Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze okazje do bankorania. Na czym zarobić w maju?

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

3.05.2016

Najlepsze okazje do bankorania. Na czym zarobić w maju?

Poniżej prezentuję przegląd najkorzystniejszych promocji bankowych.

Zestawienie obejmuje promocje, które dają zwroty za płatności kartą, premie pieniężne i bonusy za otwarcie konta oraz nagrody rzeczowe za wyrobienie karty kredytowej. Spośród dwudziestu paru aktualnie dostępnych promocji, wybrałem te które zasłużyły na najwięcej gwiazdek w ratingu ofert oraz te, które cieszą się jednocześnie największą popularnością wśród Czytelników.

Na potrzeby sklasyfikowania licznych promocji bankowych powstał na blogu Bankobranie rating ofert. To unikatowy system oceny okazji do bankobrania, tworzony w oparciu o kilka ważnych czynników (m.in. takich jak wartość gratyfikacji, łatwość spełnienia warunków promocji czy jej dostępność). Poniżej przedstawiam te promocje, które w pięciostopniowym systemie ocen zdobyły najwyższe noty: 4 i 5 gwiazdek. W tych zaledwie dziesięciu wymienionych promocjach czekają premie i nagrody gwarantowane o łącznej wartości ponad 3 500 zł. Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie z poniżej opisanych promocji będą dostępne przez cały maj.

Bądź zawsze na bieżąco: 

Moneymania 5: nawet 600 zł za konto w mBanku


W chwili obecnej to unikatowa kumulacja dwóch promocji: Moneymanii (gdzie czeka 100 zł za otwarcie konta i spełnienie banalnie prostych warunków) oraz bankowej akcji "Zyskaj z eKontem" (tu czeka pakiet zwrotów i premii, który łącznie może przynieść 500 zł zysku w okresie kilku miesięcy).

O ile promocja banku (z premią 500 zł) dostępna jest do końca maja, o tyle z rejestracją w Moneymanii (dodatkowe 100 zł) nie ma co zwlekać. W akcji można zarejestrować się wyłącznie do 10.05.2016 r.

Szczegóły promocji

Darmowa karta z tabletem Lenovo w prezencie


Kolejna edycja sprawdzonej już akcji promocyjnej Citibanku, który w zamian za wyrobienie bezwarunkowo darmowej karty kredytowej Citi Simplicity i wykonanie płatności na sumę 3 000 zł (z rozłożeniem na okres nawet trzech miesięcy) daje gwarantowaną nagrodę. A właściwie dwie, bo do tabletu dorzuca etui (łączna wartość nagród to prawie 490 zł). W odróżnieniu od niektórych innych akcji banku, ta edycja nie wiąże się z lojalką, więc z kartą możesz zrobić co zechcesz (oczywiście po otrzymaniu nagrody).

Szczegóły promocji      

Zwrot 5% za płatności kartą


T-Mobile Usługi Bankowe nie premiuje faktu samego otwarcia konta, ale regularnie wypłaca moneyback w wysokości 5%. Zwrot jest wypłacany za transakcje kartą w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie (z kilkoma nielicznymi wyjątkami). Co ciekawe oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych posiadaczy konta w banku. Miesięczny zwrot może wynieść do 50 zł (w przypadku posiadania 2 kont).

Szczegóły promocji         

Darmowe konto 4% z premią pieniężną i bonusem na Grouponie


Kolejna edycja promocji Konta Godnego Polecenia w Banku Zachodnim WBK. Załapać się na akcję można do 12.05.2016 r. Do wzięcia czeka premia pieniężna 120 zł i bonus o wartości 75 zł do wykorzystania podczas zakupów w serwisie Groupon.pl. Jest też coś dla osób szukających dobrego oprocentowania - bank daje 4% dla części oszczędności (do 4 000 zł) zgromadzonych na darmowym koncie.

Szczegóły promocji    

Kamera samochodowa do karty BP-Payback


To kolejna promocja Citibanku mająca na celu promowanie karty kredytowej. Tym razem jest to jednak karta BP-Payback, która co prawda daje możliwość zbierania punktów w tym popularnym programie lojalnościowym, ale karta ta miesięcznie kosztuje 8 zł (jeśli nie wykonasz odpowiedniego obrotu). Nagrodą w promocji za zawnioskowanie o kartę i wykonanie płatności na sumę 1 000 zł jest wideorejestrator samochodowy Mio MiVue 600.

Szczegóły promocji 

100 zł za konto w PKO BP i po 50 zł za polecenia


Kolejna edycja programu poleceń PKO BP. Do wzięcia jest premia 100 zł za otwarcie rachunku (z wykorzystaniem kodu polecenia) i wykonanie płatności na łączną sumę co najmniej 210 zł. Ale zarobić można więcej niż 100 zł. Bank płaci również za każde skuteczne polecenie konta - w tym przypadku bonus wynosi 50 zł i nie jest ograniczony ilościowo. Dla osób najaktywniej polecających są też nagrody dodatkowe - najwyższa z nich to 1 000 zł. Jako osoba polecona udział w promocji może wziąć każdy kto nie posiada konta w PKO BP co najmniej od trzech lat.

