Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 400 zł do Allegro lub 300 zł do Biedronki? Porównanie promocji Santander Consumer Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

9.10.2023

400 zł do Allegro lub 300 zł do Biedronki? Porównanie promocji Santander Consumer Banku

A oprócz bonów na zakupy jest jeszcze moneyback do 360 zł.

300 zł do Biedronki lub 400 zł do Allegro na start + moneyback do 360 zł rocznie. Porównanie promocji Santander Consumer Banku
W ostatnim czasie promocji bankowych wiele, więc te starsze (a dostępne w dłuższym terminie) mogą umknąć. Dziś więc przypominam i przy okazji porównuję dwie promocje z kartą kredytową Santander Consumer Banku w roli głównej.

[Aktualizacja w dn. 15.11.2023 r.: Bank zakomunikował o zakończeniu promocji z bonami do Biedronki, więc ten wpis częściowo jest już nieaktualny. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Consumer Banku.]

Visa TurboKarta owocuje moneybackiem, czyli procentowo naliczanym zwrotem - od 1 do 5% - za transakcje wykonywane w wybranych kategoriach miejsc. Miesięcznie można z nią uzyskać do 30 zł, czyli nawet 360 zł w rok. To jej "stała" zaleta, aczkolwiek zgarnianie zwrotów wymaga większej aktywności w płaceniu kartą. Są tu jednak i bonusy do wzięcia w o wiele prostszy sposób - to nagrody gwarantowane dla wyrabiających kartę - obydwie z tych promocji szczegółowo już prześwietlałem, opisując jak zdobyć 400 zł w bonach do Allegro lub 300 zł w bonach do Biedronki. Teraz przyszedł czas je porównać.

Promocje z bonami na zakupy to dwie alternatywne promocji - można skorzystać z jednej. Każdy może samodzielnie zdecydować w której promocji chce wziąć udział - o tym decyduje wypełnienie wniosku kontaktowego na dedykowanej stronie: z bonami do Allegro lub z bonami do Biedronki. Obojętnie z której promocji skorzystasz, odrębnie będzie Ci przysługiwać moneyback.

Zasady uczestnictwa w promocjach z bonami są takie same. Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, z jednym wykluczeniem:

"Z udziału w Promocji wyłączone są osoby, które są posiadaczami karty kredytowej Santander Consumer Banku S.A. oraz osoby, które w 2022 i w 2023 roku były posiadaczami karty kredytowej Santander Consumer Banku S.A. i wypowiedziały umowę o tą kartę."

 
Ewentualnie posiadanie innych produktów w Santander Consumer Banku nie wyklucza z promocji. Tak samo nie wyklucza posiadanie jakichkolwiek produktów (w tym nawet karty kredytowej) w Santander Bank Polska (daw. BZ WBK), bo to dwa odrębne banki.

400 zł do Allegro czy 300 zł do Biedronki? Porównanie promocji Santander Consumer Banku


Przy porównaniu promocji najbardziej pomocną będzie tabelka, w której znajdziesz najważniejsze informacje o każdej z promocji i różnice między nimi:

 

Promocja z bonami do Allegro

Promocja z bonami do Biedronki

Nagrody:

4 bony do Allegro o wartości 100 zł każdy

3 bony do Biedronki o wartości 100 zł każdy

Dostępność promocji:

do 31.12.2023 r.*

do 29.02.2024 r.*

Warunki do spełnienia w promocji:

w ciągu 30 dni od podpisania umowy o kartę co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku

w czterech miesiącach kalendarzowych (w każdym z nich) wykonaj płatności kartą na sumę min. 600 zł

w trzech miesiącach kalendarzowych (w każdym z nich) wykonaj płatności kartą na sumę min. 500 zł

Zasady otrzymania bonu:

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek ww. płatności kartą, uzyskasz bon o wartości 100 zł

Szczegóły:

Opis promocji

Opis promocji

Jak wziąć udział?

Strona promocji

Strona promocji

*zarówno w promocji z bonami do Allegro, jak i w promocji z bonami do Biedronki obowiązują limity uczestników – promocja/promocje mogą więc zakończyć się wcześniej (w przypadku wyczerpania przewidzianej puli 1500 kart biorących udział w danej promocji).

Łatwo zauważyć, że promocja z bonami do Allegro daje więcej, ale też nieco więcej wymaga - trzeba wykonywać płatności na większą sumę (o 100 zł) oraz przez dłuższy okres (jeden miesiąc więcej). niż w promocji z bonami do Biedronki.

W obydwu promocjach nagrody przekazywane są do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków (tj. wykonania płatności kartą na sumę min. 600 zł w promocji z bonami do Allegro lub na sumę min. 500 zł w przypadku promocji z bonami do Biedronki).

Rozwiewając jakiekolwiek wątpliwości: płatności kartą na potrzeby promocji można, ale nie trzeba wykonywać na Allegro, ani w sklepach Biedronka - mogą być to inne miejsca (np. inne sklepy i markety spożywcze, odzieżowe, obuwnicze, budowlane, motoryzacyjne, stacje paliw, lokale gastronomiczne, sklepy internetowe itp.).

Szczegółowy opis każdej z promocji, omówienie karty kredytowej z oferty Santander Banku oraz towarzyszącej jej promocji z moneybackiem, znajdziesz we wpisie prześwietlającym konkretną okazję do bankobrania:


Choć na stronie promocji (czy tej z bonami do Allegro czy z bonami do Biedronki) znaleźć możesz zapis "RRSO [Rzeczywista roczna stopa oprocentowania -przyp. Mr. Złotówa]: 21,40%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym i spełniania warunków unikania opłaty miesięcznej, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce. 

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy (a więc okres, dzięki któremu oddajesz dokładnie tyle samo ile wydasz - bez odsetek i bez opłat).

Przydatne dokumenty:

6 komentarzy:

 1. Zawsze to co więcej 🤑

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie bo jak ktoś nie kupuje na allegro to wtedy wybierze Biedronkę.

   Usuń
 2. Wszedłem na stronę promocji i zgłupiałem - logotyp i grafika ekranowa jeśli nie taka sama to podobna jak w tym drugim banku mającym w nazwie "Santander" ...i w końcu nie wiem w którym banku jestem, bo w jednym z nich mam już konto i KK (dawniej WBK) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ta sama grupa, ale banki działają odrębnie. Tu mamy Santander Consumer Bank (czerwony napis na białym tle).

   Drugi, większy to Santander Bank Polska (biały napis i logo na czerwonym tle; to właśnie dawny BZ WBK). Jeśli masz w nim jakiekolwiek produkty (nawet kartę kredytową), to nadal możesz wziąć udział w powyższej promocji Santander Consumer Banku.

   Usuń
  2. Jak masz konto osobiste to to nie może być Santander Consumer bo w ofercie nie ma takich kont.

   ROR-y są tylko Santander Banku (dawny BZWBK).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...