Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 17/2022

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

21.11.2022

8% dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 17/2022

Jak w poprzedniej edycji, tak i teraz VeloBank daje 8% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 16/2022
Taką stawkę oprocentowania bank oferuje dla kwoty do 400 tys. zł. By skorzystać z promocji, należy: wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub otworzyć) konto osobiste w VeloBanku.

[Niniejszy wpis jest już nieaktualny. Sprawdź nową edycję promocji, którą opisuję tutaj.]

W sytuacji, gdy jeszcze nie masz konta osobistego w VeloBanku, to założysz je przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego.

Na początek kilka zdań tytułem wstępu. VeloBank to bank, który przejął obsługę klientów Getin Banku (wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny wdrożył przymusową restrukturyzację, o czym pisałem tutaj).

VeloBank to oczywiście bank, który podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w przeciwnym wypadku nie byłoby dla niego miejsca do opisywania na blogu Bankobranie, bo sam cenię sobie przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo swych środków). Tym samym środki każdego klienta zgromadzone w VeloBanku są w 100% gwarantowane do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. 

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 17/2022


Główne cechy oferty VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 8,0% w skali roku do 400 000 zł 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w VeloBanku, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 19.11. do 12.12.2022 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

W miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Z kolei VeloKonto, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku (jeśli takowego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 8% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 13.10.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 13.10.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 13.10.2022 roku (ta data nie uległa więc zmianie względem warunków z poprzedniej edycji, tj. 16/2022) 
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 19.11.2022 r. do 12.12.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 17/2022, czyli od 19.11. do 12.12.2022 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.
💡 Jeśli nie łapiesz się na 8% w VeloBanku, sprawdź jak takie samo oprocentowanie uzyskać w innych bankach: w Pekao do 200 tys. zł na okres 183 dni albo w ING Banku Śląskim do 800 tys. zł na 3 miesiące.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

25 komentarzy:

 1. Ten 10-procentowy zwrot pojawia się na koncie już w ciągu 2 dni roboczych o dnia rozliczenia transakcji? A ile dni roboczych trwa to rozliczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej 3-4 dni.

   Usuń
  2. Transakcja wykonana 15 XI, zaksięgowana 17 XI,
   Transakcja wykonana 26 X, zaksięgowana 28 X,
   Transakcja wykonana 6 IX, zaksięgowana 8 IX

   Usuń
  3. Jak to jest, że w aliorze jest tylko 1 procent zwrotu?

   Usuń
 2. Saldo początkowe takie samo jak w poprzedniej edycji? To niestety trzeba gdzie indziej zostawić pieniądze 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to zaskoczenie. Przy lokacie na nowe środki datę badania salda zmienili.

   Usuń
 3. jaką dają obecnie lokatę zawrotną przy przelewie do innego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od banku do którego jest przelew. Od 7,3 do 8%

   Usuń
  2. Przy przelewie do Pocztowego jest oferta 8,3%

   Usuń
 4. Są jakieś wykluczenia przy płatnościach?

  OdpowiedzUsuń
 5. Założyłem konto w listopadzie kusząc się na punkty w bezcennych chwilach. Szkoda, że nie proponują żadnej oferty utrzymaniowej, od razu przeszli do wypowiedzenia rachunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda. Kiedyś proponowali promocję po pierwszym wypowiedzeniu.

   Usuń
 6. Wygląda na to, że data badania salda dla EKO e tej edycji to wciąż 13. października - czy to przypadkiem nie jest błąd wynikający ze skopiowania regulaminu poprzedniej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sobie pomyślałem xD W regulaminie zmienili datę promocji i jej numer ale chyba zapomnieli zmienić datę badania salda.

   Usuń
 7. Jaka jest forma zawarcia umowy? (kurier, przelew weryfikacyjmy, czy coś innego)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Składałem wniosek. Nie było nic do wyboru - tylko na końcu informacja że przyjdzie kurier.

   Usuń
 8. Od wczoraj Nest również daje 8% na KO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to oferta jedynie dla właśnie otwierających ROR.

   Usuń
 9. Nie wypowiadałem konta w Getin, bo myślałem że dla lojalnych dadzą najwięcej - a tu lipa, tylko nowi się liczą!. Więc zamknę konto moje i żona też.!!!
  Chyba że dacie jak kiedyś najwięcej - tzn. dzisiaj przynajmniej 8,3 % - wtedy wpłacimy do Was 200k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można być tym zaskoczony - ludzie w marketingu mają płacone za pozyskiwanie nowych klientów.

   Usuń
 10. Czy dobrze rozumiem, że do produktów depozytowych nie wliczają ROR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Do salda nie liczy się kasa z ROR. Bo produkty depozytowe to tylko:
    rachunki oszczednosciowe,
    lokaty,
    rachunki przejsciowe słuzace do zakładania lokat,
    indywidualne konta emerytalne

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...