Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 12/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

31.10.2023

7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 12/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

Kolejna edycja promocji utrzymuje dotychczasowe oprocentowanie i główne warunki oferty.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7% - edycja 12/2023
Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku niezmiennie oferuje więc 7% w skali roku w promocji oprocentowania dla nowych środków (nawet do 300 tys. zł; gwarantowane na 92 dni).

[Promocja zakończona. Sprawdź nową edycję, którą opisuję tutaj.]

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, ale otwarcie takiego konta warto jednak rozważyć - da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych (a w chwili obecnej żaden inny bank nie daje aż tyle na start) - prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7% - edycja 12/2023


Główne cechy aktualnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 7,0% w skali roku do 300 000 zł oraz
  • 5,0% w skali roku dla nadwyżki od 300 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 305 tys. zł, to z tej sumy 300 tys. zł będzie oprocentowane na 7,0%, a 5 tys. zł na 5%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 31.10 do 23.11.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 7% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 26.10.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 26.10.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 26.10.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 31.10.2023 r. do 23.11.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 12/2023, czyli od 31.10. do 23.11.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

81 komentarzy:

 1. szukam i szukam czy są jakieś opłaty za kartę wirtualną w velo banku?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli ponownie utrzymali 7% - dopóki Velo jest na sprzedaż, dopóty będą trzymać relatywnie wysokie oprocentowanie - taki klimat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprawdopodobniej zmieni się właściciel ale nie będzie przejęcia więc bank pozostanie i oferta też będzie musiała się wyróżniać żeby walczyć na rynku o klienta.

   Usuń
  2. jest się czego obawiać lokując tam pieniądze?

   Usuń
  3. @Anonimowy 31 października 2023 11:30, nie. Środki do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Sam posiadam część oszczędności w tym banku i śpię spokojnie. A sama kondycja banku - jak pokazują jego najnowsze raporty - jest bardzo dobra.

   Usuń
 3. Dzień badania salda aż 5 dni wcześniej czyli 26. października 😬

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka jest karencja? Konto osobiste i oszczędnośćiowe zamknięte 1wrzesnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym nie obowiązuje okres wykluczenia dla byłych klientów - skorzystać mogą także obecni klienci (warunkiem jest wpłacenie nowych środków - o czym mowa w powyższym wpisie w części "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

   Jeśli zaś chodzi o konto osobiste, to już odrębna promocja - do jej opisu linkuję powyżej. Niestety nie łapiesz się.

   Usuń
 5. Trzeba korzystać, bo od stycznia oprocentowanie w bankach poleci, że hoho... Ja dziś dostałam informację z Millenium o zmianach w %, tragedia w porównaniu do tego, co jeszcze teraz mamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej info z Millennium chodzi o oprocentowanie podstawowe, które ma niewiele wspólnego z oprocentowaniem promocyjnym 😋

   Usuń
  2. Masz absolutną racje! Ba! Już teraz banki regionalne potrafią obniżyć oproc.z 7,5 na... 4! I ludzie sie zgadzają na to, bo są wystraszonymi konserwatywnymi wygodnymi tradycjonalistami. Nie chcą zmian. Pozostawiają oszczędności w tym samym banku, bo nie chce im sie jeździc i zalatwiac niczego lub nie sa biegli w internecie (starsze majetne w oszczednosci osoby). I są zadowoleni, że mają te 4 procent, bo kiedyś było 0,5. :)

   Usuń
  3. W jakim celu siejesz defetyzm dezinformując? Oto treść wiadomości z Millennium:
   "Dzień dobry,
   od 2. stycznia 2024 roku obniżamy stawki oprocentowania standardowego na kontach oszczędnościowych" ... STANDARDOWEGO !!

   Usuń
 6. Czy przy zamknięciu konta w tym banku dają jakąś ofertę na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu Czytelników sygnalizuje uzyskanie propozycji moneybacku 10% (do 100 zł miesięcznie) obowiązującego przez 3 miesiące. Sam też taką promocję otrzymałem.

