Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Przenieś konto z gwarancją satysfakcji i odbierz 250 zł od Credit Agricole

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

2.05.2016

Przenieś konto z gwarancją satysfakcji i odbierz 250 zł od Credit Agricole

Credit Agricole ruszył z kolejna akcją promocyjną.

W odróżnieniu od niedawno opisywanej loterii dla posiadaczy kont osobistych czy konkursu dla osób aktywnie korzystających z karty kredytowej Credit Agricole, tym razem jest szansa na premię gwarantowaną.  Bank płaci 250 zł za przeniesienie konta z innego banku.

Credit Agricole najwyraźniej chce powtórzyć sukces Playa, który swego czasu reklamował się jako operator, do którego - według statystyk - Polacy najczęściej przenoszą swój numer. Tą drogą idzie Credit Agricole i już od jakiegoś czasu podkreśla, że w połączeniu z usługą przenoszenia konta właśnie najwięcej kont otwieranych jest w tym banku. No i robi dużo w tym kierunku by - tę jednak niszową usługę - promować. Już nie pierwszy raz premiuje przenoszenie konta, ale pierwszy raz za samą czynność płaci aż tyle. Samo upoważnienie banku do przeniesienia konta ze "starego" banku powinno być usługą wygodną i praktyczną. Doświadczenia osób, które z takiej opcji skorzystały są jednak różne (dotychczasowe banki broniąc się przed utratą klientów odrzucają tego typu dyspozycje np. z powodu różnic w podpisie). Pamiętać też należy, że przeniesienie konta nie wygląda tak jak w przypadku zmiany dostawcy usług telekomunikacyjnych gdzie można zachować swój numer. Zmieniając bank niestety trzeba zmienić numer rachunku.

Promocja "Przenieś konto z gwarancją satysfakcji" trwa od 2.05. do 31.07.2016 r. Aby zarobić należy:
 • złożyć wniosek z pełnomocnictwem dla banku umożliwiające przeniesienie konta (to dokument na którym należy wskazać bank, w którym konto ma być zamknięte, jak i dane instytucji z której będzie wpływać wynagrodzenie by bank mógł powiadomić o zmianie rachunku; Wniosek z pełnomocnictwem można złożyć w momencie zawierania umowy lub nie później niż w siedmiu dniach po podpisaniu umowy. Dokumenty należy podpisać zgodnie z wzorem podpisu w dotychczasowym banku)
 • zapewnić stałe wpływy na konto, które wymaga podpisania "Zlecenia przekazywania środków" (bo bank informuje instytucję wypłacającą wynagrodzenie o zmianie konta) - wpływ powinien wynosić co najmniej 1 500 zł miesięcznie i powtórzyć się przez trzy kolejne miesiące kalendarzowe (począwszy od miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym konto zostało otwarte)
Przez wynagrodzenie bank rozumie:
"środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów"
Wypłata premii 250 zł nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków promocji.

Jest jednak kilka ryzyk, które mogą spowodować, że powyższej premii się nie doczekasz. Bank jej nie przyzna, jeśli:
"a) dotychczasowy bank Klienta lub oddział dotychczasowego banku prowadzący rachunek Klienta nie uczestniczy w procesie przenoszenia rachunku/usług płatniczych lub 
b) dotychczasowy bank Klienta nie zaakceptuje Wniosku z Pełnomocnictwem (w tym z powodu niezgodności podpisu złożonego przez Uczestnika na Wniosku z Pełnomocnictwem ze wzorem posiadanym przez dotychczasowy bank) lub 
c) Klient nie zapewni Wpływów na Konto"
Ale premia 250 zł to nie wszystko... bo będzie jeszcze możliwe zgarnięcie dodatkowych 100 zł w ramach gwarancji satysfakcji. Na czym to polega? Zgodnie z regulaminem promocji:
"Premia za niewypełnienie gwarancji satysfakcji przez Bank jest wypłacana na następujących zasadach: 
1) Uczestnik Promocji musi zapewnić stałe wpływy na Konto zgodnie (...) [o których mowa wcześnie i w tej sytuacji nie przez okres trzech, ale sześciu miesięcy - przyp. Mr. Złotówa]
2) Uczestnik Promocji nie wcześniej niż w siódmym, lecz nie później niż w ósmym miesiącu kalendarzowym od dnia otwarcia Konta: 
a) złoży w innym banku Wniosek z Pełnomocnictwem w celu przeniesienia rachunku Konta z Credit Agricole Bank Polska S.A. do innego banku, 
b) poinformuje Bank o przyczynach niezadowolenia z usług świadczonych przez Bank, wypełniając Formularz. Formularz zawiera podstawowe dane Uczestnika Promocji (imię, nazwisko, numer rachunku konta w Banku) oraz opis przyczyn niezadowolenia z jakości oferowanych przez Bank usług (nie więcej niż 1000 znaków). Formularz jest dostępny w Placówkach Banku oraz na stronie internetowej Banku www.credit-agricole.pl"
I tu jeszcze jedna ważna uwaga:
"Otwarcie rachunku w innym banku bez złożenia w tym banku Wniosku z Pełnomocnictwem i samodzielne wypowiedzenie umowy konta w Credit Agricole Bank Polska S.A., nie uprawniają Uczestnika do otrzymania wypłaty Premii za niewypełnienie przez Bank gwarancji satysfakcji (rozumianej jako niezadowolenie Klienta z usług świadczonych przez Bank)"
W ramach tej propozycji bank wypłaca premię w wysokości 100 zł (wraz bonusem dodatkowym, który jest jednak kwotą odpowiadającą należnemu podatkowi).

