Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwy bonus 500 zł na start za konto firmowe w Santander Banku (+ do 2400 zł dodatkowych gratyfikacji)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

3.10.2023

Łatwy bonus 500 zł na start za konto firmowe w Santander Banku (+ do 2400 zł dodatkowych gratyfikacji)

Oto kolejna promocja konta w Santander Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Promocja "Konto Firmowe Godne Polecenia z BONUSEM – edycja 8"
Do wzięcia jest łatwy bonus na start w wysokości 500 zł. A to dodatek do dotychczasowej promocji, w której zgarnąć można do 1200 czy nawet do 2400 zł. Ponadto bank gwarantuje bezterminowe zwolnienie z opłat m.in. za prowadzenie konta, wydawaną do niego kartę czy przelewy. 


[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje bankowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

W praktyce mamy tutaj do czynienia z dwoma propozycjami: 
 • "Konto Firmowe Godne Polecenia z BONUSEM – edycja 8" - to najnowsza propozycja, dzięki której w prosty sposób można uzyskać gwarantowany bonus pieniężny do 500 zł; 
 • "Promocja Godna Polecenia - edycja 6" - tu z kolei można zgarnąć do 1200 zł zwrotów za płatności kartą wydaną do konta oraz (co jednak zaznaczę - niekoniecznie musi interesować każdego) do 1200 zł za skorzystanie z innych produktów/usług oferowanych przez bank.

Powyższe promocje łączą się ze sobą - poniżej znajdziesz ich dokładne prześwietlenie, opis zasad, a na samym końcu również prześwietlenie konta firmowego zakładanego na potrzeby zdobycia nagród gwarantowanych.

Bonus do 500 zł za konto firmowe w Santander Banku


Dla kogo promocja z bonusem 500 zł? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce i prowadząca działalność gospodarczą, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2022 r. nie posiadała w Santander Banku konta dla pomiotów prowadzących działalność gospodarczą (to warunki uczestnictwa idealnie pokrywające się z zasadami udziału w promocji z bonusami do 2400 zł w promocji, o której szczegółowo piszę nieco niżej).

Ewentualne posiadanie innych produktów - w tym np. konta osobistego prowadzonego dla klientów indywidualnych - nie jest przeszkodą do udziału w promocji konta firmowego. Pamiętaj jedynie, że w tej sytuacji udział w promocji także biorą wyłącznie wnioski o konto firmowe złożone na stronie promocji (do uzyskania bonusów nie zakwalifikuje wniosek złożony przez bankowość internetową, nawet jeśli masz do niej już dostęp).

Nagroda. W tej promocji do wzięcia czekają 2 bonusy w wysokości 250 zł każdy, co w sumie daje tytułowe 500 zł. Nagroda wpłynie na konto założone w promocji. Środki te przelejesz, wypłacisz lub wydasz na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji: 
 • do 15.12.2023 r. zarejestruj się na stronie promocji, wyrażając przy tym wymaganą zgodę na zwolnienie z tajemnicy bankowej (jedynie w zakresie niezbędnym do rozliczenia udziału w promocji i zgody banku na wypłatę premii) oraz w kolejnym kroku (na tej samej stronie) złóż wniosek o Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą oraz dostępem do bankowości elektronicznej Mini Firma (we wniosku podaj ten sam adres mailowy, co podczas rejestracji);
 • we wniosku wyraź zgody na kontakt: 
  • w sprawie realizacji wniosku o otwarcie konta i dostarczenie regulacji bankowych, w tym Taryfy Opłat i Prowizji oraz 
  • drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych; 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych marketingowych;
 • najpóźniej do 22.12.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem o ww. konto z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej;
 • do 5.01.2024 r. pobierz aplikację mobilną Santander Banku i co najmniej jeden raz zaloguj się do niej.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy bonus 250 zł i otworzy drogę do zgarnięcia dodatkowego bonusu również w wysokości 250 zł. By go zdobyć:
 • do 5.01.2024 r. wykonaj co najmniej 3 płatności Blik (z wyłączeniem przelewów na telefon Blik)..

O przyznaniu bonusu 250 lub 500 zł (w zależności od spełnienia powyższych warunków) organizator powiadomi Cię mailowo do 25.01.2024 r. Po otrzymaniu tej wiadomości, najpóźniej w ciągu 6 dni (do 31.01.2024 r.) będzie należało zalogować się na stronie promocji i podać numer rachunku konta założonego w promocji. 

Wypłata bonusu na ten rachunek nastąpi do 15.02.2024 roku. Do tego momentu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Firmowe Godne Polecenia, ani nie wycofuj wyrażonych zgód.

"Promocja Godna Polecenia" - edycja 6


Otwierając konto w wyżej opisanej promocji z bonusem do 500 zł, możesz też skorzystać z bankowej promocji, w której do wzięcia czekają kolejne bonusy - do 2400 zł. Warunki uczestnictwa (opisane wyżej w części zaczynającej się od słów "dla kogo promocja?") w praktyce idealnie się pokrywają.

Oczywiście z tej promocji można, ale nie trzeba korzystać. Można bowiem założyć Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Banku i skupić się tylko na zgarnięciu bonusu do 500 zł. Spełnianie warunków "Promocji Godnej Polecenia - edycja 6" jest dobrowolne.

Nagrody. W ramach tej promocji do wzięcia czekają następujące nagrody:
- Moneyback 3%, do 200 zł miesięcznie, który można uzyskiwać przez 6 miesięcy.
- Premia 300 zł za umowę o terminal płatniczy, zawartą nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji. 
- Premia 300 zł za włączenie usługi eKsięgowości w bankowości internetowej (w zakładce Usługi), nie później niż w ciągu miesiąca od dnia, w którym przystąpisz do promocji. 
- Premia 300 zł za umowę o kredyt, zawartą nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji. 
- Premia 300 zł za umowę leasingu lub pożyczki leasingowej na kwotę min. 10.000 złotych, zawartą nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji.


