Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 990 zł w bonusach, 600 zł do Lidla czy głośnik JBL? Co wybrać? Porównanie promocji karty kredytowej Citibanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

18.11.2023

990 zł w bonusach, 600 zł do Lidla czy głośnik JBL? Co wybrać? Porównanie promocji karty kredytowej Citibanku

Dziś przyglądam się aktualnie dostępnym okazjom do bankobrania z kartą kredytową Citibanku w roli głównej.

Porównanie promocji karty kredytowej Citibanku
A jest z czego wybierać - zgarnąć można bowiem 990 zł w bonusach lub 600 zł w bonach do Lidla, lub głośnik JBL (o wartości ponad 600 zł). Każda z promocji cechuje się jednak innymi warunkami, więc dziś przyglądam się tym propozycjom w jednym miejscu i porównuję.

[Ten wpis częściowo może być nieaktualny. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Citibanku.]

Właściwie odkąd prowadzę bloga Bankobranie (a niebawem minie 10 lat), to goszczą na nim promocje karty kredytowej Citibanku. W kategorii promocji kart kredytowych właściwie nie ma sobie równych (ja z żoną kilkukrotnie skorzystaliśmy, a teraz karty wydane przez ten bank posiadamy już od dłuższego czasu, bo sporo pojawia się tutaj promocji także dla obecnych klientów). Aktualnie Citibank serwuje kilka promocji, spośród których najlepiej wypadają trzy - dziś nad nimi się pochylam i porównuję, by ułatwić wybór tym, którzy dotąd się zastanawiali.

Rozwiewając jakiekolwiek wątpliwości - udział wziąć można wyłącznie w jednej promocji. O tym w której, decyduje strona poprzez którą złożysz wniosek o kartę:

 • z bonusami do 990 zł
 • z głośnikiem JBL
 • z bonami do Lidla o wartości 600 zł

Porównanie promocji karty kredytowej Citibanku


Skupię się tutaj na porównaniu kilku ważnych kwestii. W poniższym wpisie pod uwagę wezmę:

 • wartość nagród;
 • okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi;
 • warunki do spełnienia:
  • czas przewidziany na realizację warunków;
  • łączną kwotę płatności jaką należy wykonać na potrzeby promocji;
 • warunki utrzymania karty za 0 zł.

Żeby wyszło obiektywnie, biorąc pod uwagę powyższe kwestie przyznam punkty każdej z promocji (z bonusami do 990 zł, z głośnikiem oraz z bonami do Lidla) i tak powstanie miniranking. Im więcej zdobytych punktów, tym lepiej. 3 punkty daję za 1. miejsce w danej kategorii, 2 punkty za drugie i w końcu 1 punkt za trzecie miejsce.

Wartość nagród

 1. Promocja z bonusami daje w sumie 990 zł - w skład pakietu nagród wchodzi 693 zł premii pieniężnej oraz punkty w programie Bezcenne Chwile, które pozwolą odebrać nagrody - np. bony na zakupy - o łącznej wartości nawet 297 zł - 3 punkty
 2. Promocja z głośnikiem JBL Charge 5 - w regulaminie promocji wartość sprzętu została określona na poziomie 699 zł, acz w internetowej porównywarce cen, głośnik znalazłem za 619 zł, więc na takiej jego wartości bym bazował - 2 punkty
 3. Promocja z bonami do Lidla - tu można zgarnąć bony o łącznej wartości 600 zł (plus ich jednak jest taki, że można kupować co tylko się zechce, więc każdy może zrealizować własne potrzeby) - 1 punkt.

Okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi


Promocje powitalne standardowo przewidziane są dla nowych klientów, ale też i dla powracających. W przypadku Citibanku okres wykluczenia dla byłych posiadaczy głównej karty kredytowej Citibanku jest jednak całkiem przyjazny, bo dość krótki. Choć są różnice.

 1. Promocja z bonami do Lidla - by wziąć udział w tej promocji karty kredytowej z logo Citi należy nie posiadać min. od 1.07.2023 r. - 3 punkty
 2. Promocja z bonusami do 990 zł - wystarczy nie posiadać karty co najmniej od 1.03.2023 r. - 2 punkty
 3. Promocja z głośnikiem - tu okres karencji liczony jest od 1.01.2023 r. - 1 punkt.

Warunki do spełnienia


W tym przypadku pod uwagę biorę dwie kwestie: czas spełniania warunków oraz sumę płatności kartą, jaką będzie należy zrealizować w celu zgarnięcia pełnej puli nagród. Tu każda z trzech promocji ma różne zasady.

W promocji z bonusami do 990 zł płatności kartą na sumę (zaledwie) min. 99 zł miesięcznie będzie należało wykonywać przez 10 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Łatwo więc można wyliczyć, że 990 zł da się zgarnąć za wydanie... 990 zł.

