Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: BZ WBK zmienia opłaty i prowizje

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

13.05.2016

BZ WBK zmienia opłaty i prowizje

Klienci Banku Zachodniego WBK muszą przygotować się na zmiany.

Bank zapowiedział nową Taryfę Opłat i Prowizji, która wprowadzi wiele podwyżek. Pojawi się również sporo nowych opłat. Klienci będą musieli płacić m.in. za posiadanie konta oszczędnościowego, za wykonywanie płatności w ramach usługi Przelew24 oraz za smsKody!

Podwyżki w bankach nie są niczym nowym. Nie tak dawno mówiłem na ten temat w wywiadzie dla serwisu naTemat.pl. Banki muszą zarabiać to rzecz oczywista. Szkoda tylko, że każdy powód jest przez nie skrzętnie wykorzystywany. Teraz gdy pojawiają się zewnętrzne czynniki wpływające na koszt funkcjonowania ich biznesu (m.in. podatek bankowy, wyższe składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny) to koszty są czym prędzej przerzucane na klientów. O podwyżkach zaserwowanych przez banki w tym roku już na blogu było we wpisie "Podwyżki opłat i zmiany w bankach: Citi Handlowy, Raiffeisen Polbank, PKO BP...".

Teraz wiadomością o zmianach "uraczył" swych klientów Bank Zachodni WBK. Nowa Taryfa Opłat i Prowizji zacznie obowiązywać od 1.08.2016 r.

Bądź zawsze na bieżąco z tym co w bankowości piszczy: 

Co się zmieni? 


Na początek uspokoję wszystkich posiadaczy Konta Godnego Polecenia, które ostatnio często było zakładane przez Czytelników bloga ze względu na liczne promocje (oprocentowanie 4% dla części oszczędności, premie pieniężne za założenie konta). Nic nie zmienia się jeśli chodzi o zasady prowadzenia konta (bezwarunkowe 0 zł), jak i posiadania karty (0 zł gwarantowane do 30.06.2017 r. dla osób, które konto otwierały w promocji oraz bezwarunkowe 7 zł miesięcznie w standardowej ofercie).

Ale trzeba uważać! Bo niebawem można naciąć się na inne opłaty. Jedną z zaskakujących jest opłata którą bank będzie pobierał za Przelew24 (czyli wygodną formę szybkich płatności za zakupy w sieci). Opłata dla posiadaczy Konta Godnego Polecenia, 1|2|3 oraz Aktywni 50+ wyniesie niewiele, bo 0,50 zł. Ale wielu może zaskoczyć, bo przelewy złotówkowe od lat w bankach są darmowe i już się do tego przyzwyczailiśmy.

Opłata ta tym bardziej zaskakuje, bo uderza w klientów korzystających z konta za pośrednictwem bankowości internetowej i/lub mobilnej. A do tych form obsługi rachunku i posiadanych produktów bank bez wątpienia chce zachęcać. Dowodzi tego chociażby wprowadzenie opłaty za wpłatę, jak i wypłatę gotówki w placówkach BZ WBK. Wyniesie ona 5 zł za każdą transakcję dla posiadaczy Konta Godnego Polecenia. Posiadacze innych rodzajów rachunków (<20, 1|2|3, Aktywni 50+, VIP, jak i kont walutowych) nadal nie będą płacić za wpłaty/wypłaty w kasie.

Dla kart Visa VIP oraz MastrCard Omni (to plastik wydawany do Konta Godnego Polecenia) w TOiP pojawia się opłata za wznowienie karty w wysokości 15 zł. Zwróć więc uwagę na to do kiedy masz ważną obecną kartę w portfelu (w przypadku posiadaczy Kont Godnych Polecenia otwieranych w niedawnych promocjach pewnie będzie to rok 2019).

Jeśli po 31.07.2016 r. przyjdzie Ci do głowy zmiana dotychczasowego numeru telefonu komórkowego służącego do przesyłania smsKodów i postanowisz zrobić to w placówce BZ WBK to przygotuj się na to, że bank pobierze od Ciebie 25 zł (wyjątek jest dla posiadaczy Konta<20, gdzie opłaty nie będzie)! Całe szczęście, że takie dyspozycje od niedawna są możliwe w bankowości internetowej podczas rozmowy wideo przeprowadzanej z Doradcą online. I te nadal będą bezpłatne.

Na koniec też informacja dla klientów oszczędzających w BZ WBK. Od sierpnia bank zacznie pobierać opłatę za prowadzenie kont oszczędnościowych (zarówno tych w złotówkach, jak i w walutach obcych). Opłata w wysokości 1 zł miesięcznie to niby niewiele, ale... przy bieda-oprocentowaniu jakie bank oferuje na swych rachunkach oszczędnościowych często może się okazać, że opłata "zje" wypracowane odsetki.

Dla przykładu: na koncie oszczędnościowym gdy będziesz mieć ulokowaną kwotę 2 800 zł (obecne standardowe oprocentowanie wynosi "aż" 0,51% dla kwoty do 49 999,99 zł) odsetki wyniosą... ok. 0,96 zł miesięcznie. Po pobraniu opłaty okaże się, że w kolejnym miesiącu będziesz mieć już 2 799,96 zł. Innymi słowy... oszczędzać na takim koncie oszczędnościowym nie będzie się opłacać.

Jest też powrót do przeszłości. Były bowiem czasy, gdy Bank Zachodni WBK pobierał opłaty za SMSkody służące do uwierzytelniania. I niebawem będzie jak kiedyś. Darmowe będzie tylko pierwsze 5 smsKodów w danym miesiącu. Za szósty i każdy kolejny zapłacisz 0,20 zł.

Pojawią się również opłaty za zlecenia stałe, które dotąd ponosili wyłącznie posiadacze konta Aktywni 50+. Od 1.08.2016 r. płacić będą również posiadacze Konta Godnego Polecenia oraz 1|2|3.

Podwyżki obejmą również opłatę za przelew ekspresowy zlecany w systemie Express ELIXIR lub BlueCash. Zamiast 3 zł płacić trzeba będzie 5 zł.

Uwaga! Wpis był aktualizowany. Skumulowana Taryfa Opłat i Prowizji BZ WBK (zawierająca obecne stawki, jak i te obowiązujące od 1.08.2016 r.) to w chwili obecnej aż 95 stron. Nie posiadam wyszczególnienia zmian - porównywanie "starej" i "nowej" Taryfy było dość czasochłonne.

Alternatywy


Dla tych którzy nie chcą pogodzić się ze zmianami, które mają zajść w BZ WBK jest na szczęście kilka alternatyw. Na blogu piszę m.in. o Banku Smart, który jako jedyny oferuje bezwarunkowo darmowe konto, przelewy, kartę i wypłaty w bankomatach. Tam tabela opłat i prowizji jest prosta i nieskomplikowana i póki co nie pojawiały się żadne rewolucje cenowe.