Wypłata stówki ma nastąpić jeszcze przed realizacją dyspozycji przeniesienia konta do innego banku na podstawie wniosku z pełnomocnictwem. W moim odczuciu Credit Agricole kusi do tego by konta po kilku miesiącach zamykać... No ale może się mylę ;)

Promocja „Przenieś konto z gwarancją satysfakcji” nie łączy się z Ofertą „Przenieś konto” (w której bank płaci 100 zł)  powiązanej z loterią w której można wygrać podwojenie wynagrodzenia lub pensję prezydencką.

Listę banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunków/usług płatniczych prowadzących rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe dla osób fizycznych znajdziesz tutaj.

Dla kogo promocja?


Jak to bywa w promocjach Credit Agricole, tak i tu mamy okres karencji:
"W promocji nie może uczestniczyć osoba fizyczna, która w okresie do 1 roku przed datą otwarcia Konta była Posiadaczem Konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy Konta wspólnego prowadzonego przez Bank w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy."
Wyjątkiem jest posiadacz lub współposiadacz konta w pakiecie depozytowym (czyli takim, który jest właściwie tylko rachunkiem technicznym do obsługi lokat w Credit Agricole). Wtedy wymagana jest konwersja rachunku na jedno z kont osobistych objętych promocją.

W ramach promocji można otworzyć 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Wybór należy do Ciebie. Poniższa tabela prezentuje różnice zasada i opłat za prowadzenie konta i posiadanie karty płatniczej:


1Konto dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia
Konto PROSTOoszczędzające
Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM
Opłata za konto:
0 zł
4,90 zł
0 lub 9,90 zł  - z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 1 500 zł (a dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia: 1 000 zł)
0 lub 14,90 zł -  z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 10 000 zł
Opłata za kartę
0 lub 2,90 zł - z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
3,90 zł
0 lub 7,90 zł z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 500 zł
0 zł
Opłata za przelew złotówkowy zlecany w bankowości internetowej
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Wypłaty gotówki za 0 zł w bankomatach:
W placówkach banku, BZ WBK 24, Euronet
W placówkach banku
Wszystkie bankomaty krajowe
Wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne

Wybór wydaje się więc prosty. Dla klientów do 27. roku życia bezapelacyjnie najlepszym wyborem jest 1 Konto. A dla wszystkich pozostałych Konto PROSTOoszczędzające PLUS, które za darmo jest prowadzone przy wpływie 1 500 zł, a karta jest bezpłatna przy wydaniu nią co najmniej 500 zł miesięcznie.

Bądź na bieżąco z wszystkimi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

110 komentarzy:

 1. Innymi słowy te 100 zł płacą za zamknięcie konta??????????? Czy już oczom swym mam nie wierzyć???!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są jaja jak berety. 100 zł wypłacane jest "przed realizacją dyspozycji przeniesienia rachunku do innego banku na podstawie Wniosku z Pełnomocnictwem". Czyli tej kasy nie wypłacają by zatrzymać klienta.

   Usuń
 2. Hehe, Onet lub gazeta.pl dałyby tytuł w stylu: "Bank oszalał! Płaci klientom zamykającym konto!"

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy są wymagane jakieś zgody? Bo nic na ten temat nie zauważyłem w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W odróżnieniu od wcześniejszych promocji Credit Agricole, gdzie była długa listach wymogów a wśród nich zgody na marketing, podanie maila, telefonu itp. w regulaminie tej promocji takich wymogów nie ma.

   Usuń
 4. Dzięki za info. Dziś mam wolne, więc jeszcze dziś idę do Credit Agricole. Przejrzałem inne blogi i tam prześwietlenia promocji brak. Tylko Złotówa nie ma długiego weekendu ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa nie ma wolnego. Siedzi przy kompie i klika aż mu garb wyrośnie. Rusz się z domu szukać promocji na rowerze...