By uzyskiwać zwroty:
 • wyraź zgody na kontakt telefoniczny w celu marketingowym oraz elektroniczny w celu przesyłania informacji handlowych, a także nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku;
 • do 20-go dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności kartą wykonaj przelew do ZUS (spójrz tabela niżej).

Dalej pozostanie już wykonywanie płatności kartą wydaną do konta, gdyż wysokość comiesięcznego bonusu zależeć będzie właśnie od sumy tych transakcji. Bank będzie naliczał 3% zwrotu od dowolnych płatności. Kartą można płacić zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie z wyłączeniem (tu cytat z regulaminu):
"transakcji bezpośrednio związanych z udziałem w grach hazardowych (quasicash, transakcji wykonywanych w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory) oraz transakcji u podmiotów, które świadczą usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych i pośredniczących w wymianie np.: Revolut, DiPocket".

Zwroty za płatności kartą będą naliczane przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, licząc od miesiąca, w którym konto zostało otwarte. Maksymalnie da się zgarnąć 200 zł zwrotu za dany miesiąc.

Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje poniższa tabela (z regulaminu promocji):


Wypłatę każdego zwrotu bank przewiduje w ciągu 45 dni po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Dodatkowe 1 200 zł. Na uczestników niniejszej promocji czekają jeszcze inne bonusy. Oto one:
- Premia 300 zł za umowę o terminal płatniczy, zawartą nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji. 
- Premia 300 zł za włączenie usługi eKsięgowości w bankowości internetowej (w zakładce Usługi), nie później niż w ciągu miesiąca od dnia, w którym przystąpisz do promocji. 
- Premia 300 zł za umowę o kredyt, zawartą nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji. 
- Premia 300 zł za umowę leasingu lub pożyczki leasingowej na kwotę min. 10.000 złotych, zawartą nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym przystąpisz do promocji.


Każdą z wymienionych premii można zdobyć tylko jeden raz. Zainteresowanych skorzystaniem z tej części promocji odsyłam do punktów 16-20 regulaminu promocji, do którego linkuję na końcu niniejszego wpisu.

💡 Przy okazji przypomnę, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, że kwestia opodatkowania zdobytych bonusów wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premie czy zwroty otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmowe Konto Godne Polecenia bezterminowo za 0 zł!


Konto firmowe w Santander Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą w ramach "Promocji Godnej Polecenia" - edycja 6 można założyć na preferencyjnych warunkach. Regulamin tejże promocji (który w tej sytuacji bierze górę nad taryfą opłat i prowizji) gwarantuje bowiem zwolnienie z następujących opłat z tytułu:
"a. prowadzenie konta firmowego,  
b. przelewy internetowe Elixir w bankowości elektronicznej – poza Przelew24, 
c. polecenia wypłaty w euro do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA w usługach bankowości elektronicznej, 
d. przelewy natychmiastowe BlueCash w usługach bankowości elektronicznej - 10 pierwszych w miesiącu rozliczeniowym, 
e. zlecenia stałe na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej, 
f. polecenia zapłaty w usługach bankowości elektronicznej na konto odbiorcy w innym banku, 
g. smsKody, 
h. użytkowanie karty debetowej, 
i. wypłatę pieniędzy kartą debetową: 
   - w bankomatach poza naszą siecią, 
   - w terminalach innych instytucji w Polsce, 
   - w bankomatach lub terminalach innych instytucji za granicą, 
   - wypłaty w EUR w krajach EOG w bankomatach lub terminalach poza naszą siecią"

Warunkiem zwolnienia z tychże opłat jest utrzymywanie braku sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych przez bank, a także wyrażenie i utrzymanie zgód na kontakt telefoniczny w celu marketingowym oraz elektroniczny w celu przesyłania informacji handlowych w okresie trwania promocji (bezterminowo). 

Niniejsza promocja jest więc okazją, by wszystko co najważniejsze (prowadzenie konta, kartę do niego oraz przelewy) zapewnić sobie za 0 zł bez spełniania dodatkowych warunków czy wykazywania się aktywnością. 

Do udziału w obydwu promocjach jednocześnie (z bonusem do 500 zł i pozostałymi gratyfikacjami do 2400 zł) kwalifikuje wyłącznie wniosek złożony na na stronie promocji. Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, umowę z bankiem zawrzesz za pośrednictwem kuriera lub "na selfie" (z wykorzystaniem wideoweryfikacji w aplikacji mobilnej).

4 komentarze:

 1. Banki tak się rozpanoszyły w stawianiu wymagań, że czas to ukrócić. A to trzeba wyrazić wszystkie zgody, a to wypełniać jakieś kuriozalne zadania itp. itd. Może tak rotacyjnie zbanować dany bank na kilka miesięcy z otwieraniem kont. Może Mr Złotówa znajdzie sprytny sposób na ten proceder?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co chcesz? Przecież jakieś warunki muszą być bo za darmo nikt ci niczego nie da. Konto jest bez opłat co jest raczej ewenementem jeśli chodzi o firmowe. No ale warunki w promocjach zawsze były i nie wiem czemu tu się dziwić?

   Usuń
 2. Z tego co rozumiem promocja łączy się z aktualną oferta Santandera "600zl" dla kont indywidualnych? Mogę równolegle założyć 2 konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się do pytania - można?? Chce założyć prywatne i firmowe konto to będą dwa bonusy?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...