Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moneyback do 600 zł dla wyrabiających kartę kredytową Visa w Santander Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

20.10.2023

Moneyback do 600 zł dla wyrabiających kartę kredytową Visa w Santander Banku

W porównaniu z poprzednią edycją wartość nagrody podwoiła się.

Promocja "600 zł z kartą kredytową Visa"
Tym razem bank wymaga jednak większej aktywności w płaceniu kartą, gdyż do wzięcia jest wyłącznie moneyback (od 1 do 5%) za płatności kartą w wybranych kategoriach miejsc.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

W ostatnim czasie intensywność serwowania promocji przez Santandera jest imponująca. Wystarczy spojrzeć na długą listę promocji dostępnych w tym banku:


I teraz czas na prześwietlenie tej nowej propozycji z kartą kredytową Visa w roli głównej.

Promocja "600 zł z kartą kredytową Visa"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada żadnej głównej karty kredytowej Santander Banku co najmniej od 1.06.2023 r. (ewentualnie posiadanie karty kredytowej Santander Consumer Banku nie wyklucza z niniejszej promocji, bo to dwa odrębne banku).

Nagroda. W promocji uzyskiwać można moneyback, czyli procentowo naliczany zwrot za płatności kartą. Jego wysokość zależy od miejsca, w którym będziesz płacić. I tak zgarniesz:
 • 5% w sklepach odzieżowych, jubilerskich, 
 • 3% w drogeriach i za usługi medyczne, 
 • 1% w sklepach spożywczych.

Miesięcznie można uzyskać do 50 zł moneybacku, a że ma być on naliczany przez 12 miesięcy (już wliczając miesiąc zawarcia umowy), to łącznie da się zgarnąć nawet 600 zł.

Czy to się opłaca? Zależy ile wydajesz w wyżej wymienionych miejscach. Jeśli jednak nie masz konta w VeloBanku, to od razu warto zwrócić uwagę na jego promocję, gdzie do wzięcia jest 10-procentowy zwrot za płatności kartą wydawaną do konta i/lub Blikiem (zgarnąć można również 600 zł, a do tego jest jeszcze bonus 50 zł na start za otwarcie konta z polecenia).

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna do 31.12.2023 r., ale może zakończyć się wcześniej, gdyż bank przewidział ją dla 14 000 osób, które jako pierwsze zawrą umowę o kartę kredytową. Jeśli doszłoby do tego, bank ma zakomunikować o przedterminowym wyczerpaniu limitu na stronie promocji.

Zasady promocji "600 zł z kartą kredytową Visa"


By wziąć udział w promocji Santander Banku:
 • najpóźniej do 31.12.2023 r. złóż wniosek o kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk lub Visa Platinum (regulamin promocji nie wskazuje sposobu złożenia wniosku, więc można to zrobić m.in. w bankowości internetowej lub w placówce banku) i zawrzyj z bankiem umowę o kartę; 
 • wyraź zgody na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną, a także na przesyłanie e-korespondencji w formie elektronicznej przez elektroniczny kanał kontaktu (EKK); 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank w celach marketingowych.

Zwroty od 1 do 5% bank będzie Ci naliczać przez 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, wliczając w to pierwszy miesiąc. Przykładowo: jeśli umowę zawrzesz 20.10.2023 r., to moneyback będziesz otrzymywać za płatności wykonywane od 20.10.2023 do 30.09.2024 r. Jeśli więc wnioskować o kartę, to lepiej zrobić to na początku miesiąca kalendarzowego, by to właśnie wtedy zawrzeć umowę i nie tracić tego miesiąca (a przecież jeszcze trzeba uwzględnić kilka dni na to, by bank przesłał kartę).

Zwrot - jak już wspomniałem - będzie naliczany wyłącznie za płatności kartą kredytową wykonywane w określonych kategoriach sklepów. Uściślając, otrzymasz go za transakcje w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, którym przypisano poniższe kody MCC (to kody wskazujące na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
 • 5% zwrotu dla kategorii: 5651 - Sklepy odzieżowe rodzinne, 5691 - Sklepy z odzieżą męską i damską, 5661 - Sklepy obuwnicze, 5621 - Sklepy z odzieżą damską, 5611 - Sklepy z akcesoriami i odzież męska i chłopięca, 5699 - Sklepy z innymi akcesoriami i odzieżą, 5137 - Ubiory męskie, damskie i dziecięce, 5139 - Obuwie, 5944 - Sklepy z zegarkami, biżuterią i srebrem – Jubilerzy,
 • 3% zwrotu dla kategorii: 5977 - Sklepy kosmetyczne, drogerie, 7298 - Zdrowie i Uroda - sklepy, 5912 - Drogerie, 4119 - Pogotowie ratunkowe, 8011 - Lekarze (specjalizacje nigdzie indziej nie sklasyfikowane), 8021 - Lekarze: dentyści i ortodonci, 8031 - Osteopaci, 8041 - Kręgarze, 8042 - Optycy i okuliści, 8049 - Pediatra i podolog, 8050 - Pielegniarstwo i opieka osobista, 8062 - Szpitale, 8071 - Laboratoria medyczne i stomatologiczne, 8099 - Usługi medyczne i praktyki lekarskie (nigdzie indziej nie sklasyfikowane)
 • 1% zwrotu dla kategorii: 5411 - Sklepy spożywcze, supermarkety, 5499 - Sklepy spożywcze, sklepy pierwszej potrzeby i specjalne, 5422 - Zamrażarki i szafki mięsne, 5441 - Sklepy cukiernicze, cukiernie, sklepy z orzechami, 5451 - Sklepy z nabiałem, mleczarnie, 5462 - Piekarnie, 5300 - Hurtownie.

Każdy zwrot otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonania płatności (do tego czasu nie zamykaj karty, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem). Bank będzie go wypłacał na rachunek Twej karty. Wpływający moneyback spłaci więc ewentualnie wykorzystany limit z karty bądź spowoduje nadpłatę (w tym drugim przypadku pamiętaj, by nie wypłacać gotówki z bankomatu, ani nie robić przelewu, bo to słono kosztuje; w przypadku karty kredytowej najlepiej wykonywać wyłącznie płatności). Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Karta kredytowa Visa w Santander Banku - szczegóły oferty


W regulaminie promocji znaleźć można jeszcze korzystny zapis dla jej uczestników (a w tym przypadku to regulamin bierze górę nad taryfą opłat i prowizji). Bank zapewnia:
"zwolnienie z opłaty miesięcznej za główną kartę kredytową przez pierwsze 12 miesięcy"


A co dalej? Po upływie 12-miesięcznego okresu preferencyjnych warunków, zaczną obowiązywać już standardowe, wynikające z taryfy opłat i prowizji. W związku z tym najlepiej wybrać kartę, która będzie najłatwiejsza w utrzymaniu za 0 zł, a taką jest srebrna karta kredytowa (Silver). W jej przypadku opłata miesięczna wynosi 7,50 zł, ale można jej uniknąć, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonane zostanie min. 10 płatności (na dowolne kwoty). 

Łatwiejsze promocje kart kredytowych


Przy okazji niniejszego wpisu przypomnę, że są promocje, w których bonusy można zgarnąć mniejszym nakładem sił. Oto przykłady:


Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. Mam pytanie dotyczące konta Select.
  Czy ktoś orientuje się czy gdy złożę wypowiedzenie konta Santander proponuje aktualnie jakąś ofertę utrzymaniową. Jeżeli tak to proszę o informację co konkretnie Wam proponowali?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ktoś może coś podpowie w sprawie powyższego zapytania ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamykałem konto i nic mi nie zaoferowali.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...