   Usuń
  2. Promocja "dostępna jest wyłącznie w placówkach Credit Agricole". Masz odpowiedź. Zero zysku dla blogerów.

   Usuń
  3. @Anonimowy 2 maja 2016 11:51 Miło mi więc, że na blogu Bankobranie informację znalazłeś tym bardziej, że dziś znajdziesz czas na skorzystanie z promocji :)
   @Anonimowy 2 maja 2016 12:06 Staram się nie garbić ;) Ćwiczę. A rower lada dzień pójdzie w ruch bo bardzo lubię! :)
   @Anonimowy 2 maja 2016 12:28 Fakt faktem. Ale temat innych blogów pomińmy. Skupmy się na promocji :)

   Usuń
 5. Jakie jest wasze doswiadczenie w Credit Agr odnosnie wynagrodzenia? Wystarczy przelew wlasny z innego banku z komentarzem "wynagrodzenie", czy tez sprawdzaja nazwisko/nazwe nadawcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o waszą opinię czy dobrze rozumiem:
   Regulamin mówi: "zapewni Wpływ na Konto, co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym,kwoty zadeklarowanej na
   „Zleceniu przekazywania środków”, na kwotę nie mniejszą niż 1500 zł". Zatem nie musi być to wynagrodzenie z zakładu pracy ! Wystarczy że zapewnimy wpływ na te 1500 zł ? Dobrze rozumiem

   Usuń
  2. No ale w tym "Wniosku z Pełnomocnictwem" trzeba podać dane instytucji która te "wynagrodzenie" wypłaca i bank wysyła to do tej instytucji.

   Usuń
  3. Pytanie czy wniosek jedno, a wpływy co innego. Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Więc zaryzykuję ;)

   Usuń
 6. Złotówa zawsze na posterunku :)) Tak trzymac :))

  OdpowiedzUsuń
 7. W regulaminie jest zapis, iż należy złożyć tylko wniosek o wydanie karty. Czy przy koncie PROSTOoszczędzającym PLUS można od razu kartę zastrzec, aby za nią nie była pobierana opłata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O utrzymywaniu jej w dłuższym czasie nic w regulaminie nie ma. No a co nie jest zabronione to jest dozwolone ;)

   Usuń
 8. W Credit Agricole wreszcie można założyć sensowną lokatę. 3% jest na lokacie mobilnej na 2 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 9. A co z poleceniami? na str. banku pisze o programie polecającym - 100 zł. za 1 polecenie. Czyli mogę założyć konto na siebie a potem polecić męża?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to możliwe :) W regulaminie programu poleceń jest zapis:
   "Program Poleceń może być łączony z innymi promocjami organizowanymi przez Bank w tym samym czasie, chyba że odpowiedni regulamin promocji stanowi inaczej". Więc wychodzi na to, że wtedy zgarniesz 100 zł za polecenie, a mąż będzie mógł przenieść konto i zdobyć 250 zł.

   Usuń
  2. No to powiedz Złotówo co jest konieczne, by założyć konto z twojego polecenia i dostać od ciebie połowę tej stówki.

   Usuń
  3. Jak ja widzę programy poleceń w których kasę dostaje tylko jedna strona czyli polecający to mnie krew zalewa. ŻAL. Tu na szczęście łączy się to z promocją i polecony może zarobić w promocji. Ale żeby nic nie było z polecenia i nagibania?

   Usuń
  4. Poprawka do mejego poprzedniego komentarza. W programie poleceń wszystko odbywa się w oparciu o wnioski internetowe. Czy w promocji z 250 zł przejdzie złożenie wniosku online ale finalizacja w oddziale? Tego nie jestem pewien. Zapis w regulaminie jest zwięzły: "Promocja jest dostępna w Placówkach Banku". Ale z drugiej strony na stronie banku dostępne są wnioski online zaraz przy opisie promocji. W wariancie optymistycznym (czyli z wnioskiem on-line) bez wizyty w placówce jednak się nie obędzie.

   Usuń
  5. Jestem przekonany że się da połączyć nawet z trzecią promocją tj. 350 zł za 1konto. Regulaminy tych promocji nie przeczą sobie.
   Przez internet składamy wniosek o konto z polecenia i wybieramy sposób podpisu w oddziale.
   Wizyta w banku na podpisanie umowy i wnioskujemy w tym momęcie o przeniesienie konta z innego banku. Ba, w/g regulaminu nawet jak założymy konto przelewem to i tak możemy odwiedzić bank złożyć wniosek o przeniesienie konta (zrobiłem tak przy poprzedniej promocji), zgodnie z regulaminem musimy to zrobić w czasie trwania promocji.
   Jeżeli zawnioskujemy o 1konto i zdążymy do końca maja to załapiemy się też na kolejne 350 zł. Wysłałem tydzień temu pytanie do banku i otrzymałem odpowiedź, że program poleceń łączy się z promocją 350 zł na start.

