniłam błąd i środki na lokatę przelałam bezpośrednio na rachunek lokaty zamiast na KO, więc się nie liczy jako wpływ.

  OdpowiedzUsuń
 6. Założyłam konto w promocji w grudniu. Nie dostałam nagrody za styczeń a czas reklamacji to 30 dni czyli już w marcu. Wizyta w Oddziale też nic nie dała. Nikt nic nie wie. Dziś jadę zamknąc rachunek, lokatę dam do innego banku i piszę skargą do Arbitrażu Bankowego co i Wam polecam .

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...