Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Coraz więcej ósemek na przodzie. Oto najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na listopad 2022 roku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.11.2022

Coraz więcej ósemek na przodzie. Oto najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na listopad 2022 roku

Czas odpowiedzieć na pytanie: gdzie można znaleźć najkorzystniejsze oprocentowanie dla oszczędności w listopadzie?

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2022 roku
Jak co miesiąc, na blogu Bankobranie publikuję szczegółowe zestawienie przedstawiające wszystkie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe. Wśród nich obecnie już dużo propozycji ze stawką 8% w skali roku.

Jeszcze miesiąc temu ósemka na przodzie stawki pojawiała się dość nieśmiało. Aktualnie takich propozycji jest już o wiele więcej. Tym samym w tym miesiącu pod uwagę biorę już tylko lokaty i konta oszczędnościowe, które dają co najmniej 7,5% w skali roku. Na niższe oprocentowanie nie ma już co patrzeć.

Kilka zdań tytułem wstępu: pod uwagę biorę tylko lokaty ze stałym oprocentowaniem oraz konta oszczędnościowe, które dane warunki gwarantują na określony czas (to zapewnia komfort braku ryzyka niemiłych niespodzianek, jakimi mogłoby być obniżenie stawki w dowolnym momencie). Gdy zdarzają się dodatkowe warunki (np. wpłacenie nowych środków czy założenie/posiadanie konta osobistego w danym banku), to o nich wspominam. Przy okazji omawiania propozycji dla oszczędzających piszę też o tym, co jest kwintesencją tego bloga, a więc o towarzyszących promocjach, w których - np. za założenie konta - czeka dodatkowa nagroda gwarantowana (zazwyczaj premia pieniężna, którą dostaniesz oprócz odsetek).

8% na kontach oszczędnościowych w listopadzie 2022 roku


Okrągłe 8% w skali roku można zagwarantować sobie w Pekao na 183 dni (a więc w praktyce na pół roku) do 200 tys. zł. Propozycja skierowana jest do osób zakładających konto osobiste (w promocji przy okazji, oprócz odsetek można zgarnąć 200 zł premii), ale jest też i furtka dla obecnych posiadaczy takiego rachunku (choć są dodatkowe warunki, o których piszę w niżej podlinkowanym wpisie). Sprawdź opis promocji tutaj.

Kto dysponuje większymi środkami, ten może sprawdzić ofertę ING Banku Śląskiego, gdzie 8% w skali roku przewidziane jest nawet do 799 999,99 zł, a takie oprocentowanie jest gwarantowane na 3 miesiące. Szczegółowy opis propozycji ING znajdziesz tutaj. Na promocję oprocentowania załapać się mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Na tych pierwszych, którzy dopiero teraz założą konto osobiste, czeka gwarantowana premia do 200 zł.

Trzecią z propozycji 8% na rachunku oszczędnościowym jest najnowsza edycja promocji w VeloBanku (czyli w dawnym Getinie). Takie oprocentowanie można uzyskać dla nowych środków (do 400 tys. zł na 92 dni), więc skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (trzeba jednak posiadać lub założyć konto osobiste w VeloBanku). Więcej o tej promocji przeczytasz tutaj.

Grono banków serwujących na koncie oszczędnościowym 8% w skali roku zamyka mBank, gdzie takie oprocentowanie (do 50 tys. zł na 3 miesiące) uzyskać mogą osoby zakładające konto osobiste. Podwyższone oprocentowanie wchodzi w skład bonusów powitalnych, bo oprócz tego jest jeszcze premia do 450 zł na start. Więcej na temat oferty mBanku piszę tutaj

Lokaty z oprocentowaniem 8%: listopad 2022


[Aktualizacja w dn. 3.11.2022 r.: w VeloBanku (dawny Getin Bank) pojawiła się 2-miesięczna lokata na nowe środki, dająca 8% w skali roku (bez konieczności zakładania konta osobistego). Każdy klient może założyć maksymalnie 3 takie lokaty, a na każdej z nich ulokować do 150 tys. zł. Więcej o tej lokacie dowiesz się tutaj.]

