Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Idea Bank: powraca Lokata Wakacyjne Oszczędności czyli 3% bez żadnych warunków

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

18.05.2016

Idea Bank: powraca Lokata Wakacyjne Oszczędności czyli 3% bez żadnych warunków

W Idea Banku ponownie można załapać się na okazyjną lokatę z promocyjnym oprocentowaniem.

O takie lokaty dziś bardzo trudno. Przy promocyjnym oprocentowaniu banki zazwyczaj stawiają dodatkowe warunki do spełnienia. Lokatę Wakacyjne Oszczędności może jednak założyć każdy - nie trzeba być nowym klientem, ani wpłacać nowych środków. Nie ma też potrzeby zakładania konta, a ulokować można do miliona złotych.

Lokata Wakacyjne Oszczędności była już dostępna pod koniec kwietnia - pisałem o niej tutaj. Kto z niej skorzystał, zapewne pamięta jej główne cechy. I tym razem wszystko wygląda identycznie:
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe) 
 • okres lokaty: 2 miesiące 
 • min. kwota lokaty: 1 000 zł 
 • max. kwota lokaty: 1 000 000 zł
Zgodnie z aktualnym regulaminem lokaty:
"Oferta Lokaty (...) obowiązuje od dnia 18 maja 2016 r. do odwołania, jednak nie krócej niż do dnia 19 maja 2016 r."
Ostatecznie jak długo będzie dostępna trudno prognozować. W zeszłym miesiącu wniosek o Lokatę Wakacyjne Oszczędności można było złożyć przez nieco ponad tydzień.

Jak założyć Lokatę Wakacyjne Oszczędności?


Sposób otwarcia depozytu uzależniony jest od tego czy jesteś już posiadaczem dostępu do bankowości internetowej.

Jeśli aktualnie jesteś klientem Idea Banku lub wcześniej było Ci dane posiadać lokaty lub inne produkty w tym banku to zapewne posiadasz dostęp do bankowości internetowej. Tam możesz złożyć wniosek o Lokatę Wakacyjne Oszczędności.


Jeżeli nie posiadasz konta osobistego w Idea Banku, jako sposób opłacenia depozytu wybierz "Moje konto w innym banku". Wtedy będziesz mieć 5 dni kalendarzowych na opłacenie wniosku.

Jeśli jesteś nowym klientem banku, wniosek o lokatę możesz złożyć na stronie internetowej banku (zanim to jednak zrobisz, przeczytaj niniejszy wpis do końca - dowiesz się o jeszcze lepszej propozycji, która jest jednak skierowana wyłącznie do nowych klientów, jako lokata powitalna).

Po złożeniu internetowego wniosku o lokatę, otrzymasz mail z informacjami dotyczącymi otwarcia depozytu. Środki na rachunek lokaty należy przelać z własnego rachunku, tak by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) zgadzały się z tymi które zostały podane podczas wypełniania wniosku. Czas na opłacenie wniosku to 5 dni roboczych.

Warto zwrócić uwagę na to, że Lokata Wakacyjne Oszczędności z automatu jest lokatą odnawialną:
"Po upływie Okresu Umownego Lokata zostanie automatycznie odnowiona na kolejny umówiony okres (2 miesiące), na warunkach przewidzianych dla Lokaty STANDARDOWEJ, o Okresie Umownym 3 miesięce, zgodnie z aktualną na dzień odnowienia Lokaty Tabelą Oprocentowania dostępną na Stronie Internetowej, obowiązującą w dniu rozpoczęcia kolejnego Okresu Umownego. Posiadacz Rachunku ma możliwość zmiany charakteru Lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie Dyspozycji w Oddziale bądź za pośrednictwem Bankowości Telefonicznej w  dowolnym momencie trwania Okresu Umownego"
O dacie zakończenia lokaty możesz więc pamiętać samodzielnie i w momencie gdy lokata już się odnowi i odsetki się do niej dopiszą, zerwiesz lokatę w systemie bankowości internetowej wskazując przy tym numer rachunku konta, na które środki będą miały wrócić. Jeśli jednak obawiasz się przeoczenia terminu zakończenia lokaty (i odnowienia na mizernym, standardowym oprocentowaniu) to już teraz (jak i w każdym momencie trwania lokaty) możesz skontaktować się z infolinią banku. Tam złożysz dyspozycję zamiany lokaty na nieodnawialną. Po upływie umownego okresu kapitał lokaty wraz z odsetkami wróci na wskazane przez Ciebie konto.

