Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij nawet 500 zł za kartę kredytową w BNP Paribas

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

9.11.2023

Zgarnij nawet 500 zł za kartę kredytową w BNP Paribas

Takiej okazji do bankobrania z kartą kredytową BNP Paribas w roli głównej już dawno nie było.

Promocja "Zyskaj do 300 zł do Biedronki z kartą kredytową Mastercard"
Do wzięcia czeka 300 zł w bonach do Biedronki oraz punkty w programie Bezcenne Chwile, które przełożą się np. na bony na zakupy (m.in. do Allegro) - o wartości 200 zł. W sumie da się więc zgarnąć aż 500 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w BNP Paribas.]

Biorąc pod uwagę promocje z ostatniego roku, wyrabiający kartę kredytową w BNP Paribas, zdobyć mogli maksymalnie 400 zł. Tym razem łączna wartość nagród jest wyższa. To efekt kumulacji dwóch promocji:

 • "Zyskaj do 300 zł do Biedronki z kartą kredytową Mastercard", w której do wzięcia są bony o tytułowej wartości oraz
 • "Mobilni zyskują z bankiem BNP Paribas", w której rejestrujący kartę w programie Bezcenne Chwile, mogą liczyć na 16 000 punktów powitalnych - taka liczba punktów da wspomniane nagrody o łącznej wartości 200 zł (tu co ważne: nawet jeśli w programie lojalnościowym Mastercard masz już zarejestrowaną np. kartę do konta wydaną przez BNP Paribas, to te punkty możesz uzyskać również dzięki rejestracji karty kredytowej).

Promocję z bonami do Biedronki prześwietlam w pierwszej kolejności. Promocję z punktami już na blogu opisywałem, ale też o niej dziś przypomnę. Na końcu przeanalizuję również kartę kredytową z oferty BNP Paribas - choć już tutaj mogę podzielić się dobrą wieścią: na uczestników promocji czeka dodatkowy przywilej, którym jest roczne zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę.

Promocja "Zyskaj do 300 zł do Biedronki z kartą kredytową Mastercard"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.07.2022 r. nie miała zawartej umowy o kartę kredytową w BNP Paribas. 

Jeśli masz jakiekolwiek inne produkty w BNP Paribas (np. konto osobiste, pożyczkę, lokatę, rachunek firmowy), to na szczęście nie wyklucza z uczestnictwa w niniejszej promocji karty kredytowej. Pamiętaj jednak, by wnioskowanie o kartę rozpocząć poprzez stronę promocji.

Nagroda. Na każdego uczestnika promocji czekają 3 bony do Biedronki o wartości 100 zł każdy. Bony będą ważne bezterminowo. Można je łączyć, jak i realizować wielokrotnie aż do wyczerpania salda środków. 

Wyrabiając kartę w promocji uzyskasz też zwolnienie z opłaty za kartę przez okres 12 miesięcy, co sprawia, że uczestnictwo w promocji jest o wiele wygodniejsze i prostsze. Kartę przetestujesz bez kosztów, choć i po upływie roku - jeśli zechcesz zatrzymać kartę - nadal będzie opcja, żeby za nią nie płacić.

Zasady promocji "Zyskaj do 300 zł do Biedronki z kartą kredytową Mastercard"


By wziąć udział w akcji i zgarnąć tytułową nagrodę:
 • wypełnij formularz zgłoszeniowy do promocji karty kredytowej; 
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard; 
 • do 31.12.2023 r. zaloguj się do bankowości elektronicznej, aktywuj kartę i nadaj jej PIN;
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w trzech miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonaj transakcje kartą na sumę min. 1000 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności w sklepach Biedronka).

Wydanie nagród. Za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek płatności kartą, otrzymasz bon o wartości 100 zł. Łącznie można zdobyć 3 takie bony, co w sumie da 300 zł do wykorzystania do Biedronki. Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w listopadzie, to płatności będzie należało wykonywać w grudniu, styczniu i lutym.

Każdy z bonów otrzymasz w formie kodu, który bank prześle Ci SMS-em do 30 dni po zakończeniu miesiąca, w którym spełnisz warunki uzyskania danego bonu (bazując na powyższym przykładzie, osoba która wyrobi kartę w listopadzie, bony będzie dostawać do 30.01., do 1.03. oraz do 30.03.2024 r.).

Do momentu odbioru nagrody posiadaj kartę kredytową w BNP Paribas wyrobioną w promocji, a także nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania swych danych osobowych w celach marketingowych banku.