Jeśli chodzi o lokaty kilkumiesięczne, to najlepsze oprocentowanie na początku listopada 2022 roku uzyskać można w BFF Banku, gdzie Lokata Facto daje 8% w skali roku na 3 lub 6 miesięcy. Taki procent uzyskać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków, a ulokować można nawet do 12 milionów złotych (choć w takiej sytuacji zawsze przypominam o limicie bankowych gwarancji depozytów, którym jest kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro). Więcej przeczytasz tutaj.

W przypadku lokat na kilka miesięcy to bardzo dobrze wygląda też 3- oraz 6-miesięczna (do wyboru) Lokata Standardowa w InBanku (szczegółowo prześwietlam ją tutaj). Bez zakładania konta i bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków można w tym banku uzyskać 8% w skali roku na 6 miesięcy lub 7,75% na 3 miesiące (do 50 tys. zł na pojedynczej lokacie, ale każdy klient może założyć wiele lokat - maksymalnie jednak na sumę 1 milion zł).

8% w skali roku dostępne jest też na 6-miesięcznej lokacie w Nest Banku, ale tu już warunków i ograniczeń sporo. Jest to bowiem jedynie oferta powitalna dla nowych klientów, zakładających konto osobiste, a zdeponować można maksymalnie 20 tys. zł. Dodatkowo, by otrzymać promocyjne oprocentowanie, trzeba też zapewnić wpływy na konto. Propozycję tego banku dokładnie omawiam tutaj.

Także tylko dla otwierających konto osobiste dostępne jest 8% w skali roku w Credit Agricole, przy czym tutaj można zdeponować już do 75 tys. zł i na dłuższy okres, bo na 270 dni. A otwierając konto w tym banku, dodatkowo uzyskać da się do 555 zł (acz już teraz uprzedzam: to promocja dla bardzo aktywnych). Więcej o tych propozycjach piszę tutaj.

Ostatnim z banków, w którym można uzyskać 8% na lokacie jest Bank Pekao. Taką stawkę można zapewnić sobie na lokacie na dłuższy okres, niż wyżej wymieniane, bo na 12 miesięcy. Oferta skierowana jest wyłącznie dla wpłacających nowe środki (więc skorzystać mogą zarówno nowi, jaki i obecni klienci), ale wadą lokaty jest to, że dostępna jest tylko w placówkach banku.

Bądź na bieżąco z nowymi, wyższymi stawkami oprocentowania, które mogą się wkrótce pojawiać. Sposób na to jest prosty - bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie:


Inne lokaty i konta oszczędnościowe godne uwagi


Szukając dalej, już wśród propozycji z oprocentowaniem poniżej 8%, wyróżnić należy dwie grupy lokat: na krótszy okres (zazwyczaj to 3-6 miesięcy) oraz długoterminowe (w tym przypadku na 12 miesięcy).

Na początek jednak rachunek oszczędnościowy, na którym 7,5% w skali roku daje największy bank w Polsce. Taką stawkę można uzyskać na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP dla posiadaczy kont osobistych, którzy wpłacą teraz nowe środki. Można przy tym ulokować dowolną kwotę (bez górnego limitu), acz szkoda, że takie warunki są gwarantowane tylko na 49 dni. Więcej o tej ofercie piszę tutaj. W tym banku takie samo oprocentowanie można zapewnić sobie też na 3-miesięcznej lokacie dla nowych środków. Stawka obowiązuje wyłącznie dla klientów bankowości osobistej lub prywatnej, a więc dla posiadaczy wybranych kategorii kont - np. Aurum bądź Platinum II (dla posiadaczy "zwykłych" kont - np. Za Zero czy Dla Młodych - oprocentowanie jest już niższe, bo wynosi 7%).

Jeszcze jednym bankiem oferującym 7,5% na lokacie jest Citibank, który takie oprocentowanie w skali roku zapewnia na 6-miesięcznej lokacie powitalnej przewidzianej dla osób zakładających konto Citigold. To konto z kategorii kont prestiżowych, więc jego warunki utrzymania za 0 zł są dość wyśrubowane. Skorzystanie z oferty opłaca się właściwie tylko osobom, które zdecydują się na ulokowanie w tym banku min. 400 tys. zł.

