Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2023 roku. Szukać trzeba coraz mocniej

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.11.2023

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2023 roku. Szukać trzeba coraz mocniej

Gdzie można znaleźć obecnie najkorzystniejsze oprocentowanie? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Najlepsze konto oszczędnościowe i lokata na listopad 2023 roku: 8% w dwóch bankach
Niniejsze zestawienie jest aktualnym przeglądem ofert bankowych, dzięki któremu dowiesz się, gdzie są najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na listopad 2023 roku.

Dokładnie rok temu, listopadowe zestawienie lokat i kont oszczędnościowych zaczynałem od słów: "Coraz więcej ósemek na przodzie". Oprocentowanie dla oszczędzających rosło jak na drożdżach (bo wtedy banki spodziewały się kolejnych podwyżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, które ostatecznie jednak już nie nastąpiły). Rok później jesteśmy już po dwóch obniżkach stóp, a w bankach oprocentowanie tną na potęgę. Coraz trudniej więc o opcje z dobrym %, ale gdy mocno się postarać, ciągle można znaleźć oferty banków godne uwagi.

Najlepsze konto oszczędnościowe i lokata na listopad 2023 roku: 8% w dwóch bankach


Aktualnie najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe oferuje Raiffeisen Digital Bank, w którym 8% w skali roku można zapewnić sobie do 200 tys. zł (do 30.12.2023 r.). Przy okazji, jako nowy klient, można też - oprócz odsetek - zgarnąć z kontem osobistym do 300 zł w bonusach pieniężnych na start. Konto osobiste, jak i oszczędnościowe prowadzone są bez warunków za 0 zł, a wygodę dysponowania środkami zapewnia to, że wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego realizowane są bez opłaty.

Po dłuższej przerwie o oszczędzających przypomniał sobie Credit Agricole, który 8% w skali roku daje na 6-miesięcznej lokacie powitalnej dla nowych klientów, zakładających konto osobiste. Tu takie oprocentowanie można już jednak uzyskać dla mniejszej kwoty - do 50 tys. zł (na 180 dni). No i w tej edycji, namnożyło się warunków - bank wymaga wyrażenia i utrzymywania zgód marketingowych, a do tego każe się gimnastykować: w każdym miesiącu trzeba pamiętać o wykonaniu min. 10 płatności kartą i/lub Blikiem oraz o logowaniu do aplikacji mobilnej (zapomnisz choćby w jednym miesiącu, to będzie boleć, bo oprocentowanie spadnie do marnych 2%). A do tego trzeba przecież pamiętać jeszcze o comiesięcznym wpływie na konto, by nie ponosić opłaty za jego prowadzenie.

7% jeszcze dość liczne


Wśród ofert z oprocentowaniem 7% w skali roku (lub okolicy, bo też można załapać się na 7,1%) wybór jest większy. Dla przejrzystości wyróżniam tu więc dwie grupy: konta oszczędnościowe (bo ich jest więcej) oraz lokaty.

7-7,1% na kontach oszczędnościowych w listopadzie 2023 roku


Nest Bank najwyraźniej chciał się wychylić z grona banków oferujących okrągłe 7%. Podbił więc stawkę do 7,1% w skali roku - podwyższone oprocentowanie przewidziane jest na 90 dni, do 100 tys. zł dla osób, które dopiero otworzą Nest Konto Oszczędnościowe (przy czym wymagane jest też konto osobiste, które można otworzyć z premią 100 zł na start).

Oprocentowanie wynoszące 7% w skali roku można znaleźć w 5 bankach. Warunki tych ofert są różne - i takie dla nowych klientów, jak i takie, które wymagają jedynie ulokowania "nowych środków", więc skorzystać mogą także obecni klienci. I tu jako najbardziej dostępne jawią się dwie propozycje:

Jeśli zaś chodzi o bardziej wymagające promocje, a więc takie, które kierowane są wyłącznie do nowych klientów tu 7% w skali roku można uzyskać w następujących bankach (kolejność alfabetyczna):
 • mBank: promocyjne oprocentowanie można zapewnić sobie do 50 tys. na miesiąc kalendarzowy, w którym założysz konta (osobiste i rachunek oszczędnościowy Moje cele) oraz na 3 kolejne miesiące (przy okazji w bonusach powitalnych do zgarnięcia jest do 460 zł - więcej o tej promocji piszę tutaj).
 • Pekao - o tej promocji wspominam, ale dostępna jest już tylko do 2.11.2023 r. (przy czym można się jeszcze załapać, bo konto da się założyć zdalnie i szybko bez wychodzenia z domu). 7% w skali roku gwarantowane jest na 5 miesięcy i do 100 tys. zł - promocję opisuję tutaj. Teoretycznie skorzystać mogą z niej nie tylko nowi klienci, którzy otwierają konto (z bonusami do 350 zł), ale i obecni klienci (aczkolwiek furtka uchylona jest dość wąsko); 
 • Santander Consumer Bank - w tym przypadku piszę o tej propozycji już raczej z kronikarskiego obowiązku, gdyż 7% w skali roku na rachunku oszczędnościowym (które przewidziane jest dla nowych klientów; maksymalnie do 50 tys. zł) dostępne jest jedynie do 15.11.2023 r. (w praktyce to raptem 2 tygodnie, więc już raczej późno w to wchodzić).

