Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powraca (na krótko): rekordowe 1200 zł w bonusach za kartę Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

3.10.2023

Hit powraca (na krótko): rekordowe 1200 zł w bonusach za kartę Citi Simplicity

Citibank (jednak) wznowił swój hit. Pula kart objętych promocją jest jednak mocno limitowana i dostępna bardzo krótko.

Gwarantowane 1 200 zł w bonusach za kartę Citi Simplicity
Na każdego uczestnika czekają gwarantowane bonusy pieniężne na sumę 900 zł oraz punkty w programie Bezcenne Chwile, które pozwolą odebrać nagrody - np. bony na zakupy - o łącznej wartości nawet 300 zł. W sumie to aż 1200 zł. Do tego bank gwarantuje zwolnienie z opłaty za kartę.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Citibanku.]

Tej promocji miało już nie być. Jej pierwsza edycja zakończyła się 30.09.2023 r. i z informacji jakie uzyskałem - dzieląc się nimi zresztą później m.in. na Facebooku - nie miała szybko powrócić. Jednak jak to w życiu bywa, czasem pojawiają się niespodzianki - tu jest to pozytywne zaskoczenie, bo promocja wraca (acz dostępna jest tylko kilkanaście dni, a do tego obowiązuje limit uczestników).

Gwarantowane 1 200 zł w bonusach za kartę Citi Simplicity


Co warto wiedzieć o promocjach bankowych? Na wstępie kilka zdań wyjaśnienia dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je już od grubo ponad 9 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 23,15%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.

Już tu dodam, że niniejsza promocja wymaga większej aktywności w płaceniu kartą. Jeśli chcesz wykonywać mniej transakcji i nagrody zgarnąć szybciej, sprawdź alternatywne promocje karty kredytowej Citi Simplicity, w których do wzięcia czeka (do wyboru): tablet Samsung (o wartości ok. 600 zł) lub 600 zł w bonach do Lidla.
__________________

Promocja "Mogę więcej z Kartą Kredytową Citibank. Edycja II": 900 zł premii + 300 zł na zakupy za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.07.2023 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citi (tak, to nie pomyłka, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej Citibanku jest tak krótki - dla niektórych jest to więc okazja na szybki i opłacalny powrót).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

W tej promocji nie ma wykluczeń, jeśli chodzi o uczestników programu "Bezcenne Chwile". Nawet gdy bierzesz w nim udział np. z kartą wydaną przez inny bank albo było Ci dane brać udział z inną kartą kredytową Citibanku lub choćby teraz z kartą wydaną do CitiKonta, to z niniejszej promocji z kartą kredytową również możesz skorzystać i 24 000 punków dostaniesz.

Limit nagród. Promocja ma być dostępna tylko do 16.10.2023 roku, ale i tak może się zakończyć wcześniej, gdyż bank przygotował się na nagrodzenie pierwszych 300 osób, które zawrą umowę o kartę Citi Simplicity.

Jeśli pula nagród wyczerpie się przed terminem, to informacja o tym ma się pojawić na stronie promocji. Dobra wiadomość jest taka, że bank praktykuje zasadę, by każdy kto zdąży złożyć wniosek, nagrodę dostał (oczywiście po spełnieniu pozostałych warunków, o których mowa niżej).

Zasady promocji "Mogę więcej z Kartą Kredytową Citibank. Edycja II


By wziąć udział w akcji i uzyskać gwarantowane nagrody w postaci punktów w programie Bezcenne Chwile oraz premii pieniężnych:
 • do 16.10.2023 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania bonusów o wartości 1200 zł);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody - w praktyce da się to zrobić już podczas składania wniosku (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawierając z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego;
 • aktywuj kartę w bankowości internetowej lub bankowości mobilnej Citibanku;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) przystąp do programu Bezcenne Chwile i zarejestruj w nim kartę Citi Simplicity (jak to zrobić, wyjaśniam nieco niżej);
 • przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą Citi Simplicity na kwotę min. 500 zł.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci 12 000 punktów w programie Bezcenne Chwile (co oznacza możliwość odbioru nagród o wartości 150 zł). Jest jednak możliwość, by punktów zdobyć więcej - nawet 24 000 (zamiast 12 000). By tak się stało, w wyżej wymienionych trzech miesiącach kalendarzowych (w każdym z tych miesięcy) należy wykonywać płatności kartą na sumę min. 2 000 zł. 