Lokata Happy czyli 4% tylko na start


Na koniec wspomniana już lokata powitalna, z której skorzystać mogą wyłącznie osoby, które dotąd nie miały nic wspólnego z Idea Bankiem. Jeśli jesteś nowym klientem możesz założyć 3-miesięczną lokatę na start. To Lokata Happy, która daje 4% w skali roku. Ulokować można w tym przypadku od 1 000 do 10 000 zł - również bez zakładania konta czy korzystania z innych produktów banku.

Złóż wniosek o Lokatę Happy

Wraz z otwarciem lokaty zyskasz dostęp do bankowości internetowej za pomocą której złożysz wnioski o kolejne lokaty (również Lokaty Wakacyjne Oszczędności).

Będąc w temacie lokowania oszczędności, przypomnę o promocji dla nowych i powracających (po min. 12-miesięcznym rozbracie) klientów BGŻ Optima. Za otwarcie 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 3,2% można zdobyć dodatkowy gwarantowany bonus 50 zł. Za samo skorzystanie z lokaty!

Chcesz być na bieżąco i dowiadywać się o najlepszych promocjach bankowych? Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

31 komentarzy:

 1. Kończą mi się lokaty 29.05. Więc byle dociągnęli ofertę kilka dni...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie Cię rozumiem. Mam tak samo lokatę kończącą się 29.05.

   Usuń
  2. U mnie niestety pare tych z górnej półki po 3,5 - 4% kończy się w połowie czerwca ciekawe co do tej pory będzie, mam plan by przeczekać wrzucając na Optime na 2,6, a potem przenieść na 2,7% w Millenium i tam przeczekać. No i oczywiście na BZ WBK upchnąc po brzegi :)

   Usuń
 2. Oni czytają w moich myślach :) Dzisiaj skończyła mi się lokata walentynkowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziś założyłem mobilną 2,65%. I już jest zerwana. Wakacyjne Oszczędności założone!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jutro złożony wniosek będzie ważny do 24 V?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś wysłałem wniosek i czas na opłacenie jest do 23-go. Więc tak.

   Usuń
 5. Najczęściej oferta kończy się w weekend. Pozostaje wtedy jeszcze 5 dni na przelew. Za każdym razem Idea usiłuje zebrać środki kończących się lokat z poprzedniej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idwa musi skads brac pieniadze. Z oststnich badan wynima, ze ludzie juz tak chetnie za smieszny procent lokat nie zakladaja. W modzie sa nieruchomoaci i inne dobra. Spokojnie pojawi sie ta lojata jeszcze w kazdym miesiacu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Badania jedno. Twarde dane drugie. Jakoś raporty NBP który publikuje dane o depozytach z wszystkich banków nie wskazują na odwrót od lokat. Badania mają taki wynik jaki chce zlecający, np. deweloper. Więc im wyszło że teraz na topie są nieruchomości.

   Usuń
  2. A co NBP nie robi badań ułożonych pod nich haha, trzeba być obiektywnym ani lokaty, ani nieruchomości, Polacy nie chcą już być dymani. Szczerze to kto dzisiaj wkłada pieniądze do banku na 2%-4% gdzie kredyt na 18%? odpowiedz nie jest chyba trudna. Bank jest tylko i wyłącznie miejscem bezpiecznym do przetrzymania gotówki.

   Usuń
  3. NBP robi zestawienie i pokazuje sumy depozytów. Jeśli one rosną to jednak oznacza, że ludzie lokaty zakładają.

