Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 582 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2023

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

29.10.2023

+ 582 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2023

Nadszedł ten dzień, gdy wypada podliczyć me zyski z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Poniżej podsumowuję kolejny miesiąc udziału w promocjach bankowych. Może nie tak okazały, jak poprzedni (gdy wpadł prawie tysiak), ale ponad 580 zł lepiej mieć, niż nie mieć. 

Każde z comiesięcznych zestawień zaczynam od banku, który dał zarobić najwięcej. Tym razem prym wiedzie Citibank, w którym kartę kredytową posiadam zarówno ja, jak i żona (a jej zyski z promocji bankowych uwzględniam do podsumowań, gdyż mamy wspólne gospodarstwo domowe, więc tak jak wydatki są nasze wspólne, tak samo jest z dochodami). A tu braliśmy udział w promocji "Lato jest moje z Kartą Kredytową Citibank", w której do wzięcia były bony do Allegro (o wartości 50 zł każdy) w każdym z pięciu etapów akcji. Załapaliśmy się na kolejne z nich, więc tak oto mogę odnotować w sumie 200 zł. Wszystko jako stali klienci, posiadający karty w tym banku od dawien dawna (a przy okazji dodam, że na nowych klientów czeka łatwe 990 zł w bonusach na start).

Blisko 200 zł uzbierało się też w VeloBanku, podobnie jak wyżej, uwzględniając nie tylko konto moje, ale i żony. U mnie jest to kontynuacja promocji (bank zaproponował przedłużenie zwrotu 10% od płatności kartą i/lub Blikiem przez kolejne 3 miesiące). Z kolei na drugim koncie, należącym do żony, to nowa promocja - bank skontaktował się z propozycją zamiany starego rachunku (Konto Proste Zasady) na VeloKonto, zachęcając do tego promocją analogiczną do tej serwowanej dla nowych klientów (czyli moneyback 10%, do 100 zł miesięcznie i tak przez pół roku). Nie wypadało odmówić (a niespodzianka tym bardziej godna docenienia, bo mogło do niej nie dojść - a to nie szło odebrać, a to nie było możliwości dłuższej rozmowy, ale w końcu się udało; telefony z banków warto więc odbierać). W wydaniu dla nowych klientów, promocja VeloBanku wygląda tak, że obecnie można zgarnąć nawet 750 zł w bonusach na start.

W Credit Agricole bez zmian - sytuacja dokładnie taka, jak i miesiąc temu. Konta posiadamy tutaj obydwoje - osobno żona, i osobno ja - solidarnie zgarnęliśmy po dwa bonusy (każdy w wysokości 25 zł), więc w sumie uzbierało się 100 zł. Jeden z bonusów (25 zł) przewidziany jest za zapewnienie wpływów na konto, a drugi (do 25 zł) jest efektem 3-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem (bez wykluczeń). W obydwu przypadkach są to 12-miesięczne promocje, które bank serwuje jako argument w celu wycofania wypowiedzenia umowy.

W przypadku Aliora po raz ostatni odnotować mogę bonus 50 zł w promocji dla otwierających Konto Jakże Osobiste (bonusy wpadały tak przez 8 kolejnych miesięcy; ależ ten czas szybko leci, bo odnoszę wrażenie, jakby to konto zakładane - przez żonę - było "chwilę" temu). Jest przy tym też zwrot za płatności telefonem (1%) - wpadło nieco ponad 3 zł, ale płatności na sumę min. 300 zł załatwiły przy okazji to, że za kartę bank opłaty nie pobrał. Ponadto - już u mnie - wpadł jeszcze bonus 25 zł, który jest przewidziany dla posiadaczy Konta Premium (jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) w przypadku wykonania płatności na sumę min. 500 zł.

Ostatnim z banków, który dorzucił się do bilansu bankobrania za ostatni miesiąc jest Nest Bank, w którym uzyskuję 5-procentowy zwrot za płatności kartą wydaną do konta (w promocji dla otwierających nowe konto; aktualnie już niedostępnej). Tu uzbierało się maksymalnie, ile było możliwe - 50 zł.

Wszystkie wyżej wymienione bonusy i moneybacki, w jednym miejscu zbiera i przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Citibank

Promocja "Lato jest moje z Kartą Kredytową Citibank"

453 zł

4 x 50 zł

(bony Allegro)

VeloBank

Moneyback 10%

1750 zł

174,81 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

1674 zł

4 x 25 zł

Alior Bank

 

 

Bonus za otwarcie Konta Jakże Osobistego

300 zł

50 zł

Moneyback 1%

3,00 zł

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

501 zł

25 zł

Nest Bank

Promocja dla otwierających konto osobiste (moneyback 5%)

1 001 zł

50 zł

Potwierdzeniem uzyskanych gratyfikacji są z kolei poniższe zrzuty ekranu: 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2023 rokuMoje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2023 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2023 rokuMoje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2023 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2023 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie września 2023 roku

Wyliczenia 


Wymienione bonusy i zwroty za miniony miesiąc łącznie przyniosły mi 582,81 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 


Promocje godne uwagi

Wpis podsumowujący me zarabianie na bankach z reguły publikuję w ostatnią niedzielę miesiąca, co poprzedza finisz wielu promocji. Tym razem aż tak dużo kończących okazji do bankobrania nie ma. Z tych, na które warto zwrócić baczną uwagę, są właściwie tylko dwie:

