Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Dla beneficjentów programu Rodzina 500+ dodatkowe 100 zł za konto w Alior Banku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

11.05.2016

Dla beneficjentów programu Rodzina 500+ dodatkowe 100 zł za konto w Alior Banku

To już kolejna oferta dla osób korzystających z rządowego programu świadczeń na dzieci.

Alior Bank postanowił promować Konto Rozsądne, z którym można zyskać 3% zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych. W ten sposób można oszczędzić w ciągu roku do 400 zł. Oferta moneybacku przy tym koncie nie jest nowością, ale teraz dla beneficjentów programu Rodzina 500+ jest jeszcze bonus dodatkowy: premia 100 zł. W tej akcji mamy jednak do czynienia z rekordowo długim okresem oczekiwania na wypłatę bonusu.

Aby skorzystać z promocji "Premia Pieniężna 100 zł (wniosek Rodzina 500+)" należy:
 • w okresie od 1.04. do 30.06.2016 r. w placówce Alior Banku złożyć  wniosek i zawrzeć umowę o Konto Rozsądne
 • złożyć:
  • wniosek o świadczenie Rodzina 500+ poprzez platformę internetową Alior Banku (wniosek musi zostać złożony na dziecko lub dzieci posiadacza konta) oraz 
  • pisemne oświadczenie o złożeniu takiego wniosku (oświadczenie jest załącznikiem do regulaminu promocji) 
 • przez 12 następujących po sobie miesięcy zapewnić regularne comiesięczne wpływy z tytułu wynagrodzenia
Jeśli przed tak długi okres wynagrodzenie będzie wpływać regularnie, doczekasz się wypłaty premii w kwocie 100 zł. Nastąpi to w 14. miesiącu od daty otwarcia konta. Czas oczekiwania jest więc rekordowo długi (na szczęście niespotykany w innych bankowych promocjach). Do momentu wypłaty premii konto nie powinno być zamknięte, umowa nie może być wypowiedziana, ani wariant konta zmieniony na inny.

Wynagrodzenie, które powinno wpływać na konto, Alior Bank definiuje następująco:
"wpływ z tytułu wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę bądź wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą bądź wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS"

Dla kogo promocja?


Przyzwyczailiśmy się, że w promocjach bankowych mamy okresy karencji i różnego rodzaju wykluczenia. Tym razem jest inaczej. W regulaminie mamy wyłącznie taki zapis:
"Oferta przeznaczona jest dla Klientów, którzy zdecydują się na założenie rachunku oraz złożą wniosek Rodzina 500+ z wykorzystaniem Platformy Internetowej Alior Banku" 

Konto Rozsądne - prześwietlenie oferty


O Koncie Rozsądnym  pisałem niedawno przy okazji wpisu "Konta ze zwrotem za płatności kartą - ranking moneyback". Ale dla przypomnienia główne cechy:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0/8 zł - opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana jeśli na konto wpływa wynagrodzenie wypłacane przez pracodawcę, emerytura, renta lub stypendium 
 • 10 zł za wydanie/wznowienie karty (jednorazowo)
 • 5 zł - opłata za kartę (w sytuacji gdy na konto nie wpływa wynagrodzenie wypłacane przez pracodawcę, emerytura, renta lub stypendium bank pobiera dodatkową opłatę 8 zł) 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku i Euronetu 
 • 0/3 zł za wypłatę gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce (opłata nie jest pobierana jeśli na konto wpływa wynagrodzenie wypłacane przez pracodawcę, emerytura, renta lub stypendium)
W oczy rzuca się opłata za wydanie karty, jak i opłaty za jej posiadanie. Warto jednak zwrócić uwagę, że regulamin promocji z premią 100 zł nie wymaga wyrabiania karty - wystarczy samo konto.

Choć posiadanie karty przyda się, jeśli zechcesz korzystać z moneybacku. A to 3-procentowy zwrot za płatności kartą w sklepach spożywczych oraz super- i hipermarketach (punkty handlowo-usługowe oznaczone MCC 5411 lub 5499).

Ze zwrotów miesięcznie można uzyskać do 50 zł brutto, a w ciągu roku maksymalnie do 400 zł. 

Alior Bank zwrot za płatności kartą określa jako cashback, a nie moneyback (może to wprowadzać w błąd, gdyż cashback jest nazwą usługi umożliwiającej wypłacanie gotówki z kasy podczas zakupów w sklepie).

Wypłata zwrotów uzależniona jest od spełnienia dodatkowego warunku. Zgodnie z regulaminem:
"CashBack naliczany jest w danym miesiącu w przypadku, gdy na Koncie Rozsądnym odnotowano wpływ z tytułu wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę bądź wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą bądź wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS lub w przypadku, gdy Posiadacz Konta Rozsądnego (obaj Współposiadacze w przypadku rachunku wspólnego) nie ukończył 19. roku życia" 
Bez spełnienia powyższego warunku zwrot naliczany jest jedynie za pierwszy miesiąc, w którym zostanie otwarte konto. Miesięcznie można uzyskać zwrot do 50 zł brutto, ale nie więcej niż 400 zł w ciągu roku.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Zapisz się na darmowy newsletter:
Adres e-mail

4 komentarze:

 1. Toż to promocja za 14 miesięcy... Alior jest niezawodny. Zawsze wymyśli jakieś dziwadło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobom, które składają wniosek Rodzina 500+
  w systemie bankowości internetowej proponujemy
  dodatkowe korzyści. Oferta dla rodzin
  dostępna jest wyłącznie w placówkach banku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyższa kultura bankowości. Jak niektórzy nie dożywają emerytury, tak i tej premii można nie dożyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wie ktoś kiedy alior bank pobiera opłaty za konto, gdy nie ma wpływy z tytułu stypendium/wynagrodzenia? Chodzi mi dokładnie w którym dniu miesiąca.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...