Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocja dla obecnych klientów Alior Banku: 50 zł za płatności Blikiem Zbliżeniowym

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

31.10.2023

Promocja dla obecnych klientów Alior Banku: 50 zł za płatności Blikiem Zbliżeniowym

Propozycja skierowana jest do zaproszonych posiadaczy konta w Aliorze.

Promocja dla użytkowników Blika Zbliżeniowego – edycja II
Do wzięcia czeka łatwy bonus pieniężny 50 zł za wykonanie 5 płatności (na dowolne kwoty) za pomocą usługi Blik Zbliżeniowy.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Alior Banku.]

💡 Jeśli jeszcze nie masz konta w Aliorze, to na niniejszą promocję się nie załapiesz, ale możesz otworzyć sobie drogę do podobnych okazji do bankobrania w przyszłości. A teraz to się opłaca, bo można zgarnąć do 620 zł za Konto Jakże Osobiste. W podlinkowanym wpisie znajdziesz zasady uczestnictwa i szczegóły promocji, a poniżej skupiam się już na nowości.

Promocja dla użytkowników Blika Zbliżeniowego – edycja II


Możliwości Blika, takie jak płatności 6-cyfrowym kodem, wypłaty gotówki z bankomatów oraz przelewy na telefon są bardzo dobrze znane. Jeśli jednak chodzi o funkcję płatności zbliżeniowych, to tu może przydać się kilka słów wyjaśnienia czym jest ta metoda płatności oraz jak działa. Oto instrukcja ze strony banku:

"Czego potrzebujesz, aby skorzystać z BLIKA zbliżeniowego? 

- dowolnego konta osobistego w PLN w Alior Banku dla klientów indywidualnych, 

-telefonu z systemem Android (wersja 6.0 lub wyższa) i aktywnej funkcji NFC, która umożliwia transmisję danych między telefonem a terminalem płatniczym (usługa jest niedostępna na telefonach z systemem iOS), 

- ustawić zabezpieczenia ekranu i wybrać Alior Mobile jako domyślną aplikację do obsługi płatności na telefonie."

"Jak zacząć korzystać z BLIKA zbliżeniowego? 

Płać zbliżeniowo BLIKIEM – bez podpinania karty, bez kodu BLIK, szybko i bezpiecznie. Pamiętaj, że blokada ekranu i funkcja NFC są niezbędne, aby dokonywać płatności w ten sposób. 

- Pobierz aplikację Alior Mobile na swój telefon. 

- Wybierz w aplikacji opcję BLIK, a następnie kliknij BLIK zbliżeniowy. 

- Wybierz Alior Mobile jako domyślną aplikację do obsługi płatności, włącz funkcję NFC i ustaw blokadę ekranu (PIN-em, odciskiem palca lub wykorzystując skan twarzy). 

- Zaakceptuj „Regulamin korzystania z usługi BLIK zbliżeniowy” i „Taryfę opłat i prowizji” dla tej usługi. Dokumenty, które zaakceptowałeś, wyślemy na wskazany przez Ciebie adres e-mail. 

- Potwierdź PIN-em aktywację płatności zbliżeniowych BLIK w aplikacji mobilnej. 

- Gotowe. Możesz płacić zbliżeniowo BLIKIEM"


Chcąc już zapłacić, sprzedawcę informujesz o chęci zapłaty zbliżeniowo, odblokowujesz telefon i (przy włączonej funkcji NFC) zbliżasz go do terminala.

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, posiadająca konto osobiste w Aliorze, która otrzyma(ła) zaproszenie do wzięcia udział w promocji. Regulamin promocji przewiduję wysyłkę takich zaproszeń za pomocą SMS-a i/lub powiadomienia w aplikacji mobilnej.

Z technicznego punktu widzenia niezbędnym jest też posiadanie urządzenia z systemem Android, wyposażonego w moduł NFC, umożliwiający płatności zbliżeniowe telefonem (urządzenia z iOS nie pozwalają na płatności Blikiem Zbliżeniowym).

