Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium (44. edycja)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

7.11.2022

8% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium (44. edycja)

No i mamy kolejną ósemkę wśród stawek oprocentowania na kontach oszczędnościowych.

Konto oszczędnościowe Profit: 8,0% do 400 tys. zł (dla nowych środków)
Tym razem na podwyżkę - kończąc przed czasem poprzednią edycję promocji - zdecydował się Bank Millennium. W promocji dla nowych środków można zapewnić sobie 8% w skali roku do 400 tys. zł (gwarantowane na 100 dni).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

By skorzystać z promocyjnej stawki oprocentowania, poza wymogiem ulokowania nowych środków, bank oczekuje od klienta także posiadania (lub założenia) konta osobistego. Dla obecnych klientów to sytuacja dogodna. Jeśli jednak chodzi o nowych klientów, to na pewno byłoby bardziej kuszące, gdyby (tak, jak do niedawna) bank płacił 500 zł na start. Teraz takiej promocji niestety nie ma. Co najwyżej - przy okazji otwarcia konta w Millennium - zyskać można 80 zł na zakupy (do Empik.com, Goodie lub Zalando) albo 4 bilety do kina, albo możliwość założenia lokaty 7%. Jeśli więc już chcieć uzyskać 8% na koncie oszczędnościowym i więcej zgarnąć dzięki założeniu konta osobistego, to na ten moment warto przyjrzeć się propozycjom Banku Pekao, który daje 200 zł premii oraz ING Banku Śląskiego, gdzie do wzięcia jest premia 200 zł, a gdzie również można uzyskać takie samo oprocentowanie (w Pekao 8% w skali roku można zapewnić sobie do 200 tys. zł na 183 dni, a w ING do 800 tys. zł na 3 miesiące).


Konto oszczędnościowe Profit: 8,0% do 400 tys. zł (dla nowych środków)


44. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 8,0% w skali roku (oprocentowanie wzrosło o 1 punkt procentowy względem dotychczas oferowanego w ramach poprzedniej, 43. edycji promocji); 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (8,0%): do 400 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 4.11.2022 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 100 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 44. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 7. do 26.11.2022 r.;
 • dostępność 44. edycji promocji ze stawką 8,0% w skali roku: od 7. do 26.11.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 25.11.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 100 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 4.11.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Środki zdeponowane w Banku Millennium podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Mega Oszczędnościowym oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. Dobry ruch - to była jedynie kwestia czasu, że dołączą do czołówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak dla mnie troszkę sie spóźnili i poszło na OKO bonus, no ale jak w przyszłości podniosą zara lece

   Usuń
 2. Kiedy można się spodziewać kolejnej edycji? Kolejnego dnia badania? Kiedy wypłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa edycja zostanie wprowadzono dopiero po zakończeniu obecnej.

   Usuń
  2. 28.11. nowa edycja.

   Dzień badania salda to loteria. Może być coś między 17, a 25. listopada. Ale jaki to konkretnie będzie dzień to nie sposób wytypować, bo co edycja to bawią się z klientami w ciuciubabkę. Czasy przewidywalności, które zawsze dawały trafne typowanie tego dnia minęły jakoś 2 i pół roku temu.

   Usuń
 3. Widać, że banki spieszą się ze zbieraniem kasy, bo przewidują podwyżki stóp w najbliższą środę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzrost wskaźników WIBOR również sugeruje podwyżki stóp, ale Millennium podniósł oprocentowanie na KO, gdyż inni już to zrobili.

   Usuń
  2. dzisiaj dzwonili do mnie z getina i przez ponad 5 minut namawiali na lokaty i KO chciałem ugrać jakiś extra coś np 8.5 % na KO i tłumaczyłem gdzie mam i na ile procent ale nic nie ugrałem

   Usuń
 4. Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

  O co dokładnie powyzej chodzi? Chodzi o środki na koncie profit 8procent?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o to że jak na dzień badania salda ma się 10 tysięcy to żeby naliczało się 8% to trzeba mieć więcej niż te 10 tysięcy. I tylko powyżej tego salda. Jeśli się wpłaci 500 zł to od 10 tysięcy % będzie tyle ile bez promocji a 500 zł będzie 8%. Bez utrzymania kwoty 10 tysięcy nie będzie 8% dla 500 zł

   Usuń
  2. Tylko kwota wsadu będąca nadwyżką salda z dnia badania salda zbiera odsetki promocyjne. Odsetki te są obliczane dziennie z kapitalizacją miesięczną.

   Usuń
 5. Czy na nową edycję konta Profit można przelać swoje oszczędności na konto męża z saldem 0 zł i odwrotnie, tzn spowrotem do mnie, przy ewentualnych kolejnych edycjach?
  Wtedy pieniądze wciąż by "pracowały", jednak nie wiem, czy takie przelewy nie podlegają ustawie podatkowej, choć mamy wspólność majątkową, ale konta osobne ( założone po ślubie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku wspólności majątkowej możecie przelewać między swoimi kontami bez oporów i bez obaw.

   Usuń
 6. Z której godziny brane jest pod uwagę saldo z dnia 4. listopada?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jeżeli wpłacę na konto oszczędnościowe 25.11 np. 1000zl, a 1.12 (czyli po okresie obowiązywania promocji) 5000zl to jaka kwota będzie pracować na promocyjnym oprocentowaniu? Tylko to 1000zl czy 6000zl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki są naliczane codziennie zgodnie z wysokością salda na koniec każdego dnia.

   Usuń
 8. 6000. 1sza wplata rozpoczyna okres promocyjny 100 dni do 400 tys. Wszystko masz wyraznie napisane. Po prostu poczytaj ze zrozumieniem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak myślicie, czy poczekać do 27-28.11.2022 jak wejdzie nowa promocja z wpłaceniem nowych środków na konto? Czy oprocentowanie w następnej edycji może wzrosnąć? Jak sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nikt poza ludźmi z wierchuszki w ichnin dziale martketingu nie wie, ale osobiście wątpię bardzo w jakąkolwiek podwyżkę.

   Millennium, a następnie Alior, dopiero co doszlusował do czołówki po wcześniejszych podwyżkach w Śląskim i GNB.

   Bardziej prawdopodobne, że podniosą w Aion, ale to inna para kaloszy 😋

   Usuń
  2. Niektórzy członkowie RPP twierdzą, że wkrótce nastąpi spadek inflacji, a tempo tego spadku ma być nawet większe niż jej wzrostu. To by sugerowało, że raczej warto pomyśleć o lokatach długoterminowych, a KO są jedynie na kilka m-cy.

   Usuń
 10. czy z tej opcji moga skorzystac obywatele z Ukrainy??

  OdpowiedzUsuń
 11. Marcin Oszczędny15 grudnia 2022 15:16

  Podpowiecie jak jest - mam w poprzedniej edycji lokaty - teraz chce dolać nowych środków - wpadną na nowe oprecentowanie z automatu czy jakoś inaczej trzeba to ograć ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...