Zamiennikiem dla konta w BZ WBK może być również konto w T-Mobile Usługi Bankowe - tam o 0 zł trochę trudniej (trzeba wykonać płatności kartą na sumę min. 500 zł miesięcznie), ale korzystanie z karty w tym przypadku opłaca się: dodatkowo zdobędziesz zwrot 25 zł za płatności kartą zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie.


Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi, najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z tym co zmienia się w opłatach i prowizjach bankowych, zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail
Sprawdź hit we wczorajszym poście: Lokata Bezkarna 3,2% na 3 miesiące z dodatkową premią pieniężną 50 zł

151 komentarzy:

 1. Jezeli mam wprowadzonego, zaufanego odbiorce u siebie i przy przelewach nie przychodza mi kody sms, czy tez zaplace 0, 20gr za przelew ?
  Nie napisales tego w artykule....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już uzupełnione. Jeśli smsKody nie przychodzą (przy zaufanym odbiorcy) to opłaty nie będzie. Będzie za szósty i każdy kolejny smsKod który w danym miesiącu przyjdzie.

   Usuń
  2. Przelew kwoty powyżej 10 000 nawet do zaufanego odbiorcy wymaga autoryzacji smsKodem.

   Usuń
  3. @Don Q.
   Dokładniej mówiąc, 10.000 PLN to dzienny limit dla wszystkich przelewów bez smsKodu (w tym do odbiorców zaufanych).

   Usuń
  4. https://niebezpiecznik.pl/post/fatalna-decyzja-banku-bzwbk-ulatwila-kradziez-setek-tysiecy-zlotych-z-kont-klientow/
   Teraz już wiem dlaczego te opłaty. Muszą odrobić błąd :/

   Usuń
  5. Bank też ma swoje za uszami. Ale jakby nie patrzeć to klienci są sobie winni, że dane do logowania podają na nie wiadomo jakich stronach.
   Analogiczna sytuacja. Jeśli nie dopilnuję portfela i ktoś mi go ukradnie to co? Też miałbym się zgłosić do producenta portfeli by mi oddał pieniądze które w nim miałem?

   Usuń
  6. Też do końca nie rozumiem tej nagonki na bank. Owszem te przelewy24 bez potwierdzała hasłem i mnie trochę irytowały. Ale w końcu można było sobie to zmienić w ustawieniach. Moim zdaniem ludzie, którzy reagują na maile i dadzą się wyłudzeniu danych nie powinni mieć konta w banku bo do tego nie dorośli.

   Usuń
 2. No cóż, rodzina 500+, obniżanie wieku emerytalnego, wyższa kwota wolna od podatku... skądś na to musiało być. Więc jest podatek na banki. Kto za to zapłaci?? Pan płaci, Pani płaci, ja płacę. I tak się uruchamia efekt domina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "wyższa kwota wolna od podatku"

   chyba mnie coś pominęło w takim razie

   Usuń
  2. Rząd zapowiedział. PiS miał na sztandarach w kampanii wyborczej. Zresztą wcześniej był też taki wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

   Usuń
  3. Nie ma co. "Dobra zmiana" ;)

   Usuń
  4. A co to ma do rzeczy? To coś złego?

   Usuń
 3. - Rezygnacja z programu Payback (choć osoby, które posiadają kartę z programem Payback, to mogą dalej zbierać) czyli nie będzie już karty Payback Kredytowej np. dla studentów.
  - Wielka redukcja kart: Visa Lume, Terra, Vento, Naklejka, ww. Payback x3,VISA<30, Wydajesz i zarabiasz, VISA/MC Gold itp.
  "TOiP pojawia się opłata za wznowienie karty w wysokości 15 zł." Dotyczy też kart kredytowych!
  Wydać też inspirację kontem 4%:
  - Podwyżka za wypłaty z bankomatu za pośrednictwem kart kredytowych 4%
  - Przelew z rachunku karty kredytowej 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim skromnym zdaniem przelewy i bankomatowe wypłaty z karty kredytowej to robią tylko hardcorowcy ;)

   Usuń
  2. Kiedyś mając jeszcze konto w bzwbk nacialem się wypłacajac w bankomacie kasę kredytowka (MC silver) , zamiast debetowki. Wygląd kart prawie identyczny, główna różnica to dopisek debit przy debetowej, pewnie specjalnie tak zrobili aby się myliło.

   Usuń
  3. Anonimowy 15.05 21:39 - Dobry jesteś! A PINy we wszystkich kartach pewnie masz takie same. :) Zapewne zapisane lub wydrapane na tychże kartach.

   Usuń
  4. Ja też mam piny takie same i nie uważam by to było głupie czy niebezpieczne.

   Usuń
 4. OK, czyli wiem jedno. Przed 1.08. zamykam konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko Ty. Ja również. Klient BZ WBK od 2003 r.

   Usuń
  2. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Pójdziecie gdzie indziej to kilka miesięcy będzie bez opłat a potem znów jakieś zmiany (czytaj: podwyżki)

   Usuń
  3. Zmienić zawsze warto, choćby na te kilka miesięcy. Płacić jest bez sensu. I trzeba to bankowi pokazać.

   Usuń
  4. Są tacy którzy banku nie zmienią choćby nie wiem co się działo. Jedna grupa to są klienci PKO. Zwykło się mówić, że emeryci. Ale tam jest cały przekrój społeczeństwa i masa klientów w wieku 40-50 lat którzy są już tam utopieni i nigdzie odejść nie chcą. Gdy rodzicom proponuję zmianę banku to od razu jest prawie foch, że banku nie zmienią, że mi nic do tego gdzie mają konto, że inne banki na pewno są droższe, że nie wiadomo co jeszcze. Więc jak grochem o ścianę. Ale i część rodziny ma konta w BZ WBK. Od lat niezmienione, jakieś stare typy, płacą za wszystko. I ani myślą o przeniesieniu się do innego banku. Te opłaty które teraz wejdą nic nie zmienią. Więc jeszcze sporo Wisły upłynie zanim w społeczeństwie zmieni się świadomość i elastyczność i właśnie zacznie dominować takie podejście, że "trzeba to bankowi pokazać". I to masz w każdej sferze życia. Spójrz na politykę, choć tu tematu nie chcę rozwijać. Ale to taki przykład. Społeczeństwo jest zobojętniałe i nie chce zmian. Strach? Obojętność? Olewactwo? Trudno to zdefiniować. Ale pod tym względem jesteśmy społeczeństwem wybitnie akceptującym narzucane zmiany nawet jeśli są to zmiany na gorsze.

   Usuń
  5. Pix ja rozumiem mam tak samo u siebie tyle ze matka chciala zebym sie wywiedzial czy moga jej zmienic jakos na konto za zero to se jezyk sparzylem i pytam mamo bylas juz w oddziale zmienic? A co cie to obchodzi patrz sie siebie

   Usuń
  6. Pix ja rozumiem mam tak samo u siebie tyle ze matka chciala zebym sie wywiedzial czy moga jej zmienic jakos na konto za zero to se jezyk sparzylem i pytam mamo bylas juz w oddziale zmienic? A co cie to obchodzi patrz sie siebie

   Usuń
  7. U na moich rodziców podziałała... koleżanka mamy, która zrezygnowała z konta w tym samym banku. A że kobiety nie lubią być gorsze, to po kilku tygodniach rodzicielka poszła i oba konta zlikwidowane. Choć zostali dalej w BGŻ, to mniej płacą.