Nagroda. Na uczestnika promocji czeka bonus pieniężny 50 zł, który bank wypłaci na konto osobiste, więc będzie go można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Limit nagród. Promocja przewidziana jest do 30.11.2023 r., ale może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli 10 000 nagród (po 50 zł każda). O ewentualnym przedterminowym wykorzystaniu limitu nagród bank ma powiadomić na swej stronie internetowej w zakładce "Promocje".

Zasady promocji. Jeśli jesteś w gronie osób zaproszonych przez bank do promocji, to by zdobyć 50 zł, postępuj zgodnie ze wskazówkami z wiadomości zawierającej zaproszenie, która wskazuje liczbę transakcji oraz termin ich wykonania:

 • w okresie trwania promocji wykonaj min. 5 płatności Blikiem zbliżeniowym w terminie 10 dni oraz 
 • nie wypowiadaj umowy z bankiem do dnia otrzymania nagrody.

A wypłata bonusu 50 zł przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym spełnisz powyższe warunki.
 
Wykonując płatności na potrzeby promocji, miej na uwadze, że bank nie uwzględni transakcji, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod, który wskazuje na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"• 7995,7993,7994,9406 określający kasyna,kolektury oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; 
• 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); 
• 4111, określający m.in. usługi transportowe; 
• 6012, określający instytucje finansowe;  
• 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych; 
• 6051,6540 określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych; 
• 4829, określający internetowe przekazy pieniężne; 
• 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna)


Każdy uczestnik promocji zdobyć może tylko jedną nagrodę.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczce Barbarze.

💡 Na koniec przypomnę, że na klientów Aliora czeka jeszcze jedna promocja z punktami w programie Bezcenne Chwile, dzięki którym zgarnąć można do 120 zł w bonach do Carrefoura. Jeśli zaś chodzi o przedsiębiorców, to do wzięcia jest nawet 2900 zł w bonusach za firmowe iKonto Biznes.

Przydatne dokumenty:

25 komentarzy:

 1. Trzeba dostać zaproszenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niebywale.. ta informacja jest zawarta w pierwszym zdaniu!

   Usuń
  2. A przeczytać nagłówek niełaska? Podpowiem, drugi i trzeci wiersz.

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 listopada 2023 07:39
   @Anonimowy 1 listopada 2023 09:58
   Tu nie chodzi o to, że @Anonimowy 1 listopada 2023 01:22 nie przeczytał tej informacji. Tu chodzi o typowo polskie zachowanie jakie można w wielu miejscach zaobserwować, czyli drzwi tam gdzie ich nawet nie ma po to, żeby było tak jak jak chcę.

   Usuń
 2. Do tego trwa promocja: BLIK zbliżeniowy bez prowizji za przewalutowanie

  Do 31 grudnia 2023 roku płacąc BLIKIEM zbliżeniowym za granicą nie ponosisz opłat za przewalutowanie transakcji. Promocja obowiązuje do wskazanego terminu wszystkich klientów, którzy w okresie jej trwania aktywowali usługę.

  Szczegóły w regulaminie promocji „BLIK zbliżeniowy bez prowizji za przewalutowanie”

  źródło: https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/uslugi/blik.html

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż, jest takie powiedzenie o psie i kiełbasie. I w ten właśnie sposób są traktowani posiadacze telefonów iPhone przez BLIKA czyli Polski Standard Płatności, bo nie ma chyba innego wytłumaczenia dla faktu, że BLIK zbliżeniowy funkcjonuje już 2 lata bez 8 dni, a na iOS dalej jest to niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to już kwestia (nie)świadomych decyzji konsumentów. To tak jakby kupić lamborghini i później narzekać, że nie można nim jeździć szybciej niż 140 km/h bo są ograniczenia prędkości.