   Usuń
  2. Mi mija właśnie okres 3 miesięcy. Myślicie, ze przy kolejnym wypowiedzeniu powtórzy się oferta na zatrzymanie?

   Usuń
  3. Jeden komentator potwierdzil wydłużenie na kolejne 3 m. Tak że dają aż 12 razy po 100 zl! wspaniale!

   Usuń
  4. O ile będzie nowa promocja utrzymaniowa bo obecna skończyła sie 31.10

   Usuń
 7. Czy oprocentowanie skarbonki pozostaje niezmienione? Mam tam od wiosny 8% i nie wiem czy spadnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znasz dnia ani godziny. W każdej chwili mogą zmienić nową tabelą oproc.

   Usuń
  2. Nadal jest 8%

   Usuń
  3. To prawda, nadal 8 procent. :) Denerwuje mnie jednak, że odsetki wplywaja na ten sam rachunek co cashbacki i mysle, ze juz dobilam do 100 zl i to jest maksimum zwrotu z wydatków, a tymczasem te kilkanascie zl odsetek wliczylo się do puli z cashbackami i tak naprawde nie wykorzystałam jeszcze cashbackow do końca (1000 zl wydatków, 100 zl z wydatkow oddają).

   Usuń
  4. @Anonimowy, 1 listopada 2023, 00:59 - być może nie zdajesz sobie sprawy z faktu, że nie ma obowiązku wpłacać pod kurek (3k) na tą VeloSkarbonkę 😋

   Usuń
  5. @Anonimowy 1 listopada 2023 09:47
   W tym o czym pisze @Anonimowa 1 listopada 2023 00:59 nie chodzi o wpłatę "pod kurek (3k)", tylko o to, że ma problem z policzeniem ile jeszcze ma wydać, żeby wykorzystać pełen zwrot (10% = 100 zł).

   @Anonimowa 1 listopada 2023 00:59
   W historii VeloSarbonki odsetki są wyraźnie w tytule opisane jako "Odsetki - Kapitalizacja odsetek". Wystarczy je odjąć od nagród aby zobaczyć ile jeszcze potrzeba wydać do pełnej kwoty cashbacku.
   Proponuję nie robić mikropłatności tylko ograniczyć się do maksimum 5 płatności. W ten sposób i warunek bezpłatności karty zostanie spełniony i zmniejszy problem z tym liczeniem.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 1 listopada 2023, 00:59 - w bankowości w historii operacji użyj do wyszukiwania w filtrach "VeloNagroda" za żądany okres i otrzymasz sumę wszystkich zwrotów 🤡

   Usuń
  7. @Anonimowy, 1 listopada 2023, 15:00
   Dziękuję. Działa super!

   Usuń
  8. A na moim telefonie nie. Nie ma do wyboru cykli tylko miesiace. Taki zakres o niczym nie powie, bo stowki dostaje sie co cykl. Nie moge wybrac sama zakresu, bo wstawiaja sie dwie te same daty. No i trzeba pamietac samemu od kiedy do kiedy sa cykle, ale i tak zakresow nie umiem wybrac i po nich filtrowac. Poza tym z wad velo to w apce gdy wpisuje haslo nie ma oka podgladu hasla, a logowanie na www weryfikuje w apce. Ja korzystam tylko z apki, ale dwa razy po godzine teraz siedzialam na www i poszukiwalam rozwiazania na www. Lecz bez skutku. Ja nie umiem. Nie ogranicze też 30dniowego cyklu do 5 transakcji, bo ten 1000 zł to moje wszystkie wydatki ;) wychodzi mi kilkadziesiat transakcji w cyklu! Najlepiej jednak faktycznie trzymać 3000 zl pod kurek i zostawiac wszystkie zwroty na skarbonce, by kontrolowac czy przekroczyly 116 zl czyli 100 zl zwrotu i 16 zl odsetek pomniejszonych o podatek. Za pierwszym razem nie skumalam i zwrotu bylo tylko 85 zł, bo myslalam że juz siegnęłam 100 zł a to byly też odsetki od skarbonki. Madram po szkodzie.
   Dziękuje, moi mili, za pomoc. Jednak strony www kompletnie nie uznaję za przydatna i wygodną. PS z velo przyszlo mi łącznie 5 smsów o wysokosci łącznych zwrotow w cyklu (85 zl, 100 zl, 100 zl, 100 zl, 100 zl), nie przyslali informacji o zwrocie w szostym cyklu.