   Usuń
  8. a widzisz koleżanka... no bo przeciez koleżanka sie zna a dziecko to g... wie w d... było i g ... widziało i sie nie zna

   Usuń
  9. Myślę, że te podwyżki to nic złego :) Mówię to bez przekory. Bo koszty poniosą typowi Janusze bankowości. A świadomy bankobiorca nie zapłaci. Ba może i nawet skorzysta. Bank zarobi i będzie mieć budżet na promocje :)

   Usuń
  10. @Anonimowy 14 maja 2016 10:38
   Świadomy bankobiorca może i nie zapłaci, ale będzie się musiał nieźle nakombinować (szczególnie w przypadku smsKodów).
   Oczywiście nie dotyczy to bankobiorców tak mocno świadomych, że w ogóle nie korzystających z konta.

   Usuń
 5. w nowej toip nie widzę pozycji z opłatą 5zł za wpłatę/wypłatę w kasie banku

  OdpowiedzUsuń
 6. masakra, az mi w gardle zaschlo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piątek. Jest powód by się napić ;)

   Usuń
 7. Ale oprocentowanie 4% zostaje więc tylko trzeba uważać na ten powiadomienia SMS i powinno być ok. Trafnie ktoś pokazał, że trzeba dodać osoby gdzie często robi się przelewy do zaufanych i opłaty za kody nie będzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem w tym, że smsKody służą nie tylko do autoryzacji przelewów, ale i innych operacji w bankowości internetowej, np. zmiany niektórych limitów, haseł/PIN-ów, danych etc.
   Akurat tej opłaty może być trudno uniknąć, jeżeli aktywnie korzysta się z konta.

   Usuń
  2. Zgadzam się. Tym bardziej, że ważność smsKodu jest czasowo ograniczona. Zdarzało mi się już, że przychodziły z opóźnieniem i były tym samym nieważne. Generowałem więc kolejny. Pytanie co teraz będzie? Pewnie bank sobie opłaty będzie naliczał nawet za te smsy wysłane z opóźnieniem?????

   Usuń
  3. co jak co ale opłaty za smskody to już jest przegiecie pałki no chyba że byli jacyś zboczeńcy co wysyłali sobie kody co 5 minut bez powodu i narażali bank na straty

   Usuń
  4. z tego co wiem placi sie za smskody wykorzystane, a nie te ktore przyszly, ale nie wiem, moze co sie zmienilo.

   Usuń
 8. Niektóre z tych opłat są tak "skonstruowane", że klient może ich uniknąć - trzeba będzie tylko trochę pokombinować.
  Przykład 1: wznowienie karty ma kosztować 15 zł, ale wydanie nowej karty nie będzie kosztować nic -> wystarczy przed upływem terminu ważności karty zrezygnować z niej, po czym zawnioskować o nową kartę.
  Przykład 2: zamiast zmieniać numer telefonu do smsKodów, wystarczy rozwiązać dotychczasową umowę bankowości internetowej i od razu zawrzeć nową, podając nowy numer telefonu.
  Przykład 2: zamiast płacić przez Przelew24, trzeba będzie używać karty albo BLIKa.
  Przykład 3: wypłacając gotówkę w placówce wystarczy użyć karty, zamiast wypłacać "na dowód" - wypłata z użyciem karty jest bez opłat.
  ...itd.
  Oczywiście w skrajnych przypadkach jedynym rozwiązaniem będzie rozwiązanie... wszelkich relacji z BZ WBK.
  Czy bank rzeczywiście na tej podwyżce opłat zyska? Pewnie mniej niż się spodziewa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to są bardzo dobre pomysły :D Tylko, że dla tych bardziej kumatych.

   Usuń
  2. @Anonimowy13 maja 2016 14:17, można zastąpić Przelew24 płatnością kartą... ale wtedy przez 3D-Secure musisz zużyć smsKod. Więc zostaje Blik ale nim wszędzie nie zapłacisz.

   Usuń
  3. A ja przeleję na drugie swoje konto w TMUB jako do odbiorcy zaufanego i tam będę płacił za zakupy :) I inny ban zarobi zamiast BZWBK

   Usuń
  4. Przykład 4 Zamiast płacić za smskody, dodać przelewy do koszyka i użyć 1 kodu

   Usuń
  5. Do wypłat w oddziale można użyć konta oszczędnościowego (1zł/mies, zamiast 5zł za wypłatę) - wykonujemy przelew z KGP na KO (bezpłatny) i wypłacamy gotówkę z KO (od 01.08 wszystkie wypłaty w kasie będą darmowe).

   Usuń
  6. @Anonimowy 13 maja 2016 17:09
   Kod 3D-Secure pozostaje bezpłatny, bo to (od 11 marca 2016 r.) nie jest smsKod.
   Można mieć przecież kartę (i płacić nią z 3D-Secure), a nie mieć umowy o bankowość elektroniczną (czyli możliwości korzystania z smsKodów).

   Usuń
  7. Anonimowy 13 maja 2016 17:09
   Aktualnie Kod 3D-Secure i smsKod to dwie zupełnie różne kategorie. Kody 3D-Secure nie mają nic wspólnego z bankowością elektroniczną BZWBK24 i pozostają darmowe.

   Usuń
 9. Jaki inny bank możecie polecić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam BPH i T-Mobile z moneybackami. Nie narzekam. Bo zarabiam na koncie zamiast na nim tracić. Szkoda tylko że ten pierwszy zaraz się kończy.

   Usuń
  2. Chciałem pisać, że Millennium ma fajną ofertę konta 360 ale coś czuję, że będzie kolejnym bankiem który ogłosi zmianę.

   Usuń
 10. Mr.Zlotowa wytlumacz jeszcze pobieranie za kazde konto na 4% (3 konta) 1zl co miesiac.
  Strona 59 punkt 1.Prowadzenie rachunku (miesiecznie)
  Sa sprzeczne informacje udzielane przez konsultantow online.
  Czy beda pobierali co miesiac 3zl jezeli KGP bylo zalozone w promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto Godne Polecenie z oprocentowaniem 4% (do 4 000 zł) jest rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym (opłaty za prowadzenie konta nie ma i po zmianach nadal nie będzie). Opłata będzie za konta oszczędnościowe (to inny typ rachunku).

   Usuń
 11. Te zmiany tylko popchnęły moje postrzeganie tego konta w kierunku bardzo dobrej lokaty.
  "Damy Wam 4%, ale nie róbcie za dużo operacji, a jak zrobicie to płaćcie za nie dodatkowo"
  A ten archaizm w postaci opłaty za 6-sty i kolejne kody SMS to jakiś dinozaur bankowości - ożywiony przez BZWBK :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziobniemy, skubniemy, nieświadomi stracą.