   Usuń
  2. @Anonimowy 1 listopada 2023 10:55
   Witaj stary znajomy nieznajomy 👏😄.
   Już to porównanie zrobiłeś w innym komentarzu, tak jak ja w innym komentarzu dałem upust swojemu niezadowoleniu z powodu takiego traktowania mojego iPhone. 🤣

   Ps. Czytam te wszystkie komentarze, czytam... 🤪

   Usuń
  3. ale w czym problem stac cie na ajfona kup se telefon za 2 stówki do zarabiania kasy

   Usuń
  4. @jbk 1 listopada 2023 20:01
   To chyba nie o to chodzi, prawda? Poza tym, zdaje się że nie każdy bank daje taką możliwość a w najlepszym wypadku, trzeba by było korzystać z dwóch telefonów aby np. dostać zaproszenie do danej promocji.

   Usuń
  5. No właśnie. Mam Iphone z którego korzystam i na którym mam wszystkie aplikacje, mam też drugi telefon z androidem, więc mogłabym przeinstalować apkę na ten drugi i spełnić warunki, ale co z tego jak nie dostałam zaproszenia.. bez sensu

   Usuń
  6. @Anonimowy 3 listopada 2023 10:39
   Dokładnie! Poza tym, nie w każdym przypadku da się korzystać z aplikacji bankowej na dwóch urządzeniach mobilnych jednocześnie. Mam taki przypadek gdzie instalacja na drugim urządzeniu daje możliwość korzystania z aplikacji w ograniczonym zakresie. Nie mogę np. zrobić przelewu itd.
   Poza tym, nie ma żadnej pewności, że zaproszenie przyjdzie gdy aplikacja jest zainstalowana na iPhone. W Millennium gdzie nie były potrzebne zaproszenia, w podobnej akcji mimo zrobienia płatności BLIKIEM zbliżeniowym nie otrzymałam informacji o uzyskaniu prawa do nagrody, a płatności takie wykonałem dużo wcześniej niż osoba po mnie. I ta osoba otrzymała potwierdzenie nagrody.
   Pisanie o braku problemu świadczy o małej orientacji w tym temacie. I nikt nie musi wiedzieć wszystkiego, tylko niech wtedy nie próbuje dawać dobrych rad innym.

   Usuń
  7. Apkę Aliora można mieć na różnych urządzeniach. Pekao ma ograniczenie do jednego mobilnego.

   Usuń
 4. Jak zwykle brak zaproszenia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy Alior oferuje coś na zatrzymanie klienta przy zożeniu wiosku o zamknięcie konta?

   Usuń
  2. W zeszłym miesiącu nie było niestety żadnej propozycji przy zamykaniu konta

   Usuń
  3. Nie kojarzę ani jednego przypadku "na zatrzymanie" z Aliora.

   Usuń
 5. Android 6.0 za niski. System nie widzi Aplikacji w sklepie i nie da się zainstalować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na to wygląda, że musi to być akcja wspólnoe prowadzona z właścicielem marki BLIK Zbliżeniowy - Polski Standard Płatności dla osób, które nie korzystały z Blika zbliżeniowego. Podobna akcja wcześniej była dla klientów Millennium oraz mBanku, również na zasadzie 5 dowolnych transakcji BLIKiem Zbliżeniowym. Właśnie trzeba dostać zaproszenie. I możliwe że kolejny bank stopniowo wprowadzi taką akcję promującą. I czekam na swoje 50 zł z Mille, do 26.11 mam otrzymać. Więc możliwe, że nie tylko Alior. Ale i inne banki mogą jednocześnie lub jakimś harmonogramem lecieć z akcją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak mam Iphone i teraz zainstaluje apkę Aliora na innym telefonie z androidem, to dostane jeszcze zaproszenie czy już po ptakach? Próbował ktoś może tak zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 8. kiedy dostaje się nagrodę 50 żł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagroda zostanie przekazana na Rachunek do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym spełniono warunki przesłane w Wiadomości.

   Usuń
 9. Zastanawiam się, czemu tej promocji nie zdjęli jeszcze ze swojej strony. Może interpretują to tak, że mimo upływu terminu jeszcze mamy nagrody nie rozdane to jeszcze ludzie mogą brać udział?...

  OdpowiedzUsuń
 10. Wpadło właśnie 50 zł jako -premia mieszkaniowa-, tak ją nazwali na pierwszy rzut oka w aplikacji. Ważne, że jest.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...