Do 7,1% na lokatach


No i czas na depozyty bankowe, wśród których znaleźć można 7,1% w skali roku. Takie oprocentowanie serwuje Nest Bank - dostępne jest ono na 6-miesięcznej lokacie powitalnej, na której można ulokować do 25 tys. zł. Jest to propozycja dla nowych klientów, zakładających (na szczęście bezwarunkowo darmowe) konto osobiste. Więcej na temat tej propozycji (i warunków jakie należy spełnić) piszę tutaj.

VeloBank na 2-miesięcznej Lokacie Mobilnej (do 50 tys. zł) przygotował oprocentowanie 7% w skali roku. Z lokaty skorzystać mogą nowi klienci, którzy aktywują bankowość mobilną i za jej pośrednictwem założą depozyt (każdy klient może założyć tylko jedną lokatę tego typu).

Ostatnim z banków dających siódemkę jako stawkę oprocentowania na lokacie jest Millennium. To 3-miesięczny depozyt, na który można wpłacić do 25 tys. zł, dostępny wyłącznie jako jedna z nagród do wyboru w programie poleceń. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

W ostatnim czasie zmiany tabel oprocentowania są dość częste, więc jeśli chcesz trzymać rękę na pulsie i nie przegapić promocji bankowych, skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga Bankobranie:
  

Pozostałe lokaty i konta oszczędnościowe godne uwagi


Szukając dalej banków, które oferują najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na listopad 2023 roku, przyglądam się tym, w których dostępne jest oprocentowanie wynoszące co najmniej 6,5%.

W tej grupie najwyższą stawkę przygotował InBank, dający 6,75% w skali roku na 3-miesięcznej Lokacie na Start (do 50 tys. zł). Z oferty skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci. Nie ma jednak żadnych dodatkowych wymogów - nawet lokatę można założyć bez otwierania konta osobistego.

W Toyota Banku jeszcze w ubiegłym miesiącu szło załapać się na 7% w skali roku, ale teraz najwyżej oprocentowany depozyt daje tu 6,6% w skali roku. To 3-miesięczna Lokata Plus, na której zdeponować można do 40 tys. zł (ale każdy z klientów może założyć do 10 lokat tego typu, więc w sumie możliwe jest ulokowanie nawet 400 tys. zł). Wymóg jest jeden: trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste w Toyota Banku (w dość prosty sposób można zapewnić sobie jego prowadzenie bez opłat). Ta lokata dostępna jest jeszcze w wariancie 6-miesięcznym (wtedy oprocentowanie wynosi 6,5% w skali roku).

Ponadto 6,5% w skali roku na lokacie daje też Citibank, który takie oprocentowanie przewidział na 6 miesięcy dla otwierających konto osobiste CitiGold. By skorzystać z lokaty w praktyce trzeba dysponować kwotą co najmniej 400 tys. zł. Taka bowiem suma środków zwalnia z opłaty za prowadzenie konta.

6,5% w skali roku uchowało się jeszcze w Alior Banku - takie oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym przewidziane jest na 3 miesiące i dla nowych środków. A kluczowe wymogi to ulokowanie "nowych środków" oraz posiadanie (lub założenie) konta osobistego (jeśli takowego w Aliorze jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać do 500 zł premii na start).

Ważne informacje


Inne oferty banków (również dość liczne w przedziale oprocentowania od 6 do 6,4%) znajdziesz w poniższych - na bieżąco aktualizowanych - zestawieniach:
Je warto sprawdzać na bieżąco, zważywszy też na fakt, że niniejszy wpis przedstawia stan obowiązujący na 1.11.2023 r. 