   Usuń
 12. Do kiedy można zbierać jeszcze pkt payback ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca ważności karty

   Usuń
  2. ale jako zwykły payback karta chyba dalej bedzie działała bo ma ten kod kreskowy paybacka ztyłu?

   Usuń
 13. Za Morawieckiego było lepiej. Stawiał się Santanderowi. Teraz będzie już tyko gorzej. Czas zmienić bank.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak zrezygnować z usług bankowych. Konto założyłem miesiąc temu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W placówce

   Usuń
  2. W placówce od ręki bez okresu wypowiedzenia jak nie masz karty, już 3 razy zamykałem w tym banku konto i żona też 3 razy więc mam już doświadczenie w zamykaniu kont z nimi :)

   Usuń
  3. Jeśli konto zostało otworzone w oddziale Banku lub internetowo to można zamknąć je tylko w ODDZIALE to raz a dwa w Placówce konta nie są od razu zamykane tylko 28 dni trwa jego zamknięcie.

   Usuń
  4. Do Beata Pałka: A czym się różni placówka od oddziału?

   Usuń
 15. Opłata za przelew?? Tak było jakieś 10 lat temu. Żenada.

  OdpowiedzUsuń
 16. No cóż. Odszedł Morawiecki. Był jednym z najsłabiej opłacanych prezesów banków w Polsce mimo, że z banku zrobił maszynkę do zarabiania pieniędzy. Miejsca w zarządzie i radzie nadzorczej zajmują kolejni obcokrajowcy, więc trzeba im płacić. Kwoty może i te same, ale nie w złotówkach ale w euro. Więc ktoś musi za to zapłacić. Zapłaci Kowalski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze płaci Kowalski. Za wszystko płaci Kowalski. Ale te opłaty za smsy i przelewy24 to trochę jak opłata za otwarcie drzwi do oddziału. Dziś jestem zdruzgotany tą informacją. Nie chcę pisać pod wpływem emocji, ale najprawdopodobniej rozstanę się z BZ WBK. Zostawię tylko KGP ze względu na 4% ale korzystać więcej raczej nie będę.

   Usuń
  2. Tak samo, zostaję KGP traktowanym jako konto oszczędnościowe i tylko do 30.06.2017 r. A później adios santanderos!

   Usuń
  3. Anonimowy 14.05.2016 14:55: Bierz poprawkę, że zamykanie konta trwa 30 dni, zatem jeśli uczynisz to 30.06.2017, to będziesz stratny na opłcie za prowadzenie w okresie wypowiedzenia. :)

   Usuń
  4. @Anonimowy 16 maja 2016 19:27
   A ile wynosi ta opłata? Czyżby całe 0 PLN? I taka już zostanie, bo gdyby wzrosła, to bank nie mógłby wtedy pobierać opłat za wpłaty/wypłaty w placówce.
   Co innego opłata za kartę (aktualnie 7 PLN/m-c) - zwolnienie z niej w ramach promocji "Konto na 4%" obowiązuje właśnie do 30.06.2017. Ważne więc, żeby do tego dnia zastrzec kartę, a samo konto może się zamknąć nawet po 28-dniowym okresie wypowiedzenia.
   Podsumowując: 30.06.2017 (piątek) to idealna data na wizytę w placówce w celu zastrzeżenia/rezygnacji z karty oraz wypowiedzenia umowy o konto.
   Tego dnia w placówkach BZ WBK mogą być kolejki ;)

   Usuń
 17. Dzięki za informację o opłatach w BZ WBK (najszybsza na blogach więc ten blog umieszczam na pierwszym miejscu przeglądanych; inni opisują jeszcze BLIK za 20 zł). Moje 3 KGP założyłem w promocji traktując je jako oszczędnościowe i praktycznie nie poniosę tych opłat, tym bardziej że pilnuję terminu zakończenia promocji (30.06.2017) by rachunki zamknąć. Ale innym info może się przydać.
  Pozdrawiam
  Fabian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak Mr. Zlotowa sie stara odpisujac szybko i rzeczowo jak tez ZnB, widocznie chce wypromowac swoj blog finansowy na lidera, liderow wielkiej trojki ;)
   Ja mam tylko zarzut do BZ o ograniczona darmowosc tylko dla 5 przelewow autoryzacyjnych (kodow esemes). Reszta to pikus.

   Usuń
 18. Przelewy24 odbywały się bez smsKodów. Teraz już są (kwestie bezpieczeństwa; po ataku phishingowym). Czyli teraz taki przelew będzie kosztować w sumie 0,70 zł (0,50 + 0,20 za sms). W bankowości internetowej!!!! Szok. I robi to bank, który kreuje się na nowoczesny, mobilny, który ma najwięcej fanów na fb i tt i inne ach och ech.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ale te 5 darmowych smskodów przysługuje na 1 klienta czy do 1 konta? Bo jak ma się 3 konta godne polecenia to mam do każdego z tych kont 5 darmowych sms, tak? Jeśli traktuje się je jako oszczędnościowe to nie ma problemu, lecz do codziennego używania - niezbędna bedzie ewakuacja z tego banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Licznik jest ogólny dla klienta.

   Usuń
 20. Czy coś się zmieniło, czy przelew 24 w koncie godnym polecenia jest bez opłat??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W chwili obecnej bez opłat. Ale od 1.08. się to zmieni. Będzie opłata.

   Usuń
 21. Czy można prosić o link czy inne wskazanie tego że tylko 5 smsów z kodami będzie za darmo? Czytam i nie chce mi się wierzyć. Jeśli to prawda to natychmiast zamykam konto. Nie ma na co czekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W podlinkowanej we wpisie Taryfie Opłat i Prowizji str. 58, rozdział III.

   Usuń
 22. Jaka jest opłata za realizację zlecenia stałego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z obecnie dostępnych kont dotąd 0,50 zł było dla posiadaczy konta Aktywni 50+. Od 1.08. opłata 0,50 zł będzie też dla posiadaczy Konta Godnego Polecenia oraz 1|2|3.

   Usuń
 23. tak czytam te komentarze i nie wierze ze wszyscy maja po jednym rachunku i biadola , biadola .wbk to nie koniec swiata .polecam smart bank .tam jak narazie wszystko za free

  OdpowiedzUsuń
 24. Opłata za konto oszczędnościowe... zaczęło PKO BP. Długo nikt nie naśladował, ale skoro teraz zrobi to BZWBK to myślę że kolejne banki będą miały więcej odwagi.

  OdpowiedzUsuń
 25. Coś mi się wydaje, że przy takim zepsuciu oferty KGP niebawem można spodziewać się nowego konta w ofercie BZ WBK. Może będą nowe promocje i krótsza karencja :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moim zdaniem BZ WBK rekompensuje sobie tylko koszty promocji "Konto na 4%'.
   Był (a właściwie jeszcze trwa, bo promocja jest aktywna do końca czerwca) okres jesienno-wiosennego siewu, a teraz (od 1 sierpnia) czas na żniwa.

