Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Co powinieneś wiedzieć jeśli bierzesz tablet lub smartfon od banku?

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

21.08.2014

Co powinieneś wiedzieć jeśli bierzesz tablet lub smartfon od banku?

Do trwającej tabletomanii dołączył wyścig o smartfony. W pędzie po nagrody warto jednak uważać na potknięcie.

Jak to bywa z tego typu ofertami, promocja cieszy się sporym zainteresowaniem. Widać to m.in. po liczbie wyświetleń posta i zapytaniach dotyczących oferty. Na pojawiające się pytania, postaram się odpowiedzieć.


Pytania wiążą się przede wszystkim z aktualnie dostępną promocją Citi, w której bank rozdaje tablety i smartfony dla klientów, którzy skorzystają z karty kredytowej. Poniższe informacje mogą się jednak przydać też tym, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach promocji.

Czy na podpisanie umowy muszę fatygować się do oddziału? 


Proces jest uproszczony. Wniosek składa się telefonicznie, dokument potwierdzający dochody można przesłać skanem, a podpisanie umowy odbywa się w trakcie wizyty kuriera. W przypadku umów bankowych, z doświadczenia mogę napisać, kurierzy są ugodowi w ustalaniu terminu spotkania z adresatem. Wszak bez klienta, umowa nie zostanie podpisana. Jako miejsce podpisania umowy można podać inny adres, niż adres korespondencyjny - ten na który ma być przysłana karta.

Czy jest opcja, że nie dostanę tableta jak np. skończy się pula?

Taka możliwość istnieje. Pula dostępnych gruoponów to 3 tysiące, a nagród są 2 tysiące. O przyznaniu nagrody decyduje czas spełnienia warunków promocji. 

Patrząc na poprzednie edycje promocji, proporcje liczby grouponów i nagród są zachowane na podobnym poziomie. Bank zapewne uwzględnia, że część klientów nie wykaże się zdolnością kredytową, a część być może nie spełni warunków promocji. Jednak nie ma co kalkulować i kusić losu - warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku i czym prędzej spełnić warunki promocji.

Aby spełnić wymóg wydania 500 zł kartą czy można nią płacić w Internecie?


Wszystkie płatności moją kartą kredytową Citi, którą wyrobiłem w jednej z poprzednich edycji promocji z tabletem, zrealizowałem w Internecie. A więc można. 

Kiedy można zrezygnować z karty bez konieczności zwrotu nagrody lub jakichkolwiek kar?


Regulamin promocji mówi tylko o tym, że kartę kredytową należy posiadać na dzień przyznania nagrody. Najlepiej zrobić to nie wcześniej, niż po jej otrzymaniu. Bank nie zastosował lojalki, więc umowę o kartę wypowiesz bez konsekwencji zwrotu nagrody czy choćby części jej równowartości.

W jaki sposób można wypowiedzieć umowę o kartę?


Dyspozycję można złożyć u konsultanta na infolinii banku lub pisemnie w oddziale. Wypowiedzenie można również wysłać listownie, za pośrednictwem bankowości internetowej Citibank Online (w zakładce 'Kontakt z bankiem'). Zapewne należy spodziewać się wtedy telefonu konsultanta, zachęcającego do zmiany decyzji. Czasami konsultanci proponują dodatkowe bonusy, np. zwalniają z opłaty za kartę w kolejnym roku. Wybór należy do Ciebie. 

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

5 komentarzy:

 1. Dzięki tego mi brakowało szczególnie 2 ostatnie punkty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu oficjalne informacje nie są zawsze podawane w tak przystępnej formie!

  OdpowiedzUsuń
 3. No ta pula to faktycznie problem. chciałem zmienić konto ale boje się że nie otrzymam tego tableta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 30 lipca zrobiłem płatności i do tej pory ani widu, ani słychu, ani - tym bardziej - tabletu.

   Usuń
 4. Bardzo ciekawy wpis. Nie brał bym nigdy smartfona z banku. Ale skoro przy temacie to muszę się zastanowić czy nie przydało by mi się zmienić mojego starego LG na jakiś bajeras. Na razie i tak nie dam rady sobie tego kupić ponieważ dopiero pożyczyłem siostrze trochę kasy. Kupiła sobie na aleo.pl tego Huawei Ascend P7. Jak dla mnie trochę mało intuicyjny ale spoko, nie ja z niego będę korzystał. Teraz musze poczekać aż mi odda i być może kupię sobie to cacko. Dzięki za wpis.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...