Przygotowując niniejszy wpis, jak i rankingu, uwzględniam oferty ze stałym oprocentowaniem (gwarantującym utrzymanie warunków przez czas umowy), a gdy piszę o oprocentowaniu, to zawsze podaję je w skali roku. Wszystkie z wymienionych lokat i kont oszczędnościowych podlegają pod system gwarancji depozytów, dający on ochronę do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Jeśli dopiero zaczynasz swą przygodę z oszczędzaniem i lokowaniem środków w bankach, a masz jakieś pytania bądź wątpliwości, polecam Ci wpisy poradnikowe (o lokatach oraz o kontach oszczędnościowych), w których znajdziesz objaśnienia, podpowiedzi, a nawet kalkulator pozwalający w prosty i intuicyjny sposób wyliczyć odsetki.

62 komentarze:

 1. Poza tym że oprocentowanie spada to teraz jeszcze mocno obniżają limity kwot jakie można wpłacić w promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. VeloBank do 300 tys.
   Toyota i Citi do 400 tys.

   Usuń
  2. No ale Millennium już tylko 100. Alior 200.

   Usuń
 2. Jak myślicie? W Pekao łapać 7% czy zaczekać do kolejnej osoby edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz należy spodziewać się tendencji spadkowej %

   Usuń
  2. Oj, tak hojni to już nie będą, spójrz na tempo cięcia oproc. w innych bankach. Lepsza jest tylko Lokata powitalna w Credit Agricole dla nowych klientów (nie mających tam konta od roku) na 180 dni do 50.000 zł. Jeśli się tam łapiesz i taki limit Ci wystarcza to bym Pekao nie otwierał, ale jak chcesz ulokować bliżej 100.000 zł to lepiej korzystać z Pekao.

   Usuń
  3. Oczywiście że łapać, inflacja spada to już będzie tylko mniej

   Usuń
  4. Łapać bo obniżka więcej niż pewna.

   Usuń
  5. Przecież inflacja wzrosnie, obajtek zaniżył inflacje przez sprzedaż wyborczego taniego paliwa, a po wyborach odrazu podniósł ceny

   Usuń
  6. @Anonimowy 1 listopada 2023 11:08
   Ceny podniósł nie z powodu inflacji, tylko z powodu wyników tych wyborów.

   Usuń
 3. Zdążyliście w 10.2023 nakupić obligacji skarbowych? :) Przyznać się, które braliście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadne. Inflacja spada i wrócą czasy że obligacje SP znów będą oprocentowane niżej niż lokaty.

   Usuń
  2. Tak, wszedłem dość mocno w 3-letnie TOS (stałoprocentowe obligacje skarbowe) @ 6,85%

   PS. Od dziś 'powyborczo' spadły o 0,25% 😋

   Usuń
  3. Ja i cała moja rodzina też TOS październikowe :) Przy dotrzymaniu do końca będzie średniorocznoe przez 3 lata - tak jak na lokacie 7,33%.

   TomTom

   Usuń
  4. ROD 12,EDO,COI,TOS-uśrednione oprocentowanie nam 16%

   Usuń
  5. Emisja listopadowa także jest bardzo dobra, ponieważ zostawiono 1,5% marży. Może się okazać, że na listopadowych da się zarobić więcej niż na październikowych. Ponieważ ROD można nabywać w symbolicznych ilościach - EDO. Oczywiście z uwzględnianiem perspektywy wcześniejszego wykupu.

   Usuń
  6. Rozjaśnisz proszę, co masz na myśli, że na listopadowych można uzyskać lepszy wynik niż na październikowych?

   Usuń
 4. A lokaty dla firm ( spółki z o o )?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mijasz się z prawdą. Lokata pekao ll na 3 miesiące do 50 k można założyć w systemie do 30.11, czyli jeszcze jest czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata to nie konto oszczędnościowe.

   Usuń
  2. Potwierdzam, kto nie załapie się na konto w Pekao ma czas jeszcze do otwarcia lokaty.

   Usuń
 6. Można polecić też Bank Nowy i lokaty 3m 6.8%, może kogoś zainteresuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ten "bank" ma wiele złego za uszami...

   Usuń
 7. A podobno w milenium obniżka kont oszczędnościowych na 0. 01 wie coś ktoś

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znów niewiele zrozumiałeś z przeczytanej wiadomości. I znów niepotrzebnie ekscytujesz się informacjami o oprocentowaniu standardowym. Tu obecnych aktywnych wyjadaczy promocji to w ogóle nie obchodzi bo nikt nie korzysta z oprocentowania innego niż promocyjne.