   Usuń
  6. panie ŻAL powyżej widac że pan z czasów gimnazjalnych

   Usuń
  7. To prawda, mój syn kilka lat temu kończył gimnazjum.

   Usuń
  8. Czy ktoś założył już to konto razem z premią za przeniesienie? :)

   Usuń
  9. W piątek byłem założyć. Czekam na info czy Alior nie odrzuci mego wniosku o przeniesienie.

   Usuń
 10. Ma ktoś jakieś doświadczenia z problemami przy przenoszeniu kont z pocztowego/mbank/bph/ eurobank/ pkobb/ inteligo. W razie możności w kolejności :-)
  dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z PKO do Nordei (gdy jeszcze nikt nie pomyślał, że zostanie przejęta właśnie przez PKO). Droga przez mękę. 3 wizyty w oddziale.

   Usuń
  2. Z Inteligo może być że się nie da bo nawet nie ma go na liście banków uczestniczących w przenoszeniu kont.

   Usuń
 11. czy karta do konta jest obowiązkowa w tej promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin wymaga by o kartę zawnioskować. Ale nie ma nic o tym by trzeba ją trzymać dłużej :D

   Usuń
  2. Zawnioskować o kartę trzeba. Ale nie trzeba jej utrzymywać :)

   Usuń
 12. Możanapolecić konto, potem złożyć wniosek online i wybrać opcję podpisania w banku. W trakcie podpisywania w banku można złożyć wniosek z pełnomocnictwem przeniesienia.
  Przerabiałem to przy promocji „Jesteś gotowy na 1000zł”. Założyłem konto przelewem aktywacyjnym i udałem się do banku gdzie złożyłem wniosek o przeniesienie konta (w/g regulaminu wniosek trzeba było złożyć osobiście w oddziale w ciągu 7 dni od aktywowania konta).
  Ważne: trzeba mieć kartę wzoru podpisu w likwidowanym koncie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm, co do tej karty wzoru podpisu. Co w sytuacji gdy chce zamknąć konto zamknięte przelewem?? Nie składałem nigdzie podpisu.

   Usuń
  2. A o co chodzi z tą kartą wzoru podpisu? Czy ja muszę mieć ze sobą taką kartę jak będę zakładała konto w placówce CA? A jeśli tak to skąd ją wziąć?

   Usuń
  3. "Karta wzoru podpisu" - huczne określenie. Zazwyczaj to taki prostokącik w umowie gdzie należało się podpisać. Pytanie co z fantem zrobi bank jak dostanie wypowiedzenie w ramach przenoszenia a konto zostało otwarte przelewem. Znając życie wyśle na drzewo i po premii z CA figa z makiem z pasternakiem.

   Usuń
  4. Podobnie jak w innych bankach, przy zakładaniu konta/rezygnacji z usług itp. zostaniesz poproszony o złożenie podpisu.

   Usuń
 13. Jak ja widzę promocje tylko w placówkach to mam wrażenie cofnięcia się do jakiejś starej epoki. Po co to komu??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Epoka kamienia łupanego. Jak cały Credit Agricole. Dopiero co wprowadzili aplikację mobilną! Pracowali nad nią lata. Nie wiem, może jeden informatyk dłubał po godzinach. W BZWBK apkę miałem już w 2011 roku.

   Usuń
  2. w 2011 to ja nawet nie miałem telefonu panie kamień łupany kupiłem sobie dopiero pod koniec 2015 i dowiedziałem sie co to słit focia i apka wiec jak dla mnioe niepotrzebna rzecz

   Usuń
 14. ... zapewnić stałe wpływy na konto, które wymaga podpisania "Zlecenia przekazywania środków"...

  Skoro jest wymagane podpisanie takiego zlecenia to chyba dotyczy to rozumiem pracodawcy i wlasne wplywy z innego swojego konta odpadaja, bo nie spelnia to takiego wymogu.
  Pytam bo nie moge zmienic konta z wyplata, i chcialem przelewac po prostu ze swojego innego konta te wymagane 1500 zl.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak to interpretuję. Sama definicja wynagrodzenia jest dość liberalna i można nagiąć temat, ale więcej można doszukać się w innym miejscu gdzie jest mowa o tych danych instytucji.