   Usuń
  9. @Anonimowy 2 listopada 2023 18:40
   W aplikacji jest możliwość ustawienia według cykli, tylko trzeba je znać. Można też pobrać tak przefiltrowaną listę transakcji. Jak je wyznaczyć, też jest w opisie promocji. Jest nawet dla tych którzy sami nie potrafią tego zrobić, dodana rozpiska gdzie wystarczy wpisać swoje daty. Ja to sobie wypisałem na zwykłej małej kartce bo tak mi najwygodniej.

   Natomiast do ogarnięcia wszystkich kont, kart bankowych i mniej szczegółowych zadań z promocji, zrobiłem sobie specjalną tabelkę w której po jej wydrukowaniu zaznaczam tylko kropkami i krzyżykami zadania do wykonania i te już wykonane. Mam tam na obecną chwilę już mniej niż było bo 23 produkty bankowe w 13 bankach.
   I wszystko jest do ogarnięcia ale każdy sam dla siebie musi wypracować najlepszą dla niego metodę. Ja wolę długopis i kartkę przed sobą z której korzystam potem przez ileś tam miesięcy, bo jestem leniwy i nie chce mi się drukować nowej tabeli co miesiąc. Poza tym, na takiej dłużej używanej mam pełen przegląd działań bez potrzeby wertowania wielu kartek.

   Usuń
  10. @Anonimowy, 2 listopada 2023, 18:40 - w historii operacji można wybrać dowolny własny zakres dat. Ta funkcja działa tak na kompie jak i na każdym smartku 😋

   Usuń
  11. Wooooooow 23 jednocześnie czy nawet w jednym roku?!?! Ty jestes Finansowym Predatorem! Ja przy 5 zbieram podziw koleżanek. Trzeba mieć do tego łeb. Wiadomo, że każdy ma inną sytuację. Ja bardzo mało zarabiam i też wydaję kilka razy mniej od Mr Złotowy, poza tym boję się elektronicznych kradzieży i BLIKów, więc z trudem spełniam warunki. Niemniej jednak w ostatnich dwóch miesiącach ogarnęłam sobie niejako (wypracowałam w bankach) aż kilkunastoprocentową niby /jakby podwyżkę pensji i to niezwykle mnie cieszy! Tak mocno, jak nie cieszy pracowanie. Noszę zatem tę dobrą nowinę, ale ludzie wokół są nieufni, leniwi i nie wykorzystują swych talentów, co jest przecież obowiązkiem każdego chrześcijanina ;)