Ważne wskazówki. Na potrzeby promocji płatności wykonywać możesz w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (z wyłączeniem dwóch kategorii, które zostały określone kodami MCC - to kody przypisywane terminalom płatniczym, wskazujące na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy: 5300 – handel hurtowy, MCC 4111 – usługi transportowe). 

Ponadto bank nie uwzględni transakcji, które:
"- zostaną zwrócone lub są sporne, 
- zasilają karty lub inne instrumenty płatnicze, rachunki płatnicze lub inne instrumenty lub rachunki, które posiadasz: 
     - Ty, 
     - inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej ani niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji, 
     - podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług, 
-podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (np. transakcje przez portfel elektroniczny, przekazy pieniężne i zakłady – w tym kupony loteryjne, żetony do gier kasynowych)"

Odpadają więc doładowania kartą takich usług, jak np. Revolut. Swobodnie można jednak płacić kartą np. w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w lokalach gastronomicznych czy w Internecie (np. na Allegro).

Do sumy transakcji na potrzeby promocji bank zaliczyłby też transakcje gotówkowe (np. przelew z karty bądź wypłatę z bankomatu), ale tego lepiej się wystrzegać, bo takie transakcje słono kosztują - w przypadku karty kredytowej należy się skupić na płatnościach kartą (wtedy obowiązuje okres bezodsetkowy, w którym spłacając wykorzystaną kwotę, oddaje się dokładnie tyle samo). Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to swego czasu napisałem więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać - koniecznie sprawdź krótki poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Promocja "Mobilni zyskują z bankiem BNP Paribas", czyli dodatkowe 200 zł na zakupy dzięki punktom w programie Bezcenne Chwile


Kartę kredytową Mastercard wyrabianą w niniejszej promocji BNP Paribas można zarejestrować w programie Bezcenne Chwile. A obecnie jest ku temu dodatkowa zachęta, bo do wzięcia jest 16 000 punktów, które przełożą się na nagrody o wartości 200 zł (mogą to być np. bony na zakupy).

Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które być może pierwszy raz stykają się z taką ofertą. 
Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Przykładowo: bon na zakupy o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4 000 punktów. 
Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych, takich jak ta niżej opisywana. Więcej na temat programu lojalnościowego Mastercard przeczytasz tutaj: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Dla kogo promocja z 16 000 punktów? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która posiada (lub wyrobi) kartę Mastercard w BNP Paribas - może to być też karta kredytowa.

Dodatkowo taka osoba przed 9.10.2023 r. nie mogła być uczestnikiem programu Bezcenne Chwile w odniesieniu do danej karty wydanej przez BNP Paribas.

Nagroda. Do zgarnięcia czeka 16 000 punktów w programie Bezcenne Chwile za każdą kartę zarejestrowaną w programie Bezcenne Chwile.

Limit nagród (po 16 000 punktów). Promocja ma być dostępna do 31.12.2023 r., ale może zakończyć się w przypadku wcześniejszego wyczerpania puli 15 000 nagród (po 16 000 punktów każda). Gdyby doszło do takiej sytuacji, komunikat o zakończeniu akcji ma się pojawić tutaj. Dodatkowo ma być też opublikowana informacja (z 7-dniowym wyprzedzeniem) o przedterminowym, spodziewanym wyczerpaniu puli - jej należy wypatrywać tutaj.

Zasady promocji "Mobilni zyskują z Bankiem BNP Paribas" 


By wziąć udział w promocji i zgarnąć 16 000 punktów: 
 • najpóźniej do 31.12.2023 r.: zarejestruj swą kartę BNP Paribas w programie Bezcenne Chwile -można to zrobić poprzez bankowość internetową lub mobilną, telefonicznie lub w placówce banku; w przypadku BNP Paribas: "Uczestnik przystępuje do Programu wszystkimi swoimi kartami Mastercard wydanymi przez Partnera [czyli BNP Paribas - przyp. Mr. Złotówa] w ramach umów zawieranych z klientami indywidualnymi (...) z wyłączeniem kart kredytowych dodatkowych, w tym również kartami, które zostaną wydane Uczestnikowi w przyszłości (które będą rejestrowane w Programie)"; 
 • w ciągu 30 dni od przystąpienia do programu (lub zarejestrowania karty BNP Paribas w programie, jeśli dodajesz ją jako kolejną, gdy już posiadasz zarejestrowane karty innych banków): wykonaj min. 5 płatności XPay (nieco niżej wyjaśniam czym jest taka płatność) na łączną kwotę min. 500 zł. 

Rozwiewając ewentualne wątpliwości: nie chodzi tu o to, by wykonać 5 płatności po min. 500 zł każda, ale by te co najmniej 5 transakcji łącznie dało płatności na min. 500 zł - możesz więc wykonać transakcje na mniejszej kwoty, gdyż liczy się ich suma. 