   Usuń
 15. Czy muszę zamknąć to konto, na które dostaję wynagrodzenie? Czy też może to być dowolne z kilku kont jakie mam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam konta z innych promocji które chcę zamknąć. NIe wpływają na nie wynagrodzenia. Mogę je podać więc w tej promocji? I załapię się na bonusy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na moje to wynagrodzenie nie musi wpływać na konto które przenoszę, tudzież zamykam. Musi zacząć wpływać do Credit Agricole.

   Usuń
  2. sprawdź czy Twoje konto do zlikwidowania znajduje się w wykazie. Zwróć uwagę, iż zdarza się, że są tam czasem banki stacjonarne, a brak jest ich oddziałów internetowych np. jest Getin Bank a brak Getinonline.

   Usuń
  3. Z tego co mi wiadomo to już nie ma GetIn online od grudnia ubiegłego roku. Teraz klienci GetIn Online logują się do serwisu GetIn Banku.

   Usuń
  4. Masz rację, wpisałem to bo miałem kiedyś tam konto, wskazuję tylko by czytać dokładnie załącznik z bankami z których można przenieść konto. Jest wiele banków z oddziałami internetowymi i w tym załączniku może być różnie, często jest wskazane 8 cyfr rachunku (od 3-10 to oznaczenie banku). Przy przenoszeniu konta w poprzedniej promocji pracownik banku wskazał, iż sporo oddziałów internetowych nie jest objęta promocją Credit Agricole.

   Usuń
 17. Czy jest jakaś lista w necie dotycząca banków, które biorą udział w tym całym procesie przenoszenia konta z pełnomocnictwem? Pytam, ponieważ w regulaminie jest zapis mówiący, że: "Bank nie przyzna Premii, o której mowa w ust. 1 pkt 1), jeżeli: a) dotychczasowy bank Klienta lub oddział dotychczasowego banku prowadzący rachunek Klienta nie uczestniczy w procesie przenoszenia rachunku/usług płatniczych". Szukałem w necie, ale nic nie znalazłem. Zastanawiam się na taką sytuacją, w której nie chcę zamykać swojego dotychczasowego konta w mbanku, a jednocześnie skorzystać z tej promocji i przytulić 250zł. Myślę nad otwarciem na szybko w oddziale bankowym jakiegoś w miarę taniego konta, które to bym zamknął otwierając konto w Credit Agricole. Jak myślicie, nie powinno być żadnych problemów pod warunkiem, że dany bank uczestniczy w procesie przenoszenia konta? Zastanawiam się nad otwarciem konta w aliorze lub bph-u. Z góry dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Listę masz podlinkowaną w artykule Złotówy. Pamiętaj że tym chwilowym otwarciem konta możesz sobie spalić karencję więc może wybierz taki bank co ostanio konto tam miałeś.

   Usuń
  2. Jakoś nigdzie nie widzę podlinkowanej listy banków. Mógłby ktoś wskazać, które to banki biorą udział w procesie przenoszenia konta, bo czytałem cały artykuł ale nie widzę tego nigdzie. Dzięki

   Usuń
  3. Jest wyraźnie:
   "Listę banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunków/usług płatniczych prowadzących rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe dla osób fizycznych znajdziesz tutaj." Tuż nad "Dla kogo promocja?"

   Usuń
 18. Kolejny "francuski" bank (po BGŻ-BNP Paribas) którego należy unikać jak ognia - to dawny wynalazek zwany Lukas!

  OdpowiedzUsuń
 19. Coś mi się wydaje, że z tymi 100 zł za zamknięcie to może być ciężko. W bankach raczej nie ogarniają tej usługi przenoszenia konta. Przez 3 lata pracowałam w jednym z większych banków w Polsce w 1. oddziale w dużym mieście. W tym okresie tylko jedna osoba u kolegi z biurka obok poprosiła o takie przeniesienie. Była to droga przez mękę. Przeniesienie odbywało się z Pekao. Udało się, ale trwało to chyba z 2 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam konto wspólne z zona, co w takim wypadku. Musze razem z zona otworzyć konto w Credit Agricole ? Czy raczej pofatygować się z żoną do obecnego banku i zamknąć wspólne konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To musicie iść razem złożyć wniosek bo na tym o przeniesienie też razem musicie się podpisać.

