Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Rodzina 500+ nawet 450 zł od BZ WBK

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

7.05.2016

Rodzina 500+ nawet 450 zł od BZ WBK

Dla beneficjentów rządowego programu Bank Zachodni WBK przygotował promocję.

Zyskać można dodatkowe pieniądze. Może nie tak łatwe, duże i regularne, jak comiesięczne 500 zł na dziecko, ale jest to szansa by zdobyć nawet 450 zł. Do 300 zł trafi do Ciebie za otwarcie konta i zapewnienie wpływów z tytułu świadczenia w ramach programu Rodzina 500+. Dodatkowe 150 zł możesz zdobyć za wyrobienie i korzystanie z karty kredytowej.

BZ WBK nie pierwszy raz swą ofertę kieruje do rodzin. Jako jeden z trzech banków w Polsce (obok BOŚ Banku i PKO BP) oferował preferencyjne warunki oferty bankowej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Tam jednak oprócz zwolnień z opłat nie było dodatkowych gratyfikacji. Tym razem beneficjenci programu Rodzina 500+ mogą liczyć na premie.

Nawet 300 zł za Konto Godne Polecenia


Aby skorzystać z promocji "Rodzinnie czyli korzystnie!" należy:
 • w ciągu 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do promocji nie posiadać złotówkowego konta w BZ WBK
 • najpóźniej do 30.06.2016 r. zawrzeć umowę o Pakiet Konta Godnego Polecenia (w skład którego wejdzie rachunek, karta oraz dostęp do bankowości internetowej), akceptując przy tym regulamin promocji
 • posiadać konto w momencie przyznawania kolejnych nagród
 • w okresie promocji (do 31.01.2017 r.):
  • nie zmieniać rachunku, na który ma wpływać świadczenie w ramach programu Rodzina 500+
  • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i kontakt telefoniczny (trzeba przy tym posiadać numer telefonu komórkowego do kontaktu)
  • nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych
Wniosek o konto objęte promocją można złożyć w oddziale lub placówce partnerskiej banku albo na stronie promocji (adres strony http://www.bzwbk.pl/ms/500plus/promocja.pl podany w regulaminie okazuje się błędny; najprawdopodobniej chodzi o złożenie wniosku tutaj). Jeśli uda Ci się złożyć wniosek online - jedyną opcją zawarcia umowy jest wizyta kuriera (w tej promocji brak możliwości zawarcia umowy za pomocą przelewu weryfikacyjnego). Warto przy tym zwrócić uwagę, że liczba wniosków objętych promocją została ograniczona do 4 000 sztuk. Promocja trwa już od 14.04.2016 r., ale patrząc na brak szczególnej promocji oferty ze strony banku, można domniemywać, że pula ta nie została jeszcze wyczerpana.

Wypłata nagrody została podzielona na transze: 
"Uczestnik otrzyma Nagrodę w postaci wypłaty środków pieniężnych na Konto Godne Polecenia w kwocie 50 zł za każdy miesiąc, jeśli od lipca 2016 roku włącznie przez sześć kolejnych miesięcy zapewni co miesiąc wpływ na Konto Godne Polecenia w wysokości minimum 500 zł a kwota ta będzie pochodzić ze świadczenia rodzinnego [w ramach programu Rodzina 500+ - przyp. Mr. Złotówa]"
Wypłaty nagród będą następować co miesiąc począwszy od sierpnia 2016 r. do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym został spełniony warunek wpływu o którym mowa w powyższym cytacie z regulaminu.

Do 150 zł za kartę kredytową


Aby skorzystać z promocji "Rodzinne 10% na Twojej karcie" należy:
 • od minimum trzech miesięcy przed dniem przystąpienia do promocji nie posiadać głównej karty kredytowej BZ BWK 
 • najpóźniej do 30.09.2016 r. zawnioskować o taką kartę i po otrzymaniu decyzji o jej przyznaniu przez bank, zawrzeć umowę 
 • spełnić warunki promocji promocji "Rodzinnie czyli korzystnie!", tj. zawrzeć umowę o konto, wyrazić zgodę na informacje handlowe, nie składać sprzeciwu wobec marketingu banku oraz podać numer telefonu komórkowego
Łącznie w promocji karty kredytowej można zdobyć 150 zł, ale wypłata również rozłożona jest na transze po 50 zł miesięcznie.