Po spełnieniu powyższych warunków uzyskania punktów programie Bezcenne Chwile (czy to 12 000, czy 24 000 - wybór należy do Ciebie) przyjdzie czas na zdobycie kolejnych nagród - 9 bonusów po 50 lub 100 zł. By je zgarnąć:
 • od czwartego do jedenastego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych 8 miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki, otrzymasz premię po 50 zł. Ale da się zgarniać wyższe premie (100 zł zamiast 50 zł) - by tak się stało, wtedy płatności w danym miesiącu muszą być nie na sumę min. 500, ale już na min. 2 000 zł.

No i jest jeszcze wisienka na koniec - by uzyskać ostatnią z premii (w wysokości 100 zł), w dwunastym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy wykonaj płatności na sumę min. 500 zł.

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w październiku, to płatności (po 500 lub 2 000 zł w każdym miesiącu kalendarzowym) będzie należało wykonywać od listopada do stycznia (za co dostaniesz 12 000 lub 24 000 punktów w programie Bezcenne Chwile). Z kolei za płatności w okresie od lutego do sierpnia będą wpadać bonusy pieniężne w wysokości 50 lub 100 zł (w zależności od tego na jaką sumę - min. 500 lub min. 2 000 zł - wykonasz transakcje w danym miesiącu). No i potem jeszcze we wrześniu wystarczy wykonać płatności na sumę min. 500 zł, by wpadła dodatkowa stówka.

Bonusy pieniężne bank wypłaci na rachunek Twej karty kredytowej. Otrzymane premie albo więc spłacą wykorzystany przez Ciebie limit, albo spowodują nadpłatę. W tym drugim przypadku środki z karty najlepiej wydać, wykonując płatności kartą (w dowolnym miejscu), niż wypłacić w bankomacie czy zrobić przelew (bo to w przypadku karty kredytowej jest kosztowne; przy płatnościach w PLN w dowolnym miejscu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów).
_________

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Mogą, ale nie muszą to być płatności u partnerów programu Bezcenne Chwile. Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni Twoje transakcje, o ile:
 • "nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone"

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Powiadomienie o każdej z nagród dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej premii. Wydanie każdej z nagród (czy to naliczenie punktów na koncie punktowym programu Bezcenne Chwile, czy to wypłata premii) nastąpi w ciągu 30 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji, nie wypowiadaj umowy, ani nie wycofuj wyrażonych zgód.

Punkty mają mieć ważność przez 9 miesięcy od dnia ich przyznania - będzie to czas na wymianę na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile.

Czym jest program Bezcenne Chwile?


W tym miejscu krótkie objaśnienie dla osób, które być może pierwszy raz stykają się z tym programem. 
Bezcenne Chwile to w dużym skrócie program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. 
Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina (przykładowo voucher o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4000 punktów). 
Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty jest teraz okazja w Citibanku. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Kto może uzyskać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonusami do 1 200 zł czeka jeszcze jeden przywilej - brak opłaty miesięcznej za kartę przez 12 kolejnych miesięcy, począwszy od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w tym przypadku regulamin promocji bierze górę nad zasadami wynikającymi z taryfy prowizji i opłat). Za pierwszy niepełny miesiąc opłata za kartę również nie jest pobierana.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł. I tu - z racji tego, że premie po 100 zł będą wpływać na rachunek karty kredytowej, a więc mogą powodować nadpłatę - to zacytuję przyjaźnie brzmiący zapis z regulaminu:
nadpłata wynikająca z wpływu premii [przyp. Mr. Złotówa] " nie będzie brana pod uwagę przy naliczeniu opłaty z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczanej w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł"

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):


17 komentarzy:

 1. Złotówa, a co uważasz o tej promocji Raiffeisen Bank? Z tego co kojarzę to pierwsza promocja tego banku, do wzięcia 300 PLN i 8% dla oszczędności. Myślę że warto 😀
  Dasz jakiś opis tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie że aż 1200 zł. Problem tylko w tym, że z tymi punktami z Citi w tym programie, to jakaś paranoja. Od kilku miesięcy robię za pomocą karty kredytowej zakupy na ponad 1000 zł a nalicza się tylko ułamek z tego. To samo z kartą do konta. Kiedyś to działało normalnie. A dodatkowo - jakby tego było za mało - punkty przepadają mimo tego, że jest informacja w ichnim regulaminie o ich trzyletniej ważności.
  Oczywiście, zbieranie punktów bez ofert przyśpieszających to trud daremny a takowych ofert albo zupełnie u nich brak, albo jest rewelacyjnie bo aż jedna na kilka miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego ja się włączam u nich tylko na takie promocje

   Usuń
  2. Wygląda to na jakieś problemy techniczne...Zgłoś to. Swego czasu nie było widać przyspieszaczy na pewnych moich kontach np. w Pekao właśnie z tego powodu. Jak wydajesz tak dużo, to powinineś mieć co najmniej kilka ofert.