   Usuń
  12. @Anonimowa 4 listopada 2023 00:47
   Tak jak wspomniałem, było więcej. Teraz jestem na etapie dopinania i zamykania tego co niepotrzebnie zajmuje mi czas. W każdym razie więcej zamykam niż otwieram. Wprawdzie to dość powolny proces bo trwa miesiące, jednak na teraz z tych 23 już mam zamknięte 2 produkty, 2 w trakcie zamykania, 3 będą do zamknięcia po odbiorze nagród (2 już przyznane i 1 powinna być w tym miesiącu ale tu prawdopodobnie będzie zatrzymanie), 2 poszły do zamknięcia ale było zatrzymanie (Millennium 360 zł i Citi 100 zł), jeszcze 2 są już do zamknięcia ale tu też jest możliwe zatrzymanie (np. drugi produkt w Millennium). Poza tymi mógłbym zamknąć jeszcze 3 ale trzymam jako rezerwę ze względu na możliwość skorzystania z oprocentowania. Z 3 nie chcę rezygnować bo jeden lubię ze względu na najlepszy poziom obsługi i funkcjonalności który reprezentuje oraz częste promocje dla stałych klientów (to ING - i nawet gdyby ich nie było, też bym nie zamknął), drugi ze względu na szybkie przelewy i tylko za to bo reszta to nieporozumienie, np. ta ich nowa aplikacja (Santander), a trzeci ze względu na korzystne oprocentowanie (Getin - i tak wiem że się teraz nazywa inaczej ale to wciąż Getin bo sprawa jest w toku choćby dlatego, że to co teraz jest jest przejściowe). No i jest jeszcze coś co się mi plącze, a że jestem leniwy to nie wiem co z tym zrobić.
   Być może otworzę jeszcze jeden ale to bez pośpiechu, nie ucieknie...

   Usuń
  13. @Anonimowa 4 listopada 2023 00:47
   I uleciało...
   To dobrze że w ten sposób zwiększasz swój dochód. Jak masz taką możliwość, to dorzuć do tego jeszcze choćby drobne oszczędzanie. Ja w przeciągu ostatnich ok. 6 lat, praktycznie od zera doszedłem do oszczędności za które można już coś nabyć. Wcześniej wszystko wydawałem. Teraz wydaję dużo ale wciąż jeszcze oszczędzam. Tego typu promocje oraz oszczędzanie na KO i lokatach, pozwala mi na utrzymanie się na jakimś tam poziomie.
   Co do ludzkich opinii i reakcji, to takie połączenie większego lenistwa niż moje plus niezaradność (ignorancja) życiowa. Szkoda ich, bo z dnia na dzień tylko biednieją. To jednak jest ich wybór. I mają do niego prawo.

   Usuń
 8. Zaznaczam, bo to mega istotne, że możesz mieć EKO z promocyjnym oprocentowaniem kilka razy w roku. Nie można mieć jednoczesnie kilku kont oszczędnosciowych promocyjnie oprocentowanych, ale sekwencyjnie, co którąś edycję, jak najbardziej możesz i zachowujesz wysokie promocyjne oprocentowanie. Korzystanie z innej edycji promocji na nowe srodki nie wyklucza cie z korzystania z edycji kilka numerow dalszej. A skoro dają oferty przedlużeniowe na dziesięcioprocentowe cashbacki na koncie osobistym i oferują najwyższe kwoty uwzgledniane do promocyjnego oprocentowania na koncie oszczednosciowym, to wybór jest TYLKO JEDEN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ofercie zatrzymaniowej w zasadzie mozna miec promocyjne oprocentowanie caly rok bez liczenia salda poczatkowego

   Usuń
  2. Mógłbyś zdradzić tajemnicę jaki jest ten WYBÓR ??

   Usuń
  3. @kate, 1 listopada 2023, 07:37
   Promocyjne oprocentowanie w ofercie zatrzymaniowej? Co to takiego?

   Usuń
  4. @Anonimowy 1 listopada 2023 10:04
   Przecież @Anonimowy 1 listopada 2023 00:39 wyraźnie to przedstawił.

   Usuń
  5. Po zakonczeniu promocji na eko próbujemy wylac jakies spore srodki np 10 tys do innego banku i na ogól pojawiają się oferty na eko/lokaty z promocyjnym oprocentowaniem, wtedy nie badaja salda

   Usuń
  6. @Anonimowy1 listopada 2023 11:16
   Po zakończeniu promocji na EKO, jeśli nie łapiesz się na kolejną promocję ze względu na wysokie saldo początkowe, można próbować przelać do innego banku sporą kwotę np. 10 tys i na ogół proponują coś na zatrzymanie: EKO lub lokata z promocyjnym oprocentowaniem. Dla takich ofert nie ma badania żadnego salda początkowego, po prostu dostajesz ofertę promocyjną. Nawet teraz możesz spróbować zobaczyć, co ci zaoferują. Oczywiście nie kończ przelewu, bo zostanie on zrealizowany.