   Usuń
 7. Dobrze, że chociaż ten bank od czasu do czasu rzuca dobrą lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 8. O zyski na lokatach zwłaszcza krótkoterminowych może być coraz trudniej jeśli w życie wejdą takie pomysły jak ten prezesa pko by zmniejszyć podatek belki od lokat długoterminowych nawet kosztem podniesienia dla tych krótkich.
  http://www.rp.pl/Wywiady/305179842-Zbigniew-Jagiello-prezes-PKO-BP-Podatek-bankowy-warto-skorygowac.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że mają przerwę techniczną i nie można się zalogować do g. 3. Czyżby takie obciążenie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie (w Cloud) dzisiaj pojawiła się jeszcze propozycja lokaty "Do końca miesiąca" (12 dni) - 3% (parametry identyczne jak przy opisywanej wyżej lokacie "Wakacyjne Oszczędności").

  U żony natomiast (w zwykłym panelu) - takowej oferty nie ma.

  Target marketing? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata Do Końca Miesiąca jest tylko dla posiadaczy konta. Może przez to ta różnica?

   Usuń
  2. Oboje mamy ten sam zestaw kont: idealne + 2 x oszczędnościowe (1-wsze z dziennym naliczaniem odsetek, drugie - miesięczna kapitalizacja). Zakładane w tymże samym czasie (no, może z różnicą w 30 minut). :)

   Posiadamy nawet bliźniaczo rozlokowane środki na lokatach.

   O dziwo - mnie przenieśli do Clouda (brrrrrr!). A żonie - do tej pory pozwalają logować się normalnie.

   Tyle różnic.

   Jednak target marketing. Przecież w tym cyrku pt. IdeaBank wszystkiego się można spodziewać.

   Ale ru...chać to my, a nie nas. :)

   Usuń
  3. No tak, Idea Cloud była zapowiadana jako nowoczesna, intuicyjna, targetowana...

   Usuń
  4. No ale przecież nikt nie obiecywał, że przeniosą wszystkich w jeden dzień. Też trochę czekałem, a teraz mi wszystko śmiga normalnie. Na intuicyjność szczerze mówiąc nie narzekam.

   Usuń
 11. Złożyłem wniosek a maile nie ma. Już od 2h. Co zrobić w takiej sytuacji??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie już kiedyś miałeś coś w Idea Banku. Wtedy musisz wniosek złożyć w systemie transakcyjnym.

   Usuń
 12. Mam obecnie Lokate Happy w Idea i mam takie pytanie, jak wiadmo jest jako odnawialna na slabych warunkach, czy moge poczekac az sie odnowi i wtedy zerwac - bedzie jakis koszt? Czy musze jednak telefonicznie wylaczyc odnowienie? Probuje uniknac telefonu bo raz juz tam dzwonilem i parę zł zeszło na tej infolinii, a to jednak zawsze obniża zysk:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zaczekać do dnia odnowienia i wtedy gdy już będą dopisane odsetki, a oprocentowanie mizerne to zerwiesz wskazując numer rachunku do wypłaty. Zerwanie i przelew bez kosztów. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Dzięki wielkie, wkręciłem się dzięki Twojemu blogowi i od 2 połowy ubiegłego roku korzystam z ciekawszych ofert bankowych, nie ma tego dużo jako student, ale do tej pory leżało odłogiem "w skarpecie", a tak całkiem nieźle zarabia, powoli kończą się wszystkie najciekawsze oferty będzie trzeba kombinować. Pozdrawiam

   Usuń
 13. Marzę o jednym. By tylko utrzymali tę lokatę do wtorku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ja mam powiedzieć, jak mnie lokaty kończą się dopiero 2. czerwca :(

   Usuń
 14. Dziś dostałem meila od Idea Banku o tej lokacie więc jest szansa, że jutro jeszcze będzie można ją złożyć.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli lokata jest jeszcze dostępna to jak to bywało wcześniej? W święto może zniknąć czy można być w miarę spokojnym, że do piątku jeszcze będzie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do piątku rano na pewno więc będzie.

   Usuń
 16. Dziś niestety lokaty już nie ma :(

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...