 • do 30.10. można załapać się na 600 zł w bonusach za konto osobiste w Santander Banku (tym razem obowiązuje skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta, więc dla niektórych może być to okazja na - tak długo wyczekiwany - opłacalny powrót); tu do końca października wystarczy złożyć wniosek - umowę o konto można zawrzeć później;
 • do 2.11. dostępne są promocje Banku Pekao, w których do zgarnięcia jest 200 zł premii + 150 zł w bonach na zakupy + 7% na koncie oszczędnościowym (o załapaniu się na te promocje decyduje nie tyle data złożenia wniosku, co zawarcia umowy - na szczęście jest to możliwe również zdalnie).
Jeśli zaś chodzi o pozostałe promocje, to wśród Czytelników bloga największą popularnością cieszą się poniższe:
A że bankobiorca nie samymi promocjami kont osobistych żyje, to też przy okazji przypomnę o promocjach kart kredytowych, w których można zgarnąć od Citibanku (do wyboru) 990 zł w bonusach lub tablet Samsung Galaxy A7 (o wartości 600 zł), lub 600 zł w bonach do Lidla oraz w Santander Consumer Banku 400 zł do Allegro bądź 300 zł do Biedronki.

Jeśli zaś chodzi o promocje dla przedsiębiorców, to tu szczególnie warto sprawdzić dwie: z łatwym bonusem 500 zł na start + do 2400 zł dla aktywnych za konto firmowe w Santanderze oraz do 2900 zł za iKonto Biznes w Aliorze.

Bankobranie od A do Z


Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:16 komentarzy:

 1. U mnie tak samo. Stare konto z czasów Getinu. Zadzwonili żeby zmienić na Velokonto i włączyli 10% zwrotu na 6 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję owocnego bankobrania, u mnie październik zakończył się kwotą 385 zł i tak: 30 zł za kartę kredytową Santander Banku, 25 zł Credit Agricole, 30 zł Millennium, 50 zł Nest Bank i 250 zł Velo Bank, a składa się na to 10% zwrot w kwocie 100 zł, 100 zł za polecenie konta i 50 zł za założenie konta z polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie pierwsze bankobranie. Dostałem 100 zł i mega mnie to cieszy. Właśnie zakładam drugie konto.

  OdpowiedzUsuń
 4. W Citi u mnie też łatwo zebrane bony do Allegro. 5 x 50 zł. Super promocja 👌🏻

  OdpowiedzUsuń
 5. Velo bank nie daje żadnych ofert utrzymaniowej dla velo konta zamyka konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, właśnie zamknąłem i nikt nie dzwonił :) Może wrócę za rok ;)

   Usuń
  2. 3 konta zamykane w rodzinie. Na wszystkich promocja przedłużona o 3 miesiące.

   Usuń
  3. Nie wiem, co to znaczy u Ciebie "właśnie", na ogół dzwonią za 2-3 dni po wypowiedzeniu, obecna promocja utrzymaniowa jest do 31.10 (tak mam jej w regulaminie), więc możesz się nie załapać (ale może będzie następna)

   Usuń
  4. U mnie przedłużyli już drugi raz. Czyli razem będzie 12 m-cy.

   Usuń
  5. Może to kwestia tego jakie powody złożenia dyspozycji zamknięcia się podaje?

   Usuń
  6. Ja podałem zakończenie promocji. Przedłużyli mi na 3 miesiące.

   Usuń
  7. A przy przedłużeniu promocji posiadacie aktywną kartę debetową?

   Usuń
  8. Ja tylko robilam zamknij rachunki. Nic wiecej. I tak, przedłużyli mi o 3 miesiace. Kocham ten bank!
   Poważnie moga przedlużyć o kolejne 3?! Powiem, że nie bylo łatwo, bo spytalam na czacie, czy mi przedluża o 3 miesiace i nie chcieli. Proponowali tylko jakies zbieranie punktow za zakupy, VeloChwile. Ale to nie dla mnie. Potem dzwonil konsultant, gdy bylam w pracy. Potem chcialam zapisac nr konsultanta w telefonie, nie dalo sie i chyba przez pomylke nawiazalam rozmowe czy polaczenie... I ten konsultant oddzwonil wieczorem. Ogolnie to mowia, żeby samemu dzwonic, ale ta infolinia jest płatna, ja - biedna, więc nigdzie nie wydzwaniam. Juz bylam pewna, że przepadlo i mnie sie nie nalezy, a kolega tutaj pisał, że takie przedluzenie miał, ale może wiecej korzysta albo wczesniej zalożyl. W koncu jednak i mnie sie udalo, ale trzeba bylo dlugo negocjowac, co mnie krepowalo. Teraz jestem tak wdzieczna i szczesliwa, że skorzystam z ich EKO i polecilam wujkowi. Wytrwalosci! Da się!

   PS do momentu uzyskania decyzji pozytywnej z tydzien nie jadlam by nie wydawac pieniedzy, gdy nie ma cashbacku. Jechalam na oparach. W momencie wydania pozytywnej decyzji co do cashbacku... od razu ZAKUPY. ZAKUPY. ZAKUPY. XD

   Usuń
 6. Jak można zamkąc konto w velo banku? Przez internet nie widze opcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bankowość internetowa (należy wybrać: Oferty i wnioski-Obsługa)
   aplikacja mobilna (Oferta i wnioski – Nowy wniosek)
   źródło:
   https://www.bankobranie.pl/2015/05/jak-zamknac-konto-w-banku-wypowiedzenie.html

   Usuń
 7. W październiku ja + partnerka razem 1150zł do przodu, a listopad zapowiada się jeszcze lepiej :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...