   Usuń
 8. Dla mnie nieporozumieniem są takie oferty jak ta w Santander Consumer Banku. Jak może być tak że oferta jest do termin X i też do tego samego terminu obowiązuje promocyjne oprocentowanie? Oni nawet na stronie nadal chwalą się tymi 7% ale przecież to tylko na kilkanaście dni już. Słabe. Powinno być tak jak w innych bankach czyli np promocja do dnia X ale jak nawet w ostatnich dniu skorzystasz to i tak masz dany % przez 3 m-ce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo oferty są różne. Jak ktoś chce na krótki termin bawić się w takie oszczędzanie, to ma taka opcję.
   Ja za czasów śp. Idea Banku bawiłem się w oszczędzanie na 21 dni, 14 dni, 8 dni, 3 dni a nawet 1 dzień. I to było bardzo dobre bo dawało mi możliwość oszczędzania bez blokowania środków które były mi potrzebne za 8 dni czy choćby ten 1 dzień. To było zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż to, że teraz przez cały czas muszę przynajmniej kilka do ok. 10 tys. trzymać na nieoprocentowanym koncie po to, by móc z nich skorzystać w ciągu danego miesiąca.
   Szkoda że Pekao który zagarnął sobie Idea Bank, ani żaden z banków teraz nie ma takich ofert.

   Usuń
  2. są konta oszcz. pozwalające wypłacać wielokrotnie, bez limitu w m-cu bez opłat, czemu z nich nie korzystasz?... w Alior, Velobank na przykład.

   Usuń
  3. @Anonimowy 2 listopada 2023 17:46
   Korzystam jednak zwróć uwagę na różne obwarowania tych kont. Mając konto w Idea Banku mogłem korzystać z takich form oszczędzania w sposób który mi odpowiadał.
   Jeżeli przeanalizujesz te konta, to zobaczysz różnicę (o ile kiedyś korzystałeś z ofert Idea Banku).

   Usuń
 9. Czy warto wejść teraz w obligacje skarbu państwa za 300 tysięcy? Myślę o 4letnich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poważnie chcesz wejść w obligacje za tyle kasy na podstawie rady otrzymanej na blogu internetowym? Szokujące!

   Usuń
  2. Wszedlem w te obligacje w grudniu 2022. Zainwestowałem 600 tys. Za pierwszy rok przy 7 % dochód wyjdzie na ok. 34 tys. Biorąc pod uwagę projekcję inflacji do końca roku dochod w drugim roku oszczędzania powinien wynieść ok 90 tys. W mojej ocenie biorąc pod uwagę cięcie oprocentowania kont, ich ograniczenia czasowe i kwotowe to wejście w obligacje w tej chwili nadal będzie lepszym rozwiązaniem niż konto, chociaż szału już nie będzie.

   Usuń
  3. Ktokolwiek potrafi przewidzieć kształtowanie się wskaźnika CPI aż 4 lata w przyszłość jest jasnowidzem :)

   Usuń
  4. Bardzo dobry moment na kupowanie obligacji indeksowanych obligacją... był 3-4 lata temu. Teraz to już musztarda po obiedzie. Dzisiaj tylko MF i ci którym udało się zarobić mogą naganiać. Kto rozsądny już wie że bez sensu wybierać obligacje u schyłku inflacji.

   Inwestowanie w obligacje teraz jest typowym ruchem dla osób niedoświadczonych. Jak kupowanie akcji na samej górce gdy np. CD Projekt był po 400 zł (dla nieobeznanych dodam że teraz jest po ok. 100 zł). Liczą że nie ma limitu i będzie cały czas rosło a jak zaczyna spadać to pojawiają się pytania "Ale będzie znów rosło, prawda? Prawda?!".

   Usuń
  5. Obecnie zakup obligacji jest typowym ruchem dla osób niedoświadczonych? Bezcenne!

   Usuń
  6. Obligacje nie są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym!

   Usuń
  7. W przypadku obligacji skarbowych to Skarb Państwa odpowiada całym majątkiem za zobowiązania, które wynikają z ich emisji.

   PS. Źródłem zasilania BFG jest m.in. Skarb Państwa :)

   Usuń
  8. Niewypłacalność Skarbu Państwa przy wypłacalności prywatnych banków to jest możliwy scenariusz.

   Usuń
  9. Poważnie myślisz, że to prawdopodobny 'scenariusz' ??

   Usuń
 10. Czy w Credit Agricole można skorzystać z tej lokaty na 8% a najpierw otworzyć konto z promocji "przenieś konto i zyskaj 400 zł"? Będzie można skorzystać i z tego i z tego

  OdpowiedzUsuń
 11. Z wcześniejszych obserwacji Santander Consumer nie obniży drastycznie po 15.11, teraz dla stałych klientów jest 6,7% do 50000zł i nielimitowane wypłaty, obniżka będzie zależna od wiboru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz na pewno obniżą.

