Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,5% na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

12.12.2022

Do 7,5% na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)

Bank podniósł zarówno oprocentowanie promocyjne (przewidziane dla nowych środków), jak i standardowe.

Santander Consumer Bank: "Zyskaj z nami z nowymi środkami - edycja II"
Obecnie rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku daje od 6 do 7% w zależności od ulokowanej kwoty, a kto wpłaci nowe środki, ten uzyska nawet 7,5% w skali roku. Rachunek jest prowadzony niezmiennie za 0 zł bez warunków, a do tego darmowe są wszystkie przelewy.

[Niniejsza promocja oprocentowania dla nowych środków już się zakończyła. Sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking kont oszczędnościowych.]

Na początek jeszcze krótkie objaśnienie: Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). To odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam masz już konto osobiste).

To co wyróżnia niżej omawiany rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku na tle większości ofert promocyjnego oprocentowania w innych bankach, to fakt, że wystarczy założyć tylko i wyłącznie taki rachunek (uzyskując na nim do 7,5%) bez korzystania z innych produktów (a więc i bez otwierania konta osobistego, którego wymaga większość banków).

Santander Consumer Bank: "Zyskaj z nami z nowymi środkami - edycja II"


Główne cechy promocji oprocentowania dla "nowych środków" na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku to:

 • oprocentowanie: 7,5% w skali roku dla nowych środków, przez które bank rozumie nadwyżkę środków ponad saldo lokat i rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku z dnia 25.10.2022 r. (jeśli dopiero teraz staniesz się klientem tego banku, to z automatu spełnisz ten warunek - każda wpłacona kwota będzie nowymi środkami); 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 200 000 zł (saldo ponad tę kwotę objęte jest obecnie podwyższoną stawką oprocentowania standardowego, wynoszącą 6% w skali roku - więcej na ten temat piszę nieco niżej);
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 18.01.2023 r. - to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i termin do którego obowiązuje promocyjne oprocentowanie. Po 18.01. na rachunku będzie obowiązywało standardowe oprocentowanie, o którym piszę niżej.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są realizowane za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - wpłacając je i nawet wielokrotnie wypłacając. Przelewy z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku można robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

Oprocentowanie standardowe na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku


Co ciekawe, to Santander Consumer Bank odpalił też promocję ("Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami - edycja III"), która podnosi oprocentowanie standardowe - do 30.01.2023 r. obowiązują wyższe stawki, które zależą od zdeponowanej sumy. I tak, jeśli ktoś nie wpłaci "nowych" środków, a trzyma oszczędności w tym banku już od dłuższego czasu, to teraz ma zapewnione:
 • 7% w skali roku w przypadku salda do 50 tys. włącznie; 
 • 6,5% w skali roku dla nadwyżki ponad 50 tys. zł - do 200 tys. zł włącznie oraz 
 • 6% w skali roku dla nadwyżki ponad 200 tys. zł (to też oprocentowanie, gdy ktoś wpłaci więcej, niż 200 tys. zł "nowych środków").

Środki zgormadzone na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza ich pełne bezpieczeństwo (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. W ostatnim pogrubionym akapicie powinno chyba być konto oczczędnościowe w S. Consumer Bank

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, że kasa z zakończonej u nich lokaty nie może spływać na to KO 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomimo tego, że tak KO jak i lokata są widoczne w bankowości - groteska!

   Usuń
 3. Jak mam kartę kredytową w SCB i założę takie konto oszczędnościowe to wszystko będę miał razem w jednej bankowości?

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tym oprocentowaniem konkurencyjni nie będą .

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ktoś składał wniosek w grudniu i otrzymał już pkt w bezcennych chwilach?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...