Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2022

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

25.12.2022

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2022

Nadszedł moment, gdy na blogu podliczam ile zyskałem dzięki promocjom bankowym.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
To mój regularny, pojawiający się w każdym miesiącu wpis, w którym prezentuję praktyczną stronę korzystania z promocji bankowych. Tu więc pokazuję ile i w jaki sposób zyskałem dzięki bankom.

O kolejności wymienianych banków tradycyjnie decyduje wartość zgarniętych bonusów. I tak w ostatnim miesiącu najwięcej zyskaliśmy dzięki Citibankowi (a w tym przypadku piszę o liczbie mnogiej, bo uwzględniam bonusy swoje, jak i żony - wszak mamy wspólny budżet, gdzie wydatki są wspólne, ale dochody też). Posiadamy tutaj karty kredytowe, na które wpadło 100 i 84 zł, dzięki wysokiemu, bo 10-procentowemu zwrotowi za płatności. Mogło wpaść 2 x 100 zł, ale umknęło mi, że na jednej z kart dokonałem zwrotu zakupu. Szkoda 16 zł, które było na wyciągnięcie ręki, no ale cóż, trzeba żyć i bankobrać dalej 😉 Co ciekawe to w zeszłym miesiącu Citibank też był wysoko w zestawieniu mych zysków z bankobrania (choć ciągle jestem tam obecnym klientem; a przypomnę, że obecnie nowi klienci mogą zgarnąć na start rekordowe 900 zł za kartę Citi Simplicity).

Bank Millennium wypłacił mi 2% zwrotu za płatności kartą (do 30 zł miesięcznie) i 5-procentowy zwrot za transakcje Blikiem (również do 30 zł miesięcznie). W obydwu przypadkach uzyskałem maksymalne zwroty, więc uzbierało się 60 zł.

W ostatnim czasie intensywniej korzystałem z karty kredytowej 123 w Santander Banku, która daje nie tylko "zwykły" moneyback w wysokości od 1 do 3% (w zależności od miejsca wykonania transakcji), ale też bonus 1 zł za co najmniej jedną płatność na dowolną kwotę wykonaną w danym dniu (to efekt promocji, którą bank mi przyznał w celu wycofania wypowiedzenia umowy). W ten sposób wpadło tutaj odpowiednio 18,16 oraz 22 zł, więc łącznie uzbierało się 40,16 zł. Ze względu na to, że promocja z bonusami po 1 zł przysługiwała mi jedynie przez 4 miesiące, to wymieniam ją po raz ostatni... w mym przypadku (od przyszłego miesiąca zacznę pisać o bonusach, które ma dostawać żona, bo teraz ona korzysta z tej samej promocji).

W Credit Agricole odnotowywałem dotąd bonusy moje i żony, ale na jednym z kont skończył się promocyjny okres ich uzyskiwania, więc tym razem wpadł tylko jeden (zwrot 5% opłat za rachunki za media). Na drugi należny bonus jeszcze czekam.

Ostatnim z bonusów, który uzyskałem za poprzedni miesiąc, jest 25 zł, które otrzymuję na Konto Premium w Alior Banku (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe). Wpada on zawsze, jeśli w ciągu miesiąca wykonam płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Wszystkie wyżej wymienione bonusy oraz moneybacki, w jednym miejscu zbiera i przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Citibank

Zwrot 10% za płatności kartą kredytową

1 721 zł* (119 zł wymieniłem w innym miesiącu)

184 zł

Bank Millennium

Zwrot 2% za płatności kartą i 5% za płatności Blikiem

2119 zł

60 zł

Santander Bank

Promocja „1 zł za każdy dzień z transakcją”

828,98 zł

22 zł

Moneyback 1-3%

18,16 zł

Credit Agricole

Zwrot 5% za płatności za media

-

25 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

509 zł

25 zł

* W przypadku Citibanku wykonywanie płatności było rozłożone na kilka miesięcy.

Potwierdzeniem uzyskanych gratyfikacji są z kolei zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Wyliczenia 


Wszystko, co za miniony miesiąc uzyskałem od banków, przyniosło mi 334,16 zł. To jest też mój ostateczny zysk, gdyż nie poniosłem przy tym żadnych kosztów - posiadane konta i karty albo są bez warunków darmowe, albo z opłat zwalnia aktywność, która zazwyczaj pokrywa się z warunkami realizowanymi na potrzeby promocji. 

Jak zawsze ten zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak by tyle samo (334,16 zł) uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych utrzymywać 58 877,13 zł.