Jeśli zaś chodzi o depozyty długoterminowe, to w mBanku (maksymalnie do 500 tys. zł) uzyskać można 7,6% w skali roku na 12 miesięcy. Warunki są dwa: trzeba posiadać mKonto Intensive (posiadacze kont innego typu otrzymają oprocentowanie o 0,3 punktu procentowanego niższe) oraz zdeponować nowe środki. Z kolei w ING Banku Śląskim roczna lokata terminowa Plus 12M daje 7,5%, a wpłacić na nią można nie więcej niż 100 tys. zł (dodatkowo trzeba też posiadać lub założyć konto oszczędnościowe w banku z lwem w logo).

Więcej bankowych propozycji, ale już z oprocentowaniem poniżej 7,5%, znajdziesz w poniższych zestawieniach:


Ważne informacje


Powyższe zestawienie przedstawia stan obowiązujący na 1.11.2022 r. Na bieżąco aktualizuję wspomniane wyżej rankingi.

Wszędzie gdzie piszę o oprocentowaniu, podaję je w skali roku. Każdy z wymienionych banków podlega pod bankowy system gwarancji depozytów zapewniający 100-procentową ochronę środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. W przypadku większości banków odpowiada za to polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) - wyjątki są dwa: InBank oraz BFF Bank, gdzie gwarancje zapewniają - odpowiednio - estoński oraz włoski odpowiednik BFG.

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzać i chcesz gdzieś ulokować swe środki (bo być może zachęciło Cię do tego obecnie oferowane oprocentowanie), a masz jakieś pytania albo czegoś nie rozumiesz, to zachęcam Cię do zapoznania z mymi wpisami poradnikowymi: jak działa konto oszczędnościowe i wszystko, co warto o nim wiedzieć oraz na czym polega lokata bankowa, jak z niej korzystać i co trzeba wiedzieć. W każdym z tych wpisów znajdziesz też kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwoli Ci wyliczyć spodziewany zysk.

66 komentarzy:

 1. Ósemek już dużo ale przebić tego jakoś nikt nie chce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na KO w Nest też 8-mka: 5,80% oprocentowania 😂

   Usuń
  2. Co by tu nie powiedzieć, to ten niszowy bank przez ostatni rok niezmiennie przodował w kategorii kont oszczędnościowych.

   Usuń
  3. Ja w tym banku do wczoraj na ROR miałem 7.3% na podstawie WIBOR ale od dziś spadło o 1% niestety.

   Usuń
  4. @Anonimowy 1 listopada 2022 09:51
   Dlatego czas pożegnać ich śmieszne oprocentowanie (po redukcji) i przenieść gdzie dają 8% ;)

   Usuń
  5. Ja już wyprowadziłem środki z Nest, nawet zadzwonili żeby potwierdzić że składałem zlecenie przelewu (nawiasem mówiąc z tytułem "zabieram kasę z powodu obniżenia oprocentowania" :)

   Usuń
 2. A Nest Bank obniżył od dzisiaj na koncie oszczędnościowym z 7.3 na 6.3%. Wszyscy wcześniej zazdrościli posiadaczom "starych kont" takiego oprocentowania. Czas chyba uciekać z kasą do konkurencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaskoczony? Od końca sierpnia wiadomo było, że od 1 listopada NB redukuje oprocentowanie.
   Ja już od września transferowalem środki na lepiej oprocentowane lokaty (Facto 8%), w październiku na KO z oprocentowaniem 8% (Ing, Pekao SA). Zostały jeszcze w NB odsetki za październik i bye, bye

   Usuń
  2. Mimo sentymentu do banku już wczoraj ewakuowałem pieniądze do innego banku.

   Usuń
  3. Sentymentu? Ta firma miała już sporo nazw (FM, Biz, Smart) oraz właścicieli - obecnym jest fundusz inwestycyjny AnaCap Financial Partners z Londynu.

   Usuń
 3. Na moich anty-inflacyjnych obligacjach skarbowych COI mam również ósemkę, tzn. 18% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty oraz konta oszczędnościowe z tego rodzaju warunkami do spełnienia jak opisane powyżej to kpina - nie rozumiem dlaczego ludzie nie korzystają masowo z obligacji skarbowych.

   Usuń
  2. Brawo, tylko ile miałeś w pierwszym roku?

   Usuń
  3. @Anonimowy, 1 listopada 2022, 09:24 - ponad połowa mieszkańców Polski nie posiada jakichkolwiek oszczędności.