   Usuń
  2. Pewnie nie spodziewali się takiego wzięcia. Promocję dali na długo. Kasa na RORach leży więc to kasa której jutro może nie być a muszą płacić odsetki. Przy 12 tys. to 40 zł miesięcznie (odsetki i podatek). Razy dziesiątki lub setki tysięcy klientów. Więc robi się spora kwota.

   Usuń
  3. @Anonimowy 14 maja 2016 10:33, oby tak było :) I może coś jest na rzeczy, bo banki często najpierw "psują" jeden produkt, by za chwile wyjść z czymś nowym i ogłosić: "spójrzcie jaki mamy super nowy produkt".
   @Anonimowy 14 maja 2016 15:05 i @Anonimowy 14 maja 2016 16:47, być może zainteresowanie przerosło bank. Tym bardziej, że wielu założyło konto pewnie tylko w celu odłożenia oszczędności. No i bank nic na tym nie zarabia.

   Usuń
 26. Czy, gdy jest zmiana Tabeli Opłat i prowizji w BZ WBK i się z nią nie zgadzamy można złożyć rezygnację listownie/ wiadomością prywatną przez konto w banku / telefonicznie, czy jest tylko jeden sposób - udać się do placówki banku niestety? A może jakiś inny jeszcze sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W trybie pilnym możesz wypowiedzieć umowę w przypadku zmiany regulaminu. Zmian TOiP oczywiście też możesz nie zaakceptować i bank musi o tym powiadomić z wyprzedzeniem by był czas złożyć wypowiedzenie. Ale tylko w oddziale w tym przypadku.

   Usuń
 27. Czy Przelew24 to sa zwykle przelewy ktorymi sie placi za zakupy na Alegro ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To taki przelew gdy po zalogowaniu masz już wszystkie dane uzupełnione. I tylko potwierdzasz przelew.

   Usuń
  2. To są przelewy pay-by-link, czyli logujesz się i potwierdzasz, od kilku dni kodem (od czasu afery)

   Usuń
 28. Ktoś wie czy kod 3dsecure przy płatności kartą wlicza się do tych 5 kodów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to, że tak, ponieważ "Zasady wydawania i używania kart płatniczych Banku Zachodniego WBK dla ludności" zawierają następującą definicję smsKodu:
   "jednorazowy kod, przesyłany na żądanie Posiadacza na jego numer telefonu komórkowego wskazany w Umowie usług bankowości elektronicznej BZWBK24, służący do identyfikacji Posiadacza i autoryzacji dyspozycji Posiadacza w ramach usług
   BZWBK24 i transakcji kartowych, dokonywanych przy użyciu Kart debetowych i kredytowych dla ludności, z tytułu zakupu towarów i usług dokonanych w sklepach internetowych z wykorzystaniem usługi 3D-Secure".

   Usuń
  2. Chyba tak

   Usuń
  3. Wychodzi jednak na to, że nie. "Zasady wydawania i używania kart płatniczych Banku Zachodniego WBK dla ludności" obowiązujące od 11 marca 2016 r. zawierają już dwie oddzielne definicje:
   "smsKod – jednorazowy kod, przesyłany na żądanie Posiadacza na jego numer telefonu komórkowego wskazany w Umowie usług bankowości elektronicznej BZWBK24, służący do identyfikacji Posiadacza i autoryzacji dyspozycji Posiadacza w ramach usług BZWBK24."
   "Kod 3D-Secure – jednorazowy kod, przesyłany przez Bank pod numer telefonu komórkowego Posiadacza/Użytkownika, w celu weryfikacji tożsamości i dodatkowej autoryzacji dyspozycji z wykorzystaniem Usługi 3D-Secure".

   Usuń
 29. A tymczasem bank pisze na swoim fejsbuku:

  "Wprowadzane zmiany są wynikiem dostosowania świadczonych usług do preferencji Klientów i aktualnej sytuacji rynkowej.
  Dzięki zmianom Bank rozbudowuje sieć wpłatomatów, rozwija usługi bankowości mobilnej i wdraża rekomendacje KNF w zakresie bezpieczeństwa transakcji internetowych (usługa 3D secure).

  Wkrótce do Państwa dyspozycji oddamy poradnik online, objaśniający najważniejsze kwestie. Oprócz tego będzie można w nim znaleźć praktyczne rozwiązania, w jaki sposób korzystać z produktów i usług banku, aby nie ponosić dodatkowych kosztów."

  OdpowiedzUsuń
 30. A tymczasem bank na swoim fejsbuku w komentarzach odpowiedział:

  "Wprowadzane zmiany są wynikiem dostosowania świadczonych usług do preferencji Klientów i aktualnej sytuacji rynkowej.
  Dzięki zmianom Bank rozbudowuje sieć wpłatomatów, rozwija usługi bankowości mobilnej i wdraża rekomendacje KNF w zakresie bezpieczeństwa transakcji internetowych (usługa 3D secure).

  Wkrótce do dyspozycji oddamy poradnik online, objaśniający najważniejsze kwestie. Oprócz tego będzie można w nim znaleźć praktyczne rozwiązania, w jaki sposób korzystać z produktów i usług banku, aby nie ponosić dodatkowych kosztów."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Typowe pitu pitu, papka marketingowa i slang speca od social mediów. A te praktyczne rozwiązania co mają zaoferować to co? Zamiast płacić Przelewem24 płać kartą bo za mało zarabialiśmy na prowizjach? Niech już sobie darują.

   Usuń
 31. Od sierpnia to będzie już Konto NIEgodne Polecenia i bank niegodny polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 32. pirx
  a to łobuzy i kuncfoty
  w którym banku można założyć bezpłatne konta w różnych walutach:
  pln
  euro
  $
  funty

  OdpowiedzUsuń
 33. Mr. Złotówa bardzo proszę o jednoznaczną odpowiedź czy od 1 sierpnia 2016r. płacimy za 6-ty i następne sms-y autoryzujące transakcje i czynności w ramach BZWBK24:
  - dla Kont Godnego Polecenia założonych na zwykłych warunkach przed promocjami/4%/
  - dla Kont Godnego Polecenia założonych na warunkach promocyjnych/4% i inne/
  - dla Kont 1/2/3
  Patrz:Taryfa opłat i prowizji..., Rozdział I.Rachunki bankowe pkt 3.1 str. 6

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 1.08.2016 r. opłata za 6. i każdy kolejny smsKod w miesiącu obejmie wszystkich posiadaczy kont (oprócz Konta<20). Bez względu na to kiedy i w jaki sposób konto zostało założone. Więc zmiana dotyczy także klientów którzy Konto Godne Polecenia założyli w promocji "Konto na 4%" (w regulaminie tej promocji jest dość szeroki zakres zwolnień z opłat gwarantowanych do 30.06.2017 r., ale dotyczy przede wszystkim karty płatniczej).
   Przywołany Rozdział I.Rachunki bankowe pkt 3.1 str. 6 dotyczy warunków do 31.07. Te obowiązujące od 1.08. znajdziesz na str. 54. Aczkolwiek i tam za przelew zlecany w bankowości internetowej widnieje "Bez opłat".
   Kwestia opłat za smsKody pojawia się dopiero w rozdziale III Usługi bankowości elektronicznej BZWBK24 (str. 58).