Promocje godne polecenia


Wpis podsumowujący me prywatne zarabianie na bankach, już tradycyjnie stał się okazją do wymieniania najlepszych promocji bankowych dostępnych na dany moment. A końcówka roku przyniosła ich bardzo dużo. Do najpopularniejszych należą te, w których do wzięcia czeka:

 • 650 zł w bonusach za konto osobiste w mBanku - to powrót gwarantowanych nagród powitalnych o rekordowej wartości (w skład tego pakietu wchodzi premia pieniężna do 450 zł oraz bon o wartości 200 zł - do wyboru - do Allegro lub Biedronki); 
 • nawet 600 zł z VeloKontem - to nowa propozycja VeloBanku, gdzie zgarnąć można wysoki, bo 10-procentowy, a do tego bardzo szybki zwrot za płatności kartą wydaną do konta i/lub Blikiem. Taki moneyback jest naliczany praktycznie za jakiekolwiek codzienne płatności w sklepach, marketach, na stacjach paliw, czy w innych miejscach (również w Internecie - np. na Allegro).
 • 400 zł premii + 150 zł w bonach na zakupy za Konto Jakże Osobiste - to propozycja Aliora, gdzie... w praktyce można zyskać jeszcze więcej, bo dochodzi zwrot za płatności telefonem (standardowo do 20, a obecnie - w ramach promocji - do 50 zł miesięcznie); tu dobra wiadomość jest taka, że promocja z bonami o wartości 150 zł pierwotnie miała być dostępna tylko do końca grudnia, ale na szczęście została wydłużona (i przy tym bank zwiększył limit uczestników);
 • 300 zł premii + 180 zł w bonach na zakupy od Santander Banku - tu też można zyskać jeszcze więcej, bo są też i nagrody za polecenia, i nagroda za konto dla dziecka (w wieku 13-17 lat), i zwroty za niektóre płatności z konta.

Jednak bankobiorca nie samymi promocjami kont żyje, więc przypomnę, że:

Jak ogarniać bankobranie?


Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:

54 komentarze:

 1. Ja teraz będę miał standardowe 30 z milenium i 50 z aliora przez ładnych pare miesięcy. Tak też było teraz w grudniu. Czekam na nest bank i bony z pko oraz santandera. Te proste promocje już się pokończyły w moim przypadku, teraz trzeba powalczyć o inne. 🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem jeśli tylko jest możliwość (karencje pozwalają), to nic, a korzystać! :)

   Usuń
 2. U nas w grudniu 2 x 250zł, rok zakończony wynikiem ca 3500zł! Dzięki Ci Panie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję wyniku! Oby tak dalej. Nie ma za co dziękować (a już szczególnie bez "panowania" mi, bo po prostu Złotówa jestem). Największa słowa uznania należą się samemu Tobie - że Ci się chce, że działasz i że są takie efekty :)

   Usuń
 3. Co to za promocja w Millennium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To stara promka na zatrzymanie.

   Usuń
  2. Na zatrzymanie klienta. Można taka otrzymać przy składaniu wypowiedzenia.

   Usuń
  3. Potwierdzam. To promocja, którą bank włączył mi jako motywację do wycofania wypowiedzenia umowy o konto.

   Usuń
 4. A czy limit nagród w Bezcennych Chwilach pokazany na stronie programu (np. odebranie maksymalnie czterech bonów 50zł do allegro) dotyczy jednego użytkownika, czy jednej zarejestrowanej karty?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwrot za wydatki dość spory ale wydać aż 5177 zł dla tego nie jest łatwo nawet w dwie osoby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to bardzo wysoka suma, acz gdy wróciło do mnie 334,16 zł, to oznacza, że te wszystkie zakupy były dla mnie o 6,45% tańsze. Ot, taki sposób na zminimalizowanie wpływu inflacji.

   Przy czym ta suma 5,1 tys. zł, to nie są wydatki tylko z ostatniego miesiąca - wtedy wyniosły one 3 456 zł A to, co zostało wydane kartami Citibanku (nieco ponad 1,7 tys. zł), to transakcje wykonywane wcześniej (rozłożone na kilka miesięcy).

   Usuń
 6. Czy w przypadku wypowiedzenia Millennium.jest szansa, że otrzymam.taka promocje cashback ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem kilka miesiecy temu 30 zł przez rok miesięcznie za przelew na 1000 zł oraz jedna płatność kartą.

   Usuń
  2. Ja wypowiadałam umowę w grudniu i w celu zatrzymania mnie zaproponowali mi przez rok bonus 30 zł co miesiąc tylko za to że na konto wpłynie mi 1000 zł i wykonam jedną płatność kartą na dowolną kwotę

   Usuń
  3. Cash back to usługa bankowa, dzięki której posiadacz karty płatniczej może pobrać gotówkę podczas dokonywania zakupów w sklepie.

   Usuń
  4. Nie koniecznie. Jadostalem propozycje przez 12 miesięcy za 1 płatność i wplyw1000 zł mam co miesiąc 30 zł. Do sumarycznego uzyskania 360 zł. A to dlatego że brałem wczesniej udział w promocji w której można było dostać 360 zł za spelnienie warunkow. Nie wiem czy nie jest tak że dają promocje na zatrzymanie taka jaka aktualnie mają w ofercie.