   Usuń
  7. Kasiu, czy tu chodzi o Lokatę Zawrotną? Jeśli tak, to dla Twojej info: od dłuższego czasu ta oferta do każdego banku jest raczej cieniutka 😋

   Usuń
  8. @Kate: ofertę na zatrzymanie można otrzymać jedynie w przypadku złożenia dyspozycji zamknięcia konta.

   PS. Myślę, że mylisz tu pojęcia opisując tzw. Lokatę Zawrotną 😋

   Usuń
  9. Anonimowy niżej: nic nie mylę, a ty czepiasz się słówek, nieważne jak się nazywa to co opisałam, celem jest zatrzymanie klienta, czy przez wypowiedzenie konta (wtedy zwroty 10%) czy przez ofertę wyższego oprocentowania na EKO/lokacie
   Anonimowy wyżej: Oferta może cieniutka, ale i tak pewnie lepsza niż 0.5 %. Jak będzie miał inną lepszą w innym banku to nikt nie każe mu jej przyjmować. A tak poza tym to nie tylko lokata jest ":zawrotna" ale także EKO może mieć "ofertę zawrotną". I ona też się nie nazywa już chyba "Zawrotna"...

   Usuń
  10. Ja rozumiem, co opisałas, i dziękuję za tę cenna wskazówkę. Myślę jednak, że przelaniem po 3 miesiacach całości oszczędnosci do banku z lepszym oprocentowaniem bynajmniej nie zaszkodzilam sobie :) Nie zaproponowaliby lepszego procenta, bo cudem jest nieobniżenie go z edycji na edycję nawet o pół punkta procentowego.

   Usuń
 9. Czy ktoś wie ile można dostać za 100 tysięcy i czy uważacie ze bezpieczne jest trzymanie tam kasy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to jest mega-istotne, że można mieć EKO z promocyjnym oprocentowaniem tylko kilka razy w roku!

   Usuń
  2. Jest bezpieczniejsze niż w Aion Banku, Inbanku, BFF Banku i Raiffeisen Digital Banku razem wziętych.

   Usuń
  3. Hehe, 50% akcji Velo posiada BFG, a ludzie mają obawy o depozyty - bezcenne :)

   Usuń
  4. @Lbg Ile dostaniesz kasy? Ja szybko łatwo roboczo zawsze licze tak:
   Kwota oszczednosci razy proponowany przez bank procent razy osiemdziesiat jeden procent podzielic na 365, razy liczba dni oferowanej uslugi. Pozdrawiam!

   Usuń
  5. Jak nie chcesz sam liczyć, to pozostaje kalkulator tu:
   https://www.bankobranie.pl/2016/10/lokata-bankowa-czym-jest-co-daje-jak-obliczyc-odsetki.html#Kalkulator_odsetek

   Usuń
 10. Czy promkę uruchomi wpływ w jakiejkolwiek wysokości czy jedynie wpłata kwoty wyższej niż saldo z dnia badania tegoż?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak mam rozumieć taki zapis: " Stan nowych środków na Twoim EKO wyliczamy codziennie na koniec dnia, przez cały okres trwania
  oferty. Jeżeli w danym dniu nie masz nowych środków, nie naliczymy za ten dzień oprocentowania
  promocyjnego"? Czyli na drugi dzień po wpłaceniu pieniędzy na EKO to ta kwota nowych środków wyniesie 0? Bo przecież tylko pierwszego dnia po wpłaceniu są to nowe środki a później już nie, jeśli nowe środki są sprawdzane codziennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki naliczane dzienne, kapitalizacja miesięczna.