   Usuń
  2. czy 5 darmowych smsKodów dotyczy każdego Konta Godnego Polecenia czy danego użytkownika?

   Usuń
  3. 5 jest ogólnie na wszystkie konta

   Usuń
 34. Regulamin Akcji promocyjnej
  „Godne Polecenia 4% z premią gwarantowaną 100 zł”

  § 6. Główne cechy produktu
  Warunki promocji „Konto na 4%”obowiązują od 26.10.2015 roku do 30.06.2017 roku
   Oprocentowanie na koncie:
   Środki na koncie do kwoty 4000 zł – 4% w skali roku,
   Środki powyżej 4000 zł – 1% w skali roku.
   Zwolnienie z części opłat za kartę, m.in.:
   opłata miesięcznej za kartę MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni – bez opłat,
   Sprawdzanie dostępnych środków na koncie w bankomatach – bez opłat,
   Prowadzenie konta – bez opłat,
   Zlecenia stałe – bez opłat,
   Polecenia zapłaty – bez opłat.
   DODATKOWO, korzystając z usług bankowości elektronicznej BZWBK24:
   Przelewy internetowe w systemie Elixir – bez opłat,
   Wyciągi – bez opłat,
   smsKody – bez opłat.


  Te osoby mające konto w tej promocji nie powinny ponosić opłat za sms kody i zlecenia stałe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie tak jest w regulaminie Agory: https://godnepolecenia.zpremia.pl/static/promocja/godnepolecenia.zpremia.pl/lpv1/img/Regulamin_promocji.pdf

   Regulamin "Konto na 4%": https://static3.bzwbk.pl/asset/r/e/g/regulamin-kgp-4proc_58312.pdf zawiera tylko zwolnienia następujące:
   "a. opłata miesięczna za kartę,
   b. sprawdzenie dostępnych środków lub wygenerowanie miniwyciągu (listy 10 ostatnich transakcji)
   w bankomatach,
   c. wygenerowanie nowego numeru PIN-u na wniosek Posiadacza w formie papierowej w placówce BZ
   WBK"
   d. generowanie zestawienia operacji."

   Agora taki zakres wymieniając wyszła przed szereg. Choć przecież to jest chyba tworzone razem z bankiem więc raczej bank sobie w stopę strzelił ;)

   Usuń
  2. Hehe, ciekawy case.

   Usuń
  3. Warunki promocji "Konto na 4%" określa nie (zacytowany wyżej) Regulamin Akcji Promocyjnej (której organizatorem był podmiot zewnętrzny), tylko
   Regulamin promocji „Konto na 4%”, który niestety nie przewiduje żadnych zwolnień z opłat dotyczących konta i bankowości elektronicznej - zwolnienia z (niektórych) opłat dotyczą tylko karty.

   Usuń
 35. O tym wszystkim co tu jest napisane w materiale,to ja już mam,to od dawna
  (chodzi mi o w/w opłaty) tak więc nie rozumiem skąd te informacje,że to ma być dopiero od sierpnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie masz jakieś konto od wielu lat.

   Usuń
  2. Na pewno nie z KGP promocyjnym zakladanym od pazdziernika 2015r,

   Usuń
 36. Przelewy24 były płatne od pewnego czasu w ofercie firmowej, takze nie jest to całkowita nowość. Jeszcze w 2014 bzwbk był moim głównym bankiem, w żeszlym roku jednak przerzucilem się na konto osobiste i firmowe w ING, wraz z debetem. Konta walutowe w kantorze Aliora (a i tak wymieniam przez walutomat) . W bzwbk jeszcze niestety ostala mi się karta kredytowa, ale to tylko do czasu. Ucieczka z bzwbk to jakie tysiąc złotych oszczędności dla mnie. Koto firmowe za prowadzenie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, smsy, przelewy zwykle, to zus/us, przelew 24 odpłatne, gdzie to samo w ING za darmo...

  OdpowiedzUsuń
 37. Dzwoniłem do BZWBK i potwierdziłem dziś o 8.58 OBOWIĄZUJE PROMOCJA DLA KONT GODNEGO POLECENIA ZAKŁADANYCH W RPOMOCJI 4% DO KOŃCA CZERWCA 2017 ! CZYLI OBOWIĄZUJĄ TEŻ DARMOWE SMSKODY I POLECENIA ZAPŁATY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przywołam swą wypowiedź z Facebooka, gdzie wątek został także poruszony:

   "Regulamin promocji "Konto na 4%" zawiera kilka zwolnień z opłat (z gwarancją do 30.06.2017 r.), ale są to przede wszystkim zwolnienia dotyczące karty:
   "a. opłata miesięczna za kartę,
   b. sprawdzenie dostępnych środków lub wygenerowanie miniwyciągu (listy 10 ostatnich transakcji) w bankomatach,
   c. wygenerowanie nowego numeru PIN-u na wniosek Posiadacza w formie papierowej w placówce BZ
   WBK,
   d. generowanie zestawienia operacji. "
   Nie ma mowy o zwolnieniu z opłat za smsKody, ani polecenia zapłaty."

   i "W regulaminie promocji Agory pojawia się zapis odwołujący się do regulaminu "Konto na 4%", gdzie wymienione są zwolnienia z opłat przeze mnie zacytowanych (wypunktowanych a-d), jak i zwolnienie z smsKodów i poleceń zapłaty (zaczerpnięte z ogólnej oferty, a nie regulaminu "Konto na 4%" gwarantującego warunki do 30.06.2017 r.).
   Jeśli już więc interpretacja miała być na korzyść klienta to tylko wobec uczestników akcji "Godne Polecenia 4% z premią gwarantowaną 100 zł", ale nie wszystkich uczestników promocji "Konto na 4%".
   Jak jednak to ktoś skomentował na blogu: "Agora taki zakres wymieniając wyszła przed szereg. Choć przecież to jest chyba tworzone razem z bankiem więc raczej bank sobie w stopę strzelił"."

   Usuń
 38. Póki co bank ma tylko tyle do powiedzenia: https://blog.bzwbk.pl/2016/05/zmiana-taryfy-oplat-i-prowizji-od-1-sierpnia-2016-r?_ga=1.147866679.1083769608.1462782502

  oj chyba nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i takiego nagłośnienia podwyżek. i nie zdążyli ogarnąć jakichkolwiek innych materiałów poza tą tabelą opłat i prowizji na 95 stronach

  OdpowiedzUsuń
 39. No cóż osad z trzech kont oszczędnościowych (w tym jednego walutowego) zostanie przelany do innego banku a same konta zostaną zamknięte. Nie zamierzam jeszcze dopłacać BZ WBK za możliwość obracania moimi pieniędzmi. Na KGP wpływa moje wynagrodzenie, które wędruje do innego banku. I tak zostanie, żeby widzieli ile kasy przecieka im przez palce. Jak mam czas to lubię też wypłacić parę stów z obcego bankomatu w banknotach o nominale 10 i 20 PLN.