W promocji z bonami do Lidla bank wymaga wykonywania po min. 5 płatności (na dowolne, nawet drobne kwoty i niekoniecznie w Lidlu) przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę. W sumie wyjdzie 30 transakcji (na jaką kwotę? To już zależy od Ciebie jak duże robisz zakupy).

Na potrzeby promocji z głośnikiem JBL należy wykonać płatności kartą na sumę min. 1 000 zł w każdym z dwóch kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Tym samym do uzyskania nagrody uprawnia zrealizowanie transakcji na łączną kwotę co najmniej 2 000 zł.

Zatem jeśli chodzi o czas spełniania warunków:

 1. Promocja z głośnikiem wymaga aktywności przez 2 miesiące - 3 punkty
 2. Promocja z bonami do Lidla pozwoli zgarnąć nagrody za wykazanie się płatności w 6 miesiącach - 2 punkty 
 3. Promocja z bonusami do 990 zł przewiduje realizację warunków przez okres 10 miesięcy - 1 punkt.

Z kolei biorąc pod uwagę sumę płatności kartą, która jest wymagana do zrealizowania warunków uprawniających do zgarnięcia wszystkich nagród, to kształtuje się to tak:
 1. Promocja z bonami do Lidla - 30 płatności na dowolne kwoty - 3 punkty
 2. Promocja z bonusami do 990 zł - płatności na sumę min. 990 zł - 2 punkty
 3. Promocja z głośnikiem - płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 2 000 zł - 1 punkt.

Warunki utrzymania karty za 0 zł


Była już mowa o tym, co trzeba zrobić, by uzyskać nagrodę w danej promocji. Teraz czas przyjrzeć się temu, co sprawi zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę kredytową Citi Simplicity. Teoretycznie powinno być tak, że posiadacz danej karty powinien mieć takie same warunki bez względu na to w jaki sposób wyrobił kartę... ale jednak jest różnica - niektóre promocje oprócz nagród powitalnych przewidują dodatkowy przywilej, jakim jest czasowe zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę (bez konieczności wykazywania się jakąkolwiek dodatkową aktywnością). I tak jest w dwóch promocjach - z opłaty za kartę bank zwalnia osoby, które wezmą udział w promocji z bonusami do 990 zł lub w promocji z bonem do Lidla. Brak opłaty obowiązywać ma przez 12 kolejnych miesięcy, począwszy od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

W promocji z głośnikiem obowiązują standardowe warunki, a to oznacza, że w celu uniknięcia opłaty (12 zł) w każdym miesięcznym okresie rozliczeniowym należy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł.

Tym samym klasyfikacja w tej kategorii wygląda następująco:
1. Ex aequo: Promocja z bonami do Lidla - 3 punkty oraz Promocja z bonusami do 990 zł - bez opłaty przez 12 miesięcy - 3 punkty
3. Promocja z głośnikiem - 1 punkt.


No więc skoro już mamy wszystko ocenione, to teraz czas na ostateczny ranking w oparciu o punkty uzyskane przez daną promocję (na 15 możliwych).

 1. Promocja z bonami do Lidla - 12 punktów
 2. Promocja z bonusami do 990 zł - 11 punktów
 3. Promocja z głośnikiem - 8 punktów


Przy przyjętych przeze mnie kryteriach na pierwszym miejscu uplasowała się promocja z bonami do Lidla, która maksymalnie zapunktowała dzięki krótkiemu okresowi karencji, niewielkim wymogom aktywności oraz warunkom utrzymania karty za 0 zł. Czy to oznacza, że jest najlepszą promocją skrojoną dla każdego? Nie. Wyboru promocji dla siebie musisz dokonać indywidualnie. Chcesz zdobyć maksymalnie dużo, licząc się jednak z maratonem (10 miesięcy) spełniania warunków? Wybierz promocję z bonusami do 990 zł. Chcesz część codziennych zakupów (w Lidlu) robić de facto na koszt banku? Wtedy wybierasz promocję z bonami do Lidla. Jeśli zaś szybko chcesz zgarnąć nagrodę, która Ci się przyda, bo np. lubisz słuchać muzyki gdziekolwiek jesteś, zdecyduj się na głośnik JBL.

Szczegółowe omówienie zasad uczestnictwa, wszystkich warunków promocji oraz karty kredytowej z oferty Citibanku znajdziesz w poniższych wpisach dedykowanych wymienionym promocjom:
Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.

A na sam koniec dodam, że bez względu na to, którą z powyższych promocji wybierzesz, to możesz zwiększyć swe zyski - przy okazji załóż też bezwarunkowo darmowe konto osobiste w Citibanku, z którym zgarnąć można do 400 zł premii.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. By trzymać rękę na pulsie, skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga Bankobranie. Przy okazji uzyskasz też prezent powitalny ode mnie - to przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?":

  1 komentarz:

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

  Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...