   Usuń
 3. Czy da się wypełnić cały wniosek online? Czy dzwoni jeszcze konsultant? Wystarczą wyciągi z konta bankowego czy musiał ktoś przedstawiać dokumenty od pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można cały online ale konsultant i tak dzwonił. Wystarczą wyciągi pdf.

   Usuń
 4. Szkoda że karencja bez zmian bo brakują mi 2 tygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może wiem ktoś co robić jak ma się już kartę innego banku w bezcenne chwile?Trzeba osobno kartę Citi rejestrować ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, po prostu dodaj ja do istniejacego konta w bchw

   Usuń
 6. Założyłem k.k. z tej promocji (zaznaczę pierwsza k.k. w CITI) i pojechałem we wrześniu na wakacje. Będąc za granicą, mając kartę k.k. CITI w portfelu robiłem "doładowania" na Revolut i po powrocie okazało się, że był to kosztowny błąd. Jak już doczytałem nie jest to nowum i w przeszłości była z tym aferka, ale nie miałem o tym pojęcia (to moja pierwsza k.k. w CITI) a ponadto zazwyczaj "doładowywałem" Revoluta z k.k. z innego banku i nigdy nie miałem dodatkowej opłaty, więc mając tę kartę pod ręką zrobiłem to samo. Meritum. Czy ktoś z Was reklamował tę opłatę? Jak się finalnie skończyło? Jakie argumenty podać?
  Dziękuję z góry za pomoc bardziej doświadczonych w promocjach bankowych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jeśli dzisiaj złożę wniosek to do poniedziałku zdołam zawrzeć umowę?

  OdpowiedzUsuń
 8. Może ktoś się orientuje - co obecnie Citi oferuje na zatrzymanie odchodzącym? Kiedyś było to 100-200 zł. cashbacku do wypracowania w 4 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 9. Cześć
  Jeśli umowę o kartę zawarłam w październiku, płatności (2 000 zł w każdym miesiącu kalendarzowym) wykonam od listopada do stycznia (za co dostanę 24 000 punktów w programie Bezcenne Chwile) - 300zł. Za płatności w okresie od lutego do sierpnia będą wpadać 100 zł (za płatności na 2 000 zł) - 700 zł . No i potem jeszcze we wrześniu wystarczy wykonać płatności na sumę min. 500 zł, by wpadła dodatkowa stówka. - 100 zł.
  300+700+100 = 1100 zł. Czego ja nie rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzień dobry.
  Karta otwarta w sierpniu. Transakcje we wrześniu zrobione. Żadnej informacji, żadnych punktów.. coś ktoś? Złotówa ?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam wszystkich.
  Chciałbym się podzielić paroma informacjami związanymi z tą ofertą.
  Po otrzymaniu karty kredytowej pojawił się problem z rejestracją do programu Bezcenne Chwile. Po złożeniu reklamacji w Citibank udało się zarejestrować kartę. Punkty zaczęły się naliczać, ale saldo punków zdecydowanie małe i nijak się mają do obrotu kartą. Z drugą karta, tym razem debetową Citibank, taki sam problem. Oczywiście złożyłem reklamację. Otrzymałem 8 stycznia 2024 informacje, że wystąpił problem techniczny. Do dzisiaj, czyli 15.02.2024 brak informacji z banku.

  15.12.2023 roku otrzymałem od Citibank taką wiadomość
  „ Z przyjemnością informujemy, że spełniłeś wszystkie warunki niezbędne do otrzymania 24 000 Punktów Programu Bezcenne Chwile. Zasilenie punktami Rachunku Programu nastąpi najpóźniej do 30 dni.”
  Reklamacja złożona 16 stycznia 2024., niestety do dziś, czyli 15.02.2024 nie pojawiły się obiecane punkty. Od sierpnia 2023 miesięcznie robię obrót kartą na przynajmniej 3000zł. Do tej pory wpłynęło na konto w styczniu CASHBACK NAGRODA 4 - 100zł i w lutym CASHBACK NAGRODA 4 -100zł. Punktów nazbierało się 1909,82, a powinno być około 3000 + brakujące 24000. Z nagrodami też szału nie ma. Daje Citibank czas na odpowiedź do końca lutego i zamykam konta.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...