Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: VeloBank: 7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (edycja 11/2023)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

10.10.2023

VeloBank: 7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (edycja 11/2023)

To nowa edycja, ale oprocentowanie (i główne parametry oferty) pozostały bez zmian.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7% - edycja 11/2023
Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w promocji oprocentowania dla nowych środków nadal daje 7% w skali roku (gwarantowane na 92 dni; maksymalnie do 300 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, ale otwarcie takiego konta warto jednak rozważyć - da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych (a w chwili obecnej żaden inny bank nie daje aż tyle na start) - prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7% - edycja 11/2023


Główne cechy obecnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 7,0% w skali roku do 300 000 zł oraz
  • 5,0% w skali roku dla nadwyżki od 300 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 305 tys. zł, to z tej sumy 300 tys. zł będzie oprocentowane na 7,0%, a 5 tys. zł na 5%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 9. do 30.10.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 


W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 7% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 4.10.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 4.10.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 4.10.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 9.10.2023 r. do 30.10.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 11/2023, czyli od 9. do 30.09.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.


W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

22 komentarze:

 1. Dobrze, że nie obniżyli oprocentowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby dobry przykład zadziałał na innych :)

   Usuń
  2. Ale 6% mało. A też na 3 mies. więc już lepsze konto oszczędnościowe.

   Usuń
  3. Do 3 tys. Jeszcze 8 procent. Teraz mają wysoką bazę, lecz za 3 tygodnie mogą zmienić.

   Usuń
  4. Dżejmz, co to jest ta baza, a szczególnie wysoka?

   Usuń
  5. Baza to podstawa w której większość zakładało lokaty i konta na 3 miesiące. Powoli schodzi na dół, ponieważ przez całe wakacje utrzymywane były wysokie stopy procentowe, efekt obniżki stóp zobaczymy w grudniu.

   Usuń
  6. Efekty obniżki stóp zobaczymy dopiero w grudniu? Sporo ekonomistów uważa, że już bezpośrednio po wyborach 😋

   Usuń
 2. Juz mialam u nich eko, wiec 7 proc. Mi sie nie nalezy. Pozostaje mi 6, a to strasznie malo po opodatkowaniu i przy drożyznie niewiazacej sie z podwyzkami apanaży rzedu 60 proc.jakie sobie sami zaserwowali. Dobrze, że millenium daje 7 proc. Do prawie polowy listopada.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ktoś wie ile Velobank oferuje na lokatach zwrotnych przy próbie przelewu do innego banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie ta oferta obecnie nie powala z nóg i w zależności od banku-odbiorcy przelewu circa 6%

   Usuń
  2. Przelew do PKO oraz Millennium: 6% na 2 m-ce znaczit lipa 😋

   Usuń
  3. Też miałem 6% ale do wyboru na 2 albo 4 m-ce

   Usuń
  4. Lepsze to niż w Aliorze na zatrzymanie: 4% na 3 mies.

   Usuń
  5. U mnie 6,2 % na konto ,lokatę 2 mies i 4 mies.

   Usuń
  6. Mnie dają 5,7 % na 2 i 4 mies. Od czego zależy różne oprocentowanie dla każdego klienta.

   Usuń
  7. Nie narzekaj na 5,7%, mi oferują tylko 3%, miesiąc temu oferowali 3,5% - bez względu, do którego banku, różne sprawdzam. To zależy od algorytmu, jak go zaprogramowali. Mam aktywne EKO z 8% to nie widzą pewnie sensu oferowania wyższych procentów typu 5,7% czy 6%, bo i tak nie skorzystam. Z moich obserwacji zależy też od tego, jakie kwoty dana osoba trzyma w banku, jak często korzysta z takich ofert zatrzymaniowych. Korzystałem swego czasu dużo i mocno, teraz taki efekt, że max 3% :)

   Usuń
  8. @Anonimowy, 19 października 2023, 15:07 - ten algorytm bierze tylko i wyłącznie pod uwagę bank, do którego jest skierowany kwalifikujący się do oferty przelew 🤡

   Usuń
  9. @Anonimowy 19 października 2023 17:54
   Nieprawda. Temat wałkowany od dawna.

   Usuń
  10. A czy ktoś wie czy można coś utargować więcej na infolinii niż to co dają w propozycjach przy przelewie do innego banku ?

   Usuń
  11. @Anonimowy 21 października 2023 11:12
   Nie ma takiej opcji.

   Usuń
 4. Czy to prawda, że powyżej kwoty 50 tys. dzwonią z Velo banku by potwierdzić wykonanie przelewu? Chodzi o przelew zewnętrzny do innego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Dzwonią żeby potwierdzić przelew. I to dzwonią bardzo szybko (do 5 minut od zlecenia przelewu).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...