Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 13/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

24.11.2023

7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 13/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

W nowej edycji promocji oprocentowanie i główne warunki oferty nie uległy zmianie.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: 7% do 300 tys. zł - edycja 13/2023
Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku nadal daje więc 7% w skali roku w promocji oprocentowania dla nowych środków (nawet do 300 tys. zł; gwarantowane na 92 dni).

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, ale otwarcie takiego konta warto jednak rozważyć - da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych  - prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: 7% do 300 tys. zł - edycja 13/2023


Główne cechy aktualnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 7,0% w skali roku do 300 000 zł oraz
  • 5,0% w skali roku dla nadwyżki od 300 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 310 tys. zł, to z tej sumy 300 tys. zł będzie oprocentowane na 7,0%, a 10 tys. zł na 5%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 24.11. do 10.12.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku starszych EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 7% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO). W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 21.11.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 21.11.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 21.11.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 24.11.2023 r. do 10.12.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 13/2023, czyli od 24.11. do 10.12.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:
Przydatne dokumenty: 

49 komentarzy:

 1. Wbrew obawom utrzymali 7% jednak z nieco krótkim okresem przystąpienia do 10. grudnia - ewidentnie wyczekują na grudniową decyzję RPP 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. To wygląda na wyczekiwanie na ich decyzję.

   Usuń
 2. Czy kod poleceń jest wciąż aktualny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki kod poleceń? To jest konto oszczędnościowe :)

   Usuń
  2. Może kolega chce założyć ror z ko?

   Usuń
 3. Mam VeloKonto z VeloSkarbonką założone w promocji ze zwrotami 10%. Czy jak teraz założę EKO to w niczym to nie przeszkodzi w promocji ze zwrotem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przeszkodzi. KO to osobny byt, korzystasz ze zwrotów 10% niezależnie przez 6 miesięcy. Tylko jedno KO ma warunki promocyjne.

   Usuń
  2. Załóż konto oszczędnościowe Premium ma dobry

   Usuń
  3. Tylko jedno w danym czasie, ale nie w danym roku kalendarzowym czy w danym okresie istnienia konta osobistego! Ja tu czytalam informacje i myślalam, że jak już miałam ko 8%, to po 3 miesiacach nie moge miec ko 7%, a moge! Trzeba to podkreślić! A jak nie, to można iśc do millenium ale trzeba robic platnosci oartą. Raz zapomnisz i lipa. A w velo nic nie trzeba i jest szybko, efektownie i efektywnie!

   Usuń
  4. Spoko, nie musisz zakładać nowego KO do każdej nowej edycji promocyjnego oprocentowania 😋

   Usuń
 4. Czy jak jestem obecnym klientem i mam EKO (stan 0 zł) i Veloskarbonkę ze stanem 3 tyś. na 21.11.2023 roku, to mogę wpłacić na EKO środki do 10.12.2023 r. i uzyskam 7% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile nie masz na eko wlaczonej promocji na wyzszy procent

   Usuń
  2. Ja mam ofertę na wyższy procent, która nie jest włączona i nie została aktywowana, bo nie wpłaciłem nowych środków, ale od 10 dni czekam na wyłączenie. Kontaktowałem się już z bankiem w tej sprawie 4 razy i wciąż nad tym pracują.

   Usuń
  3. Ale wyłączenie czego? Co ma być wyłączone jeśli nie zosatało aktywowane/włączone?

   Usuń
  4. Oferta na wyższy procent nie dotyczy nowych środków tylko wszystkich środków również starych i po jej aktywowaniu nawet bez wpłacenia środków trwa określony czas i przez ten czas nie można skorzystać z oferty na nowe środki na EKO.

   Usuń
  5. Oferta nie jest włączona, a mimo tego od 10 dni czekasz na jej wyłączenie?

   Usuń
  6. A gdzie mogę sprawdzić, czy nie mam na eko włączonej promocji na wyższy procent??

   Usuń
  7. W szczegółach konta eko da informacje o włączonych promocjach

   Usuń
  8. Czekam na wyłączenie oferty na wyższy procent (które wynosi jedynie 5,6% - ta oferta, jak i inne, które pojawiają się przy przelewie wyższych środków na inne konto, jak również oferty na zatrzymanie po zamknięciu konta, jest kiepska). Jest ona nieaktywna, bo według informacji na stronie, aby ją aktywować, trzeba wpłacić nowe środki. Nie chcę z niej korzystać, bo wyklucza ona możliwość skorzystania z wyższego oprocentowania na nowe środki 7%. Dzwoniłem w tej sprawie do Banku już kilka razy i sprawa cały czas jest w toku. W przeciwieństwie do Banku Millennium, gdzie można podobne sprawy załatwiać szybko i sprawnie korzystając z chatu, VeloBank jest powolny i mniej wiarygodny. Umawiają się na rozmowę telefoniczną i nie dzwonią o umówionej godzinie, tylko znacznie później. Gdy w końcu zadzwonią, to przerywają rozmowę i obiecują, że oddzwonią w ciągu godziny, a potem nie dzwonią w ogóle. Ten Bank ma ciekawe promocje, ale moje wrażenie jest takie, że muszą usprawnić obsługę klienta.

   Usuń
  9. Do komentarza powyżej. Oferta podwyższamy oprocentowanie na EKO nie wymaga wpłaty żadnych środków ,wystarczy tylko wyrazić zgodę i do niej przystąpić, po aktywacji trwa określony w promocji czas i wtedy nie można przystąpić do oferty nowe środki na EKO. Dziwi mnie ,że chce pan anulować promocję do ,której pan przystąpił według mnie nie można tego zrobić. Proszę poinformować czy udało się to panu zrobić i po anulowaniu promocji podwyższamy oprocentowanie przystąpił pan do promocji na nowe środki.