Czym z kolei jest płatność XPay? Już spieszę z wyjaśnieniem - chodzi tu o transakcje wykonane za pomocą karty Mastercard dodanej do portfela elektronicznego: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay lub Xiaomi Pay. Zatem należy zwrócić uwagę, że do wymaganej liczby i sumy (min. 500 zł) transakcji nie zaliczą się płatności kartą w postaci fizycznej, ani płatności w Internecie (gdy podasz dane z karty). Muszą to być płatności z wykorzystaniem portfela elektronicznego (np. zbliżeniowo telefonem z Google/Apple Pay w sklepach, marketach, na stacjach paliw itp.).

Wykonując płatności na potrzeby promocji, miej na uwadze, że uwzględnione zostaną wyłącznie transakcje na terenie Polski (w PLN) z wykluczeniem: 
"wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (m.in. towaru, usługi lub pieniędzy); 
operacji przeniesienia sald między rachunkami (wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych/elektronicznych); 
transakcji dotyczących składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń (jeśli obowiązują); wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code): (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne; (ii) 5122 – określający m.in.. właścicieli aptek; (iii) 5715 – określających hurtownie napojów alkoholowych; (iv) 5813 – określających pijalnie (napoje alkoholowe), bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki; (v) 5912 - określający drogerie i apteki; (vi) 5921 określający sklepy z piwem, winem, alkoholem; (vii) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (viii) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (ix) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (x) 6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych, (xi) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz 
wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują się w ramach powyższych MCC; 
a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika (np. wypłaty gotówki z bankomatów i kas banków)." 

Punkty mają być przyznane w ciągu 30 dni od spełnienia warunków ich uzyskania - będą ważne przez 6 miesięcy od momentu zasilenia rachunku punktowego w programie (to czas, w którym można je wymienić na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile).

Karta kredytowa BNP Paribas - szczegóły oferty


Karta kredytowa BNP Paribas wizerunek
Uczestnicy tej promocji objęci są - wspomnianym - zwolnieniem z pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za kartę kredytową (zwolnienie dotyczy zarówno karty Mastercard Standard, jak i Mastercard Gold, bo dowolną z nich możesz wybrać w ramach promocji). 

Po tym okresie zaczną obowiązywać standardowe warunki - na chwilę obecną BNP Paribas nie pobiera miesięcznej opłaty (w wysokości 12 zł) za kartę kredytową Mastercard Standard, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), wyniesie min. 1 000 zł. W przypadku karty kredytowej Mastercard Gold standardowe warunki (a więc poza promocją, tj. po upływie 12 miesięcy bez opłaty miesięcznej) są już bardziej wyśrubowane - z opłaty 20 zł miesięcznie zwalnia bowiem wykonanie w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), płatności na sumę min. 2 000 zł. 

💡 Na koniec dodam, że choć w BNP Paribas można wyrobić samą kartę kredytową i korzystać z promocji, to jednak warto też pomyśleć o koncie osobistym, z którym zgarnąć można do 625 zł w bonusach na start. Razem z kartą kredytową robi się więc już 1 125 zł. Kolejność wnioskowania jest obojętna, acz w praktyce lepiej zacząć od otwarcia konta osobistego.

Przydatne dokumenty:

35 komentarzy:

 1. Dziś zamówiłem nową kartę wirtualną z BNP i nie mogę jej dodać do Bezcennych Chwil. Pierwsza karta wirtualna od razu się pojawiła a druga w ogóle nie chce działać. Nie mogę się ani przez stronę BCH ani przez aplikacje banku zarejestrować, miał ktoś tak? Trzeba czekać czy np wykonać chociaż 1 płatność kartą żeby system ją ,,rozpoznał''

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz poczekac do kilku dni, mialem tak samo, poczekaj 2,3 dni i doda sie ona poprawnie z poziomu strony bezccenne chwile

   Usuń
  2. miałem tak z kredytową Santandera dopóki jej nie aktywowałem, po aktywowaniu poszła rejestracja od razu

   Usuń
  3. Być może nie nadałeś PIN-u :)

   Usuń
  4. Ja już czekam tydzień i nie mogę dodać kolejnej karty

   Usuń
 2. Czyli jak dobrze rozumiem jeśli mam kartę debetową BNP Paribas dodaną do programu Bezcenne Chwile to również dodając karty kredytową BNP mogę otrzymać punkty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Za każdą kartę MC z BNP Paribas

   Usuń
 3. Czy bank wymaga przedstawienia dochodów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Można się rejestrować od razu

   Usuń
 4. Trzeba mieć konto,żeby dostać kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Można się rejestrować od razu

   Usuń
  2. Można mieć kartę bez konta.