   Usuń
  2. Nowe środki to nadwyżka nad saldo początkowe (przeczytaj definicję) a nie drugi - itd. - „dzień po wpłaceniu”, bo wtedy każdego dnia byś musiał „tworzyć” nowe środki a cała reszta by już „przepadała” nie dając nic.
   Chyba nikt by wtedy nie trzymał w bankach pieniędzy, chociaż patrząc tu na poszukiwaczy 0,01% można wszystkiego się spodziewać.

   Usuń
  3. No ale codziennie sprawdzają stan nowych środków, więc na drugi dzień to już nie są nowe środki, bo były na koncie.

   Usuń
  4. @Anonimowy 3 listopada 2023 11:32
   Sprawdzanie nowych środków odbywa się względem salda z dn. 26.10.2023 r., a nie dnia poprzedniego.

   Usuń
 12. Mr. Złotówa co polecasz? Kończy mi się lokata w Facto, mógłbym teraz założyć ponownie w promocji na pół roku 6.25%. Ale czy nie lepiej skorzystać z Velo EKO przez 3 miesiące na 7% i później zobaczyć co dalej? Wiadomo, że raczej oprocentowanie będzie spadać, ale trochę się obawiam tego Velo i zgód marketingowych, że będą zawracać gitarę telefonami czy przez SMS kilka razy dziennie. Dzięki za jakieś info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystam z velo od kwietnia. Ani razu nie dzwonili i nie zawracali gitary. Mialam u nich EKO na 8 proc., po 3 mies. Sie skonczylo i Przenioslam do nest na 8,1. Teraz wracam do velo na 7. Chyba że moge zostac w nest na 7,1 ale jeszcze nie wiem, czy dobrze rozumiem i mogę z tego skorzystać. Polecam velo, bo sa sprawni, korzystni, eko dobrze dziala.

   Usuń
  2. To zawsze trudny wybór, bo wiele zależy od tego co będzie za 3 miesiące... Tego nie wiemy (choć pewnie faktycznie oprocentowanie spadać będzie). Łatwo jedynie policzyć, że wybierając teraz 7% w skali roku w VeloBanku (na 3 miesiące) musielibyśmy wyjść gorzej niż w przypadku 6,25% w skali roku w Facto (na 6 miesięcy), gdyby za 3 miesiące nie udało się uzyskać czegoś co dawałoby min. 5,5% w skali roku na te kolejne 3 miesiące.

   Co do zgód, to sam mam wyrażone. W tym roku zdarzyło im się dzwonić do mnie 3 razy (w dwóch przypadkach była to oferta lokaty - co akurat żywotnie mnie interesowało - raz skorzystałem, bo mocno się wyróżniali, a raz nie, bo odstawali; za trzecim razem kontakt był po tym jak złożyłem wypowiedzenie umowy o konto - zaoferowali mi 3-miesięczny moneyback 10%, a więc właściwie przedłużenie tej promocji, co jest dla nowych klientów) więc nie narzekam ;) Z SMS-ami to też raczej spokój - ostatni marketingowy (jak teraz przejrzałem) dostałem 18.08.

   Usuń
  3. Mr. Złotówa 4 listopada 2023 21:11 Oczywiście masz rację, ciężko powiedzieć jakie będzie oprocentowanie za 3 miesiące. Benzyna drożeje, być może znikną różne tarcze antyinflacyjne i inflacja oraz stopy procentowe już nie będą tak szybko spadać i tak źle nie będzie i coś się znajdzie z minimum tymi 5.5%. Jeszcze tylko zapytam czy te 92 dni promocji to od wpłacenia środków czy od założenia EKO, bo mógłbym już założyć a kasę przelać na dniach po niedzieli.