   Usuń
  4. "nie rozumiem dlaczego ludzie nie korzystają masowo z obligacji skarbowych"

   Bo na krócej niż 2 lata nie opłaca się kupować obligacji

   Usuń
  5. Ile teraz dawaj w alior banku % jak chcą zatrzymać klienta jak robi przelew ? Bo mnie nie chcieli zatrzymać jak robiłem przez telefon ktoś coś wie

   Usuń
  6. Poziom ryzyka przy obligacjach jest inny niż przy lokatach. Poczytaj czym jest wypłacalność emitenta.

   Usuń
  7. A ja zarobiłem 117% na akcjach pewnej spółki. I normalnie tym tutaj bym się nie chwalił ale piszę żeby uwypuklić bezsens pisania o obligacjach. Tu nie ma o tym mowy bo to blog o bankach a więc o lokatach i k. oszczędnościowych.

   Usuń
 4. Jaki jest teraz procent jak chcą cię zatrzymać w alior banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7% na KO oraz na lokacie.

   Usuń
  2. Ale ile daje bank jak chcą żebyś nie zmieniał na inny bank czy wiesz ile dawaja bo ostatnio miałem 5,25 na stare środki a teraz nic nie dawaja dlaczego

   Usuń
 5. Sprawdzałam zarobek październikowy z SCB. I dostałam taką informację: Mamy dobrą wiadomość! Od 02.11 uruchamiamy nową promocję na nowe środki, aż 7,50% do 200 000 zł. Oferujemy też oprocentowanie promocyjne dla wszystkich środków: 7% do 50 000 zł, 6,50% 50-200 000 zł i 6% pow. 200 000 zł. Regulaminy promocji dostępne są na www.santanderconsumer.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie ciągle jeszcze mowa tylko o 6%. A wiesz jaki jest dzień badania salda?

   Usuń
  2. Już jest informacja o promocji na stronie Santander Consumer. Dzień badania salda to 25 października.

   Usuń
  3. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi o dniu badania salda 25 nareszcie to się zmieniło i można tam oszczędzac, Alior nadal ma 7. Tylko ING się wychyliło jako pierwsze, ale nie dla starych klientów.

   Usuń
 6. Szkoda że Santander Polska daje tylko ochłapy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7% na koncie oszczędnościowym i max. 6,25% na lokacie mobilnej. Do liderów nigdy nie należeli więc jak na nich to i tak dobrze ;)

   Usuń
  2. Co to za konto w Santanderze że 7% daje?

   Usuń
  3. To Konto Max Oszczędnościowe. Opisuję je tutaj.

   Usuń
  4. Ale w santander promocja na 7% jest tylko do 30.01

   Usuń
 7. Ciekawe tylko, w jaki sposób odebrać pieniądze z włoskiego lub estońskiego odpowiednika BFG? Wiadomo, że upadek raczej nie jest sprawą zbyt prawdopodobną, ale komfortowo jest jednak od razu takie rzeczy wiedzieć.

  Upadek SK Banku pokazał, że polski BFG zadziałał bardzo sprawnie - wystarczyła osobista wizyta w ówczesnym BZ WBK z dokumentem tożsamości. Po kilku dniach od upadku pieniądze można było mieć już na koncie lub w portfelu.

  Może nie trzeba w takich przypadku lecieć do Włoch lub Estonii? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewem na wskazane konto. W procesie wniosków o wypłaty angażowane są lokalne BFG więc od strony formalnej musiałby działać polski BFG.

   Usuń
 8. Bank Nowy 8,5 oraz 8,1 procent. Gwarancja BFG. Wszystko przez internet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieaktualne! Obniżyli oprocentowanie do 7,5 i 7% więc słaba oferta. Bo pierwsza z lokat tylko na miesiąc, można założyć tylko jedną lokatę do 10 tys. zł i do tego jeszcze, albo może nawet przede wszystkim, wyłącznie dla nowych klientów.

   Usuń
  2. Nowy to dawny bankrut sprzedany przez BFG czyścicielom kamienic z Poznania czyli neoBank!

   Usuń
 9. W SCB wypełniłem wniosek, wszystkie dane podałem a na koncu komunikat - Twój wniosek został odrzucony.
  O co kaman ? Od czego uzależniają założenie rachunku oszczędnościowego ?