   Usuń
 21. Nie ma to jak pójść do oddziału i dowiedzieć się, że jest lojalka i zamknięcie konta w ciągu 18 miesięcy oznacza zwrot kasy. Zapytałem skąd taka opinia i poprosiłem o wskazanie punktu w regulaminie. Pani upierała się, ja nalegałem na sprawdzenie. Przeszukała regulamin i za chwilę do koleżanki z biurka obok powiedziała: "ej, te konto z przeniesienia można zamknąć wcześniej niż półtora roku". No więc ej, założyłem konto. Zobaczymy jak dalej pójdzie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Dawno mnie w placówkach bankowych nie widziano. Byłem teraz w CreditAgricole i to co zobaczyłem to wierzyć mi się nie chce po chwilę obecną. Oddział miał z 5 stanowisk. A jedna osoba biegała od stanowiska do stanowiska i obsługiwała kolejnych klientów. Najpierw wypłacała kasę. Później kolejna osoba chciała dowiedzieć się o kredycie hipotecznym więc poszli do oszklonego pokoiku. Później przyszła kolej na mnie. Pani poprosiła mnie do stanowiska gdzie obsługiwała wcześniej kasę. W międzyczasie jeszcze podpisywała dokumenty innemu pracownikowi który do niej podchodził i cały czas kręcił się po zapleczu ale klientów nie obsługiwał. Choć za mną zebrało się 5 klientów. Moja sprawa zajęła ponad 20 minut, łącznie przesiedziałem 70 minut.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrz jakich mają obrotnych pracowników. Kilkunastu takich i cały kraj obskoczą. Tylko co się stanie z bankiem, gdy jedna osoba złapie grypę?

   Usuń
 23. fakt, w moim mieście jeden punkt zamknięty do odwołania, a w drugim kolejka jak cholera (myślałem że to jakaś wyprzedaż)co mnie efektywnie zniechęciło i tyle ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe do jakiego banku (-ów), będzie można przenieść konto celem otrzymania 100pln jako osoba niezadowolona? Chyba nie wszystkie banki zgodzą się na przeniesienie konta.

   Usuń
 24. Witam.
  Jako, że do przeniesienia wyznaczyłem konto w BZ WBK zakładane przez internet, zatem mojego podpisu tam nie było. A zatem spełniłem przesłanki do:
  "b) dotychczasowy bank Klienta nie zaakceptuje Wniosku z Pełnomocnictwem (w tym z powodu niezgodności podpisu złożonego przez Uczestnika na Wniosku z Pełnomocnictwem ze wzorem posiadanym przez dotychczasowy bank)"
  Następnie poszedłem do BZ WBK, złożyłem stosowny wzór podpisu i wyszedłem, a pani z CreditAgricole, poinformowała mnie wkrótce, że teraz już wszystko "poszło OK".

  Mam tylko pytanie, czy spełniam obecnie warunki promocji, no bo jednak w pierwszej chwili nie spełniłem i zaliczyłem punkt, który mnie wykluczał...?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam
  Skoczył mi się zwrot w BPH i chce go zamknąć przy okazji skorzystać z premii Credit Agricole. Mam tylko 1 problem bo 20-06 kończy mi się ważność dowodu osobistego, czy przenosić konto jak najszybciej na starym dowodzie, czy może dopiero na nowym? i czy nie będzie problemów w BPH jak będę miał zmieniony dokument. proszę o jakoś podpowiedz. Pozdrawiam TSobol

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczekałbym do nowego dowodu, zaktualizował dane w BPH i dopiero potem złożył wniosek w Credit o przeniesienie.

   Usuń
 26. Mam pytanie odnośnie programu poleceń czy dobrze go rozumiem? jeżeli założę konto w/w promocji i potem polecę te konto mężowi, to mogę moja kartę zastrzec? i wystarcza tylko wpływy 1500 zl. a maż musi karta wydać 100 zl ( lub 500 żeby nie było opląty za kartę 7,90)no i oczywiście wpływ 1500 zl. I tak przez 3 m-ce bo potem wypłaca już premie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak bo tylko mowa o zawarciu umowy o kartę a w regulaminie nie ma nic o jej trzymaniu. Wszystko tak jak piszesz powinno wystarczyć :)

   Usuń
 27. Warto pamiętać, co to był Lukas ... i wszystko jasne :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Nie wiem jak wygląda to “zlecenie przekazywania środków” bo nie moge znaleźć w necie, ale zastanawiam się czy potem to “wynagrodzenie” musi być cały czas przelewane z instytucji wskazanej w “zleceniu”, czy można wskazać jakąś instytucję w “zleceniu”, a potem sobie robić przelewy ze swojego konta (ew. z konta kogoś innego) z, dajmy na to, tytułem “wynagrodzenie”?

  OdpowiedzUsuń
 29. Zastanawiam się nad tym, ale trochę mnie zniechęca opłata 8 zł.
  Czy mogę zamknąć ROR w WBK zostawiając dalej KK? (mam tam jeszcze zadłużenie do spłaty), a do tej pory tam wpływało mi wynagrodzenie. No i WBK drożeje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zamknąć konto w BZWBK w opcji z przeniesieniem. Ja akurat to robiłem. Kartę kredytową możesz mieć bez konta. Zachowasz dostęp elektroniczny a spłacać będziesz z innego banku przelewem.