   Usuń
 5. jaki jest okres karencji? aby na nowo przystąpić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma określonej karencji, do nowej promocji możesz przystąpić gdy zakończy się okres promocyjnego oprocentowania na twoim koncie z poprzednich edycji i z których korzystasz - będziesz mógł skorzystać z nowej (kolejnej) uruchomionej przez bank;
   zapis dla bieżącej edycji 13/2023 w pkt.16.
   Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 24.11.2023 r. do 10.12.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”

   Usuń
 6. I pewnie do tego 10 grudnia to już będzie ostatni raz oferowane i przedłużone 7%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak. Czyli jak do 10 grudnia to 10 jeszcze można założyć :)? Akurat 12 mi się kończy 7% w ING :)

   Usuń
  2. Obstawiam, że mogą dalej utrzymać 7% gdzieś tak do końca roku, ale wszystko będzie zależeć od grudniowej decyzji RP, na którą ewidentnie czekają, stąd taki krótki okres obecnej edycji.

   Usuń
  3. Wczoraj zaproponowali mi ofertę specjalną konta oszczędnościowego już na 6%. Więc podejrzewam że nowa edycja też będzie z takim oprocentowaniem.

   Usuń
  4. Oferty specjalne zawsze były i są niższe niż oferty na nowe środki na EKO.

   Usuń
  5. Oferta specjalna nie ma nic wspólnego z rekurencyjną ofertą podwyższonego oprocentowania na EKO. Kolejna jej edycja pojawi się 11. grudnia znaczit już po grudniowej nasiadówce RPP, której decyzja może mieć (choć nie musi) wpływ na wysokość oprocentoewania na EKO.

   Usuń
 7. Można na EKO dopłać kolejne środki w dowolnym czasie (tych 92 dni)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. To działa na takiej zasadzie że wszystkie środki wpłacone później będą pracowały na koncie oszczędnościowym krócej niż te wpłacone na początku z datą otwarcia. Jeśli konto jest otwarte od miesiąca a po miesiącu dopłacisz jakieś nowe środki to te nowe będą procentować już tylko przed 2 a nie 3 miesiące. Tak najprościej można to wytłumaczyć

   Usuń
  2. Tak, można dopłacać cały czas obowiązywania promki.

   Usuń
 8. Miałem już wcześniej środki na koncie oszczędnościowym i po zakończeniu okresu promocyjnego wypłaciłem w dniu 1 Listopada 2023 ale chciałbym jeszcze raz skorzystać z oferty promocyjnej, czyli żeby znowu mieć nowe środki muszę poczekać do grudniowego dnia wyliczenia nowych środków i dopiero po tym dniu przelać pieniądze? dobrze to ogarniam bo tak za bardzo w to nie wnikałem. Z tego co myślę to między listopadową a grudniową datą wyliczenia nowych środków musi być zero na koncie. Czy dobrze to kalkuluję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W szczegółach konta EKO masz "zaproszenie" do aktualnej promocji, jeśli spełniasz wymogi, wraz ze wszystkimi danymi - stan nowych środków itp.

   Usuń
 9. Kiedy następuje kapitalizacja odsetek?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak aktywować promocyjne oprocentowanie na EKO? Pierwszy raz odkąd korzystam z różnych kont oszczędnościowych mam z tym problem. Dodatkowo po przelaniu na konto nowych środków, przy EKO cały czas wyświetla mi się stan nowych środków 0,00 PLN. Czy to błąd strony banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podwyższone oprocentowanie uruchomi wpłata kwoty wyższej niż saldo początkowe.

   Usuń
  2. Oprócz wpłaty nowych środków muszą być też wyrażone zgody. Dopiero wtedy włączy się promocyjne oprocentowanie.

   Usuń
  3. Teoretycznie tak, ale u mnie w praktyce nie uruchomiło, co pokazał zysk z konta za listopad. Zastanawiam się czy w takim razie jest szansa na reklamację, czy nie?

   Usuń
  4. Jutro (czyli dzisiaj) powinno się to zmienic

   Usuń
 11. Złotówa, zamiast powielać formułkę na kolejnych edycjach EKO:
  Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

  dopisałabym, że jak już masz te starsze EKO otwarte przed 6.02.2023 r. to przekonwertuj je na nowe EKO i miej wszystkie przelewy wewn. w banku za darmo. Może ktoś o tym nie wie i niepotrzebnie limituje się 1 przelewem w m-cu by było bez opłat.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam konto swobodne w Velo. Loguje się ale nie widzę nigdzie opcji utworzenia elastycznego konta oszczędnościowego. Gdzie się je otwiera? help

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślicie, że utrzymają 7% jak jutro nic się nie zmieni na posiedzeniu…?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że tego nikt tutaj nie wie :)

   Usuń
  2. Są ludzie, którzy w tym banku pracują, ktoś drukuje materiały reklamowe, ulotki, płachty naklejkowe na oszklone oddziały banku, ktoś je składuje, przewozi, nakleja. Ludzie w IT jeśli ma być zmiana, muszą ją systemowo wprowadzić i na pewno o czymś takim nie dowiadują się dopiero 11.12.2023, gdy od tego dnia miałaby już wejść zmiana. Jest mnóstwo źródeł.

   Usuń
 14. Jest nowa edycja. 7 proc. zostało ale teraz do 50 tysi. Potem 6,5 do 300

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli de facto to jednak obniżka 😬

   Usuń
  2. Ale: tylko dla nowych klientów! Starzy nowe środki całość na 6,5% do jak było 300k!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...