   Usuń
  2. Na razie obniżył Millennium 😬

   Usuń
 12. Na szczęście udało mi się założyć roczne lokaty na 8% gdy takie jeszcze były. Dziś to już marzenie. Z tego co widzę to najlepsze roczne są teraz na ok 6%. Słabo.

  OdpowiedzUsuń
 13. Też myślałam , że to ORLEN podniósł ceny paliw - ale SPRAWDŹCIE SAMI - CENY HURTOWE w Orlenie są NADAL NISKIE - sprawdzałam w ARCHIWUM cen hurtowych od września do3 listopada!! TO stacje paliw podniosły ceny i marżę - no cóż , "wolny rynek". I w dodatku różnie w różnych miastach, np. w Lublinie - b. wysokie ceny ,a w Poznaniu niższe !! I o co tu chodzi??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak to się ma do obniżek cen paliwa na stacjach BP czy Shell?

   Usuń
 14. Dziś kolejna obniżka stóp ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No a jednak nie. Zostawili bez zmian.

   Usuń
  2. To chyba dobre wieści dla kredyciarzy i dla gospodarki, czyż nie?

   Usuń
  3. Jak na razie PLN umocnił się zarówno względem USD, jak i EUR.

   Usuń
  4. Dokładnie, obniżka stóp to zdecydowanie dobre wieści dla kredyciarzy i dla gospodarki.

   Usuń
 15. Cześć!
  Czy nest bank jest że tak powiem bezpieczny?
  Nie ma żadnych problemów z przelaniem pieniędzy po zakończonej lokacie czy OKO?
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to jest OKO ??

   Usuń
  2. Bezpieczny. Jak każdy bank - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro można spać spokojnie. Przelewy realizuje standardowo.

   OKO to Otwarte Konto Oszczędnościowe z oferty ING Banku Śląskiego. W przypadku Nest Banku jest Nest Konto Oszczędnościowe.

   Usuń
 16. Nest Bank podwyższa swoją marżę dla kont wiborowych od 18.01.2024 o 1%. Czyli kto ma WIBOR 3M minus 1,5% będzie miał minus 2,5%, kto ma minus 1% będzie miał minus 2% itd. Lipa :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, ha…
   Dlatego ja dawno - kiedy to tylko było można jeszcze zrobić - już zrezygnowałem z tego konta i przeszedłem na to nowe które dawali z promocyjnym oprocentowaniem. A wtedy przecież jakaś część posiadaczy tych starych wiborowych kont śmiała się - rzec można - z tych, którzy z nich rezygnowali. Ja zarobiłem i na starym - gdy był właściwy czas- i na nowym.

   Usuń
  2. Jakie oprocentowanie jest teraz na tym nowym?

   Usuń
 17. Handlowy ma bardzo dobrą ofertę półrocznej lokaty @ 7% dla nowych klientów. Oferta jest ważna do wyczerpania puli 500 umów albo do 14. grudnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda kusząco, acz...
   Lokata Powitalna 7% w skali roku jest na 6 miesięcy do 200 tys. zł.

   Jednak żeby Konto Citigold mieć za 0 zł, trzeba na wszystkich rachunkach (w tym na lokatach) utrzymywać średnie saldo min. 400 tys. zł (w przeciwnym wypadku opłata wynosi 220 zł miesięcznie).

   Na uczestników promocji czeka nawet Lokata Dodatkowa (6% w skali roku; do 250 tys. zł). Ona (założona na 200 tys. zł wraz z Powitalną na 200 tys. zł) zapewniałaby konto za 0 zł, ale... niestety jest już tylko na 3 miesiące. Pytanie więc co z kolejnymi 3 miesiącami? Albo trzeba by liczyć się z opłatą za konto, albo ulokować jakoś środki, ale już ze zdecydowanie niższym oprocentowaniem. A wtedy średnia wyjdzie już niska.

   Usuń
 18. Ciekawe jakie oprocentowanie jest obecnie na KO w PKO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strona PKO ci nie działa? Więcej czasu zajmuje napisanie komentarza niż sprawdzenie. 5,75%

   pkobp.pl >> Oferta >> Oszczędzanie i inwestycje >> Konto Oszczędnościowe Plus

   Usuń
  2. Prawda jest taka że jak PKO się wyróżniało przez pewien czas to teraz ostro ścięli oprocentowanie. Te 5,75 na KO Plus to max teraz

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...