Aby skorzystać z gratyfikacji przewidzianych w promocji - zgodnie z regulaminem - należy kartą kredytową wykonać co najmniej 10 płatności (za wyjątkiem punktów obstawiania zakładów, zakupu żetonów w kasynach oraz Western Union i SKRILL) w każdym miesiącu kalendarzowym przez kolejne 3 miesiące kalendarzowe (począwszy od kolejnego miesiąca kalendarzowego po zawarciu umowy z bankiem). Ważne jest by te transakcje zostały zaksięgowane w tym samym miesiącu kalendarzowym w którym je wykonasz, więc z realizacją tychże warunków nie ma co zwlekać do ostatnich dni miesiąca.

Konto i karta - prześwietlenie oferty


Najważniejsze cechy Konta Godnego Polecenia, które należy otworzyć w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków do spełnienia)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej
 • 7 zł - opłata miesięczna za kartę MasterCard Omni lub MasterCard Payback Omni (opłata pobierana bezwarunkowo; warto jednak pamiętać, że istnieje możliwość wymiany karty na kartę Visa Sol - w jej przypadku można uniknięcia miesięcznej opłaty w wysokości 4 zł, jeśli w danym miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności kartą)
 • 0 zł za wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce (w przypadku karty MasterCard)
Wniosek o konto w promocji dla beneficjentów programu Rodzina 500+ nie zawiera regulaminu promocji "Konto na 4%", tym samym Konto Godne Polecenia otwierane w ten sposób nie jest objęte oprocentowaniem 4% dla części oszczędności, ani nie zwalnia z opłat za kartę. Więcej o promocji oprocentowania konta przeczytasz tutaj.

Jeśli chodzi o kartę kredytową w BZ WBK, wydaje się, że najlepszym wyborem będzie "Karta na start". Jest to de facto karta MasterCard Silver. W promocji (jej regulamin znajdziesz tutaj), na którą można się jeszcze załapać do 30.06.2016 r., bank zwalnia z opłaty rocznej w pierwszym roku posiadania karty oraz z opłaty miesięcznej w roku kolejnym. Choć opłat tych można uniknąć także poza promocją. Należy jednak wtedy wykonywać określoną liczbę transakcji w miesiącu. Wyjątkiem jest karta kredytowa 1|2|3, która bezwarunkowo kosztuje 10 zł miesięcznie.


Tym, którzy konto w BZ WBK już mają albo nie łapią się na pieniądze z programu Rodzina 500+, przypomnę, że można załapać się na 500 zł w promocji "Zyskaj z eKontem" w mBanku.

Na koniec, w związku z tematem programu Rodzina 500+, coś dla ucha ;)


Chcesz być na bieżąco z nowymi promocjami bankowymi? Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

13 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie zaoferowali tego od początku kwietnia :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki trik marketingowy. Napiszą, pokażą promocję, bank jawi się w dobrym świetle. A gdy większość już wnioski o 500 zł złożyła to teraz można się obejść smakiem

   Usuń
 2. Jako rodzic jedynaka nie łapię się na 500+ ani na promocję. Więc do serca muszę wziąć słowa teledysku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pełnomocnikiem do konta rodziców. Czy to nie będzie przeszkodą udziału w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z udziału w promocji wyklucza posiadanie konta w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pełnomocnictwo jest inną relacją (nie jest własnością czy współwłasnością konta), więc droga do promocji jest otwarta :)

   Usuń
 4. A co z osobami które już otrzymują pieniazki na konto innego banku?

  OdpowiedzUsuń
 5. witam serdecznie a czy w przypadku pobierania pieniążków w innym banku można aplikować w wbk?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się tak wydawało ale spójrz na punkt, że trzeba złożyć wniosek o 500+ przez stronę banku. Więc jeśli już złożyłeś to już drugi raz nie złożysz. No chyba, że urodziło Ci się kolejne dziecko ;)

   Usuń
 6. A że nie ma tu pytań w stylu "a czy przejdzie przelew z własnego konta w innym banku?" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, może jak sobie w przelewie własnym wpisać #Rodzina500plus to przejdzie? ;)

   Usuń
 7. Czy w tej promocji można założyć konto z polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałem się dowiedzieć i do wniosków z polecenia jest inna strona, do tych z 500+ też jest inna.

   Usuń
  2. Dziekuje

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...