Szczegóły promocji  

Program poleceń Citibanku


Dla tych, którzy już posiadają dowolną kartę kredytową Citibanku jest szansa na zarobek. Za skuteczne polecenie karty nowemu klientowi czeka premia w wysokości 300 zł (szkoda, że bank wypłaca premię wyłącznie za jedną rekomendację). Z kolei osoba, która z takiego polecenia zawnioskuje, otrzyma kartę i wykona płatności na sumę min. 1 000 zł, dostanie w prezencie tablet Lenovo.

Szczegóły promocji          Poleć znajomego

Lokata 3,2% + bonus 150 zł


Dostępna do 10.05.2016 r. promocja na Grouponie kusi dodatkowym bonusem za założenie Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima. Już sama lokata jest korzystna - należy do najlepszych na rynku, bo daje 3,2% w skali roku na trzy miesiące dla kwoty do 100 000 zł. Teraz oprócz odsetek można zdobyć też dodatkowy gratyfikację - aż 150 zł za samo założenie lokaty z kontem oszczędnościowym. Największy mankament to fakt, że premia nie jest wypłacana w gotówce, ale są to środki wyłącznie do wykorzystania podczas zakupów na Grouponie.

Szczegóły promocji   

Premia za przeniesienie konta i dodatkowa za... zamknięcie


Najnowsza promocja Credit Agricole premiuje otwarcie konta z procedurą przeniesienia rachunku z innego banku (formalności załatwia wówczas nowy bank). Za to oraz za zapewnienie wpływów z wynagrodzenia przez trzy kolejne miesiące bank wypłaci 250 zł. Jeśli jednak oferta konta nie będzie dla Ciebie satysfakcjonująca to... możesz je zamknąć (ale też z wykorzystaniem usługi "przenoszenia konta") i dostaniesz za to 100 zł. Na pożegnanie. Mankmanet promocji? Jako jedyna z opisywanych w tym wpisie wymaga wizyty w placówce banku.

Szczegóły promocji   

741 zł w rok za konto firmowe w Idea Banku


Promocja "Premiowanie przez bankowanie" skierowana jest do osób prowadzących działalność gospodarczą. Zyskać można całkiem sporo i to w prosty sposób. Tym bardziej, że warunki które należy spełnić każdy uczestnik promocji może wybrać sobie według własnego uznania. Tak jak dobra jest promocja, tak i Konto "Firma To Ja" należy do lepszych kont firmowych na rynku. To 0 zł za prowadzenie konta bez warunków. Za kartę również można nic nie płacić (choć tu jest warunek wykonania płatności na określoną sumę; choć z drugiej strony nie ma wymogu - także w regulaminie promocji - by o taką kartę w ogóle wnioskować).

Szczegóły promocji 

Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi promocjami bankowymi, zapisz się na bezpłatny newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach na blogu):
Adres e-mail

8 komentarzy:

 1. Każdy przy zdrowych zmysłach powinien unikać Credit Agricole/Lukas tak jak BGŻ-BNP Paribas!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jako konto główne to i faktycznie ale jako przejściowy romans by tylko wybrać kasę to nie ma co kierować się sentymentami. BGZ Paribas - wybrałem miesiąc temu 140 zł, dziś już konto zamknięte.

   Usuń
  2. Dokładnie. Konto nie jest prawie dożywotnim kredytem hipotecznym i można się rozstać kiedy się chce. Można nie doradzać danego banku ale nie w kontekście promocji 3- czy 6-miesięcznej :D

   Usuń
  3. A rozstania są tym szybsze gdy bank zmienia TOiP wtedy wypowiedzenie natychmiastowe tak właśnie robię z Toyotą wczoraj zakończyła się lokata pieniążki powędrowały na inne konto i akurat była informacja że TOiP zmienia się od 1 lipca więc szybkie rozstanie będzie :)

   Usuń
  4. Co się dzieje z Orange Finance? cały weekend nie było mozliwości zalogowania się do konta i w poniedziałek też brak dostępu do pieniędzy. Na stronie wyświetla się przerwa techniczna bez podania ile to potrwa!

   Usuń
  5. Nie mam możliwości zalogowania się do bankowości internetowej Orange Finanse na komputerze. Ale aplikacja działa, można się logować i wykonywać transakcje. Sprawdzone przed chwilą.

   Usuń
  6. W przeglądarce Firefox cały czas taki komunikat "
   Przerwa techniczna.
   Zmieniamy się dla Ciebie, pracujemy nad modernizacją serwisu.
   W tej chwili zalogowanie nie jest możliwe.
   Przepraszamy za utrudnienia."
   Mogliby przynajmniej poinformować ile to potrwa , bo 3 dni to juz lekka przesada.

   Usuń
  7. U mnie działa bez zarzutu. Przynajmniej teraz, bo w weekend nie sprawdzałem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...