   Usuń
 30. Mój wniosek o przeniesienie konta BPH odrzucił bo był inny adres korespondencyjny. Więc nie tylko adres zameldowania i wzór podpisu się liczy. Zwróćcie na to uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy pretekst dobry :)

   PS. Adres zameldowania wreszcie w Polsce nie istnieje o obecnie to adres zamieszkania!

   Usuń
 31. Jeśli założenie konta w CA/przystąpienie do promocji się zbiegnie w czasie ze zmiana pracy, to czy można skorzystać? Bo nie byłoby tej ciągłości z jednym wynagrodzeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak oni to sprawdzają i czy w ogóle tego nikt nie wie. Pożyjemy zobaczymy.

   Usuń
 32. Jak wygląda wybór placówki do sfinalizowania umowy? Można wybrać dowolną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rozmowie wybierasz oddział gdzie chcesz umowę podpisać.

   Usuń
 33. Dziś otwierałem konto. Mam działalność gospodarczą. Wystarczyła deklaracja wpływów 1500 zł miesięcznie i tyle. Pani w oddziale twierdziła, że to wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 34. Mojemu pracodawcy nie udało sie przekierować wynagrodzenia za sierpień na nowe konto w CA, które założyłam w drugiej połowie lipca... Czy to oznacza ze umknęło mi 250zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wynagrodzenie powinno wpływać "przez trzy kolejne miesiące kalendarzowe (począwszy od miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym konto zostało otwarte)" ale myślę, że możesz napisać reklamację gdyby nie było premii. Credit Agricole już 2-krotnie pozytywnie zaskoczył mnie rozpatrywaniem reklamacji.

   Usuń
 35. na stronie C.A. nie mogę się doszukać formularza "Gwarancji satysfakcji"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to już trzeba składać wypowiedzenie?

   Usuń
  2. "nie później niż w ósmym miesiącu kalendarzowym od dnia otwarcia Konta" więc jeszcze trochę czasu jest ;)

   Usuń
  3. Ja wysłałem zapytanie do CA i to ich odpowiedź:

   "Szanowny Panie,

   w odpowiedzi na Pana zgłoszenie uprzejmie wyjaśniam, iż formularz będzie dostępny w drugiej połowie września.
   Klienci, którzy są niezadowoleni z konta, mogą wypełnić formularz nie wcześniej niż w siódmym (7), nie później, niż w ósmym (8) miesiącu od otwarcia konta. Klient musi mieć 6 wpływów, aby otrzymać 100 zł satysfakcji gwarancji i musi przenieść konto do innego banku."

   Usuń
  4. Jeszcze ciekawe gdzie zamierzają to umieścić.

   Usuń
 36. Jest i premia 250 zł :) Takie wpływy świetnie wyglądają!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ wynagrodzenia miałeś od pracodawcy czy własny?

   Usuń
  2. wynagrodzenie od pracodawcy.

   Usuń
 37. Jakby co to formularz rezygnacji już się pojawił: https://www.credit-agricole.pl/gwarancja-satysfakcji

  OdpowiedzUsuń
 38. Dziś wpadło 250 zł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, jest i u mnie. No to teraz czekamy na odpowiedni moment i stówkę do wzięcia :)

   Usuń
 39. Czy ktoś już przenosił konto w celu uzyskania dodatkowych 100zł z powodu "niezadowolenia"? Czy któryś bank obecnie podejmuje się takiego przenoszenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeniosłam się do ING w promocji internetowej, a w placówce złożyłam wniosek z pełnomocnictwem do zamknięcia konta w CA. Czekam na efekt. Marc

   Usuń
  2. Cały czas mam dostęp do bankowości internetowej w CA i status konta jest 'aktywny'. Dzwoniłam więc dziś do ING, potem CA w celu wyjaśnienia czy wniosek o przeniesienie z zamknięciem przeszedł. Dopiero w oddziale ING dowiedziałam się co i jak - CA odpowiedziało ING, że konto zamknie 16 grudnia. I dziś w trzeciej sesji elixirowej dostałam 100 zł :) Teraz czekam na 17.12, gdzie konto winno być domknięte w CA. Marc

   Usuń
 40. 1. Wiecie może, kiedy należy wysłać ten formularz z opisem przyczyn niezadowolenia z banku CA? (po zleceniu innemu bankowi przeniesienie konta, czy może jak już konto w CA będzie na wypowiedzeniu? A może to w sumie wszystko jedno?
  2. Czy może ktoś wie, czy w czasie wypowiedzenia konta w CA jest dostęp internetowy i można korzystać, czy tak jak w eurobanku go nie ma i nie można korzystać?
  3. I czy konto zamykają po 30 dniach czy inaczej? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ad.1 Osobiście złożyłam formularz satysfakcji po wydaniu pełnomocnictwa ING do zamknięcia konta - 10.11.
   ad.2. Jest cały czas dostęp - konto mam mieć zamknięte 16.12.
   ad.3. Konto zamykane jest za zachowaniem okresu wypowiedzenia, czyli 30 dni. Marc

   Usuń
  2. Wielkie dzięki za odpowiedź.