   Usuń
 5. Z jakiego numeru telefonu dzwonią?

  OdpowiedzUsuń
 6. W jaki sposób trzeba wykazać dochody? Wystarczy wyciąg z konta czy trzeba dostarczać jakieś dokumenty od pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
 7. "-podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (np. transakcje przez portfel elektroniczny,"
  Czy to oznacza, że tego 1000 zł nie można wydać z pomocą XPay łącząc tym samym wydatki?

  OdpowiedzUsuń
 8. Na moim koncie karta mobilna już nie jest dostępna- nie mogę złożyć wniosku o wyrobienie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Transakcje wykonane za pomocą GPay na 500 zł muszą byc wykonane aby uzyskac 16000 pktów. Jasna sprawa. Pytanie czy jeśli wykonam płatności 500 zł GPay to wystarczy że wykonam kolejne 500 zł płatności za pomocą fizycznej płatności kartą aby spełnic warunki uzyskania jednego z bonów 100 zł do Biedronki? Czy też w pierwszym miesiącu musiałbym wykonac płatności na 1500 zł jeśli przykładowo zarejestrowałbym kartę w BC 30 listopada?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy płacąc za zakupy w sklepie np.netto i wypłacając przy okazji gotówkę - KK paribas naliczane są jakieś koszty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wystarczy zajrzeć do regulaminu, wypłata pieniędzy z KK zawsze niezależnie od banku wiąże się z dodatkową opłatą, płac gdzie chcesz KK z wyjątkiem miejsc zablokowanych kodami MCC, a pieniędzy nie wypłacaj z KK, bo się nie opłaca

   Usuń
 11. Zadzwoniłem dziś na infolinie by potwierdzić, że płatności poprzed portfel Google, będa zaliczone do płatności 1000 zł miesiecznie, Pan na infolinie potwierdził że tak bedzie, więc wychodzi, że można wydać 1000 zł portfelem elektronicznym i będzie załatwione i 500 zł ramach bezcenne chwile jak i 1000 zł przy promocji bonów do B

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak wy rejestrujecie te karty w bezcennych chwilach? Przy wirtualnej karcie jak wejdę w zakładkę bezcenne chwile to tak jakby widnieją tam punkty z karty głównej i nie mam możliwości rejestracji tej wirtualnej.
  Obawiam się, że to samo będzie z kredytową.

  OdpowiedzUsuń
 13. dostał ktoś już punkty w bezcennych chwilach w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do dzisiaj też nie mam

   Usuń
  2. U mnie punkty wpadły szybko. Jak nie macie a czas minął to piszcie reklamację.

   Usuń
 14. Dostał ktoś 100 zł do Biedry za grudzień ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja nie dostałam, ale też jestem ciekawa czy ktoś dostał?

   Usuń
  2. pisaliście reklamacje? coś wiadomo co z tymi bonami?

   Usuń
  3. Zgłosiłem reklamację od razu. Termin na odpowiedź mają do końca lutego, więc czekam. Pewnie za styczeń też nie dostanę, ale powinienem znać już powód za grudzień, wtedy zobaczę czy opłaca się reklamować czy po prostu zamykam kartę.

   Usuń
  4. Ja dzisiaj 19.02 dostałem sms z kodem do biedry za transakcje wykonane w styczniu

   Usuń
  5. O której godzinie?

   Usuń
  6. Właśnie dostałem odpowiedź na reklamację. Przedłużają czas na rozpatrzenie reklamacji o kolejny miesiąc hahahahha czyli do 2 kwietnia. To oznacza ze wykonam warunki całej promocji i wtedy się dowiem, że niestety nie spełniłem warunków za pierwszy miesiąc, a co za tym idzie w kolejnych dwóch także hahahaha. Porobili mnie bez mydła.

   Usuń
  7. Udało się otrzymać pozytywne rozpatrzenie reklamacji? Ja również złożyłam wniosek reklamacyjny.

   Usuń
 15. Witam.
  Nie mam możliwości wykonania obrotu kartą 1000 zł. Jedynie opłata za czynsz w kasie spółdzielni mieszkaniowej. Rachunki są jednak wykluczone. W opisie piszą że wypłata pieniędzy z kk jest nieopłacalna. Gdybym wypłacił w bankomacie Paribas 1000 zł i w tym samym dniu wpłacił 1000 zł to jakie poniosę koszty? Może mniej niż 100 zł i warto w ten sposób zdobyć voucher do biedry?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...