   Usuń
  5. Millenium przy wypowiedzeniu dzwonia z banku i jak zostaniesz to co miesiąc przez rok dostaniesz 30 zł. Wystarczy 1000 zł wpływu na konto i 5 płatności kartą lub blikiem.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 27 grudnia 2022, 03:35 - czy wypłata gotówki kartą Millennium przy zakupach czyli tzw. cashback jest płatna?

   Usuń
  7. Anonimowy27 grudnia 2022 03:35
   zgodzę się z tobą ale nawet banki używają określenia cashback zamiennie z moneybackiem. Tak jest w regulaminach Aliora.

   Usuń
  8. Millennium nic nie pobiera, ale np. Pekao Konto Przekorzystne 2 zł, BGŻ Konto Otwarte na Ciebie 1 zł, PKO Konto za Zero 2 zł, Wubek Konto Jakie Chcę 1,50 zł.

   Usuń
  9. Potwierdzam. Teraz mają w Millennium 2 promocje:
   - 6 mies. x 30 zł x 2 (to co ma Złotówa) albo
   - 12 mies. x 30 zł - łatwiejsza bo mniej trzeba robić.

   Usuń
  10. Te dwie różne oferty są dla klientów Millennium z dawnymi i obecnymi wersjami ROR.

   Usuń
 7. Wie ktoś czy w sklepach Decathlon podczas zwrotu towaru zakupionego przy użyciu karty płatniczej można otrzymać gotówkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno w sklepach Decathlon zwroty są tylko w tej samej formie, której użyto przy zakupie.

   Usuń
 8. Santander ofertę zatrzymaniowa daje tylko raz później zamyka konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zwykle błądzisz. Ja 3 x otrzymałem takie oferty. Pierwszą jaką otrzymałem był zwrot 1 zł za każdy dzień w którym była dokonana płatność. Potem były jeszcze kolejne. Na koniec jeszcze chcieli mi dać - bodaj na rok - zwolnienie z konieczności dokonywania jakichkolwiek płatności kartą dla jej bezpłatności.

   Usuń
 9. Możesz sprawdzić sobie Złotówa ten drugi bonus 25 zł od CA bo u mnie dziś wpadł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie i żonie wypłacili już 23.

   Usuń
  2. U mnie też wpadł zaraz po świętach (27.12.).

   Usuń
 10. U nas 2x50 w SCB + 2x100 w BNP + 150 w bonach na Aliorze i to wszystko przy wydaniu 1300 plnów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SCB to 2 karty kredytowe?

   Usuń
  2. 50 zł w bonusach przy wydaniu 1,3 tys. zł to świetna efektywność. Gratuluję wyniku!

   Usuń
 11. Od kilku miesięcy również aktywnie korzystam z promocji bankowych. Wspólnie z rodziną zebraliśmy już fajną kwotę, ale zastanawiam się jak to się ma do podatków? Trzeba to wykazać przed US?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocjach bankowych - w zdecydowanej większości - nie ma potrzeby rozliczania podatku. Promocje są bowiem traktowane jako sprzedaż premiowa i wtedy w określonej kwocie (do 2000 zł) nie ma potrzeby rozliczania podatku. Dotyczy to pojedynczej akcji. Nawet w regulaminach promocji zazwyczaj jest zapis na ten temat.

   Przykładowo z regulaminu promocji konta osobistego w Banku Millennium:
   "Uzyskana Premia stanowić będzie przychód Uczestnika zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1509, j.t. z późń. zm)."

   W przypadku promocji gdzie można zyskać/wygrać więcej (choć zdarza się to rzadko) są też zapisy, że banki fundują nagrody dodatkowe, będące równowartością należnego podatku - wtedy też o tym piszę w prześwietleniu promocji/konkursu/loterii.

   Jedyną grupą osób która zawsze musi się rozliczyć z podatku (bez względu na to ile zarobi), są osoby prowadzące działalność gospodarczą, które zyskują dzięki promocjom np. konta firmowego (ale już nie konta osobistego). Wtedy muszą się rozliczyć, bo to przychód z tytułu prowadzenia tej działalności, bo to dzięki swej działalności gospodarczej zyskali (kto inny konta firmowego nie założy).

   Usuń
 12. Wczoraj chciałem założyć znajomej konto w mbanku przez selfie. Podobno nie trzeba e-dowodu, lecz niestety nic z tego. Dowód wydany w 2021, więc od razu został potraktowany jako e-dowód. Włączyłem NFC lecz nie zczytuje danych, ponieważ znajoma nie wyrobiła e-dowodu. I koniec kropka... Innej opcji nie ma. Co robimy nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E-dowód to dowód osobisty wyposażony w warstwę elektroniczną czyli elektroniczny czip, w którego pamięci są między innymi dane identyfikacyjne właściciela, w tym jego zdjęcie biometryczne.