   Usuń
  4. Odpowiedz znalazlam ci szybko w Dokumencie Velo, w regulaminie
   okres trwania oferty to
   czas, kiedy naliczamy oprocentowanie promocyjne na EKO. Trwa
   92 dni kalendarzowe. Rozpoczyna się w dniu pierwszego wpływu
   nowych środków na EKO w okresie przystąpienia do oferty oraz
   łącznego spełnienia warunków przystąpienia do oferty

   Usuń
 13. Ludziska to jak to zrobić poprawnie. W pierwszej kolejności otwieram konto ROR z kodem polecającym (extra 50 PLN) A potem już jak mam zołożone konto ROR to będę mógł otwożyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe z 7% na 92 dni ? Tak to działa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba od razu we wniosku zaznaczylam ze chce ror, eko i skarbonke. Możesz zalozyc ror a potem eko. Jak chcesz!

   Usuń
 14. Ciekawostka: podczas przelewu większej kwoty z VeloBanku otrzymałem oferty lokat oraz podwyższenia oprocentowania konta oszczędnościowego do 5,6%. Kliknąłem na ofertę podwyższenia oprocentowania, ale teraz okazuje się, po przeczytaniu szczegółów oferty, że nie łączy się ona z ofertą Eko na nowe środki. Chciałbym dołączyć do kolejnej oferty na nowe środki - pewnie oznacza to, że muszę zadzwonić do banku i poprosić o rezygnację z oferty podwyższenia oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to tak zawsze działa. W żadnym banku nie ma takiej możliwości, by mieć dwie różne promocję na jednym KO. Jak niby miałaby się łączyć, skoro obydwie obowiązują na tym samym koncie EKO? Miałyby się połączyć i dać razem te kilkanaście procent czy jak to sobie wyobrażałeś?

   Usuń
  2. Podwyższenia oprocentowania do 5,6% czy raczej obniżenia?

   Usuń
  3. No skoro nie miał żadnej aktywnej promocji na EKO, to miał tam tylko oprocentowanie standardowe. Więc oferta na 5,6% była wtedy ofertą podwyższenia oprocentowania.

   Usuń
 15. Miałem założyć to Velo 7% 300k bo to chyba aktualnie najlepsza oferta ale jak poczytałem o tym banku... to chyba lepiej zrezygnować. Ludzie mają wiele problemów z kontami, dostępnością, wypłatami itp. Czy ktoś tutaj miał podobne sytuacje?
  "UWAGA !!!! Oszusci !!!!Velobank to oszusci ktore wyciagaja pieniądze od klijenta i blokuja konta zadają udokumentowania pochodzenia srodkow paragrafem prszykrywka o teroryzmie prosze uważać !!!!!! KASA nie do zwrotu!!!!!"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak cytujesz kogoś kto pisze "oszusci które", "klijenta" i "prszykrywka" to na pewno jest to najwiarygodniejsza opinia na której absolutnie należy polegać xD

   Usuń
  2. Ja korzystam od dawna i jestem zadowolony. Dla mnie to jeden z najlepszych banków jeśli chodzi o poziom obsługi klienta i ofertę dla ciułaczy.

   Usuń
  3. a dlaczego mieliby komuś zablokować pieniądze skoro one przyszły prawdopodobnie z innego banku bo zostały przerzucone... Jeśli ktoś miałby się przyczepić to tam gdzie zostały wpłacone/przelane. Prawda?

   Usuń
 16. Najprawdopodobniej dziś jest dzień badania sald depozytów do kolejnej edycji 😳

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślicie, ze podtrzymają to oprocentowanie na następna edycje?

   Usuń
  2. Stawiam na obniżkę do 6,5% jednak bardziej mnie interesuje okres przystąpienia.

   Usuń
  3. PKO, Alior, Millennium. Wszędzie w dół więc tu pewnie też. Podpisuję się pod 6,5 proc.

   Usuń
  4. Velo w połowie jest posiadany m.in. przez w/w banki 😋

   Usuń
  5. Oprocentowanie utrzymane do 10.12, dobrze przeczułem :)

   Usuń
  6. Utrzymali 7% przy dacie badania salda z wtorku, ale z bardzo krótkim okresem przystąpienia do 10. grudnia - wyczekują na decyzję RPP 😋

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...