  OdpowiedzUsuń
 40. Witam Mr.Złotówa. 

  Jako przejęta klientka Kredyt Banku- w BZ WBK mam ROR Ekstrakonto Plus (oczywiście już niezarabiajace), ale wszystko mam za zero przy spełnieniu minimalnych wymagań tj.  wpływ miesięczny 1000zl. , oraz 5 operacji kartą debetową. 

  Po przeczytaniu jednak tego artykułu zaczęłam się obawiać, że zmiany opłat mogą dotyczyć również mnie i stwierdziłam że nadszedł czas by przenieść się z BZ WBK do Milenium na 360°.

  Podczas wizyty w BZ, okazało się że o zmianie opłat o których piszesz 
  (za przelew expresowy, 24, za prowadzenie konta oszczędnościowego, opłaty za zlecenia stałe, opłatę za wpłatę i wypłatę gotówki w placówkach banku,...) w banku jeszcze dokładnie nie wiedzą.

  Mimo to uspokojono mnie że ewentualne zmiany opłat nie będą  dotyczyć mojego RORu (?)

  Jednocześnie chcąc zatrzymać klienta, polecono mi "lepszy" ROR 1/2/3- na którym mam zarabiać 4% do 3 tys (nie można tej kwoty przekroczyć! ) i otrzymywać 3% zwrotu za rachunki (energia, gaz, tv itp.).

  I nie wiem- zostać w BZ WBK ze starym RORem którego ponoć zmiany opłat mają nie dotyczyć,  czy przenieść się do Milenium. 

  Zasugerujesz coś? 


  PS. Dziękuję Ci baaaardzo za ten blog -dzięki na bieżąco aktualizowanemu przez Ciebie rankingowi lokat wiem gdzie dobrze ulokować pieniążki. 
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Ekstrakonto Plus to faktycznie zmian nie dostrzegam. Jedyne co się zmieni to kwestia smsKodów bo ta jest ogólną zmianą dla wszystkich (bez względu na rodzaj posiadanego konta; wyjątek to Konto<20).
   Konto 1|2|3 nie jest złe (posiadam). Oproc. 1-3% obowiązuje do 3 000 zł (jest różne dla kwoty w danym przedziale). Są zwroty za opłacanie faktur za wybrane media. Wszystko się zgadza. Zwróć jednak uwagę na kartę wydawaną do konta. Opłata miesięczna: 0/5 zł (bank nie pobiera opłaty gdy wykonasz płatności na sumę min. 500 zł/mies. - bardzo dużo).

   Zmiany czasem dobrze robią i jeśli chodzi o Millennium, teraz może się to szczególnie opłacać. W promocji można zarobić na zwrotach za płatności kartą i/lub BLIKiem - szczegóły tutaj. Tam też do 10 000 zł można wycisnąć fajny procent na Lokacie Mobilnej (3,25 lub 3,5%) a na koncie oszczędnościowym 2,7%.

   Dzięki za miłe słowa :) Życzę by w rankingu lokat było jak najwięcej dobrych ofert.

   Usuń
  2. Edit.
   ..niestety okazuje się, że mimo zapewnień pracownika banku- zmiany dotknęły mojego ROR-u Ekstrakonto Plus..
   Dzisiaj zorientowałam się że od 1 sierpnia br za każdą wypłatę z bankomatów (oprócz BZWBK) bank pobiera opłatę 2% nie mniej jednak niż 5 zł....-no cóż straciłam przez to 80 zł :(
   oraz dodatkowo złotówkę za posiadanie konto oszczędnościowe.
   Kasia.

   Usuń
  3. Moze Ty Mr.Złotówa, albo ktoś z czytelników coś doradzi, bo- nie to żebym uchylała się od odpowiedzialności- ale nie opuszcza mnie poczucie krzywdy, bo zwyczajnie ciężko mi jest pogodzić się z utratą 80 zł (prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów niemacierzystych BZ WBK).

   Przeczytałam kilka razy tę taryfę opłat i prowizji i wychodzi na to że:

   1*. wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju jest bezpłatna dla rachunku EKSTRAKONTO PLUS 

   2*. dla EKSTRAKONTA PLUS wydawana jest karta Visa Terra

   i teraz uwaga! 

   3*.za wypłaty gotówki z obcych bankomatów kartą Visa Terra, BZ WBK pobiera prowizję. 

   ..dla mnie to sprzeczność.

   Poniżej materiały źródłowe ze strony BZ WBK. 
   Ad.1*
   Załącznik nr 1 do Zarządzenia Członka Zarządu Banku nr 495/2016 z dnia 22 lipca 2016 r.
   TARYFA OPŁAT I PROWIZJI
   POBIERANYCH PRZEZ
   BANK ZACHODNI WBK S.A.
   ZA CZYNNOŚCI BANKOWE DLA LUDNOŚCI
   Obowiązuje od dnia 01.08.2016 r.
   CZĘŚCI 2. USŁUGI WYCOFANE Z OFERTY
   ROZDZIAŁ I
   RACHUNKI BANKOWE I PAKIETY NIEBĘDĄCE W OFERCIE
   TABELA 3,4,5 str 27-29.(Ekstrakonto Plus)

   Ad.3*
   ROZDZIAŁ II
   KARTY PŁATNICZE DO RACHUNKÓW/INNE INSTRUMENTY PŁATNICZE DO RACHUNKÓW NIEBĘDĄCE W OFERCIE

   TABELA 1A str. 31,32 (visa terra)

   Ad. 2*
   Zasady wydawania i używania kart płatniczych Banku Zachodniego WBK dla ludności
   Obowiązuje od dnia 27 października 2014 r.

   Kasia

   str. 19

   Tabela B

   Karta visa terra -wydawana do Ekstrakonto Plus.    Usuń
  4. Zgodnie z tabelą 1A (strona 31 TOiP) wypłata gotówki "w pozostałych bankomatach i terminalach w kraju" w przypadku karty Visa Terra wynosi 2%, min. 5 zł.