   Usuń
  3. To uzupełnię jeszcze iż konto w CA zostało finalnie zamknięte. Za to dostęp do bankowości internetowej nadal jest otwarty - tylko produktów brak :) Marcjanna

   Usuń
 41. Orientujecie się, czy można przenieść konto na dotychczasowy (istniejący) rachunek? Np. do banku Millennium, gdzie posiadam konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie. Przeniesienie jest możliwe przy zakładaniu nowego konta.

   Usuń
  2. Nie jestem ekspertem, ale przeniesienie konta polega na tym, że "nowy" bank wysyła dyspozycję zamknięcia konta w CA bank na podstawie upoważnienia właściciela rachunku. Nie sądzę, żeby "nowy" bank podawał tam informację kiedy klient założył u nich konto, dlatego jeżeli Twój Millennium wyśle taką dyspozycję w Twoim imieniu, to nie powinno być problemu.
   Ale to tylko moje zdanie :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 42. Dzięki Michale za odpowiedź. Także uważałem, że dla banku dyspozycja przeniesienia konta nie powinna stanowić problemu. Niemniej w jednym z oddziałów millennium otrzymałem informację, że przeniesienie odbywa się tylko jak otwierają konto. Spróbuję zdobyć informację na infolinii banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem klientką millenium od wielu lat i nie było żadnego problemu, żeby mi przenieśli konto z Credit Agricole. Pani nawet wydawała się bardzo zadowolona. Kilka dni później zadzwonili z CA, by potwierdzić zamknięcie konta, więc raczej się to odbyło. Teraz czekam, na zamknięcie konta i 100 zł. bonusu. Liczę, że dostanę, bo w regulaminie nie było chyba napisane, jak nowe ma być to nowe konto. A potem, jak widzę, jeszcze trzeba będzie jakoś zlikwidować dostęp internetowy.

   Usuń
  2. Cóż, ze smutkiem muszę stwierdzić, że zostałam zlany z powodu niekompetencji pani z obsługi millennium. Widać miała dużo innych pilniejszych zajęć. Wprawdzie byłem jedynym interesantem w oddziale, a rozmowie przysłuchiwała się jeszcze trójka innych pracowników. W sumie nic mnie z tym bankiem nie wiąże; wprawdzie mam pakiet bardzo pomocny, niemniej jak widać pracownicy okazali się bardzo pomocni. W takich przypadkach za zwyczaj wybieram nogami. Złożę pisemne wypowiedzenie umowy dla millennium, listem poleconym ze szczegółowym opisem powodu zamknięcia rachunków.

   Usuń
 43. Drodzy Bankobiorcy!
  Czy mogę prosić o pomoc, bo się pogubiłem już w rachunkach? Założyłem konto w CA 14 lipca 2016 (wniosek online złożyłem 3 dni wcześniej).
  Kiedy mogę złożyć dyspozycję przeniesienia rachunku do innego banku? Raz mi wychodzi, że styczeń/luty, a raz luty/marzec. Czy tu się liczą dni? miesiące? pełne miesiące? Jak to działa?

  Będę wdzięczny za pomoc!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. od 15.02. do 14.02. na moje powinno być wypowiedzenie w Twym przypadku. To w bardziej restrykcyjnym podejściu. A w liberalnym w styczniu lub lutym. Bo to w końcu mowa o miesiącach kalendarzowych.

   Usuń
  2. Dzięki serdeczne za pomoc!
   Domyślam się,że chodziło Ci o 15.01 i 14.02. W takim razie ruszę z tematem pewnie na początku lutego. Akurat dobrze się zgra z obciążeniem w robocie :)

   Usuń
 44. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, gdzie mogę przenieść konto? Chciałem wykorzystać promocję w BZWBK, ale w oddziale na początku mi odradzali, a później powiedzieli, że skoro już u nich otworzyłem konto, to nie ma czego przenosić.

  Na promocję Millenium, ING, mBank się nie łapię. A może jednak warto sprawdzić gdzie indziej BZWBK? Ktoś próbował?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...