   Usuń
  2. Szkopuł w tym, że tę warstwę trzeba aktywować odbierając dokument lub w dowolnym innym momencie, ale zawsze w urzędzie 😋

   Usuń
 13. Mr. Złotówa (albo ktoś z Was Komentujących) może masz wiedzę w kwestii mojego problemu.
  Mianowicie Konto założone w M banku (IV edycja) u mnie wszystko bez problemów 650zł (450 plus 200 zł na allegro wpadło) u męża po braku wypłaty pierwszego bonusu tj. 100zł za pierwszy miesiąc spełnienia warunków plus 100 zł za konto Junior. Złożyliśmy reklamację i ręcznie uznali nam te 200 zł. Po złożeniu reklamacji na brak bonu na Allegro doszukali się informacji, że w marcu 2021 roku mąż miał u nich aktywne konto. Prawdopodobnie tak było. Miał konto, które po 10 latach nieużywania zostało przez bank zamknięte. ( Tak też nie rozumiem jak można zapomnieć, że miało się konto). Ale do sedna, szukając informacji natknęłam się na wzmiankę, że bank ma obowiązek poinformować klienta o takowym zamknięciu konta. Czy w związku z tym jest sens odwoływać się od reklamacji powołując się na to, że nie został poinformowany o zamknięciu poprzedniego konta ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  P. S. U nas w tym miesiącu 450zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilku lat temu wprowadzono obowiązek dotyczący przekazywania przez banki swoim klientom tzw. finalnego zestawienia opłat za usługi powiązane z zamkniętym rachunkiem płatniczym. Zestawienie to może być dostarczone listownie bądź poprzez e-mail.

   To efekt dostosowania ustawy o usługach płatniczych do wymogów unijnych.

   Usuń
 14. Gratuluję. U mnie 60 zł od Millenium, 65 zł od Santander i 50 od NetPocket. W sumie 165zł.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten cashback z millenium za płatności to są tylko za płatności stacjonarne czy internetowe tez się liczą do zwrotu z bliku i karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się i blik, i płatności internetowe kartą.

   Usuń
  2. Zwroty są również za płatności zdalne.

   Usuń
  3. dzieki! tak mi się wydawało przy prezentacji oferty, upewniałem się na czacie i mi powiedziono ze to tylko płatności stacjonarne. A wiecie może czy spłata karty przelewem też się liczy to tego zwrotu? czy tylko Blik w tym przypadku?

   Usuń
  4. Chodziło o spłate karty kredytowej w SCN :)

   Usuń
 16. Najlepszy miesiąc w tym roku, w sumie 1432 zł , a jeszcze powinno być 200 zł od Bezcennych Chwil, ale oststnio ciągle musze do nich pisać reklamacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rewelacyjna suma! Życzę powtórek w kolejnych miesiącach (i braku reklamacji; ostatnio z programem Bezcenne Chwile też musiałem wymieniać maile - napiszę o tym w następnym podsumowaniu).

   Usuń
  2. Przed laty też angażowałem w tą zabawę całą rodzinę włączając nawet teściów, ale nie jest to możliwe na długą metę.

   Usuń
  3. Nie oszukujemy się - bez angażu całej rodziny po jakimś czasie rzeź karencję skapną tylko grosze 😋

   Usuń
  4. @Anonimowy 4 stycznia 2023 18:59
   O jakiej to rzezi mówisz?

   Usuń
 17. U mnie to bardzo udany miesiąc, w sumie z nastoletnim synem zarobiliśmy 815,26 zł: 350 to mBank i konto firmowe (niestety trzeba to wykazać w dochodach firmy i zapłacić od tego podatek), 150 BNP Paribas, 55 Credit Agricole, 30 Millenium, 32,26 Santander (2,26 to 1% zwrot za opłacenie za opłacenie mediów, a 30 mimo że jestem bardzo starym klientem,bo to moje konto główne, dostałam od nich bon do Biedronki na 30 zł i to zupełna niespodzianka), 65 karta kredytowa Santander Consumer Bank i 133 zł to wartość bluzy którą dostał młody z ING. Wszystkim bankobiorcom życzę szczęśliwego Nowego Roku i super promocji bankowych 😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super wyniki! Dzięki za życzenia i wzajemnie! Niech nowy rok obfituje nam w świetne promocje (z krótkimi karencjami najlepiej)!

   Usuń
 18. dzień dobry, co to za konto w Credit Agricole które daje 5% zwrotu za przelewy za media? szukam na ich stronie jakiegoś info i nic nie widzę.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...