   Zasady wydawania i użytkowania kart płatniczych BZ WBK zostały zmienione i od 1.08.2016 r. obowiązują nowe (podgląd tutaj). Odchudzone o tabele w załącznikach. Więc obowiązuje TOiP niestety :(

   Usuń
  5. Dziękuję Ci.
   No cóż do czasu przeprowadzki do innego banku, pozostaje mi oczywiście nie używać tej karty w bankomatach innych niż BZ WBK.
   Nie zrozumię jednak dlaczego w TOIP przy Ekstrakoncie Plus brak jest opłat za korzystanie ze wszystkich bankomatów w kraju - skoro jednocześnie wydawana do RORu przez bank karta niweczy tę zasadę.
   ..dotąd sądziłam że to ROR jest nadrzędny i do RORu otrzymujemy kartę-nie odwrotnie.
   Zwyczajnie ciężko jest mi pogodzić się z takim stanem rzeczy...
   Kasia

   Usuń
  6. Nie ma za co. W TOiP w części dot. wypłat w bankomatach, z tego co widzę, mowa tylko o wypłatach BLIKiem.
   Jeśli masz na myśli zapis z części Tabeli 3 na stronie 33 to informacja dot. innych kart i profili klienta (szczegółów dot. tej oferty zapewne ze "starego" banku, a nie już z czasów BZ WBK niestety nie znam). Brak pogodzenia się z takimi opłatami świetnie rozumiem. 8 dych piechotą nie chodzi. Jako alternatywę do drogich w tym przypadku wypłat kartą polecam wypłaty BLIKiem. Świetna opcja. A docelowo najlepsza będzie zmiana banku ;)

   Usuń
  7. Jest za co, dziękuję ♡
   Teraz pora wybrać bank :)
   Kasia

   Usuń
  8. BZ WBK uznał reklamację i zwrócił na konto pobraną prowizję.Hurrrrra :)
   Kasia

   Usuń
 41. Najdziwniejsze jest to że do chwili obecnej bank nie wysłał żadnej zapowiedzi podwyżek. Nie mam nic ani na mailu ani w BZWBK24.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Burza w sieci już przeszła i zamiast to wykorzystać i wbić się to za chwilę jak wyślą komunikat to burza rozpęta się od nowa. A wysłać muszą. Więc dziwne to zagranie. Najwyraźniej zależy bankowi na tym by o nim mówili. Nieważne czy dobrze, czy źle, ważne by mówili :-P

   Usuń
  2. Musi to zrobić na dwa miesiące przed wejściem w życie zmian, więc ma czas do 31 maja.

   Usuń
  3. Wysyłają listy o zmianach z załączoną płytką CD! O zmianie opłat jest załącznik z tabelą na 70 stron!!!

   A tam takie teksty:
   "Powodem wprowadzenia opłaty jest realizacja przez Bank poniższych inicjatyw: 1. wymiana i modernizacja sprzętowa starych bankomatów 2. rozbudowa sieci wpłatomatów 3. rewitalizacja oddziałów"

   Usuń
  4. Jeszcze jeden dodam:
   "6. nowa lokalizacja infolinii"

   Usuń
  5. Bardzo ciekawe... bo co do tej rewitalizacji oddziałów to ja właśnie dostałem pismo z informacją o likwidacji mego oddziału.

   Usuń
 42. Dostałem od bzwbk list z... płytą CD. Zmiany w TOiP zajmują 70 stron!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to mają rozmach, nie ma co ;)

   Usuń
 43. Uwaga! BZ WBK o zmianach informuje listownie. A załącznikiem jest... płyta!

  OdpowiedzUsuń
 44. zenua.szczegolnie to "opłaty za wpłatę w placowce". nie pracuje w polsce, kase wymieniam w kantorze,a potem ide wplacic do banku. nie dosc ze naczekam sie w kolejce to jeszcze wezma ode mnie za to pieniadze??! paranoja!!!!
  chetnie zmienilabym bank, ale bez dochodow w pl nikt nie da mi kart kredytowej, ktora dostalam w wbk z racji regularnych wplywow i dlugiego uzytkowania konta. a przyzwyczailam sie do tej awaryjki;)

  OdpowiedzUsuń
 45. Już BZ WBK nie jest sam. Od 1 sierpnia zmiany w TMUB. Na gorsze :(

  OdpowiedzUsuń
 46. Macie zwroty 4% konta z Godnnego Polecenia ? Jeszcze do mnie nie wpłynęły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej masz na myśli odsetki? Są.

   Usuń
 47. do kiedy można zrezygnować z BZ WBK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy chcesz ;) Zmiany TOiP wchodzą od 1. sierpnia. Więc najlepiej przed tą datą i powołując się na zmianę regulaminów w trybie natychmiastowym

   Usuń
  2. Od momentu podpisania umowy :)

   Usuń
  3. Czy te zmiany TOiP nie wchodzą raczej od 1. lipca?

   Usuń
  4. od 1. sierpnia.

   Usuń
  5. od 1.08. bo bank musi powiadomić na 2 miesiące przed by był czas na wypowiedzenia. Pod koniec maja rozsyłali płyty cd i wiadomości w BZWBK24.

   Usuń
  6. "bank musi powiadomić na 2 miesiące ..."

   Klienci mBank sa wykluczeni - tam TOiP zmienia się co 3 tygodnie i zazwyczaj obowiązuje już kilka dni wstecz!

   Usuń
 48. Czy ktoś próbował zamknąć konta oszczędnościowe (mam takie 2 , w tym jedno po byłym KredytBanku), pozostawiając sobie konto 123 ?

  OdpowiedzUsuń
 49. Mam 6 KGP. Traktuję je jako lokaty robiąc raz w miesiącu przelewy wewnętrzne odsetek na jedno z tych kont, potem sumę odsetek przelewam na konto w innym banku. Czy od 1.08 będę płacić za 1 przelew wewnętrzny w miesiącu i jeden do innego banku. Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy wewnętrzne między własnymi rachunkami nie wymagają potwierdzeń smsKodem. Jeden wykonywany przelew zewnętrzny (czyli te zsumowane odsetki) wymagać będzie podania jednego smsKodu więc nie zapłacisz nic. Ba, nawet jeszcze 4 darmowe smsKody Ci zostaną ;)

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo :-) W ogóle dzięki Złotówa za ten portal. Wczoraj wpadło 20 zł z WBk, poprzedni tydzień -100 zł Millenium. 50 zl TMUB. Do końca miesiąca wpadnie jeszcze 50 zł z mBanku i powinny być pierwsze premie z TMUB za kartę :-) pkt ORLENU nie wspomnę :-))) Dzięki

   Usuń
  3. Jeśli rachunek odbiorcy jest już uprzednio zdefiniowany jako zaufany, to żadnego kodu nie potrzeba!

   Usuń
 50. mam 4 zlecenia stałe to już 2zł, 1zł za kartę, czasami robię przelewy za zakupy na aukcjach to mnie wyjdzie ok. 2-3zł
  co mi po KGP jak powyżej 4000 oprocentowanie spada do 1%...to bym chyba z 10 musiał otworzyć i nic nie robić tylko przelewać pieniądze pomiędzy kontami... na oszczędnościowym oprocentowanie 0,51% co jest kpiną + nowa opłata 1zł za prowadzenie konta
  razem min. 6zł!!! nie mam teraz roboty to jeszcze mi dochodzi 7zł za brak wpływów = 11zł to przeca cały dzień musiał bym wózki pod marketem odstawiać, żeby zarobić na tych złodziei

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...