  OdpowiedzUsuń
 10. InBank: zmiana numeru rachunku do zwrotu kapitału wraz z odsetkami po zakończeniu bądź zrywce lokaty przypomina kwadraturę koła. Kontakt poprzez e-mail albo płatną infolinię - czy oni nie mogą coś z tym zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i ten brak gwarancji depozytów z BFG

   Usuń
 11. Od 7.11. podwyżka oprocentowania na KO Profit w Banku Millennium, modyfikacja aktualnej edycji 43 i 8% na nowe środki względem 4.11.
  Zatem, mamy kolejną ÓSEMKĘ na przodzie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Toyota Bank właśnie wprowadza zmiany kosmetyczne do swojej oferty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na dzisiejszej nasiadówce RPP pozostawia referencyjną stopę procentową bez zmian.

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Złotówa bardzo dziękuję za Pana pracę i tak obszerne wpisy, dzięki którym skorzystałam już z promocji, a i nawet mojego partnera namówiłam :) Staram się jak najdokładniej czytać wpisy, ale dopiero się uczę i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie o nowe środki na koncie oszczędnościowym. Czy jeśli zakładam konto w nowym dla mnie banku, a moje środki, których część chciałabym włożyć na konto oszczędnościowe posiadam obecnie w innym banku to wystarczy przelać pieniądze? Czy muszę wypłacić i wpłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew z konta na konto styknie.

   Usuń
  2. Dzięki za miłe słowa. Tak, jak pisze przedmówca - wystarczy. W przypadku nowego klienta, który dopiero co zakłada konto osobiste w czasie trwania danej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków, z automatu wszystkie wpłacane środki będzie mieć nowymi. Wyjątkiem jaki doraźnie kojarzę jest Alior, gdzie oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, dla uzyskania wyższego oprocentowania wymaga też zapewnienia wpływu na konto osobiste.

   Usuń
 15. Olę teraz jest na specjalny procent w Getin Banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy. Powiedzmy że od 7,3% do 8,0%.

   Usuń
  2. Wczoraj przelew do Nest Banku. 7.3 na 2 mies. lub 7.5 proc. na 4 mies.

   Usuń
  3. Jak chciałem przelać do Millenium to dali mi 7,8 % ;)

   Usuń
 16. W Alior Banku proponowali mi na pół roku 6,5 procent a w Banku PKO na 3mc, to 7procent to jest różnica

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie, że na KO dają więcej - o co tu chodzi?

   Usuń
 17. Czy velo bank tez zatrzymuje klientów lepszymi lokatami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie skupiają się na nowym logo. Podobno ma być zielono-białe :)

   Usuń
 18. A czy warto zakładać lokatę rentierską w Velo banku 36 miesięcy na kwotę powiedzmy 50000 zł? z comiesięczna wypłatą odsetek na konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jakie są Twoje potrzeby finansowe.

   Usuń
  2. W obecnej sytuacji nie wierzę że to już koniec podwyżek stóp procentowych. Zatem wg mnie nie czas by ładować się w lokaty na długi czas.

   Usuń
  3. Odsetki na tej lokacie to jedynie 6% jednak podwyżki stóp procentowych stanęły w miejscu - na dwoje babka wróżyła :)

   Usuń
  4. 4,5% na 2 lata albo 6% na 3 lata? Marna oferta.

   Usuń
 19. czy we Velo banku tez jest specjalna oferta dla tych ktorzy chca przelac pieniadze i zatrzymuja na lepsza lokatę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, znowu dają 8,3% na 4-miesięcznych lokatach.

   Usuń
 20. Dzisiaj byłam 8%

  OdpowiedzUsuń
 21. Nest od wtorku daje 8% na KO.

  OdpowiedzUsuń
 22. ile daje velobank na specjalny proceny ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj 7,8% przy przelewach do mBanku i Millennium.

   Usuń
  2. Uuuuu, czyli cięcie. Bo było niedawno 8%

   Usuń
  3. A jeszcze gorzej dziś. Przy przelewie 51 tys. zł oferta 7,3% na lokatach albo 7,1% na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
 23. A dzisiaj przelew z Millenium już jest 6,8 % proponują mocno zniżają już

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...